Opiekunki osób starszych w Niemczech.

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 17:49:43Pytasz co robi koordynator? No to Ci powiem co robi! Otóż siedzi za biurkiem w Polsce, dzwoni do opiekunki zaraz po przyjeżdzie czy dojechała i czy wszystko jest w porządku, nastepnie szczegółowo wypytuje o stan podopiecznego, warunki pobytowe, czy masz dostep do internetu itd. Na tej podstawie informuje Twoją ewentualna zmienniczkę o wszystkim, oczywiście jesli jest wszystko o.k bo jesli nie to ubarwia po swojemu, żeby nie zniechęcić nastepnej! Oto co robi koordynator! Nigdy natomiast nie słyszałam, żeby sprawdzał warunki i stan podopiecznego na miejscu! Natomiast rekruterzy, bo z nimi przed wyjazdem masz kontakt potrafią pomylic nazwy miejscowości do której masz jechać i na przykład opowiada ci, że to piekne miasteczko uzdrowiskowe itd, a po przyjezdzie okazuje sie ze to zadupie a do sklepu jest 4 km! Ot i cała prawda o pracy rekruterów i koordynatorów! Koorynator na terenie Niemiec podpisuje umowe z rodzina i przesyla do firmy,.Panie w Polsce Tzw,do spraw rekrutacji to inny temat.Pieknie napisane ze dzwoni po przyjezdzie,oooo,jeszcze o internet pyta itp.To prosze napisac z ktorej firmy Pani jest??????????Pozdrawiam.Moze warto zaczac wspolprace z ta firma jak tak dba o nas

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 17:49:43Pytasz co robi koordynator? No to Ci powiem co robi! Otóż siedzi za biurkiem w Polsce, dzwoni do opiekunki zaraz po przyjeżdzie czy dojechała i czy wszystko jest w porządku, nastepnie szczegółowo wypytuje o stan podopiecznego, warunki pobytowe, czy masz dostep do internetu itd. Na tej podstawie informuje Twoją ewentualna zmienniczkę o wszystkim, oczywiście jesli jest wszystko o.k bo jesli nie to ubarwia po swojemu, żeby nie zniechęcić nastepnej! Oto co robi koordynator! Nigdy natomiast nie słyszałam, żeby sprawdzał warunki i stan podopiecznego na miejscu! Natomiast rekruterzy, bo z nimi przed wyjazdem masz kontakt potrafią pomylic nazwy miejscowości do której masz jechać i na przykład opowiada ci, że to piekne miasteczko uzdrowiskowe itd, a po przyjezdzie okazuje sie ze to zadupie a do sklepu jest 4 km! Ot i cała prawda o pracy rekruterów i koordynatorów!Dokładnie tak jest w małopoważnych firmacvh, gdzie pracownikami jest pani prezeska/pan prezes (notabene były opiekun lub opiekunka), a ich jedynym narzędziem pracy jest telefon, na którym i tak starają się ciąć koszty.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 17:27:47widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 16:56:32widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 14:21:32widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 13:45:45firmy biora od osoby 1800 a daja opiekunce niewiele ,bo to jest tania sila roboczacena zalezy od przypadku chorobowego, stufy. ale zdarza sie czesto, ze rodziny zatajaja faktyczny stan swojego czlonka rodziny aby zanizyc wlasne koszty.dokldanie tak jest To, ja sie pytam, co robi koordynator?? bo to on jezdzi i sprawdza i podpisuje kontrakt.Kasa sie liczy ,nic wiecej.dokładnie. Dlatego ja bym nie pojechała z małą firmą, bo oni nie mają koordynatorów - wysyłają "na pałe" każdego, byle gdzie i niech się dzieje co chce - byle tylko kasę wziąć.

0 / 0

Kasia - 2011-11-23 18:06:50Witam panie, szukam pracy jako opiekunka osób starszych, mam 44 lata, doświadczenie tylko w opiece nad osobami starszymi w rodzinie, podstawy niemieckiego. Jeżeli któraś z pan mogłaby mi pomoc bardzo proszę o kontakt mój numer tel.514762869. Agencje do których dzwoniłam poszukują osób z doświadczeniem i b. dobrym niemieckim. Jesetm osobą o pogodnym usposobieniu, spokojną, cierpliwą.Witaj Kasiu. Tu masz nr do mojej agencji z która jezdze z Chorzowa 32 722 03 45. Faktycznie trzeba znac podstawy niemieckiego ale lepiej zadzownic i sie wypytac. Czasem zdazaja sei oferty do polskich rodzinek albo dla takich "mniej wymagajacych"/ Powodzenia :)

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 12:49:01No ia to pewnie jeszcze nejedno pytanie bym miała.Teraz mam pytanie jeszcze o druk A1.Czy to na jak długi okres zus mi go wyda uzależnione jest od tego na jak długi okres mam umowe z niemieckim klientem?Czy starając się o ten druk musze w zusie przedstawić tę umowe?Czy wudanie tego druku jest uzależnione od tego jakie składki odprowadzam do zusu.Bo jednak chciałabym przez pierwsze dwa lata korzystać z preferencyjnego zusu.Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuję.Miło że sa osoby które w jakiś sposób starają sie pomóc.Pozdrawiam wszystkie koleżanki opiekunki.Druk A1 wystawiany jest na okres umowy (albo jesli znasz date powrotu to do tej daty) ktora podpisujesz ale nie dluzej niz na 2 lata. A1 pownna byc wyrobiona w tydzien, na tej podstawie wyrabiaja Ci pozniej EKUZ. Bez A1 sie nie da chbya ze EKUZ turystyczna.

0 / 0

coś,żle zrobiłam w poprzednim wpisie, ale jestem tu pierwszy raz::) poprosiłam kontakt na maila lub gg pania podpisaną "B", SK

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 11:31:50anonim - 2011-11-23 14:42:44Witaj koleżanko, po pierwsze to nie regon jest określeniem Twojej działalności tylko PKD to raz, dwa to komu opłaca się płacić miesiąc w miesiąc pełen ZUS, skoro mając gewerbę w niemczech płacisz około 5 razy mniej miesięcznie? Kolejna rzecz, to firma która pośredniczy w pracy i wysyła pracowników za granicę z góry nie jest platnikiem VAT bądź ma VAT zerowy ale jest to obwarowane większą ilością umów i wymogami prawnymi.Ty nie jesteś płatnikiem VAT bo świadczysz usługi opiekuńcze, dlatego musisz mieć jedną umowę w Polsce, dla mnie bezpieczniejsza jest Gewerba, ale to tylko moje zdanie. Wiedzę masz ok, ale z punktu widzenia ekonomicznego nie opłaca się w Polsce płacić ZUS w porównaniu do Gewerby. Emerytura? Pamiętaj, że od przyszłego roku będziesz pracowała do 67 roku życia:) Polecam więcej zarabiać w Niemczech i ubezpieczyć się w prywatnym funduszu emerytalnym:) Pozdrawiam Witam serdecznie... Oj ,oj Kolezanko chyba nie wiesz,ze pod kazdym przypisanym NR REGON ktory otrzymuje indywidualnie przedsiebiorca kryja sie wszystkie PKD i info odnosnie rozpoczecia dzial,zawieszenia dzal,przebranzowienia firmy:))...w moim przypadku glownym EKD - jest opieka spol....ale nie tylko:)) Odnosnie Vatowcow...stawka zero-przypisana dla uslug socjalnych jest na stawce O...nie zmienia to faktu ze platnik vat-u musi rozliczyc kazda stawke w miesiacu... nawet stawke O...wynika to z przepisow prawa podatkowego.Duze Firmy uslugi opiekuncze rozliczaja nie tylko stawki ppodatku O...Jest caly pakiet uslug pokrewnych,ktore rozliczac musz wg stawki 7% i 22%....Vatowiec moze odliczyc mnostwo kosztow...w tym koszty pracownicze...ale to jest temat na inna dyskusje:))) Polecam rozpoczynajacym swoja dzial.gosp. RYCZALT m.innymi dlatego ze jest to forma nieskomplikowana i prosta dla kazdego podmiotu gospod.np.ksiegowosc nie wymaga ksiegowego:)) Piszesz ,ze Gewerba sie lepiej oplaca...hmm...sprawa dyskusyjna...powiem nawet indywidualna...jezeli Pani X...ma malo lat pracy w Pl...to z pewnoscia korzystniej jest zalozyc dzial.w De i pracowac na zasadach niemieckich....ale jezeli Pani X ma wypracowane lata w Pl...polecam dzial.gosp Pl...z uwagi na wciaz zmieniajace sie przepisy z ustawy o emerytalnym zaopatrzeniu pracownikow...czyli ustaw o ZEP..na ktorych to ZUS oblicza kapital wypracowanych lat..czyli okresow skladkowych i nieskladkowych..ale zaliczalnych do swiadczenia emerytal.-rentowych. Dam przyklad...np macierzynski jest okresem pelnoskladkowym...a wychowawczy urlop 1/3 tego okresu jest zaliczalny jako skladkowy... okresy chorobowe- rowniez sie inaczej przeliczac...Szkoly typu profilowanego...zawodowego..np.szkoly pielegniarskie,zawodowe...rowniez zalicza sie do lat pracy.. etc..mnostwo przepisow... akurat znam sie troszke na tym:)) Czy mam wiedze??? hmm...no coz nie popisuje sie tutaj wiedza...staram sie w pigulce ,czytelnie odpowiedzec Kolezankom,ktore wyrazaja chec samozatrudnienia:))) Ja mam swoje profolio z pacjentami, z referancjami, z certyfikatem Opiekunki...jak wspominalam wczesniej nie musze korzystac z posrednikow...choc twierdze,ze Oni sa tez potrzebni..w zweryfikowaniu rodziny,...ustaleniu warunkow pracy i wynagrodzenia. Ja docieram bezposrednio do Klienta...mam swoje metody...nie przypadkiem wczesniej napisalam Kolezance,ze trzeba byc dobrym menagerem swojej firmy...Mnie polecaja znajomi znajomym..i nie narzekam...zarabiam dobrze...a jak czasami chce urlop zatrudniam podwykonawce...tak..tak...przedsiebiorca nawet tenmam do Ciebie kilka pytań i jeśli zgodzisz się pomóc mi , a raczej podpowiedzieć co zrobić to proszę napisz do mnie na maila stks@op.pl lub na gg 3773527, mam problem, chyba wpakowałam sie bezmyslnie w kłopot . Pozdrawiam SK

0 / 0

Ależ oczywiście, że ja też tak robie, tylko że rekruterka proponując mi te pracę podała adres syna podopiecznej, to po pierwsze, a po drugie skoro wyraziłam chęc wyjazdu i rodzina mnie zaakceptowała to jak miałam powiedzieć ze nie jadę? Na ogół jestem poważną osobą, więc rezygnacja z takiego powodu nie wchodzi w grę! Poza tym moja firma jest uczciwa i wypłacalna co do centa w terminie, więc nie będę szukała przynajmniej narazie słomki do oka> Swoim wczesniejszym postem chciałam tylko poinformować jak wwygląda w praktyce praca koordynatorów i rekruterów. Szczegół, że rekruterka pomyliła zawał serca z udarem informując mnie o stanie podopiecznego daruję sobie! Na szczęscie podopieczny okazał się miłym i niekłopotliwym człowiekiem więc dotrwam do konca zlecenia i uciekam z tej wsi, a gdzie trafię, no to juz jest wielka niewiadoma!

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 17:49:43Pytasz co robi koordynator? No to Ci powiem co robi! Otóż siedzi za biurkiem w Polsce, dzwoni do opiekunki zaraz po przyjeżdzie czy dojechała i czy wszystko jest w porządku, nastepnie szczegółowo wypytuje o stan podopiecznego, warunki pobytowe, czy masz dostep do internetu itd. Na tej podstawie informuje Twoją ewentualna zmienniczkę o wszystkim, oczywiście jesli jest wszystko o.k bo jesli nie to ubarwia po swojemu, żeby nie zniechęcić nastepnej! Oto co robi koordynator! Nigdy natomiast nie słyszałam, żeby sprawdzał warunki i stan podopiecznego na miejscu! Natomiast rekruterzy, bo z nimi przed wyjazdem masz kontakt potrafią pomylic nazwy miejscowości do której masz jechać i na przykład opowiada ci, że to piekne miasteczko uzdrowiskowe itd, a po przyjezdzie okazuje sie ze to zadupie a do sklepu jest 4 km! Ot i cała prawda o pracy rekruterów i koordynatorów!aby sprawdzic gdzie jedziesz, mozesz wpisac adres w mape google i satelita pokazuje co i gdzie to jest. ja tak robie i zawsze jest tak jak pokazuje. warto to sprawdzic przed podpisaniem umowy, a jak nie pasuje nie podpisywac.

0 / 0

Pytasz co robi koordynator? No to Ci powiem co robi! Otóż siedzi za biurkiem w Polsce, dzwoni do opiekunki zaraz po przyjeżdzie czy dojechała i czy wszystko jest w porządku, nastepnie szczegółowo wypytuje o stan podopiecznego, warunki pobytowe, czy masz dostep do internetu itd. Na tej podstawie informuje Twoją ewentualna zmienniczkę o wszystkim, oczywiście jesli jest wszystko o.k bo jesli nie to ubarwia po swojemu, żeby nie zniechęcić nastepnej! Oto co robi koordynator! Nigdy natomiast nie słyszałam, żeby sprawdzał warunki i stan podopiecznego na miejscu! Natomiast rekruterzy, bo z nimi przed wyjazdem masz kontakt potrafią pomylic nazwy miejscowości do której masz jechać i na przykład opowiada ci, że to piekne miasteczko uzdrowiskowe itd, a po przyjezdzie okazuje sie ze to zadupie a do sklepu jest 4 km! Ot i cała prawda o pracy rekruterów i koordynatorów!

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 16:56:32widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 14:21:32widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 13:45:45firmy biora od osoby 1800 a daja opiekunce niewiele ,bo to jest tania sila roboczacena zalezy od przypadku chorobowego, stufy. ale zdarza sie czesto, ze rodziny zatajaja faktyczny stan swojego czlonka rodziny aby zanizyc wlasne koszty.dokldanie tak jest To, ja sie pytam, co robi koordynator?? bo to on jezdzi i sprawdza i podpisuje kontrakt.Kasa sie liczy ,nic wiecej.

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 14:21:32widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 13:45:45firmy biora od osoby 1800 a daja opiekunce niewiele ,bo to jest tania sila roboczacena zalezy od przypadku chorobowego, stufy. ale zdarza sie czesto, ze rodziny zatajaja faktyczny stan swojego czlonka rodziny aby zanizyc wlasne koszty.dokldanie tak jest

0 / 0

widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-24 13:45:45firmy biora od osoby 1800 a daja opiekunce niewiele ,bo to jest tania sila roboczacena zalezy od przypadku chorobowego, stufy. ale zdarza sie czesto, ze rodziny zatajaja faktyczny stan swojego czlonka rodziny aby zanizyc wlasne koszty.

0 / 0

firmy biora od osoby 1800 a daja opiekunce niewiele ,bo to jest tania sila robocza

0 / 0

No ia to pewnie jeszcze nejedno pytanie bym miała.Teraz mam pytanie jeszcze o druk A1.Czy to na jak długi okres zus mi go wyda uzależnione jest od tego na jak długi okres mam umowe z niemieckim klientem?Czy starając się o ten druk musze w zusie przedstawić tę umowe?Czy wudanie tego druku jest uzależnione od tego jakie składki odprowadzam do zusu.Bo jednak chciałabym przez pierwsze dwa lata korzystać z preferencyjnego zusu.Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuję.Miło że sa osoby które w jakiś sposób starają sie pomóc.Pozdrawiam wszystkie koleżanki opiekunki.

0 / 0

Jagoda - 2011-11-23 17:26:59Dziewczyny dlaczego tak ciezko znalezc uczciwa prace w uczciwej firmie ,dlaczego biura posrednictwa daja opiekunka stawki nie zgodne ze stawkami w niemczech .ludzie za 800 euro mamy pracowac 24na dobe cos jest tu chyba nie takJagodo - słabo szukałaś. Jak się zgłosisz do jakiejś porzadnej firmy, to dostaniesz pracę gdzie na rękę weźmiesz 1000 euro miesięcznie. Unikaj małych firemek, które obiecują góry złota, bo to one najbardziej rolują opiekunki.

0 / 0

anonim - 2011-11-23 14:42:44Witaj koleżanko, po pierwsze to nie regon jest określeniem Twojej działalności tylko PKD to raz, dwa to komu opłaca się płacić miesiąc w miesiąc pełen ZUS, skoro mając gewerbę w niemczech płacisz około 5 razy mniej miesięcznie? Kolejna rzecz, to firma która pośredniczy w pracy i wysyła pracowników za granicę z góry nie jest platnikiem VAT bądź ma VAT zerowy ale jest to obwarowane większą ilością umów i wymogami prawnymi.Ty nie jesteś płatnikiem VAT bo świadczysz usługi opiekuńcze, dlatego musisz mieć jedną umowę w Polsce, dla mnie bezpieczniejsza jest Gewerba, ale to tylko moje zdanie. Wiedzę masz ok, ale z punktu widzenia ekonomicznego nie opłaca się w Polsce płacić ZUS w porównaniu do Gewerby. Emerytura? Pamiętaj, że od przyszłego roku będziesz pracowała do 67 roku życia:) Polecam więcej zarabiać w Niemczech i ubezpieczyć się w prywatnym funduszu emerytalnym:) Pozdrawiam Witam serdecznie... Oj ,oj Kolezanko chyba nie wiesz,ze pod kazdym przypisanym NR REGON ktory otrzymuje indywidualnie przedsiebiorca kryja sie wszystkie PKD i info odnosnie rozpoczecia dzial,zawieszenia dzal,przebranzowienia firmy:))...w moim przypadku glownym EKD - jest opieka spol....ale nie tylko:)) Odnosnie Vatowcow...stawka zero-przypisana dla uslug socjalnych jest na stawce O...nie zmienia to faktu ze platnik vat-u musi rozliczyc kazda stawke w miesiacu... nawet stawke O...wynika to z przepisow prawa podatkowego.Duze Firmy uslugi opiekuncze rozliczaja nie tylko stawki ppodatku O...Jest caly pakiet uslug pokrewnych,ktore rozliczac musz wg stawki 7% i 22%....Vatowiec moze odliczyc mnostwo kosztow...w tym koszty pracownicze...ale to jest temat na inna dyskusje:))) Polecam rozpoczynajacym swoja dzial.gosp. RYCZALT m.innymi dlatego ze jest to forma nieskomplikowana i prosta dla kazdego podmiotu gospod.np.ksiegowosc nie wymaga ksiegowego:)) Piszesz ,ze Gewerba sie lepiej oplaca...hmm...sprawa dyskusyjna...powiem nawet indywidualna...jezeli Pani X...ma malo lat pracy w Pl...to z pewnoscia korzystniej jest zalozyc dzial.w De i pracowac na zasadach niemieckich....ale jezeli Pani X ma wypracowane lata w Pl...polecam dzial.gosp Pl...z uwagi na wciaz zmieniajace sie przepisy z ustawy o emerytalnym zaopatrzeniu pracownikow...czyli ustaw o ZEP..na ktorych to ZUS oblicza kapital wypracowanych lat..czyli okresow skladkowych i nieskladkowych..ale zaliczalnych do swiadczenia emerytal.-rentowych. Dam przyklad...np macierzynski jest okresem pelnoskladkowym...a wychowawczy urlop 1/3 tego okresu jest zaliczalny jako skladkowy... okresy chorobowe- rowniez sie inaczej przeliczac...Szkoly typu profilowanego...zawodowego..np.szkoly pielegniarskie,zawodowe...rowniez zalicza sie do lat pracy.. etc..mnostwo przepisow... akurat znam sie troszke na tym:)) Czy mam wiedze??? hmm...no coz nie popisuje sie tutaj wiedza...staram sie w pigulce ,czytelnie odpowiedzec Kolezankom,ktore wyrazaja chec samozatrudnienia:))) Ja mam swoje profolio z pacjentami, z referancjami, z certyfikatem Opiekunki...jak wspominalam wczesniej nie musze korzystac z posrednikow...choc twierdze,ze Oni sa tez potrzebni..w zweryfikowaniu rodziny,...ustaleniu warunkow pracy i wynagrodzenia. Ja docieram bezposrednio do Klienta...mam swoje metody...nie przypadkiem wczesniej napisalam Kolezance,ze trzeba byc dobrym menagerem swojej firmy...Mnie polecaja znajomi znajomym..i nie narzekam...zarabiam dobrze...a jak czasami chce urlop zatrudniam podwykonawce...tak..tak...przedsiebiorca nawet ten"maly"- ma taka mozliwosc...trzeba tylko dobrze skonstruowac swoja indywidualna umowe...i pozniej same plusy..TY dobrze zarabiasz..a Klient ma zwroty z Krankehaus jak i odlicza moje uslugi opiekuncze w PIT:)) Prowadzacym swoje firmy zycze wielu sukcesow zawodowych i intratnych zlecen.Jezeli macie jeszcze jakies pytania chetnie odp.:)) Pozdrawiam B

0 / 0

mój e mail to katarinamaj@op.pl

0 / 0

Witam panie, szukam pracy jako opiekunka osób starszych, mam 44 lata, doświadczenie tylko w opiece nad osobami starszymi w rodzinie, podstawy niemieckiego. Jeżeli któraś z pan mogłaby mi pomoc bardzo proszę o kontakt mój numer tel.514762869. Agencje do których dzwoniłam poszukują osób z doświadczeniem i b. dobrym niemieckim. Jesetm osobą o pogodnym usposobieniu, spokojną, cierpliwą.

0 / 0

w czarnej d..dziurze - 2011-11-23 17:22:39Ale mądrala. Proszę bardzo - znajdź dobrą ofertę firmy (np. proponuję te krytykowane tutaj na forum) i spróbuj się zatrudnić i wynegocjować tak mądrą umowę. Jeśli Ci się uda to bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy i dobrze zapłacę za dobrą ofertę i dobrze spisaną umowę z tymi wszystkimi \dodam, że ta osoba, która chciała walczyć - następnego dnia nie miała już pracy. ktoś zadał pytanie premierowi Tuskowi "Jak żyć ..." A ja się pytam jak o siebie walczyć gdy brak ci sił i środków, i wiedzy, i umiejętności, i umiesz już tylko ciężko pracować i matrwić się by jutro tej pracy ci nie zabrakło.

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Expose Morawieckiego – jakie zmiany czekają rynek pracy?
4 dni temu
Mateusz Morawiecki podczas swojego expose poruszył wiele istotnych aspektów z punktu widzenia uczestników rynku pracy. Polacy, czyli jedna z najbardziej...
Rok 2018 będzie należeć do kobiet?
6 dni temu
Sytuacja kobiet na rynku pracy jest gorsza niż w przypadku mężczyzn. Prognozuje się, że nadchodzący rok może być jednak przełomowy. Kobiety mają nie tylko...
Geneza opinii, czyli od demokracji ateńskiej do Kącika Mówców
tydzień temu
Żyjemy w czasach, w których wolność wypowiedzi gwarantuje nam konstytucja. Nawet nie posiadając odpowiedniej wiedzy na dany temat, nic nie stoi na przeszkodzie...