M.T.G- Grudziadz?

Ja dostałam pismo jeśli jesteś zainteresowany napisz na gg 5007955

0 / 0

prwadopodobnie firma mtg rozsyła jakieś pisma do osób które nie pojechały czyli zrezygnowali z wyjazdu jeżeli ktoś dostał takie pismo to niech napisze co w nim jest i czy zwrócą kasę

0 / 0

Właśnie przy rozmowie z babką zMtg zdziwiło mnie to,że całą kwotę 570zl,kazali wpłacić.Ja jak z Eurokontaktu jechałam,to na początek wpłacałam ile mi pasowało zaliczki,a przed samym wyjazdem z Wrocławia pozostałą część.Wszystko grało.Podejrzewam,że trudno będzie Wam odzyskać te wpłacone pieniądze!!

0 / 0

Na dobrowolny zwrot kosztów nie ma co liczyć. Ciesz się, że to "tylko" 570 zł. Ci, co wyjechali stracili nie tylko pieniądze.

0 / 0

Czy jest tu jakiś szczęśliwiec, któremu MTG oddało 570 zeta? Dwa tygodnie temu wysłałam rezygnację i dostaję tylko enigmatyczne odpowiedzi typu" księgowy musi rozliczyć koszty" itp.

0 / 0

??? a co to wasza umowa ??

0 / 0

Zgodnie z art. 85 z dnia 20 kwietnia 2004 r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy1 1 Podejmowanie pracy za granicą następuje w drodze bezpośrednich uzgodnień dokonywanych przez obywateli polskich z pracodawcami zagranicznymi lub za pośrednictwem publicznych służb zatrudnienia, a także agencji pośrednictwa pracy świadczących usługi, o których mowa w art. 36 ust. 1. 2. Kierowanie do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy odbywa się na podstawie umowy zawieranej przez te agencje z obywatelami polskimi. Umowa ta powinna określać w szczególności: 1) pracodawcę zagranicznego; 2) okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej; 3) rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania, a także przysługujące osobie kierowanej do pracy świadczenia socjalne; 4) warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób tropikalnych; 5) obowiązki i uprawnienia osoby kierowanej do pracy oraz agencji pośrednictwa pracy; 6) zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między agencją pośrednictwa pracy a obywatelem polskim, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku nie wywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń; 7) kwoty należne agencji pośrednictwa pracy z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, poniesione na: a) dojazd i powrót osoby skierowanej, b) wydanie wizy, c) badania lekarskie, d) tłumaczenia dokumentów; 8) informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy; 9) inne zobowiązania stron. 3. Agencja pośrednictwa pracy ma obowiązek zawierania z pracodawcą zagranicznym, do którego zamierza kierować obywateli polskich do pracy za granicą, umowy określającej w szczególności: 1) liczbę miejsc pracy; 2) okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej; 3) rodzaj oraz warunki pracy, zasady wynagradzania, a także przysługujące osobom podejmującym pracę świadczenia socjalne; 4) zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między pracownikiem a pracodawcą, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku nie wywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń. 4. Agencja pośrednictwa pracy ma obowiązek poinformować osobę kierowaną do pracy za granicą o przysługujących jej uprawnieniach, o których mowa w art. 86. 5. Agencja pośrednictwa pracy jest obowiązana do przestrzegania międzynarodowych umów, porozumień i programów dotyczących zatrudnienia wiążących Rzeczpospolitą Polską oraz obowiązujących w państwie zatrudnienia przepisów o zatrudnieniu. Z powyższego wynika, że w Naszych umowach powinien być określony konkretny pracodawca, który Nas będzie zatrudniał. Hiszpańska agencja pracy (SERFIEL ETT)nie jest takim podmiotem moim zdaniem. Nasza umowa nie zawiera zatem istotnego postanowienia i można twierdzić, że jest nieważna. Pomijam fakt, że oprócz ich pieczątki nie ma ich podpisu . Wybieram sie do Nich osobiscie. 513-793-288 Adam.

0 / 0

Witam wszystkich tutaj zebranych...Chce was poinformowac ze jezeli maciie zamiar jechac to macie [usunięte przez administratora, jest to forum dyskusyjne prosimy o niepodawanie niecenzuralnych słów] . Lepiej zostac w polsce i pracowac w hipermarkecie za grosze bo za grosze a nie (usunięte przez administratora)sie w jakies bagno w ktorym nic nie zarobicie!!!!!

0 / 0

nono....czyzby ?-jeszcze jeden milosnik MTG ? i to jako Anonim-ojojoj....

0 / 0

pepe naucz sie dobrze pisac niemozna sie doczytac

0 / 0

ja właśnie wróciłam z tego wyjazdu organizowanego przez mtg.mi akurat się udało.masz pytania dzwoń. (usunięte przez administratora)

0 / 0

Do Anonim... Piszesz, że dwadzieścia skrzynek zbierają...byłem tam z nimi to wiem, że te 20 skrzynek to zapierdol od rana do wieczora przez 10-11 godzin, bilans: 20 skrzynek pomnożyć przez 1,37 € tyle płacą za skrzynkę = 27,40 € - odjąć 5 € za dojazd - odjąć 7 € za jedzenie ( tyle mniej więcej się wydaje na jedzenie ) = bilans to: 15,40 € !!!! Pytam czy to jest dla Ciebie zarobek? Na polu "ruscy" lub "ukraińcy" cały czas poganiają: "bystra", "bystra", "Nie stać" ,"Nie stać", i takie tam inne głupawe teksty...Kiedy pewnego dnia skończyła nam się woda i poprosiliśmy o wodę z kranu to ta blond-lala żona jednego z kapo-pako mówi: "Tutaj nie ma wody-wszystko zakręcone..." Raz jeszcze powtarzam zastanówcie się dwa razy zanim tam pojedziecie...Zrobicie jak chcecie, ale przynajmniej pomyślcie zanim tam pojedziecie...pozdrawiam...

0 / 0

TE ZALICZKI NA UTRZYMANIE TO BYLO 30 EURO- NA LEB NA 2 2TYGODNIE JEDZENIA I PICIA.

0 / 0

no to macie odpowiedz ci co sie zastanawiaja czy jechac??jak sie nie bedzie nic zgadzac na miejscu to szefostwo wam wyjasni ze to ich posrednik z hiszpani oszukal i mozecie sobie isc na dworzec pospac na lawce. albo zasuwac za 1 euro przy pomaranczach-zycze powodzenia.acha suchary koniecznie zabrac suchary ze soba zawsze to jakis kawalek suchego ale jedzenia.

0 / 0

za 20 kg.(skrzynia)-1,20 €, -mandarynki, a za pomarancze-20 kg. (skrzynia) 0,80 € !---no majatek za ciecie nozykiem kistek i niewrzucaniu tylko wkladaniu do skrzyni ! i za darmo wieczorem te wszystkie skrzynie na Ciezarowke ladowac !-zato nieplaca !- aha, za dowozke na pola co dnia musisz 5 € placic !, a za wyrko w miesiacu 100€ naprzod !, a wywoza juz o 8 rano-tutaj jeszcze sklepy zamkniete (otwieraja o 9 ), o okolo 20 przywioza ciebie !, no moze zdazysz chleba gdzies dostac ! bo sklepy sa do 21 otwarte !, ale chyba wpierw chcesz sie umyc i jak czlowiek isc miedzy ludzi, no niewiem czy tak wszystko pojdzie jak sobie sama obiecalas .....

0 / 0

to ile dostawają za 1 skrzynkę

0 / 0

Dzwoniłm do Hiszpanii wczoraj .Zbierają dziennie 20 skrzynek ,o 20 byli w domu. Ci co są dłużej zbierają więcej, są jeszcze premie tak powiedział mi pracownik z plantacjii- Polak Wybieram się tam w piątek o 14 wyjazd z Grudziądza. wy to tak opisujecie jak bym, miała tam umrzeć ? weżcie mnie nie osłabiajcie co? Przerażają mnie te posty

0 / 0

Czy ktoś trafił już na jakiś artykuł na ten temat w gazecie?Ktoś z tych co już dotarli pisał,że podał na swoim terenie sprawę do gazety,ale nie wiem skąd był.

0 / 0

Ta cisza może być przed burzą ale jak sie zacznie to może być głośno! Ja(usunięte przez administratora).......... ile czlowiek wytrzyma bez jedzenia normalnego, łóżka i kasy to paranoja. Podziw dla tych co zostali trzymam kciuki chłopaki za was!

0 / 0

Nie pozwolimy zapomnieć opinii publicznej o haniebnej sprawie (usunięte przez administratora) co pojechali z MTG na oliwki! Niektórzy jeszcze nie wrócili a ci co juz są to przeżywają swoją depresje i wstyd przed rodzinami!! Więc co niektórzy zastanówcie sie co piszecie sępy piep..............

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Firmy w Gdańsku same szkolą dla siebie pracowników – programistów
przedwczoraj, 10:37
Niedobór pracowników jest problemem wielu firm w całej Polsce. Są one skłonne płacić wielokrotnie więcej niż wynosi minimalna pensja krajowa, jeśli tylko zgłosi...
Konstytucja biznesu przyjęta. Co to oznacza dla przedsiębiorców?
3 dni temu
Sztandarowy projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Konstytucja biznesu został przyjęty przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje mają ułatwić...
Millenialsi zarobią mniej niż ich rodzice?
4 dni temu
Pokolenie Y może być pierwszym, które w trakcie całego swojego życia zarobi mniej od swoich rodziców. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Resolution...