Opiekunki osób starszych w Niemczech.

Opiekunka - 2012-02-15 10:33:50tak.to Polak.Bierze 250 euro za zalatwieniea ile placi?

0 / 0

tak.to Polak.Bierze 250 euro za zalatwienie

0 / 0

A ktore to agencje,bo ja ostatnio maiałam propozycję 850eu(dobry niemiecki i doswiadczenie) oczywiscie,że nie skorzystam.

0 / 0

- 2012-02-14 09:01:21 - 2012-02-13 23:46:48Szukam do Opieki nad starsza osoba. Treść: Szukamy Pani do opieki nad starsza Pania. Ta Pani ma Alschajmera, chodzi ale jednak potrzebuje opieki zeby bylo dopilnowane wszystkie rytulary byly na czas bo jednak z Alschajmerem ta osoba zapomina.. Najlepiej jak by byly 2 Panie zeby sie zmienialy. Nasze oczekiwania - Pielengniarka z Praktyka tej pracy w niemczech, jezyk niemiecki, Oczekujemy milej i grzecznej komunikacji i to jest rowniez z naszej strony. Osoby musza byc ubespieczone. Spanie, Utrzymanie na miejscu, pokuj itp. W razie pytan Po Niemiecku 00491789814436 albo po polsku i niemiecku 004915116511976 Odpowiedz Kontakt Cena: 1 200,00 €Chyba troszke za male uposazenie (600euro)dla dwoch opiekunek.A swoja droga podejrzewam,ze ta chora pani nie jest miła i odpowiednio leczona(bardziej sluzacej potrzebuje niz opiekunki,ale za mało płaci )moze sie myle?Teraz to większość dobrych agencji płaci opiekunce 1100 - 1150 e netto miesięcznie, a do tego jasna umowa, oprowadzany ZUS, ubezpieczenie.

0 / 0

betti182 - 2012-02-14 13:34:20 Treść: Potrzebna opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego dla starszej osoby z okolic Monachium. Mile widziane prawo jazdy. Wszystkie szczegółowe informacje udzielam telefonicznie pod podany numer i tylko telefonicznie 0049 175 256 33 78 Prosze dzwonić. DZWONCIE TO POLAK !!! KIEDYS Z NIM PRACOWAŁAM ALE brał jakąś kase !!!Powodzenia z takimi zleceniami :-)

0 / 0

oferta dla niewolnika - 2012-02-14 15:07:17Znowu nawiedzona Frigga Work sie oglasza:Opis Podopiecznej: Kobieta (82 lata), 170 cm wzrostu, 97 kg wagi Podopieczna mieszka wraz z Małżonkiem - córka mieszka na parterze domu. - Demencja - nietrzymanie moczu (używa Pampersów) - noce przesypia Obowiązki Opiekunki: - pomaganie Podopiecznej w codziennej toalecie - używa Pampersów (nietrzymanie moczu) /zmiana Pampersów u Podopiecznej - niekiedy pomoc w myciu włosów - pomoc w ubieraniu i rozbieraniu Podopiecznej - prowadzenie domu - przygotowywanie oraz podawanie posiłków i napojów (+ pieczenie ciasta od czasu do czasu, które uwielbiają) - dotrzymywanie towarzystwa - chodzenie na zakupy Oboje lubią porządek i czystość – higiena jest b. ważna!Wymagania: - oferta kierowana do kobiet - wiek Opiekunki 30 – 60 r.ż. - osoba niepaląca - komunikatywna znajomość języka niemieckiego – dobre rozumienie niemieckiej mowy, samodzielne porozumiewanie się (dopuszczalne z niewielkimi trudnościami) - doświadczenie w Opiece nad osobami starszymi - cierpliwość i wyrozumiałość - umiejętności kulinarne (Opiekunka powinna umieć dobrze gotować i piec co jakiś czas ciasto). Oferujemy:- Umowę o pracę na czas określony; - stawka za miesiąc 1000 euro/netto; - opłatę wszystkich świadczeń ZUS, US itp.; - legalne zatrudnienie (m. in.: ubezpieczenie, Druk A1); - zwrot kosztów dojazdu do Niemiec; - bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w domu Podopiecznych. Oferta pracy na czas nieokreślony, najkrótszy czas pobytu to 2 – 3 miesiące. 1000 euro to mało! Na dodatek umowa o prace - czyli witajcie sprzątanie piwnicy, garażu, strychu i niewolnicza praco.

0 / 0

- 2012-02-14 19:42:07Opiekunka z Polski z ukonczonym kursem,zertyfikatem potrzebna do 86l pani w Wiedniu.Mozliwosc zalozenia dzialalnosci na miejscu.Dobry zarobek i oplacane ubezpieczenie.Zmiany 6 tygodniowe. Prosze przeslac krotki opis i zaswiadczenie na: lemke111@ovi.com.Proszę zdefiniować co to jest \"dobry zarobek\" :-)

0 / 0

- 2012-02-14 20:56:48 - 2012-02-14 19:37:45Poszukujemy pary opiekunów do opieki nad małżeństwem. Podopieczni chorują na demencję. Jedna osoba jest leżąca druga na wózku inwalidzkim. Wymagamy dobrej znajomości języka u jednej osoby. Wynagrodzenie 900 euro miesięcznie dla każdej osoby. Umowa o pracę. Zwrot kosztów przejazdu 150 euro dla każdej osoby. CV ze zdjęciem proszę wysyłać na biuro@euroservice.net.pl lub dzwonić pod numer 74 640 68 68.Szok dwoje chorych ludzi za te pieniądze.za taki przypadek takie pieniadze smiech na sali niech sami sobie jada sporoboja ciekawe ile agencja dostanie napewno drugie tyle widac wyraznie jak nas traktuja w tym euroservice tez sa dobre \"pany\"nic dodac nic ująć nie dajcie sie skusić

0 / 0

- 2012-02-14 19:37:45Poszukujemy pary opiekunów do opieki nad małżeństwem. Podopieczni chorują na demencję. Jedna osoba jest leżąca druga na wózku inwalidzkim. Wymagamy dobrej znajomości języka u jednej osoby. Wynagrodzenie 900 euro miesięcznie dla każdej osoby. Umowa o pracę. Zwrot kosztów przejazdu 150 euro dla każdej osoby. CV ze zdjęciem proszę wysyłać na biuro@euroservice.net.pl lub dzwonić pod numer 74 640 68 68.Szok dwoje chorych ludzi za te pieniądze.

0 / 0

Opiekunka z Polski z ukonczonym kursem,zertyfikatem potrzebna do 86l pani w Wiedniu.Mozliwosc zalozenia dzialalnosci na miejscu.Dobry zarobek i oplacane ubezpieczenie.Zmiany 6 tygodniowe. Prosze przeslac krotki opis i zaswiadczenie na: lemke111@ovi.com.

0 / 0

Poszukujemy pary opiekunów do opieki nad małżeństwem. Podopieczni chorują na demencję. Jedna osoba jest leżąca druga na wózku inwalidzkim. Wymagamy dobrej znajomości języka u jednej osoby. Wynagrodzenie 900 euro miesięcznie dla każdej osoby. Umowa o pracę. Zwrot kosztów przejazdu 150 euro dla każdej osoby. CV ze zdjęciem proszę wysyłać na biuro@euroservice.net.pl lub dzwonić pod numer 74 640 68 68.

0 / 0

- 2012-02-14 14:06:58drobiazg - Kartę EKUZ oczywiście wyrabia się bardzo szybko - mając A 1 - tylko taki mały drobiazg - trzeba być w Polsce :) jak się nie ma jej będąc w Niemczech to w przypadku bólu zęba - procedura jak wyżej napisałam . zgadza się - mój brat miał też problem z zębem, duży problem, bo za długo czekał, ale miał i także szczęście - był o niecałe 3 godziny jazdy samochodem od granicy. Dał szefowi na paliwo i ten zawiózł go na Polską stronę - niestety, szybka, doraźna pomoc - to tylko rwanie, ale za to niewiele ponad 100 zł i na obiad był znowu z powrotem.

0 / 0

Znowu nawiedzona Frigga Work sie oglasza:Opis Podopiecznej: Kobieta (82 lata), 170 cm wzrostu, 97 kg wagi Podopieczna mieszka wraz z Małżonkiem - córka mieszka na parterze domu. - Demencja - nietrzymanie moczu (używa Pampersów) - noce przesypia Obowiązki Opiekunki: - pomaganie Podopiecznej w codziennej toalecie - używa Pampersów (nietrzymanie moczu) /zmiana Pampersów u Podopiecznej - niekiedy pomoc w myciu włosów - pomoc w ubieraniu i rozbieraniu Podopiecznej - prowadzenie domu - przygotowywanie oraz podawanie posiłków i napojów (+ pieczenie ciasta od czasu do czasu, które uwielbiają) - dotrzymywanie towarzystwa - chodzenie na zakupy Oboje lubią porządek i czystość – higiena jest b. ważna!Wymagania: - oferta kierowana do kobiet - wiek Opiekunki 30 – 60 r.ż. - osoba niepaląca - komunikatywna znajomość języka niemieckiego – dobre rozumienie niemieckiej mowy, samodzielne porozumiewanie się (dopuszczalne z niewielkimi trudnościami) - doświadczenie w Opiece nad osobami starszymi - cierpliwość i wyrozumiałość - umiejętności kulinarne (Opiekunka powinna umieć dobrze gotować i piec co jakiś czas ciasto). Oferujemy:- Umowę o pracę na czas określony; - stawka za miesiąc 1000 euro/netto; - opłatę wszystkich świadczeń ZUS, US itp.; - legalne zatrudnienie (m. in.: ubezpieczenie, Druk A1); - zwrot kosztów dojazdu do Niemiec; - bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w domu Podopiecznych. Oferta pracy na czas nieokreślony, najkrótszy czas pobytu to 2 – 3 miesiące.

0 / 0

drobiazg - Kartę EKUZ oczywiście wyrabia się bardzo szybko - mając A 1 - tylko taki mały drobiazg - trzeba być w Polsce :) jak się nie ma jej będąc w Niemczech to w przypadku bólu zęba - procedura jak wyżej napisałam .

0 / 0

- 2012-02-14 10:40:37Mm pytanie . Rozbolal mnie zab i chce isc do dentysty (niech by mi zatrul zeba), bo jeszcze miesiac do konca pracy. Mam tylko A1. To jak mam to zrobic , przeciez ten druk jest po polsku - i Niemiec go nie zrozumie. Sama mam placic ;( - slyszalam, ze dentysta jest drogi w Niemczech.na 1000 % jak nie masz takiej plastikowej karty EKUZ tylko A1 to musisz opłacić z własnej kieszeni dentystę - koszt borowania , założenia fleczera to w zależności od dentysty od 120-180 Eu . Po wizycie , nie zapomnij wziąć rachunku . Robisz kserokopię jego , sobie zostawiasz ksero a oryginał rachunku wraz z podaniem nr karty A 1 wysyłasz do NFZ w Polsce - wysyłaj z Niemiec - nie czekaj na powrót do Polski !!! - w piśmie do NFZ opisujesz sytuację - nagły ból zęba itd , i żądasz zwrotu poniesionych nakładów na leczenie . - możesz podać nr konta na który mają ci przelać pieniądze . Załatwiasz to sama a nie przez agencję !!! ale mam dla ciebie zła wiadomość - chyba / tak na 70 %/ nie dostaniesz zwrotu całej kwoty którą wydałaś , bo taka usługa w Polsce jest wyceniona dużo niżej i NFZ zwróci ci kasę do tej wysokości . Dlatego , bo ból zęba nie jest ujęty w usługach 100 % zwracanych w związku z A 1 - twój ból zęba nie stanowi zagrożenia życia lub poważnego zagrożenia zdrowia . A tylko w takich przypadkach NFZ zwraca 100 % kosztów leczenia za granicą .

0 / 0

EKUZ - w NFZ wyrobisz w ciągu jednej godziny. Ja jestem ubezpieczona u męża emeryta. Wystarczy aktualne zaświadczenie z biura emerytalnego męża, składasz wniosek w oddziale NFZ i od ręki wyrabiają EKUZ. To jest sprawdzone. A tak na marginesie - praca na czarno - jeżdżę od kilku lat i nie miałam żadnych złych doświadczeń. Agencjom nie ufam. Jak zobaczyłam umowę zlecenie i ile tam jest zapisów o stosowaniu kar, i jakie formalne braki - to jestem przerażona. Umowa zlecenie jest oparta o przepisy kodeksu cywilnego, nie o kodeks pracy - więc wszelkie dochodzenie swoich racji tylko na drodze cywilnej. Jeszcze osobista sprawa - zaglądam tu nieregularnie, ale widzę, że można też z kimś się dogadać. Szukam może któraś szuka zmienniczki na krótki czas - bardzo chętnie podmienię. Mój e-mail krasnal-54@o2.pl

0 / 0

betti182 - 2012-02-14 13:34:20 Treść: Potrzebna opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego dla starszej osoby z okolic Monachium. Mile widziane prawo jazdy. Wszystkie szczegółowe informacje udzielam telefonicznie pod podany numer i tylko telefonicznie 0049 175 256 33 78 Prosze dzwonić. DZWONCIE TO POLAK !!! KIEDYS Z NIM PRACOWAŁAM ALE brał jakąś kase !!!to z My Polacy od Ozi85 ,ponoc cwaniak (ktos pisał wczesniej na forum )

0 / 0

Treść: Potrzebna opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego dla starszej osoby z okolic Monachium. Mile widziane prawo jazdy. Wszystkie szczegółowe informacje udzielam telefonicznie pod podany numer i tylko telefonicznie 0049 175 256 33 78 Prosze dzwonić. DZWONCIE TO POLAK !!! KIEDYS Z NIM PRACOWAŁAM ALE brał jakąś kase !!!

0 / 0

- 2012-02-14 11:58:28 - 2012-02-14 09:12:29Witam kolezanki ...i prosze o pomoc Rozina chce nas (ja i zmienniczka) zatrudnic... WIEM, bylo tu juz o tym pisane ...ale zadnych konkretow ;( Bo np jedna pisala , ze ubezpieczenie chorobowe (konieczne w Niemczech) to 130 E na miesiac, inna , ze 300 E , to duza rozbieznosc , i dochodza jeszcze inne ( ??). Zaluzmy, ze ZUS bedziemy oplacac sobie same ( jesli mozna , no i ILE ? ). Wspolpracujemy z polska agencja na umowe o prace i mamy na reke 1100E mies. Wiec nie chcialybysmy miec mniej... Wiemy, ze rodzina placi niemieckiej agenturze (raz w roku) i co miesiac polskiej tez. Tez napewno nie chca placic wiecej -gdy nas zatrudnia bezposrednio - a pewnie woleliby nawet troche mniej....Prosilysmy , zeby rodzinka porozmawiala ze swoim doradca podatkowym i poczytala troche na swoich niemieckich forach, Ale my tez chcemy byc zorientowane podczas rozmowy - NO I CO Z TYM ZROBIC ??? Tez mamy problemy z papierami z nasza agencja ( ciagle proszenie i oczekiwanie) - Bardzo prosze kolezanki -ktore to juz przerobily - o konkretna odpowiedz... napewno skorzysta na tym wiele opiekunek - bo przeciez ogolnie nawolujecie do bojkotu agencji. serdecznie pozdrawiamy Ale Ty tez nie podajesz konkretow,bo piszesz cos o Zusie ze bedziecie placic?wiec zakladacie w Polsce dzialalnosc?Jezeli rodzina chce zatrudnic pomoc domowa/opiekunke/to musi obie Was zameldowac ,zatrudnia pewnie na Mini joop/ubezpieczenie obowiazkowe najtaniej dla kobiety po 40 ce to 150 eur na miesiac/skladek rentowych i emerytaln nie ma.Inaczej wygla zatrudnienie na pół etatu ,nie orientuje sie w tym.mysle ze powinnas podac meila ,to moze ktos pomoze?mozna pytac tez w firmach ubezpieczeniowych polskich na terenie Niemiec.najlepsza forma ubezpieczenia to panstwowa Krankenkasse/musicie miec ciaglosc ubezpieczenia w Polsce!!!!ponoc 18 miesiecy wstecz/jezeli chcecie pracowac na emeryture to nie zgodzcie sie na 400eu basis/mini joop/Kolezanka ma racje jesli chodzi wam o emeryture to 400eu basis jest do niczego,pracodawca odprowadza tylko 5procent na składki rentowe,chyba ze reszte bedziecie odprowadzac same.

0 / 0

- 2012-02-14 09:12:29Witam kolezanki ...i prosze o pomoc Rozina chce nas (ja i zmienniczka) zatrudnic... WIEM, bylo tu juz o tym pisane ...ale zadnych konkretow ;( Bo np jedna pisala , ze ubezpieczenie chorobowe (konieczne w Niemczech) to 130 E na miesiac, inna , ze 300 E , to duza rozbieznosc , i dochodza jeszcze inne ( ??). Zaluzmy, ze ZUS bedziemy oplacac sobie same ( jesli mozna , no i ILE ? ). Wspolpracujemy z polska agencja na umowe o prace i mamy na reke 1100E mies. Wiec nie chcialybysmy miec mniej... Wiemy, ze rodzina placi niemieckiej agenturze (raz w roku) i co miesiac polskiej tez. Tez napewno nie chca placic wiecej -gdy nas zatrudnia bezposrednio - a pewnie woleliby nawet troche mniej....Prosilysmy , zeby rodzinka porozmawiala ze swoim doradca podatkowym i poczytala troche na swoich niemieckich forach, Ale my tez chcemy byc zorientowane podczas rozmowy - NO I CO Z TYM ZROBIC ??? Tez mamy problemy z papierami z nasza agencja ( ciagle proszenie i oczekiwanie) - Bardzo prosze kolezanki -ktore to juz przerobily - o konkretna odpowiedz... napewno skorzysta na tym wiele opiekunek - bo przeciez ogolnie nawolujecie do bojkotu agencji. serdecznie pozdrawiamy Ale Ty tez nie podajesz konkretow,bo piszesz cos o Zusie ze bedziecie placic?wiec zakladacie w Polsce dzialalnosc?Jezeli rodzina chce zatrudnic pomoc domowa/opiekunke/to musi obie Was zameldowac ,zatrudnia pewnie na Mini joop/ubezpieczenie obowiazkowe najtaniej dla kobiety po 40 ce to 150 eur na miesiac/skladek rentowych i emerytaln nie ma.Inaczej wygla zatrudnienie na pół etatu ,nie orientuje sie w tym.mysle ze powinnas podac meila ,to moze ktos pomoze?mozna pytac tez w firmach ubezpieczeniowych polskich na terenie Niemiec.najlepsza forma ubezpieczenia to panstwowa Krankenkasse/musicie miec ciaglosc ubezpieczenia w Polsce!!!!ponoc 18 miesiecy wstecz/jezeli chcecie pracowac na emeryture to nie zgodzcie sie na 400eu basis/mini joop/

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Zawód freelancer. Wolnych strzelców będzie przybywać
wczoraj, 16:27
Umowa o pracę często postrzegana jest jako gwarancja zatrudnienia i stabilizacji. Coraz więcej osób decyduje się jednak zrezygnować z etatu i rozpoczyna...
Konstytucja biznesu przyjęta. Co to oznacza dla przedsiębiorców?
tydzień temu
Sztandarowy projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Konstytucja biznesu został przyjęty przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje mają ułatwić...
Millenialsi zarobią mniej niż ich rodzice?
tydzień temu
Pokolenie Y może być pierwszym, które w trakcie całego swojego życia zarobi mniej od swoich rodziców. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Resolution...