Opiekunki osób starszych w Niemczech.

Die Behandlungspflege gehört nicht zu den Aufgaben der Haushaltshilfe. Sie umfasst alle Leistungen, die die ärztliche Therapie s ichern und von Pflegefachkräften übernommen werden müssen-te czynnosci musi wykonywac sluzba medyczna.. Leistungen der Behandlungspflege werden vom Arzt verordnet. Zu ihnen gehören : Absaugen ODSYSANIE/ tracheotomia/ • Bedienung und Überwachung von Beatmungsgeräten OBSLUGA APARATURY DO ODDYCHANIA • Blasenspülung OPROZNIANIE PECHERZA • Blutdruckmessung MIERZENIE CISNIENIA • Blutzuckermessung MIERZ.POZIOMU CUKRU WE KRWI • Dekubitusbehandlung LECZENIE ODLEZYN • Überprüfen und Versorgen von Drainagen DEZYNFEKCJA WSZELKICH WEJSC SOND CEWNIKOW BRZUSZNYCH STOMII • Maßnahmen zur Darmentleerung (Einlauf, Klistier, Klysma, digitale Enddarmausrä u- mung)'OPROZNIANIE JELIT LEWATYWY ITP • Inhalation INCHALACJE • Injektionen und Richten von Injektionen ZASTRZYKI • die Verabre ichung flüssiger Arzneimittel (Instillation) KROPLOWKI • Kälteträger auflegen INSTALACJA CEWNIKA • Versorgung eines suprapubischen Katheters ODKAZANIE SKORY WOKOL CEWNIKOW • Katheterisierung der Harnblase zur Ableitung des Urins • spezielle Krankenbeobachtung • Legen und Wechseln einer Magensonde WYMIANA INSTALACJA SOND ZOLADKOWYCH • die therapiegere chte Einnahme von ärztlich verordneten Medikamenten PODAWANIE TABLETEK WYDANYCH NA RECEPTE !!! • PEG - Sondenversorgung CZYSZCZENIE DEZYNF ,SOND • Psychiatrische Krankenpflege OPIEKA PSYCHIATRYCZNA CZYLI CHORYCH NA DEMENCJE ALZHEIMERA PARKINSONA ! • Stomabehandlung OBSLUGA STOMII • Wechsel und Pflege von Trachealkanüle WYMIANA RURKI TRACHEOTOMIJNEJ • Versorgung von Venenkatheter (Port) • Legen von Verbänden BANDAZOWANIE W TYM SKARPETY UCISKOWE

0 / 0

Z tego linku wynika,że Gartenarbeiten(prace ogrodowe) należa jednak do obowiązkow opiekunki a właściwie pomocy domowej. Taki spis obowiązków można też przeczytać na stronach wielu niemieckich agencji współpracujących z polskimi. No, a panie się oburzają, bo są przecież opiekunkami. Radzą, aby kategorycznie odmawiać, a jeżeli już, to za dodatkową zapłatą , to jak to w koncu jest? Mam pokazać ten tekst rodzinie, gdzie to pisze jak byk?

0 / 0

- 2014-08-27 10:13:40z innego forum - 2014-08-27 08:12:33http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf link do powyzszego posta.Proponuje wydrukowac i zapisac strone aby rodziny i koordynatorzy nie podskakiwali udajac madrzejszych od nas.Jaga jestes super babka:)Dziewczyny jestem niekumata Otworzylam ta strone i nic nie wiem ,nic nie zrozumialamProsze o krotkie wytlumaczenie W tym linku zawieraja sie cenne informacje dotyczace naszych obowiazkow .W swietle niemieckiego prawa jestesmy pomocami domwymi i jest tam wypisane co musimy wykonywac czyli to Tätigkeiten der Haushaltshilfe Die Haushaltshilfe kann haushaltswirtschaftliche Aufgaben, die soziale Betreuung und die pflegerische Alltagshilfe/ pomoc codzienna w opiece/ übernehmen. Die Haushaltshilfe übernimmt keine Behandlungspflege/nie wykonuje opieki medycznej/ Hauswirtschaftliche Aufgaben/czyli gotowanie karmienie/ Zu den Tätigkeiten im Haushalt gehören alle Aufgaben die im Haushalt anfallen u.a.: • Aufräumen und Reinigungsarbeiten in der Wohnung/sprzatanie/ • Zubereit ung von Mahlzeiten/pomoc przy jedzeniu/ • Waschen und Bügeln der Kleidung/pranie praswanie/ • Pflegen von Pflanzen und Tieren/dbanie o kwiaty zwierzeta/ • Einkaufen/zakupy/ • Gartenarbeiten/praca w ogrodku/ • und Verwaltungsarbeiten wie das Führen eines Haushaltsbuchs Soziale Betreuung Zu der sozialen Betreuung gehört die Übernahme von Aufgaben wie: • Spazierengehen/spacery/ • Unterstützung bei Aktivitäten im häuslichen Umfeld, die dem Zweck der Kommunikation/aktywizacja/ und der Aufrechterhaltung sozialer Kontakte dienen, wie Ermöglichung von Besuchen von Verwandten und Bekannten,/towarzystwo podczas odwiedzin/ • Vorlesen/czytanie/ • Begleitung bei Behördengängen oder Arztbesuchen./wizyty lekarskie/ • Begleitung zum Friedhof/towarzyszenie w odwiedzinach grobow/ 8 Deutscher Caritasverband e.V. Pflegerische Alltagshilfe Im Rahmen der pflegerischen Alltagshilfe kann die Haushaltshilfe folgende Tätigkeiten übe r- nehmen: • An - /Auskleiden/rozbieranie/ • Aufsuchen und Verlassen des Betts •.scielenie lozka/ Körperpflege (Ba den, Waschen, Duschen, Rasieren, Haut/golenie.kapiel,mycie/ - , Haar - und Nagelpflege,/obcinanie malowanie paznokci /u nog wcale nie ma obowiazku choc tu nie napisali/ Mund - und Zahnpflege, Kämmen)/mycie zebow,protez,czesanie/ • Toilettengang/podprowadzanie do toalety

0 / 0

- 2014-08-26 22:18:57Jak ustalic podstawe wymiaru skladek na ubezpieczenie spoleczne dla zleceniobiorcow pracujacych za granica -artykul Malgorzaty Kozlowskiej To by wyjasnialo watpliwosci Przecież to jest artykuł o realiach z 2008 roku...

0 / 0

nie martw sie. tak sie tylko gada ze jest zle.sama mialam ochote zwinac manele i spier..... jak powiedzialam w koncu ze wie pani co , nic pani nie smakuje jest pani zle zemna to chyba trzeba bedzie zmienic opiekunke to.... staruszka, a jest jeszcze maz, przeprowadzila krotka rozmowe z corka i.... tera babcia moja. jest czasami niedowytrzymania bo jestesmy zdani na siebie ale ich mozna tylko jakas taktyka i najwazniejsze ... musisz znac swoja wartosc.nikt nie ma prawa nas obrazac.Moja podstawa nie biore zlecen gdzie nie spie i chory jest sam bez rodziny. Mnie trzymaja tu tylko zarobki bo do polski do pracy nie ma co wracac. jestem teraz w Eschborn fantastyczne wielo zroznicowane spoleczenstwo z checia bym tu zamieszkala ale jeszcze mam zbyt slaby jezyk.

0 / 0

Wiola a o czym ty piszesz apropo ktorego postu?

0 / 0

szukajcie a znajdziecie. niestety , ale to moja druga firma i mozemy tylko pomazyc zeby zarabiac chociaz pol z tego co biora. zeby dobrze zarobic trzeba znac perfekt jezyk , dobry staz i pracowac w niemczech.maja niestety bardzo scisle okreslone kryteria i tu ten mankament. w pewnej poprzedniej firmie napewno na P znacie , poczatkowa stawka to 669 euro czekalam na podwyzke i ... po roku poniesli mi o 21euro.pozdrawiam.

0 / 0

UPORZADKOWANIE W dwoch postach wyzej podany link jest bledny Wpisz doslownie tytul koniecznie z nazwiskiem autora .Bardzo wazny artykul.Dla mnie nowosc Nie spotkalam sie jeszcze z takim wyjasnieniem .Prosze dodajcie komentarz

0 / 0

- 2014-08-27 10:20:25http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;rozliczac;zagraniczna;podroz;sluzbowa,107,0,229227.html Dziewczyny prosze przeczytajcie ten artykul i bardzo prosze o komentarz W A1 mam wpiane pr.najemny i Wy pewnie tez dziekujeJak ustalic podstawe wymiaru skladek dla zleceniobiorcow wyjezdzajacych do Niemiec koniecznie Malgorzata Kozlowska Prosze przeczytajcie i skomentujcie ten artykul .On rzucil nowe swiatlo na moja dotychczasowa wiedze. Trzeba wpisac ,bo nie otwiera sie na link

0 / 0

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;rozliczac;zagraniczna;podroz;sluzbowa,107,0,229227.html Dziewczyny prosze przeczytajcie ten artykul i bardzo prosze o komentarz W A1 mam wpiane pr.najemny i Wy pewnie tez dziekuje

0 / 0

z innego forum - 2014-08-27 08:12:33http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf link do powyzszego posta.Proponuje wydrukowac i zapisac strone aby rodziny i koordynatorzy nie podskakiwali udajac madrzejszych od nas.Jaga jestes super babka:)Dziewczyny jestem niekumata Otworzylam ta strone i nic nie wiem ,nic nie zrozumialamProsze o krotkie wytlumaczenie

0 / 0

http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf link do powyzszego posta.Proponuje wydrukowac i zapisac strone aby rodziny i koordynatorzy nie podskakiwali udajac madrzejszych od nas.Jaga jestes super babka:)

0 / 0

- 2014-08-26 22:37:09 - 2014-08-25 20:47:52 - 2014-08-25 11:34:24 - 2014-08-24 22:11:59No właśnie. To przecież sam Zus wymaga tylko ubezp. zdrowotnego min.30 dni przed oddelegowaniem, a ta Jaga wszystko popląątała i sama chyba nie wie o co jej chodzi. Wszystko n,p na Opiekunki24.pl/wiedza.Jaga nic nie poplatala Jestescie glupiutkie jak nie wiem co .Nawet jesli ZUS sie ociaga z wydaniem A1 to bedzie ono z data od kiedy zaczelyscie pracowac Bo tak jak jaga pisze to trzeba wczesniej przez m-c byc ubezpieczonym Ale was to nie interesuje ,ze dostajecie z data o m-c pozniej i robia was w jajo .Pracujecie przez ten m-c na czarno .Sama tu na tym forum podejmowalam temat prawa ,bo sa jeszcze inne aspekty oszustw tylko bez echa.No jesli takie dwa ostatnie posty zagladaja tutaj to trudno czegokolwiek sie spodziewac .Pewnie jezyk niemiecki ubogi i nic poza tym ,ze udalo sie jej zatrudnic juz ja nie interesuje..Nic juz takim nie podpowiesz .Niech im zrobia kolo d...y to dopiero lament ..Nie chca sie niczego nauczyc albo brak checi do nauki .Jak kon z klapkami na oczy.Dziewczyny ,ktore dbaja o swoje prawa prosze niech pisza nie patrzac na te niewolnice .o co jej chodzi?No właśnie o co Ci chodzi w kwestii tych innych aspektów oszustw ? :)…ten dobowy i tygodniowy czas na wypoczynek zagwarantowany przepisami unijnymi, kodeksem pracy czy przepisami niemieckimi ? :)…a może o skandaliczne łamanie przepisów BHP…gdzieś około Wielkiej Nocy roku ubiegłego, jakaś koleżanka próbowała mnie przekonać, że jak jest leżący podopieczny o wadze 100 czy 150 kilo i sam nie może się przesiąść z łóżka na wózek, to ja mu powinnam pomóc i przesadzić…przepis mówi, że kobiecie wolno dźwigać do 20 kilogramów i i tego się trzymam, bo mnie Bozia w części zamienne nie wyposażyła i kręgosłup mam tylko jeden :P… a tłumaczyć się przed niemieckim prokuratorem w przypadku nieszczęścia też się nie zamierzam…albo mycie okien i inne prace na wysokości powyżej 1metra, tu potrzebne jest zaświadczenie lekarskie?...zrobiła firemka której takie badania?...zabezpieczyła atestowane podesty czy inne wynalazki?...a wymuszanie czynności medycznych ?...ech…jagaBehandlungspflege gehört nicht zu den Aufgaben der Haushaltshilfe. Sie umfasst alle Leistungen, die die ärztliche Therapie sichern und von Pflegefachkräften übernommen werden müssen. Leistungen der Behandlungspflege werden vom Arzt verordnet. Zu ihnen gehören: Absaugen Bedienung und Überwachung von Beatmungsgeräten Blasenspülung Blutdruckmessung Blutzuckermessung Dekubitusbehandlung Überprüfen und Versorgen von Drainagen Maßnahmen zur Darmentleerung (Einlauf, Klistier, Klysma, digitale Enddarmausrä u- mung) Flüssigkeitsbilanzierung Infusionen Inhalation Injektionen und Richten von Injektionen die Verabre ichung flüssiger Arzneimittel (Instillation) Kälteträger auflegen Versorgung eines suprapubischen Katheters Katheterisierung der Harnblase zur Ableitung des Urins spezielle Krankenbeobachtung Legen und Wechseln einer Magensonde die therapiegere chte Einnahme von ärztlich verordneten Medikamenten PEG Sondenversorgung Psychiatrische Krankenpflege Stomabehandlung Wechsel und Pflege von Trachealkanüle Versorgung von Venenkatheter (Port) Legen von Verbänden czyli NIE POWINNYSMY OPIEKOWAC SIE PSYCHICZNIE CHORYMI LUDZMI a jak to ma sie do faktow?

0 / 0

- 2014-08-25 20:47:52 - 2014-08-25 11:34:24 - 2014-08-24 22:11:59No właśnie. To przecież sam Zus wymaga tylko ubezp. zdrowotnego min.30 dni przed oddelegowaniem, a ta Jaga wszystko popląątała i sama chyba nie wie o co jej chodzi. Wszystko n,p na Opiekunki24.pl/wiedza.Jaga nic nie poplatala Jestescie glupiutkie jak nie wiem co .Nawet jesli ZUS sie ociaga z wydaniem A1 to bedzie ono z data od kiedy zaczelyscie pracowac Bo tak jak jaga pisze to trzeba wczesniej przez m-c byc ubezpieczonym Ale was to nie interesuje ,ze dostajecie z data o m-c pozniej i robia was w jajo .Pracujecie przez ten m-c na czarno .Sama tu na tym forum podejmowalam temat prawa ,bo sa jeszcze inne aspekty oszustw tylko bez echa.No jesli takie dwa ostatnie posty zagladaja tutaj to trudno czegokolwiek sie spodziewac .Pewnie jezyk niemiecki ubogi i nic poza tym ,ze udalo sie jej zatrudnic juz ja nie interesuje..Nic juz takim nie podpowiesz .Niech im zrobia kolo d...y to dopiero lament ..Nie chca sie niczego nauczyc albo brak checi do nauki .Jak kon z klapkami na oczy.Dziewczyny ,ktore dbaja o swoje prawa prosze niech pisza nie patrzac na te niewolnice .o co jej chodzi?No właśnie o co Ci chodzi w kwestii tych innych aspektów oszustw ? :)…ten dobowy i tygodniowy czas na wypoczynek zagwarantowany przepisami unijnymi, kodeksem pracy czy przepisami niemieckimi ? :)…a może o skandaliczne łamanie przepisów BHP…gdzieś około Wielkiej Nocy roku ubiegłego, jakaś koleżanka próbowała mnie przekonać, że jak jest leżący podopieczny o wadze 100 czy 150 kilo i sam nie może się przesiąść z łóżka na wózek, to ja mu powinnam pomóc i przesadzić…przepis mówi, że kobiecie wolno dźwigać do 20 kilogramów i i tego się trzymam, bo mnie Bozia w części zamienne nie wyposażyła i kręgosłup mam tylko jeden :P… a tłumaczyć się przed niemieckim prokuratorem w przypadku nieszczęścia też się nie zamierzam…albo mycie okien i inne prace na wysokości powyżej 1metra, tu potrzebne jest zaświadczenie lekarskie?...zrobiła firemka której takie badania?...zabezpieczyła atestowane podesty czy inne wynalazki?...a wymuszanie czynności medycznych ?...ech…jaga

0 / 0

- 2014-08-24 22:11:59No właśnie. To przecież sam Zus wymaga tylko ubezp. zdrowotnego min.30 dni przed oddelegowaniem, a ta Jaga wszystko popląątała i sama chyba nie wie o co jej chodzi. Wszystko n,p na Opiekunki24.pl/wiedza.No przecie, że wiem o co mi chodzi…chodzi mi o pracownika oddelegowanego do pracy za granicę…nie mylić oddelegowana pracownika za granicę z wysłaniem pracownika czy zleceniobiorcy w podróż służbową, bo o zupełnie insza inszość :)...jaga

0 / 0

Jak ustalic podstawe wymiaru skladek na ubezpieczenie spoleczne dla zleceniobiorcow pracujacych za granica -artykul Malgorzaty Kozlowskiej To by wyjasnialo watpliwosci

0 / 0

- 2014-08-26 12:22:42Rady przydalyby mi sie -- jeszcze tak.Chcialabym sie poradzic dlaczego agencje nie odprowadzaja skladek od sr.krajowej ,bo ja znajduje tylko informacje ,ze powinny od sr.krajowej.I nie mow mi ,ze twoja wlasnie odpr. od sredniej .Pozdrawiam Pania z przedostatniego postu.Rzeczywiście tak jest, ja też nie wiem dlaczego większosc agencji nie odprowadza składek takich, jakie powinny , a nie brakuje agencji, gdzie składki odprowadzane są nawet od 200 czy 160 zł. Pewna agencja ogłaszała się na forach i portalach ,że płaci składki od średniej krajowej, a okazało się, o czym pisała pracująca tam opiekunka,że nie opłacała składek wcale. Ja pracuje z agencjami, które płacą składki od najniższej krajowej, dobre i to. Zastanawiam się nad innym rodzajem zatrudnienia. Ja też nie wiem dlaczego, jedna agencja przysyła A1 i Ekuz w ciągu maks 2 tygodni, a inna nie przysyła nawet po 8 tygodniach, tłumacząc się,że trzeba długo czekać, obie agencje z tego samego miasta. Natomiast przepisy o Ekuz, wymaganym przez Zus ubezpieczeniu są jasne, wszędzie dostępne, n,p (forum dla Opiekunek w specjalnym dziale ) dobrze przedstawionei i chyba dla każdego zrozumiałe. Pozdrawiam.

0 / 0

Rady przydalyby mi sie -- jeszcze tak.Chcialabym sie poradzic dlaczego agencje nie odprowadzaja skladek od sr.krajowej ,bo ja znajduje tylko informacje ,ze powinny od sr.krajowej.I nie mow mi ,ze twoja wlasnie odpr. od sredniej .Pozdrawiam Pania z przedostatniego postu.

0 / 0

- 2014-08-25 11:34:24 - 2014-08-24 22:11:59No właśnie. To przecież sam Zus wymaga tylko ubezp. zdrowotnego min.30 dni przed oddelegowaniem, a ta Jaga wszystko popląątała i sama chyba nie wie o co jej chodzi. Wszystko n,p na Opiekunki24.pl/wiedza.Jaga nic nie poplatala Jestescie glupiutkie jak nie wiem co .Nawet jesli ZUS sie ociaga z wydaniem A1 to bedzie ono z data od kiedy zaczelyscie pracowac Bo tak jak jaga pisze to trzeba wczesniej przez m-c byc ubezpieczonym Ale was to nie interesuje ,ze dostajecie z data o m-c pozniej i robia was w jajo .Pracujecie przez ten m-c na czarno .Sama tu na tym forum podejmowalam temat prawa ,bo sa jeszcze inne aspekty oszustw tylko bez echa.No jesli takie dwa ostatnie posty zagladaja tutaj to trudno czegokolwiek sie spodziewac .Pewnie jezyk niemiecki ubogi i nic poza tym ,ze udalo sie jej zatrudnic juz ja nie interesuje..Nic juz takim nie podpowiesz .Niech im zrobia kolo d...y to dopiero lament ..Nie chca sie niczego nauczyc albo brak checi do nauki .Jak kon z klapkami na oczy.Dziewczyny ,ktore dbaja o swoje prawa prosze niech pisza nie patrzac na te niewolnice .o co jej chodzi?

0 / 0

- 2014-08-25 11:34:24 - 2014-08-24 22:11:59No właśnie. To przecież sam Zus wymaga tylko ubezp. zdrowotnego min.30 dni przed oddelegowaniem, a ta Jaga wszystko popląątała i sama chyba nie wie o co jej chodzi. Wszystko n,p na Opiekunki24.pl/wiedza.Jaga nic nie poplatala Jestescie glupiutkie jak nie wiem co .Nawet jesli ZUS sie ociaga z wydaniem A1 to bedzie ono z data od kiedy zaczelyscie pracowac Bo tak jak jaga pisze to trzeba wczesniej przez m-c byc ubezpieczonym Ale was to nie interesuje ,ze dostajecie z data o m-c pozniej i robia was w jajo .Pracujecie przez ten m-c na czarno .Sama tu na tym forum podejmowalam temat prawa ,bo sa jeszcze inne aspekty oszustw tylko bez echa.No jesli takie dwa ostatnie posty zagladaja tutaj to trudno czegokolwiek sie spodziewac .Pewnie jezyk niemiecki ubogi i nic poza tym ,ze udalo sie jej zatrudnic juz ja nie interesuje..Nic juz takim nie podpowiesz .Niech im zrobia kolo d...y to dopiero lament ..Nie chca sie niczego nauczyc albo brak checi do nauki .Jak kon z klapkami na oczy.Dziewczyny ,ktore dbaja o swoje prawa prosze niech pisza nie patrzac na te niewolnice .Niemiecki tu nie ubogi, ma sie całkiem dobrze. Zresztą to nie ma nic do rzeczy, bo te pierdoły pisane są po polsku, tylko kto te bzdury traktuje poważnie. Znalazła się mundra z klapkami na oczach, mysląc,że forum czytają jakieś zahukane niewolnice bez dostępu do informacji z własciwych żródeł a nie forumowych mundralinskich. Rady o nauce przydałyby się tobie,chociaż pewnie już za pózno,

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Konstytucja biznesu przyjęta. Co to oznacza dla przedsiębiorców?
tydzień temu
Sztandarowy projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Konstytucja biznesu został przyjęty przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje mają ułatwić...
Millenialsi zarobią mniej niż ich rodzice?
tydzień temu
Pokolenie Y może być pierwszym, które w trakcie całego swojego życia zarobi mniej od swoich rodziców. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Resolution...
Kolejne centrum logistyczne Amazon w Polsce otwarte
tydzień temu
W Kołbaskowie otwarto kolejne centrum logistyczne Amazon w Polsce. Wyposażony w ponad 3 tys. robotów jest najnowocześniejszym obiektem firmy w Europie. Zatrudnienie...