Opiekunki osób starszych w Niemczech.

graza - 2015-08-12 23:07:36Jestemw Monachium przyjechalam do rodziny Starsza Pani ma 89lat Pan ma 92lata bardzo chry ona ma stomie i caly czas chce zebym jej zakladala woreczki.Przyjechalam tylko do 1 osoby. Ona mnie strasznie traktuje. Dzisiaj chciala mnie uderzyc.Do konca man 2tygodnie. Juz chyba nie wyjade.czy ktos moze mi pomoc co mama w tej sytuacji robic.nie daj sie bic, nigdy i nikomu- Zlap za reke i powiedz glosno i wyraznie"FINGER WEG!!!!" ZYCZE POWODZENIA- z calego serca.

2 / 0

Dziwne,bo eutanazja w Niemczech jest na porzadku dziennym!Dzieci staruszków nie mogąc doczekac sie spadku po rodzicach,dzwonią do lekarza i dostają zastrzyki dla swoich rodzicow! Dodam tylko,ze rodzice ci umierają w strasznych męczarniach w wyniku eutanazji...

1 / 0

Polecam Engeldaheim właśnie dostałam obiecaną i ciężko zarobioną premię - bardzo się cieszę ;) Opłacało się przemęczyć. Teraz zasłużony odpoczynek.

3 / 3

a co to za firma Engeldaheim? nie znam... jakaś nowa? tylko niemiecka strone widze, ale dla opiekunki nie ma...

ja z nimi wyjezdzam ale za posrednictwem gowork. to jest koordynator z Niemiec ktory wspolpracuje z polska firma. Ale kontakt do opiekunek jest przez gowork i podpisywana umowa tez z goworkiem, a nie z engeldaheim. W goworku mozesz wybrac warunki polskie albo niemieckie. ja wybieram zawsze polskie, bo mam zamiar w Polsce placic podatki a nie dla Merkel pracowac. choc i tak juz pomagamy staruszkom niemieckim i tam wydajemy pieniadze.

Merkel i tak robimy przysługę że opiekujemy się staruszkami z Niemiec, bo zaproszeni migranci jeszcze się do tego nie palą, z resztą po co mają pracować, jak dniówkę mają ok 40 Euro od państwa. To im się nie opłaca. A ja jechałam z goworkiem na okres swiąteczny i zadowolona wracam do domu. Ciekawe jakie wynagrodzenie wplynie na konto za swieta :) Jak zgodne z umową to najwazniejsze :)

ja przez Gowork z nimi wyjeżdżam, współpracują ze sobą, mam fajną starszą panią i 1350 euro, spróbuj i ty

2 / 1

Niezależnie od narodowości, człowiek to człowiek, każdy potrzebuje pomocy w okresie starości, my też kiedyś będziemy jej potrzebować!

1 / 1

Można z nimi współpracować przez GoWork, też jeżdżę od 6 miesięcy i na razie jestem zadowolona, czas pokaże. Póki co pensja wypłacana na czas i dodatkowo płatne Święta, więc super (chociaż tyle z tego, że nie spędzę Wielkanocy z rodziną).

1 / 1

i jak, jesteś zadowolona??

0 / 1

Ja również z nimi wyjezdzam na umowie niemieckiej, kolejny wyjazd zaraz po świętach. Wszystko jest okej, dobre zarobki i kontakt z koordynatorka, pozdrawiam

Bardzo proszę-coś więcej napisać o tej Firmie-czy jest rzetelna,pensja wypłacana w terminie,czy dba o opiekunki itd.Dziękuje za odpowiedź Anna.

Tak, jest rzetelna i wypłacalna, wypłata jest max do 10 kazdego miesiaca, ale ja mam zawsze wczesniej. Dzwonią zaraz po przyjezdzie, tydzien pozniej i przed powrotem, ale jak czegos potrzebuje to nie ma problemu z dozdwonieniem sie. Ogolnie jestem zadowolony, nie moge na nic narzekac, pozdrawiam

Ja tez przez Gowork z Engelem i sobie bardzo chwale. Kontakt z pracownikami jest, są pomocni w razie czego. Z wypłatą też okej jak dużo gadasz z babcią czy dziadziem że język wyszlifowany potem masz po przyjeździe to i o podwyżkę zgłosić się można.

Dokladnie, bardzo solidna firma. Troche juz pracuje w opiece i co tu duzo mowic wiele widzialem... a tu mila niespodzianka, zero dramatow i problemow, az chce sie pracowac. Pozdrawiam

0 / 0

U mnie rodzina płaci 2900 euro od dwóch osób. Ja mam na ręke 1500 euro, ZUS płatny od średniej krajowej, ale tylko przez 6 m-cy w roku, choć pracuję więcej. U mnie agencja na tej jednej stelli zarabia około 1400 euro na czysto, a jak zapłaci za mnie ZUS to odpowiednio mniej w zależności od wysokości opłaconych składek na ZUS i podatek.

1 / 2

wiadomo, agencja chce zarobić, kiedyś pani w jednym z oddziałów mówiła, że wbrew pozorom agencji dużo nie zostaje - przecież do tego dochodzą koszty pracowników, a przecież przewijamy się przez kilku... koszty podróży pokrywa gowork.. dużo i tak zostaje, ale na pewno nie 1400 na czysto tak logicznie rzecz ujmując- jeśli by tak było, to sama bym chętnie otworzyła agenture

A co ty robisz tu za adwokata agencji?.Pani ci mówiła -to ciekawe czy aby prawdę!!

2 / 2

Tak masz rację pośrednicy zarabiają na nas "dumme Polinnen" -mój klient też płaci niemieckiej firmie 2800 Euro za dwie osoby(małżeństwo),niemiecka firma współpracuje z polską firmą i dla takiego " białego murzyna" jak ja- zostaje 1150 Euro netto - niezły biznes?

Niezły biznes robia na naiwnych Polakach firmy niemieckie! Najwyższa pora zatrudnić muzułmanów do opieki starych juz Niemców !

1 / 1

- 2014-02-24 11:45:33 - 2014-02-23 19:36:23 - 2014-02-23 15:12:31Moja rodzina płaci za 1 dzień niecałe 56 euro. Przy miesiącu 3 dniowym płacą więc 1.736 euro.Ja z tego dostaję 1250. Firma płaci ubezpieczenie od najniższej krajowej ale też taką kwotę zgłasza do US. Płacę więc mniejszy podatek - czyli coś za coś. A agencja jest firmą, jak każda, która powinna przynosić zyski - to biznes. Jak ktoś nie umie lub nie chce, jak ja, znaleźć sobie sam pracy, zgadza się na takie warunki. Nie czuję się wyzyskiwana...NIE JESTEM PANIĄ Z AGENCJI...Zauwaz,ze w reportazu podano kwote 2500eur/placi rodzina agencjom/,zarobek opiekunki 1000euro i skladki od...160zl!Wiec gdzie sa te pieniadze?W ten sposob wielu polskich pracodawcow ubezpiecza cale rodziny,a Zus placze,ze pieniedzy nie ma !Urzad Skarbowy tez ma chlapy z tego.Widac trafilas do dobrej firmy,ktora cos tam odprowadza i zarabiasz nienajgorzej.Żadna rodzina nie płaci żadnej agencji 2500 euro miesięcznie. To są plotki, bo pracowałam już w 4 firmach i niektóre rodziny się nie kryją z tym ile płaca. W 3 rodzinach była to kwota 1700 e, a w jednej 1800. Widać redaktor chciał podkolorować swój artykuł i stąd napisał 2500.A właśnie że rodziny płacą 2500euro miesięcznie firmą - na własne oczy widziałam tą kwotę na umowie u podopiecznych u których pracowałam!

1 / 1

Ale numer.... Ta wypowiedź jest zlepkiem kilku różnych postów! Od "Przy miesiącu 3 dniowym (pamiętam jak się pomyliłam bo miało być 31) do słów nie jestem panią z agencji" - to są moje słowa. Reszta postu jest wypowiedzią innej osoby...nawet styl jest inny! O co tu chodzi???

Chodzi o to,zeby nabrać jak najwiecej naiwnych Polek na ciezka prace do opieki starych Niemców!Czas zatrudnić wielka rzesze "chetnych do pracy" muzułmanów,którzy poczuli sie w Niemczech jak w raju!

1 / 1

Póki co jestem 2 miesiąc w Niemczech i jakoś sobie radzę. Koordynatorki z laxo care gdzie pracuje są ze mną w stałym kontakcie i pomagają jeśli trzeba. Na szteli nie mam źle. Podopieczny chodzący.

1 / 1

tylko ze jak zostaniesz w polsce, to bedziesz powoli zdychac z glodu, i wegetowac, Bo w tym kraju nie gwarantuje sie ludziom nicht.mamy w Polsce holokaust co nam go was kraju zgotowal. W kraju nie da sie zyc, a przeciez mamy pracwac wkraju. Hanba.

0 / 1

że co?

1 / 0

Niestety Korporacja Shell jest najgorszą w Polsce firmom nie płaci pracownikom za szkolenia a za prace w tej chorej firmie zarabia się 1600 zł ,za prace w święta i nocki .To jest żenada bo zmianie struktur płac nie wchodzi w role, jedynie co jest plusem to że są umowy o prace i nic więcej .Ujmując jednym słowem banda wyzyskiwaczy to firma Shell Polska.

1 / 0

Zarabiam w Polsce 6000 PLN na czysto!Jaki jest sens,żebym traciła swoje zycie na opiekę za marne pieniadze w Niemczech?

Więc czego tu szukasz? :) i chwała ci za to, my 6 tys nie zarobimy, ale 4 na rękę mi wystarczy, wyjeżdżając na zachód. ja nie płaczę, bo tutaj w Polsce na pewno nigdzie bym tyle nie dostała.

0 / 0

Witaj, ja widziałam na stronie gowork.pl jeden poradnik, mnie pomógł przy pierwszym wyjeździe. Polecam. W internecie jest sporo artykułów odnośnie pierwszej pracy zagranicą. Polecam też ten: http://www.regiopraca.pl/portal/porady/praca-w-niemczech/bezpieczny-wyjazd-do-pracy-za-granica-poradnik

4 / 1

Marlenka - 2017-09-06 14:40:26witam ja polecam opieka niemcy praca http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy agencja istnieje od lat na rynku, wysokie zarobki.wcale nie takie wysokie... tylko wabią wysokimi zarobkami. zaproponowali mi nawet mniej niż w innych agencjach, wstyd!!!

5 / 1

Widze,ze reklamują sie na tym forum same firmy niemieckie i polskie! A naiwnych Polek nie brakuje...

Ale gowork to polska firma..................... uważasz że jak ktoś wyjeżdża przez firme to już zaraz musi być naiwny?

0 / 0

@Bogna, natychmiast odejśc z takiej agencji. Czesto stawki sa tak niskie bo opiekunki się na to godzą. Ja z dobrym j. niemieckim i prawem jazdy, zarabiam 1500 netto.

3 / 0

co zabrac na pierwszy wyjazd na stele? Czy znacie jakis dobry poradnik?

0 / 1

Mialo byc 1300 a nie 130 -pomylka.Zauwazylam ,ze nie tylko mowie prawde.

1 / 1

bb - 2016-12-15 23:59:13to nie podpucha. lata minęły a ja miałam ostatnio do czynienia z panią kiełbasa. ale się w porę ocknęłam i nie wyjechałam. :-)))) też myślałam, że ta kiełbasa to jakieś jaja a babka się tak nazywa. bardzo niepoważni.plus pani lewandowska. Kielbasa jest dobra, zwlaszcza polska domowa, oj juz tesknie za polskim jedzenien, :) Jest ktoras z Was we Friedrichshafen nad Bodenskim?? mam dosc samotnych spacerow, zapraszam na kawe. OnA

1 / 0

Też dużo ciekawych informacji można się dowiedzieć na stronie portalu dla opiekunek https://www.opiekunki24.pl/. Ja osobiście mam tam konto opiekunki oraz korzystam z opinii o pośrednikach pracy. Warto zatem tam zajrzeć.

1 / 1

Jeśli potrzebujecie informacji na temat warunków życia i pracy w Niemczech zapraszam na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCilN8-mNFRaLWJgE7ko51OA

0 / 1

od kiedy to promedica tyle placi, bo po rozmowie z pania z biura nie mam dobrego wrazenia i dlatego zrezygnowalam zanim zaczelam.pani stwierdzila ze nie dam rady a w drugiej firmie zostalam przyjeta i pracuje bez problemow.

1 / 1

to nie podpucha. lata minęły a ja miałam ostatnio do czynienia z panią kiełbasa. ale się w porę ocknęłam i nie wyjechałam. :-)))) też myślałam, że ta kiełbasa to jakieś jaja a babka się tak nazywa. bardzo niepoważni.plus pani lewandowska.

1 / 0

Ja pracowałem w Niemczech jako opiekun osób starszych przez jakieś 4 lata. Praca nie była łatwa, ale ludzie w większości byli bardzo mili i odnosili się z szacunkiem do pracowników. Płaca jak na niemieckie warunki nie była wysoka, bo tylko 1400-1500 Euro. jednak zawsze to więcej niż w Polsca.

0 / 2

vcxzas

0 / 0

Same paniusie z agencji tu sie rozlokowaly :)

4 / 1

Tu są aktualne oferty pracy w Niemczech: http://zagraniczneofertypracy.pl/niemcy i można również znaleźć te dla opiekunek osób starszych.

0 / 1

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia dodania wypowiedzi na forum (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy). Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

Wpisy z naszego bloga

11.01.2019, 09:09

Premia w pracy? Zobacz, jak najsprytniej wykorzystać ją na zakupy!

Otrzymałeś premię świąteczno-noworoczną? Na Twoje konto spłynęła już trzynasta pensja? A może szef nagrodził Cię za dobre wyniki sprzedażowe? Bez względu...

Zobacz więcej
07.01.2019, 09:45

Na czym polega praca maklera giełdowego?

Giełda Papierów Wartościowych jest rynkiem, na którym można inwestować w wybrane walory – papiery wartościowe, głównie akcje emitowane przez notowane...

Zobacz więcej
03.01.2019, 11:28

Benchmarking w Employer Brandingu

Czym jest benchmarking i jak wpływa na Employer Branding? Oba te procesy są coraz bardziej popularne w zarządzaniu zespołami, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć...

Zobacz więcej