Opiekunki osób starszych w Niemczech.

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 22:04:50Jak by skończyła w Polsce studia pielegniarskie, to wystarczyłoby tylko wysłanie dokumentów do Bonn w ciągu 60 dni otrzymałaby odpowiedż rozmowa z dyrektorem szpitala i już. Tak pracuje moja siostra w Monachium najpierw w dużym szpitalu ,a teraz w prywatnej klinice jednego profesora bo zarabia 100 % wiecej niż w szpitalu. Ale tak bufoniastej baby to dawno nie spotkałam jak ta na forum...... potrzebny jest każdy personel i do w domach starców jak i w szpitalach i jako pomoc medyczna pracują ludzie z całego świata ,bardzo czesto studenci i co są prymitywni? Kobiety ty im swoją wiedzą pielegniareczki nie dorownujesz im do pięt....... a skąd to w Niemczech, czyżby dziadek,tatuś podplisali kiedyś lojalke ?Niemcom?Wiesz czas dzieli się na tych z przed 2004r. i po 2004r. Twoja siostra dostała nostryfikację,bo podlegała pod inne przepisy.Gdyby wystąpiła o tę procedurę przed przystąpieniem Polski do EU do przeszłaby taką samą procedurę jak my,które broniłyśmy się przed 2004. Proste jak drut,a twoja arogancja i buta jest tak wielka jak luka w twoim wykształceniu i portfelu.Ha ha ha ha ha

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 13:56:15Jak ta pielęgniarka Polki nazywa NAIWNYMI itp.Oczekuje gratulacji od nich? Opiekunkom nie gratuluje a poniża ? Spotkałam pielęgniarkę -oddziałową w Klinice kardiologicznej .Stała i pisała na obchodzie zalecenia profesora .Profesor stanął i mówi z takich Polaków (pokazał palcem lekarza Polaka ,oddziałową i mnie-opiekunkę) powinna być Polska dumna... Pani oddziałowa podeszła i mówi służę poza pracą wszelką pomocą. Nie pyszniła się swoimi dyplomami jak ty i nie nazywała mnie naiwną.że pracuję jako opiekunka.Wyraziła się tylko tyle u mnie lepiej jest pacjenci się zmieniaja a ty ciągle z jednym i w dzień i w nocy i nawet spać i opiekować się w szpitalu-niełatwy zawód!!! Naucz się droga pielęgniarko podejścia do ludzi zwykłych i biednych -chociażby z racji wykonywanego zawodu.A nie stawiaj siebie na piedestale.I nawiasem mówiąć my też dyplomy posiadamy które wiele wysiłku nas kosztowały....wasze dyplomy są warte tyle co papier toaletowy do wiadomych celów.Dyplomy z przysposobienia rolniczego z praktyką w polu. Przeczytałem wszystkie posty i twierdzę,że nie umiecie dyskutować,bo nie macie żadnych argumentów merytorycznych i nie umiecie pisać logicznych i zwięzłych postów.A niestety wybrałyście zawód,który nie ma żadnego prestiżu.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:51:50widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:39:42widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:16:31Odnosnie tego wyżej ogłoszenia,to jest rola dla kucharki ,a nie opiekunki osoby starszej.Agencja przyjmuje widac wszystkie zlecenia jakie sobie rodziny wymyslą,dobrze sobie wykombinowała rodzinka/nygusy i cwaniaki/zakupy dla tylu osob to jak wielbład obladowana opiekunka/kuchara z polski/po co zajmowac sie źle chodzacą i niedowidzacą matką?na zakupy i do garów !!!!sama ciekawa jestem ,czy znajdzie sie osoba odważna aby wygodzić i babci i rodzinie pozbawionej serca.?Wiadomosć z ostatniej chwili! Ta praca jest do wzięcia za 800 euro netto niesiecznie! chyba wezwę pogotowie, bo n ie dzwigne tego bez pomocy lekarza ha...ha...ha.....ha....ha.....Dziewczyny tro jest ogloszenie duetu z proavi i ksiedza z Goch.ksiadz i pani Erdman to spolka.Jaki posrednik ,taki ksiadz!!!lepiej niech zrzuci koloratke bo wstyd!!!

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:39:42widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:16:31Odnosnie tego wyżej ogłoszenia,to jest rola dla kucharki ,a nie opiekunki osoby starszej.Agencja przyjmuje widac wszystkie zlecenia jakie sobie rodziny wymyslą,dobrze sobie wykombinowała rodzinka/nygusy i cwaniaki/zakupy dla tylu osob to jak wielbład obladowana opiekunka/kuchara z polski/po co zajmowac sie źle chodzacą i niedowidzacą matką?na zakupy i do garów !!!!sama ciekawa jestem ,czy znajdzie sie osoba odważna aby wygodzić i babci i rodzinie pozbawionej serca.?Wiadomosć z ostatniej chwili! Ta praca jest do wzięcia za 800 euro netto niesiecznie! chyba wezwę pogotowie, bo n ie dzwigne tego bez pomocy lekarza ha...ha...ha.....ha....ha.....Dziewczyny tro jest ogloszenie duetu z proavi i ksiedza z Goch.ksiadz i pani Erdman to spolka.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:39:42widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:16:31Odnosnie tego wyżej ogłoszenia,to jest rola dla kucharki ,a nie opiekunki osoby starszej.Agencja przyjmuje widac wszystkie zlecenia jakie sobie rodziny wymyslą,dobrze sobie wykombinowała rodzinka/nygusy i cwaniaki/zakupy dla tylu osob to jak wielbład obladowana opiekunka/kuchara z polski/po co zajmowac sie źle chodzacą i niedowidzacą matką?na zakupy i do garów !!!!sama ciekawa jestem ,czy znajdzie sie osoba odważna aby wygodzić i babci i rodzinie pozbawionej serca.?Wiadomosć z ostatniej chwili! Ta praca jest do wzięcia za 800 euro netto niesiecznie! chyba wezwę pogotowie, bo n ie dzwigne tego bez pomocy lekarza ha...ha...ha.....ha....ha.....juz dawno sie tak nie usmialam :))

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 20:16:31Odnosnie tego wyżej ogłoszenia,to jest rola dla kucharki ,a nie opiekunki osoby starszej.Agencja przyjmuje widac wszystkie zlecenia jakie sobie rodziny wymyslą,dobrze sobie wykombinowała rodzinka/nygusy i cwaniaki/zakupy dla tylu osob to jak wielbład obladowana opiekunka/kuchara z polski/po co zajmowac sie źle chodzacą i niedowidzacą matką?na zakupy i do garów !!!!sama ciekawa jestem ,czy znajdzie sie osoba odważna aby wygodzić i babci i rodzinie pozbawionej serca.?Wiadomosć z ostatniej chwili! Ta praca jest do wzięcia za 800 euro netto niesiecznie! chyba wezwę pogotowie, bo n ie dzwigne tego bez pomocy lekarza ha...ha...ha.....ha....ha.....

0 / 0

Odnosnie tego wyżej ogłoszenia,to jest rola dla kucharki ,a nie opiekunki osoby starszej.Agencja przyjmuje widac wszystkie zlecenia jakie sobie rodziny wymyslą,dobrze sobie wykombinowała rodzinka/nygusy i cwaniaki/zakupy dla tylu osob to jak wielbład obladowana opiekunka/kuchara z polski/po co zajmowac sie źle chodzacą i niedowidzacą matką?na zakupy i do garów !!!!sama ciekawa jestem ,czy znajdzie sie osoba odważna aby wygodzić i babci i rodzinie pozbawionej serca.?

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 18:20:42OPiekunka do starszej pani, z dobrym niemieckim i prawem jazdy Oferta opublikowana przez firmę PROAVI Dodano do Senioport 15/10/2011 - 15:31 Oferta aktywna Informacje ogólne Zaczynając od: pt, 21/10/2011 Minimalny okres pobytu: więcej niż dwa miesiące Znajomość języka: Dobra Preferowany wiek kandydata : 25-30 Liczba podopiecznych: 1 Oferta wygasa: 15/11/2011 - 01:00 Lokalizacja zlecenia: 47546 Kalkar Phone: 00492824976544 Szczegóły dotyczące podopiecznego Płeć: Kobieta Wiek: 87 Wzrost: 165 cm Waga: 65 kg Stopień opieki (Pflege): 1 Zdjęcia: Stan zdrowia podopiecznego Choroby: Zaćma Opis dodatkowy : Starsza pani zle widzi i zle chodzi. Wymagania Kwalifikacje: Pomoc Płeć opiekunki: Kobieta Znajomość języka: Dobra Wymagane prawo jazdy: Tak Zaczynając od: pt, 21/10/2011 Preferowany wiek kandydata : 25-30 Krótki opis: Opiekunka do starszej pani, ale tez do Opiekunki zadania nalezy 5 razy w tygodniu gotowanie dla 7 osob. W domu obok mieszka syn, jego zona i 3 doroslych juz dzieci. Wtorek i niedziela sa dniami wolnymi.We wtorek starsza pani idzie do Seniorenheimu na caly dzien, wtedy sie tez nie gotuje dla rodziny. W niedziele starsza pania odbiera rodzina. W niedziele tez sie nie gotuje. Atmosfera rodzinna jest bardzo dobra. Warunki zatrudnienia Minimalny okres pobytu: więcej niż dwa miesiące Czas pracy : do negocjacji Praca w nocy: Nie Czas wolny: Do uzgodnienia Zakwaterowanie Warunki zakwaterowania: Dom jednorodzinny Podopieczny mieszka sam: Podopieczny mieszka sam Odległość do sklepu : 20 min Krótki opis (Wyposażenie pokoju , opis okolicy, inne): Poniewaz dom lezy oddalony od centrum miasta, a opiekunka moze robic sama zakupy, dobrze by bylo aby opiekuka mogla prowadzic auto.Rozumiem, ze jest to oferta co najmniej za 2000 euro na rękę? Nakarmic codziennie 6 osób, pewnie i pozmywac po nich, chocby zmywarka była to i tak trzeba ja załadowac, a przedtem talerze oczyścic z resztek! A lekkie prace ogrodowe też są do zrobienia? no chyba sie komuś głowa z dupą rolami pozamieniały!!!!

0 / 0

OPiekunka do starszej pani, z dobrym niemieckim i prawem jazdy Oferta opublikowana przez firmę PROAVI Dodano do Senioport 15/10/2011 - 15:31 Oferta aktywna Informacje ogólne Zaczynając od: pt, 21/10/2011 Minimalny okres pobytu: więcej niż dwa miesiące Znajomość języka: Dobra Preferowany wiek kandydata : 25-30 Liczba podopiecznych: 1 Oferta wygasa: 15/11/2011 - 01:00 Lokalizacja zlecenia: 47546 Kalkar Phone: 00492824976544 Szczegóły dotyczące podopiecznego Płeć: Kobieta Wiek: 87 Wzrost: 165 cm Waga: 65 kg Stopień opieki (Pflege): 1 Zdjęcia: Stan zdrowia podopiecznego Choroby: Zaćma Opis dodatkowy : Starsza pani zle widzi i zle chodzi. Wymagania Kwalifikacje: Pomoc Płeć opiekunki: Kobieta Znajomość języka: Dobra Wymagane prawo jazdy: Tak Zaczynając od: pt, 21/10/2011 Preferowany wiek kandydata : 25-30 Krótki opis: Opiekunka do starszej pani, ale tez do Opiekunki zadania nalezy 5 razy w tygodniu gotowanie dla 7 osob. W domu obok mieszka syn, jego zona i 3 doroslych juz dzieci. Wtorek i niedziela sa dniami wolnymi.We wtorek starsza pani idzie do Seniorenheimu na caly dzien, wtedy sie tez nie gotuje dla rodziny. W niedziele starsza pania odbiera rodzina. W niedziele tez sie nie gotuje. Atmosfera rodzinna jest bardzo dobra. Warunki zatrudnienia Minimalny okres pobytu: więcej niż dwa miesiące Czas pracy : do negocjacji Praca w nocy: Nie Czas wolny: Do uzgodnienia Zakwaterowanie Warunki zakwaterowania: Dom jednorodzinny Podopieczny mieszka sam: Podopieczny mieszka sam Odległość do sklepu : 20 min Krótki opis (Wyposażenie pokoju , opis okolicy, inne): Poniewaz dom lezy oddalony od centrum miasta, a opiekunka moze robic sama zakupy, dobrze by bylo aby opiekuka mogla prowadzic auto.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-17 13:02:03Staram się o pracę opiekunki legalnie,ale niestety mój niemiecki na poziomie podstawowym jest barierą.Byłam i pracowałam 10 tygodni na czarno,sprawdziłam się,ale przyjechałam bez referencji.Chciałabym znowu wyjechać np.na wymianę.Jestem zainteresowana osobą chodzącą,umiem prowadzić dom,dbać o czystość.Jestem osobą nie palącą,uczciwą.Praktykę odbyłam w Polsce Domu pomocy Społecznej. Doświadczenie jako opiekunka posiadam.Proszę o pomoc w tej sprawie.Moje gg 38396637 Poszukuję rzetelnej oferty.Wiec w czym problem?Jestes idealna kandydatka dla kazdej firmy.One nie potrzebuja opiekunek doswiadczonych,znajacych dobrze jezyk,bo nalezaloby im lepiej zaplacic,a to sie firmom nie oplaca.Pracy jest mnostwo,ale nie dla doswiadczonych.

0 / 0

Staram się o pracę opiekunki legalnie,ale niestety mój niemiecki na poziomie podstawowym jest barierą.Byłam i pracowałam 10 tygodni na czarno,sprawdziłam się,ale przyjechałam bez referencji.Chciałabym znowu wyjechać np.na wymianę.Jestem zainteresowana osobą chodzącą,umiem prowadzić dom,dbać o czystość.Jestem osobą nie palącą,uczciwą.Praktykę odbyłam w Polsce Domu pomocy Społecznej. Doświadczenie jako opiekunka posiadam.Proszę o pomoc w tej sprawie.Moje gg 38396637 Poszukuję rzetelnej oferty.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 19:03:11widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 11:12:44widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-15 20:53:02annuszka - 2011-10-15 10:31:31widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-15 10:20:40Masz racje to jest najgorsz,człowek zyje nie swoim życiem jest jak pies na łancuchu. To bardzo wpływa na psychikę człowieka ,dlatego w Austrii dozwolona jest taka pracz tylko 2 tygodnie i tak sie dziewczyny zmieniają,nazywają to turnusami. A miedzy pomoca domowa ,a opiekunka jest żadna róznica. Dla Niemców tak,bo oni są tępi imuszą się az 3 lata uczyć. A kto tojest - głownie prymitywne dziewczyny i chłopaki z niemieckich wsi i przy okazji uczą ich niechęci do Polek ,ktore pracują jako pomoce czy opiekunki.W kwestii niemieckiego wyksztalcenia jako Altenpfleger/rin. To skandal,ze dziewczyny z Polski po 5-letnim Liceum Medycznym nie maja prawa wykonywac zawodu pielegniarki( dopoki nie zdadza po niem. ichnich egzaminow). A Niemka po 3-letniej(kiedys 2-letniej), wlasciwie zawodowce -drze nosa do gory i szczyci sie,ze ma wyksztalcenie.( !) Zawalil to troche narz rzad, nie dopilnowano,zeby dyplomy naszych pielegniarek byly automatycznie uznawane.Liceum medyczne było oparte na 4-letnim zakresie liceum ogólnokształcącym i jednorocznym przyuczeniu do zawodu pielęgniarki.Zawartośc teoretyczna i praktyczna została rozłożona w czasie 5 lat nauki. Faktycznie oznacza to,że pielęgniarki po Liceum Med. mają jednoroczne wykształcenie medyczne. Niemki wykształcenie robią po swojej maturze i trwa ono 3 lata. Ja nostryfikowałam swój dyplom zdając egzaminy teoretyczne i praktyczne.Pracowałam początkowo jako pomoc pielęgniarki,a po otrzymaniu Anerkennungsurkunde jako exam.Krankenschwester.Co było dla mnie znaczącym, finansowo i prestiżowym osiągnięciem. Niczego nie dostałam za darmo i kosztowało dużo trudu. Gratulowali mi moi przełożeni i niemieckie koleżanki,ale żadna Polka.Nie dziwie sie ,ze zadna Polka Ci nie gratulowala.Bo one znaja polskie realia,a Twoje osiagniecie na niemieckim gruncie/jak uczy zycie maja ograniczone i niezbyt wielkie wymagania/,nie jest powodem do pychy,ktora nieslusznie walnela Ci w glowe. Nie dowartosciowuj sie tutaj,bo podziwu tu nie znajdziesz.Jestes malutkim czlowiekiem,ktoremu brakuje szacunku dla pracy rodaczek,co u pielegniarki razi szczegolnie.z zawiści!! polskiej zawiści.Czego mam się wstydzić,trudu i godzin pracy nad językiem?To jest powód do wstydu? jestem dumną,bo jestem kimś,a nie wynieś, przynieś, pozamiataj!!! Trzeba było się uczyć,a nie zazdrościć komuś osiągnięć. Nie porównuj niemieckiego szpitala uniwersyteckiego z polskim,bo wypadamy bardzo prymitywnie.Jeżeli uważasz,że mają takie niskie wymagania to zatrudnij się.Zobaczysz jakie to proste.Mojemu trudowi nigdy nie podołasz. Pogudż sie z tym i nie tupaj nogami!! Twój komentarz wart twego poziomu intelektualnego,byle umniejszyć komuś zasług! A dlaczego ? Ze zwykłej prymitywnej zawiści. A Ty pleciesz oderwane od zycia frazesy,gdyby nie faktyczne realia zycia,to moze nawet twoja krytyka mialaby sens.Ale nie ma.Racje maja panie,krytykujace SPOSOB wypowiedzi pani,niemieckiej teraz pielegniarki,a na pewno nie chodzi w tym wypadku o zawisc.Bo czego tu zawiscic.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 23:30:23Chcialam jeszcze dodac, ze to nie moje dalsze komentarze bylyA przepraszam,pieniadze z reki do reki za zalatwienie miejsca to nie przekret?To rowniez sprawa charakteru?Jak mowi Pani o uczciwosci to do konca,,,,bo inaczej to sie nazywa hipokryzja.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 23:30:51Chcialam jeszcze dodac, ze to nie moje dalsze komentarze byly\mam do pani pytanie, czy trzeba miec wlasna dzialalnosc zeby nawiazac z pania wspolprace?

0 / 0

Chcialam jeszcze dodac, ze to nie moje dalsze komentarze byly\" karanie opiekunek\" etc... Moja dzialalnosc jest jak najbardziej legalna (jeden z komentarzy, pytan). Nie moge i ne chce sobie pozwolic na lewe przekrety w Niemczech, sprawa rowniez charakteru mysle. Pozdrawiam, Monika.

0 / 0

Chcialam jeszcze dodac, ze to nie moje dalsze komentarze byly" karanie opiekunek" etc... Moja dzialalnosc jest jak najbardziej legalna (jeden z komentarzy, pytan). Nie moge i ne chce sobie pozwolic na lewe przekrety w Niemczech, sprawa rowniez charakteru mysle. Pozdrawiam, Monika.

0 / 0

Witam serdecznie. Oferta.. Postaram sie opisac dosyc dokladnie... Pani samotna w wieku 65 lat, od krotkiego czasu z diagnoza raka, ale kompletnie aktywna, poszukuje towarzyszki, prowadzenie domu. Wymagany dobry jezyk niemiecki, prawo jazdy, ubezpieczenie,( zadbany wyglad :) ) . Miesiecznie 1500 euro+ przejazdy. Moja oplata do omowienia. Pozdrawiam, Monika. Tel. 0049/1738040623, monika_antonik@gmx.net

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-10-16 21:31:41I wielki szacuś dla prostych kobiet bez wykształcenia które spotykam na miejscu w Niemczech i w autokarach.To im należą się gratulacje za determinację ,za pozostawione dzieci przy babci,za wyznaczony cel zarobić na opał na zimę,zarobić by pozapłacać kredyty bo komornik na nich siedzi... Tym ludziom pomagam i gratuluję jak uda im się osiągnąć wyznaczony cel. Wielki pokłon w ich stronę kieruję...tak kobitki te zwlaszcza z malymi dziecmi jestescie dzielne i zaradne i trzeba szczerze was podziwiac za oddanie i determinacje no bo coz pozostaje gdy rzeczywistosc skrzypi a nasz kraj ukochany tylem do obywateli chcacych zyc godnie

0 / 0

Jak by skończyła w Polsce studia pielegniarskie, to wystarczyłoby tylko wysłanie dokumentów do Bonn w ciągu 60 dni otrzymałaby odpowiedż rozmowa z dyrektorem szpitala i już. Tak pracuje moja siostra w Monachium najpierw w dużym szpitalu ,a teraz w prywatnej klinice jednego profesora bo zarabia 100 % wiecej niż w szpitalu. Ale tak bufoniastej baby to dawno nie spotkałam jak ta na forum...... potrzebny jest każdy personel i do w domach starców jak i w szpitalach i jako pomoc medyczna pracują ludzie z całego świata ,bardzo czesto studenci i co są prymitywni? Kobiety ty im swoją wiedzą pielegniareczki nie dorownujesz im do pięt....... a skąd to w Niemczech, czyżby dziadek,tatuś podplisali kiedyś lojalke ?Niemcom?

0 / 0

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,10450036,Obywatel_Grodzka.html

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Expose Morawieckiego – jakie zmiany czekają rynek pracy?
3 dni temu
Mateusz Morawiecki podczas swojego expose poruszył wiele istotnych aspektów z punktu widzenia uczestników rynku pracy. Polacy, czyli jedna z najbardziej...
Rok 2018 będzie należeć do kobiet?
5 dni temu
Sytuacja kobiet na rynku pracy jest gorsza niż w przypadku mężczyzn. Prognozuje się, że nadchodzący rok może być jednak przełomowy. Kobiety mają nie tylko...
Geneza opinii, czyli od demokracji ateńskiej do Kącika Mówców
tydzień temu
Żyjemy w czasach, w których wolność wypowiedzi gwarantuje nam konstytucja. Nawet nie posiadając odpowiedniej wiedzy na dany temat, nic nie stoi na przeszkodzie...