Amantadyna nie zastąpi szczepionki bo sie nie opłaca

***** ***
17.12.2020 13:03
Nie po to Pinokio ze świńskimi oczkami zakupił szczepionke za grube miliony PLN-ów żeby teraz byle konował mógł zburzyć swoim odkryciem kolejną piramidę finansową stworzoną przez wypasów z Wiejskiej.

Sprawie amantadyny rozgłosu dodała działalność dra Włodzimierza Bodnara, pediatry i pulmonologa z Przemyśla. W październiku ogłosił on, że wyleczył z COVID-19 ponad stu swoich pacjentów oraz samego siebie.
Część polskich ekspertów wyraża bardzo krytyczne zdanie o leku. Według profesora Roberta Flisiaka, epidemiologa i prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, "nie ma żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2".
Grubo opłacani przez koncerny farmaceutyczne tzw. znawcy, autorytety i inne szarlatany nie mają interesu w tym aby zalecić lub rekomendować tani lek na walkę z wirusem skoro jest już na rynku tzw. szczepionka za grube miliardy $.
Odkrycie Polaków dotyczące tego leku potwierdzili naukowcy z Cambridge i również przymierzają się do szerszych badań.
Zobaczymy czy naukowcy z Cambridge też zostaną szybko sprowadzeni do parteru i zagłuszeni wyciem do księżyca brytyjskich autorytetów.
Santos
17.12.2020 13:36

Co to za lek ta Amantadyna? Dostępna jest bez recepty? Znasz kogoś, kto go stosował i wyzdrowiał?


VIN
17.12.2020 14:33
@Santos: Amantadyna to lek stosowany m.in. w leczeniu schorzeń neurologicznych. Oficjalnie wykorzystuje się go w leczeniu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, ostrego uszkodzenia mózgu.
Preparat wykazuje także działanie przeciwwirusowe (hamuje replikację wirusów przez wpływ na ich materiał genetyczny) i może hamować zakażanie komórek układu oddechowego. Dzięki temu znalazła zastosowanie w leczeniu i profilaktyce grypy typu A u osób dorosłych.
O amantadynie stało się głośno w listopadzie, kiedy Włodzimierz Bodnar, pediatra i specjalista chorób płuc z Przemyśla opublikował w sieci opinię o tym, jak pokonać wirusa. Lekarz dowodził, że dzięki zastosowaniu amantadyny można wyleczyć COVID-19 w 48 godzin. Nawołuje też aby ministerstwo zdrowia przyjrzało się temu lekowi.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to se po prostu wygoogluj.
Oler
17.12.2020 14:46

To jest jeden wielki BIZNES. Ktoś na tym zarabia, tylko kto?


szarson
17.12.2020 14:52
@Oler :

ci co nami rządzą


Jacinda
17.12.2020 16:40

Być może masz stuprocentową rację, jednak ja mam wciąż w pamięci niejakiego "specjalistę" po AGH, który leczył ludzi wlewami roztworu wit. C do żył i używał identycznych argumentów, wskazując Big Pharmę jako wroga. Niestety, ale argument "rząd i farmaceuci nas nienawidzą" jest stosowany przez szurów.


Sortowanie

Zawisza
21.12.2020 00:29

Jak dla mnie ten lekarz Włodzimierz Bodnar wyrwał się jak filip z konopi z tą amantadyną, bo rozbudził nadzieję milionów ludzi bez żadnych podstaw oprócz własnych obserwacji, które mogły być zwyczajnie błędne. A już samo podawanie pacjentom leków na ciężkie schorzenia neurologiczne bez powodu i zgody organizacji medycznych było zwyczajnie nieodpowiedzialne. Szczególnie że efekty uboczne nie są lekkie, może powodować pobudzenie ruchowe, ciężkie psychozy paranoidalne, sinice, obrzęki, zatrzymanie moczu, halucynacje, lęki, palpitacje, koszmary... Można tak długo wymieniać. 


Katarzyna
21.12.2020 02:42
@Zawisza:

Nie wiedziałam że te leki są aż tak szkodliwe. Przecież to może zaszkodzić o wiele bardziej niż ten cały wirus. 


VIN
21.12.2020 14:09
@Zawisza: Różnica polega na tym że Amantadyna jest już na rynku długo, jest lekiem sprawdzonym i widomo jakich skutków ubocznych można się spodziewać. Szczepionka Pfizera to lek wyprodukowany na biegu, bez wystarczającej liczby testów więc jednoznacznie nie można stwierdzić czy wymienione przez ciebie skutki uboczne oraz wiele innych nie wystąpią także po podaniu tej szczepionki. Czy można nazwać odpowiedzialnym podawanie niesprawdzonej szczepionki od producenta z długą historią wielomiliardowych grzywien i niezliczonych spraw sądowych?
Zawisza
22.12.2020 05:52
@VIN:

Przecież bardzo dużo osób przyjęło już szczepionkę. Stało się coś, oprócz dwóch niefortunnych przypadków z anafilaksją? 


arek567
31.12.2020 02:05
@Zawisza:

Masz racje dziś widzialem artykul o tym że ta amantadyna zostala strasznie wyidealizowana i że nie nadaje się do podawania normalnym ludziom ze względu na efekty uboczne


pirka
31.12.2020 16:27
@Zawisza:

dlatego ja sie nie szczepie, dziekuje za ten syf


Tor
31.12.2020 17:39
@VIN:

Dobrze gadasz, ja wole miec skutki uboczne po sprawdzonych lekach a nie niewiadomo jakie po tych szczepieniach. No ale do tej pory nie udalo mi sie zarazic wirusem takze nie musze sie niczym leczyc


Melon
31.12.2020 18:52
@Tor:

Mam tak samo, dlatego się nie szczepię


krytyk
04.01.2021 00:35
@Tor:

Jak halucynacje ci nie przeszkadzają bo szczepionka na pewno gorsza twoim zdaniem choc nie ma podstaw zeby tak sadzic to powodzenia 


delson
08.01.2021 13:46
@Katarzyna:

wszystko jest szkodliwe, pytanie w jakich dawkach


szybki
13.01.2021 11:13
@Zawisza:

i wszyscy tak łapią zamiast słuchać się poważnych źródeł


telej
13.01.2021 13:57
@Katarzyna:

jeszcze wielu rzeczy nie wiiemy, którymi możemy się otruć


BANDA CZWORGA
26.12.2021 12:33
@VIN: Tak,bigfarma to prywatne,nastawione na zysk nawet po trupach scierwo.
Potrafią przekupić wszystkich jak widać polityków na świecie.
No oprócz prezydenta LUKASZENKI,który pogonił tych pejsow.
BANDA CZWORGA
26.12.2021 12:38
@Zawisza: Poczekaj,jak na wiosnę ruszy 5G na nowych wyszukiwarkach zebranych telewizji naziemnej.
GRAFEN SIE UAKTYWNI JAKO NANOBOTY.
andrews univercity
04.01.2022 17:33
@Zawisza: do ZAWISZA; konowale lepiej powiedz kto cię sponsoruje skoro takie rzeczy piszesz
Dawid
07.01.2022 22:27
@Zawisza: Ja w ogóle nie stosuje leków z apteki i nie żartuje teraz. jak jestem chory itp. to robię medycynę naturalną. Z jednej strony internetowej kupuje takie specjalne herbatki ziołowe. Jest to naturalne i bez chemi.

Mój tata miał już dwa razy covida i ogólnie stosujące te herbatki ziołowe na wzmocnienie plus na przeziębienie to przeszedł go prawie bez objawowo. Miał bardzo lekkie objawy.

Nie stosuje praktycznie w ogóle leków z apteki bo one zazwyczaj to jest syf , chyba , ze jakies bardzo specjalistyczne leki , ma ktoś nie wiem stwardnienie rozsiane albo leży w szpitalu nie przytomny to ok.

Nie neguje totalnie szczepienia , ogólnie widać , że nie jest jakoś super szkodliwe , ale uważam , że jest nieskuteczne. Poza tym uważam , że branie tych dawek w nieskończoność co roku i tak w kółko myślę , ze jest szkodliwę dla zdrowia.
Pawel
25.01.2022 16:02
@krytyk: Nie ma rzadnych hakucynacji. Moze byc pobudzenie . drugii raz mamy civud po roku. Za pierwszym razem bujalusmy sie z tym tygidniami . zmiany na plucach wypadanie włosów. Nerwibule. Teraz nieszczepiona moja zona w 5 gidzin od pierwszych objawów. Wziela amaltadyne z wysokiej goraczki po 24 gidzinach zostal stan podgiraczkowy w 4 dniu przestala to brac. To dzuala . test covid drugi raz mamy na plus
Halo
06.04.2022 20:56
@Zawisza: Dr. BODNAR Powinien Zostać MINISTREM ZDROWIA !!!
A Amantadyna Uratowała Już Nie Jedno Życie !!!
Nie wszyscy lekarze chcą przepisywać ludziom , to CI lekarze którzy maja jakieś zobowiązania do firm farmace....
Mam znajomych którzy dzięki Amantadynie żyją , gdyby podali się to już by wąchali kwiatki od spodu !!!
Amantadyna na NIC nie szkodzi !!!!

chorynakaszel
06.12.2023 18:07
@Zawisza: Czas zweryfikował. Leczenie amantadyną uratowało zdrowie i życie wielu osób. Tymczasem jak wykazała Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie, część partii szczepionek które zostały wykorzystane czyli podane ludziom była wadliwa, nie powinny w ogóle trafić do ludzi bo nie były sterylne albo ich skład nie był zgodny z deklarowanym. Ponadto ponad wszelką wątpliwość udowodniono że szczepionki powodowały powikłania i z tego powodu powstał fundusz wypłacający odszkodowania osobom poszkodowanym. Jakoś nie trzeba było takiego funduszu powoływać dla poszkodowanych leczeniem amantadyną. Ministerstwo Zdrowia i Rzecznik Praw Pacjenta zablokowali wystawianie recept na amantadynę. Nie dostaniesz już recepty nawet jeśli jesteś chory na grypę typu A. Lekarze się boją i nie przepisują. Tak wykańcza się społeczeństwo w imię zarobków dla dystrybutorów szczepionek.
Madzh
16.02.2022 22:08
Viregyt K trzymałam w szufladzie w razie złapania Covida.Ja zaszczepiłam się, natomiast syn i mąż nie.Pierwsze objawy i potwierdzony wynik dodatni miał syn (19 lat),u którego szybko wszystko minęło.U męża już nie było tak ciekawie, gorączka,silny ból głowy, kaszel.. Stwierdziłam ,że podam szybko A...Po dwóch dniach tylko lekki stan podgorączkowy, katar.Takze szybko podana A... naprawdę hamuje wirusa!! A ja zaszczepiona nie zostałam zarażona.Wniosek: szczepionki działają! Natomiast dla tych co nie są zdecydowanie do końca polecam A...brać jak tylko są pierwsze objawy!! Najlepiej test z apteki czy to Covid.Ewentualnie gdyby naprawdę było kiepsko połączyć z antybiotykiem.Pozdrawiam.
Gregor
26.01.2022 14:40
Działa działa, mnie wyleczyła tylko trzeba szybko zacząć ją stosować bo jak nie to po ptokach. Ozdrowieniec po 48 godz.
Ppne
16.12.2021 23:02
Witam. Moi bliscy brali am...., covid potwierdzony testami. Minęło 4 miesiące. Zrobili dokładne badania. Pluca i reszta zdrowe, powikłań nie mają. Ja zastosowałam ziołolecznictwo , moje hobby, do łagodzenia skutków covidu. Szybko mi się polepszyło. Ale był eksperyment , który się powiódł, na szczęście. Pozdrawiam.
Teo
20.02.2022 14:47
@Ppne: Moja ciocia też, tylko zioła, złapała covid19 i tylko dzięki szybkiej pomocy lekarskiej jeszcze żyje
Dorota
16.12.2022 16:58
Tutaj można nabyć bez problemu jak ktoś potrzebuje...
https://www.facebook.com/profile.php?id=100069517351314
Dodaj wypowiedź na forum

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulamin i jak najbardziej merytoryczny.