Media Markt- Warszawa praca

Jak się wszystko samo sprzedawało to Cię po pleckach klepali, a teraz jak cały pseudo zarząd musi ruszyć głową jak tu kupujących przyciągnąć to już mądrego nie ma, i będzie mnie straszył jeden z drugim zwolnieniem :):):):) Za grudzień i styczeń zarobiłem na rękę 1450 zł (pracuje prawie 10 lat) poziom absurdu przewyższa już komedie Barei, jeśli oni już naprawdę wierzą w te bzdury to ja dziękuję. Ale to trzeba przeżyć, na szczęście już inna praca nagrana i na dniach idę do pana (celowo z małej) dyrektora z uśmiechem na twarzy. Pozdrawiam pracujących i nie dajcie się zwariować tej korporacyjnej hołocie !!!!!!

0 / 0

Pracowalam w trakcie studiow krótko w media markt, nie bylo zle, mila atmosfera, najgorsze byly tylko soboty i piatki ale pozatym bylo pl

0 / 0

W MSHP było fajnie dopóki dyrektorzy nie zostali udziałowcami. Później to równia pochyła. Najpierw odpadły "teletombole" czyli losowania prezentów dla sprzedawców w okresie świątecznym (pralki, lodówki, boomboxy i inne takie pierdoły;) Skończyły się możliwości wyjazdów do nowo otwieranych marketów w innych krajach, w ramach bratniej pomocy. Na szczęście można się jeszcze urwać na tygodniowe biby w Polsce;) Później zmniejszono liczbę imprez marketowych do 1-2 w roku. Po aferze łapówkowej z Philipsem w Holandii albo Niemczech odpadły oficjalne gifty od dostawców. Za nieoficjalne grozi dyscyplinarka. Coraz ciężej było się też wkręcić na "szkolenia" organizowane przez dostawców czyli kilkudniowe wypady nad morze, na Mazury czy w jakieś inne zaciszne miejsca;) Zostały szkolenia na miejscu czyli wieczorne wypady do klubów czy restauracji na koszt dostawców. Potem skończyły się podwyżki, premie bywały albo nie, najlepsi odchodzili, świeży materiał przychodzi taki sobie (wiadomo, już nie ta pensja co kiedyś). Potem wpadł Pan Kryzys i zaczęły spadać głowy, również w centrali, niestety sytuacji na dole to nie poprawiło. Za ogromnym kijem nie widać marchewki, na dłuższą metę tak się nie da. Opadła premia inwentaryzacyjna. Dzisiaj świeżak dostaje minimalną krajową, może dorobić parę groszy sprzedając gwarancje i to wszystko. Dlatego wielu opycha promocyjny towar na allegro co też jest zwalczane przez dyrekcję.

0 / 0

moni - 2012-11-07 16:57:38mam pyta dotyczące zarobków w MM na pół etatu... Miasto Bydgoszcz. Nie wiem ile w tym mieście zarabiają brutto na cały etat. wszedzie zarabia sie tyle samo - w granicach 1200-1300 na rękę. pół etatu to połowa z tego. tylko pytanie do ciebie - majac tak niskie wynagrodzenie chcesz wiazac sie z jakas firmą i miec polowe tej kasy? poza tym myslisz ze majac pol etatu uda ci sie dogadac tak, zebys mogl w dni wolne byc dla nich nie osiągalny? cos wypadnie innemu pracownikowi i przychodzisz na zastępstwo i nie ma litości. co do grafików i przedmówcy wyżej wymienionego. masz w miesiacu przepracować "ilość dni pracujących x 8 godzin". za dni pracujące przyjmuje się poniedzialek-piątek. tyle teoria. praktyką jest nienormowany czas pracy, czyli praca w takim samym wymiarze godzinowym w miesiacu, np. w styczniu 2013 jest dni pracujących 23 x 8 godzin = 184.. od tego odejmujemy 3 Króli, który jest dniem ustawowo wolnym i otrzymujesz 176 godzin, które masz wypracować. z racji pracy w handlu, która dopuszcza otwarcie sklepu w łikędy te 176 godzin masz mieć rozdysponowane na w praktyce dowolnie w miesiącu z wyłączeniem: Trzech Króli oraz to co gwarantuje ci dodatkowo Kodeks Pracy http://kariera.forbes.pl/prawo-pracy/kodeks-pracy/odpoczynek i tyle teorii. praktyka pokazuje 12godzinne dniowki, co z początku wydaje się ciężkie, potem nawet fajne, gdyż przepracowując 24godziny w 2 dni wyrabiasz 24/176 w danym miesiacu. pracodawca zatem musi zagwarantować ci godziny/dni wolne, bo nie mozesz pracowac ponad regulaminowy czas pracy. a to, ze w MM robi sie tak, ze pracujesz wg ich harmonogramu to ich wewnetrzny regulamin i tyle. nikt prawa nie łamie. i tyle. sam pracowalem w 1 z sieci i potwierdzam, ze praca ta jest dobra tylko dla uzyskania doswiadczenia w handlu i obsludze. pytanie tylko gdzie po tym masz takie doswiadczenie wykorzystać? jesli dla ciebie praca za minimum krajowe jest czyms co wezmiesz z pocalowaniem ręki tzn. ze albo masz male wymagania, albo nie masz ambicji, albo jestes desperatem i potrzebujesz pieniedzy kosztem niskiego poziomu pracy.

0 / 0

mam pyta dotyczące zarobków w MM na pół etatu... Miasto Bydgoszcz. Nie wiem ile w tym mieście zarabiają brutto na cały etat.

0 / 0

Z TEGO CO WIEM O GRAFIKU... TO OBOWIAZUJE NORMALNY SYSTEM PRACY 48H TYDZIEN... WIEC JEST SZANSA POCIAGNAC ZE PRACUJE SIE POL MIESIACA ALE NIE ZE POD RZAD... SYSTEM NP 3 DNI 12H 4 DNI WOLNEGO... JA NP CZESTO JEZDZE DO DOMU I JAK SIE DOGADAM TO MI ZROBIA TAK ZE MAM 4 DNI WOLNEGO I WYJEZDZAM,. PRACA.. JAK PRACA JA NIE NARZEKAM MAM WOLNE MAM CZAS NA WYJAZD NAD MORZE MAM CZAS ISC NA PIWO. JESLI KTOS JEST OGARNIETY TO DA SIE WSZYSTKO ROBIC. U MNIE W MM PRACUJA DODATKOWO W INNYCH PRACACH DODATKOWYCH. W SUMIE JA TEZ PRACUJE I DAJE RADY... POTRZEBUJE URLOP NA PRACE ZGLASZAM ZAPOTRZEBOWANIE 2-4 MCE WCZESNIEJ I URLOP DOSTAJE.. TAK TO W ZYCIU POWOLI SIE TOCZY...

0 / 0

Jak tam teraz wygląda praca w M-M ?? Zmienia się coś ?? U nas pensja sprzedawcy to 1700 brutto można dorobić coś na gwarancjach 10 G+ to 100 zł brutto, na każdym kroku grożą naganami za nie wyrabianie planów u was jest tak samo ??

0 / 0

Co do zarobku to przy wypłacie, premii i gwarancji jest to możliwe :) Upominków ostatnio firmy dają coraz mniej :/ ale z tymi wyjazdami to lekka bajka :) coraz mniej jest imprez \"integracyjnych\" i w żadnym media nie przejdzie bajka z 15 dniami wolnymi i 15 pracującymi :)

0 / 0

Widzisz wiczocznie ona nie przechodziła szkolenia z bluetooth. Już pomijam fakt że nie odpowiedziałeś na żadne z jej pytań. TK by cie ładnie załatwił.

0 / 0

jeżeli nie pracowałeś to skąd w tobie tyle żałości. I masz czelność wypowiadać się na temat o którym nie masz podobno pojęcia. Pozdrawiam Kumatych

0 / 0

Potwierdzam. Brak premii inwentaryzacyjnej. I generalnie co raz większy syf.

0 / 0

Najprawdziwsza prawda. Aha, jakby kogoś to interesowało, to premii inwentaryzacyjnej ( tzn. trzynastki ) już nie ma.

0 / 0

To, o czym napisał gonzo, to właśnie prawda.

0 / 0

moze coś ciekawego by ktoś napisał (prawde) bo ostatni post to mnie hmm rośmieszył...

0 / 0

2 X w roku miałem na łapę 2800. Dodatek świąteczny + premia za sprzedawcę miesiąca. 4 grube polary. 3 plecaki. Zimowe czapki i rękawiczki. 3 aparaty foto po b. niskiej cenie. + wyjazdy na szkolenia nad morze + imprezy klubowe – szkocka i inne drogie alkohole za free ile wlezie. Minusem jest praca w weekendy, ale za to pracowałem w systemie – 3 dni pracy 2 dni wolne. W miesiącu jak się dograło grafik – miałem 4 dni wolne pod rząd w tygodniu, czyli jak miałem coś do załatwienia w urzędach, bankach, stomatologach itd. Albo chciałem wyskoczyć na narty w środku tygodnia, przy pustych stokach to było oky. Kumpel na labie pracował tak – 15 dni roboty, a po nich 15 dni wolne. Największym minusem była robota. Ale jak ktoś zna takie miejsce gdzie płacą tylko za siedzenie to niech się pochwali i tyle w tym temacie.

0 / 0

zawsze tak jest jak posiedzą z rok bez pracy bez zasiłku bez kasy to docenią to co mieli i że nie bylo tak źle a jak znajda "jakąś" prace to na pewno będą chcieli wrócić...

0 / 0

Witam,najlepiej jest sie tylko zalic-robia to tylko Ci co zostali zwolnieni. Czytajac wasze wypociny oczywiscie nie wszystkich z was mysle ze zostaliscie skrzywdzeni przez los-totalny brak rozumu. jak pracowaliscie to bylo dobrze,jak was zwolniono to juz jest zle,a ilu z was okradalo te firy chorujac na tzw.lenia. wiekszosc z was pewnie w ciagu roku byla z 4-5razy na l4-i czego chcieliscie oczekiwac-pochwal,lepszego wynagrodzenia? co robiliscie dla poprawy podejscia waszych kierownikow do was samych ?pewnie nic.kazdy ma to na co zasluzyl!!!! pozdrawiam normalnych ludzi,a jeszcze jedno jak pracowaliscie to te osoby co teraz oczerniacie to byly ok,a teraz sa beeee-szkoda slow do was. nie pracuje ani w MM ani nigdzie w hipermarkecie

0 / 0

Obrót mnie nie interesuje bo zawsze walna taki pułap a co roku zwiekszaja bo w poprzednim był taki to teraz bedzie większy co do gwarancji to ok. Interesuje mnie premia indywidualna w carrefourze jest za dany towar kasa więc samej premii mozna z 2 tysie zgarnąć, w większych miastach chłopaki mieli i po 9tys.Jak jest tu? Prosze o jakieś szczegóły. Panowie nie bać sie i tak to czytają ludzie którzy tam pracowali lub bedą klienci są jacy są dobrze o tym wiemy he

0 / 0

Możesz sprzedawać np. dodatkową gwarancję. W zależności ile sprzedasz, taką masz premie. 300 brutto jest od obrotu.

0 / 0

...co masz na myśli usługi dodatkowe?? (dział telewizory i komputery mysle że tam można największe premie zebrać) Premie w EuroAGD za dany towar masz punkty im wiecej punktów tym wiecej premii (punkty przeliczane na kase) Carrefour za dany produkt kasa np. dany telewizor 100zł Więc ogółem można zebrać ładną premie. Jak jest w MM?? Gdzieś czytałem że największa premia to tylko 250zł czy to prawda?? Czy nie ma maksymlanej kwoty tyle ile uda Ci sie w miesiącu to tyle się ma?? Prosze o info...

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Firmy w Gdańsku same szkolą dla siebie pracowników – programistów
3 dni temu
Niedobór pracowników jest problemem wielu firm w całej Polsce. Są one skłonne płacić wielokrotnie więcej niż wynosi minimalna pensja krajowa, jeśli tylko zgłosi...
Konstytucja biznesu przyjęta. Co to oznacza dla przedsiębiorców?
5 dni temu
Sztandarowy projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Konstytucja biznesu został przyjęty przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje mają ułatwić...
Millenialsi zarobią mniej niż ich rodzice?
6 dni temu
Pokolenie Y może być pierwszym, które w trakcie całego swojego życia zarobi mniej od swoich rodziców. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Resolution...