Opiekunki osób starszych w Niemczech.

Sorry,do adresu mailowego wkradl sie blad-powinno byc a-djaczuk3@tlen.pl. Zapraszam do wymiany pogladow.

0 / 0

Pracuje jako opiekunka juz pare lat,nie raz zastanawialam sie nad zalozeniem Stowarzyszenia Opiekunek Starszych w Niemczech.Zapraszam do wymiany doswiadczen w pracy w Niemczech. Moj mail-a-djazuk3@tlen.pl

1 / 0

mialam kontakt z kilkoma legalnymi-wszedzie to samo.Np.Pro.... oklamala mnie,ze osoba nie choruje na nieuleczalnego,zarażliwego wirusa +HCV/bo pytalam/.Wiec zawrocilam spod domu.Na wlasny koszt.Inna, C... trzy razy usiłowała tę chorobe zataic.Byc moze te panie zarazily sie tym,lub innym paskudztwem,i teraz "odgrywaja"sie na innych?Faktem jest,ze dostajemy ok.800-1000 E za prace przy DWOCH osobach,(0 tej drugiej nie wspominaja)bez jednej chocby godziny wolnego,przy kilkakrotnym wstawaniu w nocy.Namawiaja do zakladania dzialalnosci w Polsce,a to pułapka-predzej czy pozniej Urz.Skarbowy dopatrzy sie,ze tu nikt nie dziala,a faktury tylko z Niemiec.Moze w kilka osob warto stworzyc cos legalnego,stowarzyszenie np?Jak myslicie?

1 / 0

pracowałam już wiele miesięcy przez firmę ale to jest niestety tak jak piszecie podły wyzysk. Firma bierze od rodziny 2300 euro a mi płaciła 750! I to za 14 godzin na nogach i wstawanie w nocy.Czy znacie drogie koleżanki jakąś porządną,godną zaufania i uczciwą firmę bo chciałabym nadal pracować jako opiekunka(tak naprawdę to muszę a nie chcę bo nie mam innej pracy w Polsce).Proszę odpiszcie mi. pozdrawiam

0 / 0

Jak najbardziej masz rację.Pracowałam tam przez 5 mies.Pośrednicy zarabiają na nas jeszcze raz tyle.Mnie wysłał pośrednik z Bydgoszczy,to w/g tego co mówił Niemiec (pokazywał papiery)pośrednik na mnie zarabiał drugie tyle.Jest to zaprawdę skandal..No ale więcej z nimi nie wyjadę.Teraz negocjuję z innym.

0 / 0

szukam kontaktu z pracodawcami jako opiekunka osób starszych

0 / 0

Zapraszam panie do wymiany doświadczeń... Temat jest gorący i coraz bardziej popularny w Polsce. I tę sytuację właśnie wykorzystuję polscy pośrednicy... Już wiem jak i do czego są zdolni - muszę się za nich wstydzić w tym niemieckim kraju... Właśnie z rąk takiego jednego próbuję się uwolnić ... Uważajcie Drogie Panie ... i nie pozwólcie się w taki bezwzględny i ślepy sposób wykorzystywać ... - odrobina odwagi ... Jesteście tutaj, w Niemczech i dla Niemców prawie na wagę złota - warto mieć tę świadomość ..

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia dodania wypowiedzi na forum (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy). Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

Wpisy z naszego bloga

11.01.2019, 09:09

Premia w pracy? Zobacz, jak najsprytniej wykorzystać ją na zakupy!

Otrzymałeś premię świąteczno-noworoczną? Na Twoje konto spłynęła już trzynasta pensja? A może szef nagrodził Cię za dobre wyniki sprzedażowe? Bez względu...

Zobacz więcej
07.01.2019, 09:45

Na czym polega praca maklera giełdowego?

Giełda Papierów Wartościowych jest rynkiem, na którym można inwestować w wybrane walory – papiery wartościowe, głównie akcje emitowane przez notowane...

Zobacz więcej
03.01.2019, 11:28

Benchmarking w Employer Brandingu

Czym jest benchmarking i jak wpływa na Employer Branding? Oba te procesy są coraz bardziej popularne w zarządzaniu zespołami, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć...

Zobacz więcej