Szczepionka Covid-19 a firma Pfizer

VIN
20.11.2020 19:57
Dużo czytania, ale polecem lekturę bo warto.
Przedstawiam pokrótce firmę która rzekomo wynalazła szczepionkę na Covid-19. Z tą właśnie firmą UE negocjuje zakup leku którym chcą zaszczepić całą Europę.

Pfizer to notowana na giełdzie globalna firma farmaceutyczna z siedzibą w Nowym Jorku. Jej przychody osiągnęły 52,5 mld USD w 2017 roku. Pfizer tworzy Advil, Xanax, Depo-Provera, Neosporin, Lyrica i Dimetapp. Specjalizuje się w szczepionkach i leczeniu raka, serca i cukrzycy. Wytwarza również leki na zaburzenia układu hormonalnego i nerwowego. Spółka będąca udziałowcem działa w 180 krajach. Jej siedziba badawcza znajduje się w Groton w stanie Connecticut. Zatrudnia ponad 96 000 osób na całym świecie.
W 2018 roku Pfizer staje w obliczu rosnącej liczby procesów sądowych dotyczących niektórych z jej najpopularniejszych leków. W przeszłości sądy oddaliły tysiące pozwów przeciwko firmie Pfizer. Firma zgodziła się również rozstrzygać sprawy dotyczące nielegalnego marketingu i oszustw związanych z opieką zdrowotną.
Ludzie pozywają firmę Pfizer za Protonix. Sprawy sądowe Protonix mówią, że Pfizer nie ostrzegł o ryzyku problemów z nerkami. W 2013 roku Pfizer zgodził się zapłacić 55 milionów dolarów na uregulowanie zarzutów karnych. Amerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, że Wyeth promował Protonix do niezatwierdzonych zastosowań w 2000 i 2001 roku. Pfizer nabył firmę Wyeth w 2009 roku.
Prawie 10 000 kobiet złożyło pozwy przeciwko firmie Pfizer w sprawie raka piersi. Do 2012 roku firma Pfizer uregulowała większość roszczeń na ponad 1 miliard dolarów.
Około 3000 osób złożyło pozwy przeciwko firmie Chantix. Twierdzili, że Chantix powodował myśli samobójcze i poważne zaburzenia psychiczne. W 2013 roku firma przeznaczyła około 288 milionów dolarów na rozwiązanie tych spraw. Jedna sprawa została rozstrzygnięta na nieujawnioną kwotę tuż przed rozprawą w 2012 roku.
W maju 2018 r. Toczyło się ponad 6000 pozwów dotyczących terapii testosteronem. Według nich produkty testosteronowe spowodowały udary, zakrzepy krwi i zawały serca.
W 1996 roku firma Pfizer przeprowadziła niezatwierdzone badanie kliniczne. Dotyczyło to dzieci z zapaleniem opon mózgowych w Nigerii, donosi CBS News. Procesy leczenia doprowadziły do śmierci 11 dzieci. Dziesiątki więcej zostało niepełnosprawnych.

To jest tylko kilka z wielu kar i spraw sądowych jakie musiał ponieść Pfizer w przeciągu ostatnich dwóch dekad.

WASZYNGTON - Gigant farmaceutyczny Pfizer zgodził się zapłacić 2,3 miliarda dolarów w celu rozstrzygnięcia zarzutów cywilnych i karnych, że nielegalnie wprowadził na rynek lek przeciwbólowy Bextra, który został wycofany.
Była to największa ugoda dotycząca oszustwa w służbie zdrowia i największa grzywna w historii.
Chociaż śledztwo rozpoczęło się i w dużej mierze zakończyło za czasów administracji Busha, czołowi urzędnicy administracji Obamy zorganizowali konferencję prasową, aby uczcić porozumienie, podziękować sobie nawzajem za jego rozwiązanie i obiecać więcej represji wobec oszustw zdrowotnych.
„Jest to kolejny krok w ciągłych wysiłkach administracji zmierzających do ścigania osób lub organizacji, które próbują oszukać konsumentów opieki zdrowotnej i rząd federalny” - powiedziała Kathleen Sebelius, sekretarz zdrowia i usług społecznych.
Republikanie i Demokraci na Kapitolu oskarżyli administrację Obamy o nieudolność w zwalczaniu oszustw związanych z opieką zdrowotną, argumentując, że ogromne oszczędności w rządowych programach zdrowotnych można znaleźć przy lepszym egzekwowaniu. Spodziewano się ugody. Pfizer, który przejmuje rywala, Wyeth, poinformował w styczniu, że pobrał opłatę w wysokości 2,3 miliarda dolarów, aby rozstrzygnąć roszczenia dotyczące Bextra i innych narkotyków. Była to czwarta ugoda Pfizera w sprawie nielegalnych działań marketingowych od 2002 roku.
Żródło: https://www.drugwatch.com/manufacturers/pfizer/
krasnal
20.11.2020 20:07

Rozumiem, że zważywszy na historię firmy nie uważasz że ta szczepionka będzie bezpieczna i skuteczna dla ludzi. Czas pokaże bo bez względu na twoją ocenę zapewne nasz kraj ją kupi będzie szczepił ludzi.


VIN
20.11.2020 20:32
@krasnal: Ten wpis nie ma celu negować skuteczności leku a naświetlić to kim jest producent. Historia pokazuje że ta firma ma w swoim portfolio sporo produktów wątpliwej jakości a nawet zagrażających zdrowiu i życiu.
Gdyby ta firma była producentem samochodów to zaufałbyś jej i kupił od nich samochód którym podróżować będzie twoja rodzina?
Ostrożna
20.11.2020 22:29

Tez słyszałam same złe rzeczy na tenat tej firmy produkującej szczepionkę. Wystrzgalabym się przed szczepieniem.


Zendaja
21.11.2020 09:13

No to może podaj nazwę firmy farmaceutycznej, która produkuje w 100% bezpieczne leki. Zakład, że nie ma takiej?


krasnal
21.11.2020 09:27
@VIN:

To już nie jest kwestia zaufania. Zobacz ilu ludzi dzinnie umiera na covid. Ja jestem w grupie ryzyka i boje się zarażenia. Szczepionka która będzie miała 90% skuteczności uchroni wielu ludzi przed śmiercią. Porównujesz szczepionkę do kiepskiego samochodu. To jakbyś uciekał przed bandytą który jak cię złapie to zabije, a do wyboru miałbyś ucieczkę na piechotę albo samochodem kiepskiego producenta, to myślę że wybrałbyś samochód. Dopóki nie ma szczepionki całe społeczeństwo ucieka przed wirusem na piechote.


Sortowanie

Blur
27.11.2021 09:01
(usunięte przez administratora) te szczepienia gorzej się czuje po szczepieniu niz jak byłem chory na covid. Teraz nie wstaje juz 3 dzien z wyrazami a reka odpada mi normalnie z bólu.
VIN
30.11.2021 22:10
@Blur: Ostatnia prosta ...;)
tedo
31.12.2021 15:47
@Blur: A co oni bredzą w medomed artykuł ze szczepionki skuteczne około cztery dziesięć tygodni to nie jest szczepionka wtedy a omikron mówią że jak kac w artykułach i przenosi się bo to wirus z tym wariantem, dalej piszą łączenia szczepionek astra pfaizer moderna ot logiga ico miesiąc? To te koncerny firmy nażarte będą a reszta biedę klep z chorą ręką gorączkami itp naukowcy się znaleźli tacy co bzdury łatwo im przychodzą trzydziesciprocent skuteczna nie k***rwa stodwadziescia.
._
31.12.2021 15:59
@Blur: Pierwsze szczepienie następne i kolejne to samo jest tylko krócej nopy o połowę bo i dawka ponoć mniejsza inna kolejne słabsze może? bo kolejne co nie jak lekarstwa co miesiąc trzeba mieć?.Japonia ponoć ma swoje nie chcieli spoza innego kontynentu to co w eu bo chyba odechcialo im się z byt drogo? No i produkowali bez prądu i bez nakrętek jakichś ot Japonię uszczęśliwić po co jak nieporozumienia mieli.
VIN
08.01.2022 21:09
@._: Dlaczego Pfizer chciał immunitet odpowiedzialności, dlaczego szef tej firmy sprzedał przed wprowadzeniem leku na rynek większość swoich udziałów a sam odmówił zaszczepienia się tym specyfikiem, dlaczego żądali ukrycia wyników badań nad szczypawką na 75lat?
VIN
28.12.2020 16:03
Relacje pierwszych zaszczepionych ze Stanów.
źródło: https://www.yahoo.com/news/vaccine-sore-arm-yes-headache-130424542.html

Dwie i pół godziny po wstrzyknięciu szczepionki COVID-19 dr Taneisha Wilson dostała najgorszego bólu głowy w jej życiu.
Czułem się, jakbym dostał klapsa ”, wspomina Wilson w wywiadzie.
Tak czuje się później większość ludzi, którzy otrzymują szczepionkę, ale reakcje takie jak Wilson nie były rzadkością w wynikach badań klinicznych dwóch szczepionek przeciwko COVID, które są obecnie rozprowadzane w całym kraju. Firma Pfizer, która produkuje tę, którą otrzymała, poinformowała, że około 13% biorców w wieku od 18 do 55 lat odczuwa silny ból głowy po pierwszej dawce.

W ciągu kilku dni „New York Times” przesłuchał kilkudziesięciu nowo zaszczepionych. Przytoczyli szerokie spektrum odpowiedzi.
„Nie mogę nawet powiedzieć, że dostałem zastrzyk” - powiedział pracownik szpitala w Iowa City w stanie Iowa - na objawy takie jak niekontrolowane dreszcze i „mgła mózgowa”. Asystent pielęgniarki w Glendora w Kalifornii zastanawiał się, czy gorączka, którą miał, była efektem ubocznym szczepionki, czy też oznaką, że został zarażony przez jednego ze swoich pacjentów z COVID.
I było oszałamiająco wiele obolałych ramion. Niektórzy porównywali ból do bólu po szczepieniu przeciw grypie; dla innych było znacznie gorzej.
W domu opieki Sundale w Morgantown w Zachodniej Wirginii 81-letnia Betty Shannon powiedziała, że niektórzy współmieszkańcy mieli rozstrój żołądka po tym, jak zostali jednymi z pierwszych seniorów w kraju, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID.
Lorenzo Alfonso, lat 34, asystent pielęgniarki w Kalifornii, był niezwykle zmęczony i obolały.
Delayna Frint, pielęgniarka z Highlands Ranch w stanie Kolorado, powiedziała, że po zastrzyku jej ramię było tak obolałe, że aby zawiesić worki do terapii dożylnej, musiała obniżyć stojaki.
Znacznie więcej uczestników prób szczepionek odnotowało dyskomfort po drugiej dawce podanej trzy lub cztery tygodnie później niż po pierwszej. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że do tego czasu organizm jest już przygotowany do ataku na białko, powiedzieli eksperci.
A więc póki co nie odnotowujemy zagrażających życiu efektów szczepienia i czekamy dalej na kolejne raporty ze świata.
VIN
30.12.2020 08:42
Źródło Rauters:
Skandal niebotycznego rozmiaru.
Przywiezione wczoraj w okolice Tomaszowa Mazowieckiego szczepionki na COVID 19 wcześniej zostały zwrócone przez niemiecki rząd do producenta.
Powód ?
Niemieccy specjaliści odkryli w listach przewozowych że szczepionki były przewożone w nieodpowiedni sposób a temperatura w których podróżowały sięgnęła +7 stopni.
Podjęto decyzję o ich zwrocie do producenta.
Polacy postanowili je kupić za 10% wartości i wczoraj (28.12.2020) trafiły one do magazynów rezerw materiałowych w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego.
Becia
30.12.2020 09:57
@VIN:

W Polsce nic o tym nie słychać. Czy to nie jest nastepny fake news żeby odstraszyć ludzi?


VIN
07.01.2021 21:00
Znany ze szczucia w mediach na osoby krytyczne wobec narracji o tzw. pandemii prof. Krzysztof Simon był finansowany przez koncern Pfizer.
Nazwisko prof. Simona znalazło się na liście Wiley Online Library wśród osób, które pobierały wynagrodzenie od giganta farmaceutycznego.
Prof. Simon otrzymał doradztwo od: AbbVie, Gilead, Merck, Alfa-Wassermann, Novartis, Lilly i Bayer, a także pozyskał finansowanie badań od: AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept i Pfizer.

– Sam fakt pobierania środków na badania nie jest niczym nadzwyczajnym. To normalna praktyka. Jednak lepiej by było dla wiarygodności profesora, gdyby sam o tym wspomniał, zanim stał się jednym z głównych propagatorów szczepionek Pfizera w polskich mediach. Teraz trudno będzie brać go za obiektywnego eksperta, skoro ta sprawa wyszła już na jaw –
Żródło: http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/prof-simon-na-liscie-plac-koncernu-pfizer
Aneczka
07.01.2021 23:05
@VIN:

Uważasz, że kontrrewolucja.net to wiarygodne źródło informacji? 


faajer
08.01.2021 14:05
@VIN:

są szczepionki, ale i tak będzie źle...


Magda
08.01.2021 15:08
@VIN:

coraz gorzej ta firma zaczyna wyglądać.. a sa profesor no cóż na pewno coś tu śmierdzi


Johny
06.05.2021 10:55
@Aneczka: Myszka że nie mniej, a nawet bardziej niż TVPis
Johny
06.05.2021 10:56
@Johny: Myślę*
VIN
10.01.2021 06:48
Pierwsza ofiara szczepionki Pfizera? A może to już kolejna?
Pfizer i BioNTech są świadome śmierci pracownika służby zdrowia w szesnaście dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki. Jest to bardzo nietypowy przypadek kliniczny ciężkiej trombocytopenii. Aktywnie badamy tę sprawę, ale obecnie nie ma dowodów wskazujących, że istnieje bezpośredni związek śmierci ze szczepionką.
https://www.popularne.pl/nie-zyje-56-letni-lekarz/?fbclid=IwAR2M0shh-x4PoAA_jWYAkM21IAmfdFqYshL0jPlCe_kX5keY_HwSD8krMVs
Zalecam weryfikacje faktów we własnym zakresie.
Strona 2 →
Dodaj wypowiedź na forum

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulamin i jak najbardziej merytoryczny.