Opiekunki osób starszych w Niemczech.

Ja znalazłam ofertę na portalu DobraSztela, co prawda był to mój pierwszy wyjazd i nie mam porównania, ale oni we wszystkim mi pomogli. Powiedzieli co potrzebuje, zorganizowali transport i w razie problemu mogłam się zawsze z nimi skontaktować. Polecam :)

0 / 0

Mi świetnie pracuje się z agencją Medipe. Mam bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie plus dodatkowo bonusy - na Wielkanoc dostałam od agencji 400 euro dodatkowo.

0 / 1

To ty chyba język perfecto znasz ;) bo 400 euro to ty w życiu nie dostaniesz jeśli języka na blache nie znasz. Boże wchodzisz na forum a tu takie perfidne reklamy. A kysz! Ja szukam czegoś realnego dla swojego średniego języka.

No nie? Umówmy się, ale trzeba znać super język i mieć doświadczenie zeby zarabiać kokosy... ja dopiero zaczęlam swoja przygode z opieka, jezyk znam na poziomie komunikatywnym, dogaduje sie normalnie i mam 1250 z Gowork, wydaje mi sie, ze jest to normalna, realna stawka... tym bardziej, ze na pierwszy wyjazd znalezli mi pania, ktora jest mobilna i dobrze sobie radzi. Powodzenia kochana ze znalezieniem fajnej oferty :)

0 / 0

Ja własnie jestem na pierwszym zleceniu z firmom GoWork w roli opiekunki. Nie dość, ze trafiłam na przemila staruszke, która chce robic wszystko sama a mi każe "odpoczywac" to jeszcze dostałam wakacyjny bonus za ten wyjazd. Nie spodziewalam się, ze bede tak zadowolona, jednak dobrze, ze wybralam te firme, polecam.

0 / 0

Ja tez teraz wyjechałem z Gowork z Bydgoszczy i powiem Ci, ze wszystko poki co jest super, jak na pierwszy wyjazd jako opiekun trafilem bardzo dobrze :) zobaczymy jak bedzie dalej, pozdrawiam

0 / 0

Jestem na zasłużonym wypoczyku po 3 miesiącach u mojej kochanej Gizeli. Cudowna babcia mi się trafiła ( w końcu -po tylu nieudanych wyjazdach z różnych firm) . Uwielbiam ją ale też przyda się troche odpoczynku " od babci" . Znalazłam już firmę z którą będę jeździć i nie zamienię za żadną inną. Avanti Medic mogę polecić z czystym sumieniem.

0 / 0

Polecam Engeldaheim właśnie dostałam obiecaną i ciężko zarobioną premię - bardzo się cieszę ;) Opłacało się przemęczyć. Teraz zasłużony odpoczynek.

3 / 3

a co to za firma Engeldaheim? nie znam... jakaś nowa? tylko niemiecka strone widze, ale dla opiekunki nie ma...

ja z nimi wyjezdzam ale za posrednictwem gowork. to jest koordynator z Niemiec ktory wspolpracuje z polska firma. Ale kontakt do opiekunek jest przez gowork i podpisywana umowa tez z goworkiem, a nie z engeldaheim. W goworku mozesz wybrac warunki polskie albo niemieckie. ja wybieram zawsze polskie, bo mam zamiar w Polsce placic podatki a nie dla Merkel pracowac. choc i tak juz pomagamy staruszkom niemieckim i tam wydajemy pieniadze.

Merkel i tak robimy przysługę że opiekujemy się staruszkami z Niemiec, bo zaproszeni migranci jeszcze się do tego nie palą, z resztą po co mają pracować, jak dniówkę mają ok 40 Euro od państwa. To im się nie opłaca. A ja jechałam z goworkiem na okres swiąteczny i zadowolona wracam do domu. Ciekawe jakie wynagrodzenie wplynie na konto za swieta :) Jak zgodne z umową to najwazniejsze :)

ja przez Gowork z nimi wyjeżdżam, współpracują ze sobą, mam fajną starszą panią i 1350 euro, spróbuj i ty

1 / 1

Niezależnie od narodowości, człowiek to człowiek, każdy potrzebuje pomocy w okresie starości, my też kiedyś będziemy jej potrzebować!

1 / 1

Można z nimi współpracować przez GoWork, też jeżdżę od 6 miesięcy i na razie jestem zadowolona, czas pokaże. Póki co pensja wypłacana na czas i dodatkowo płatne Święta, więc super (chociaż tyle z tego, że nie spędzę Wielkanocy z rodziną).

1 / 1

i jak, jesteś zadowolona??

0 / 1

Ja również z nimi wyjezdzam na umowie niemieckiej, kolejny wyjazd zaraz po świętach. Wszystko jest okej, dobre zarobki i kontakt z koordynatorka, pozdrawiam

Bardzo proszę-coś więcej napisać o tej Firmie-czy jest rzetelna,pensja wypłacana w terminie,czy dba o opiekunki itd.Dziękuje za odpowiedź Anna.

Tak, jest rzetelna i wypłacalna, wypłata jest max do 10 kazdego miesiaca, ale ja mam zawsze wczesniej. Dzwonią zaraz po przyjezdzie, tydzien pozniej i przed powrotem, ale jak czegos potrzebuje to nie ma problemu z dozdwonieniem sie. Ogolnie jestem zadowolony, nie moge na nic narzekac, pozdrawiam

Ja tez przez Gowork z Engelem i sobie bardzo chwale. Kontakt z pracownikami jest, są pomocni w razie czego. Z wypłatą też okej jak dużo gadasz z babcią czy dziadziem że język wyszlifowany potem masz po przyjeździe to i o podwyżkę zgłosić się można.

Dokladnie, bardzo solidna firma. Troche juz pracuje w opiece i co tu duzo mowic wiele widzialem... a tu mila niespodzianka, zero dramatow i problemow, az chce sie pracowac. Pozdrawiam

0 / 0

- 2014-08-18 10:32:37Boże...jakie tu bzdury wyczytuję...umowa o pracę to oszustwo, artykuły na arbaitslandii to oszustwo - bo wszystkim sterują agencje?!!! Czy uważasz, że osoba prowadząca taka agencję szuka kłopotów i problemów z prawem? I zatrudnia Cię, żeby potem pójść do pierdla? Zastanów się, pomyśl - nie wszystko wokół jest oszustwem...Umowa o prace na czas okreslony,zadaniowy czas pracy .Niestety tak zatrudnila mnie agencja na pol roku ,Oferta byla na 1,5 roku Po pol roku zmienili umowe na zlecenie.Dlaczego?Otoz dlatego ,ze w moim przypadku popelnili najwiekszy blad jaki mozna popelnic tak zatrudniajac,Zadaniowy tzn. mialam zorganizowac sobie czas pracy (w umowie pisalo 40 g/tydz) aby tyle pracowac .Jednak podopieczna byla niesprawna umyslowo ,zero rodziny w poblizu .Pytanie jak moglam tak zorganizowac czas pracy Klopoty niestety moga miec Mam czas trzy lata na Sad Pracy.Troche mi sie nie chce ,bo to trzeba tam do sadu gdzie agencja a to 2 setki km.Tak jak widzisz nie placili nadgodzin i oberwali by na sto procent.Pracowalam 24 g/dobe minus 27 dni tyg ,gdzie wyjezdzala

5 / 2

to samo ja mialam .Tez po pół roku zmienili na zlecenie robiąc mi miedzy umowa a zleceniem 1 dzien przerwy.Obawiali sie tez o to ,ze warunki,miejsce pracy,obowiazki zostaja takie same ,Nie mogli zgodnie z prawem zmienic z umowy o prace na zlecenie.Mysla ,ze mieli do czynienia z sierota ,nieswiadoma ,ale wtedy mnie sie nie chciało za to zabrac .Wiedzialam tez ze mam trzy lata Dzis jednak bym to zrobiła ,bo warto takich gnebic.Była to zresza firma z Bydgoszczy Frigga -nie klamie więc otwarcie podałam nazwe.Spodziewalam sie osobiscie podziekowan od nich ,ze nie zrobilam uzytku z tych umow ,.Nie doczekalam sie

Nie dodalam ,ze byla to umowa o prace na czas zadaniowy

0 / 0

To bardzo ciekawy głos w dyskusji.Wszystkie polskie firmy wpisują 40 godz.pracy tygodniowo,ale te dziewczątka w agencjach polskich nie mają pojęcia ,ile czasu trzeba poświęcić na wszystkie obowiązki.Kiedy pytam o harmonogram ,grafik,czy wiedzą ile czasu potrzeba na zmianę pieluchy i umycie pacjenta ,to je zatyka .Nie maja pojęcia na czym polega ta praca,a przecież opieka nad seniorem to nie wyścigi,trzeba być delikatnym ,dokładnym i serdecznym,bo pacjent też nie znajduje się w komfortowej sytuacji- musimy pamiętać o godności ludzkiej!!!!!!

2 / 0

Jak tak czytam wasze historie, to jestem mega szczesliwa ze mam taka super agencje... Pracuje dla MyCare24 już kilka lat i jak dotąd nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Ułatwili mi wręcz przejście z umowy na czarno na umowę w pełni legalną, mam ubezpieczenie, zapewnili mi kursy w tym jezykowy i medyczny... kasa na czas, kontakt z opiekunem... Poza tym za poelcenie koleżanki dostałam całkiem fajną premię :)

Możesz coś więcej opowiedzieć o Twojej agencji? Jakiś kontakt albo namiary na "zaufane" osoby możesz podać?

1 / 0

Wszędzie wciskają te reklamy dot.opieki starych ludzi w Niemczech,nawet w telewizji polskiej,nietylko w internecie! A przeciez maja całe tabuny muzułmanów,ktorych Makrela moze zatrudnić do opieki Niemców! U nas w rodzinie Niemcy w czasie wojny zabili dosyć osob i dlatego NIGDY nie będziemy pracowac dla wroga!

czego ty sie burzysz ? reklamy wyskakują bo widocznie szukasz pracy w opiece inaczej by nie wyskakiwały . a w telewizji to raz na ruski rok widze a proszków ile i innego badziewia . jak ci sie praca nie podoba to czego innego sie dorwij . nikt ci nie kaze za granice wyjeżdzać !!!

2 / 0

U mnie rodzina płaci 2900 euro od dwóch osób. Ja mam na ręke 1500 euro, ZUS płatny od średniej krajowej, ale tylko przez 6 m-cy w roku, choć pracuję więcej. U mnie agencja na tej jednej stelli zarabia około 1400 euro na czysto, a jak zapłaci za mnie ZUS to odpowiednio mniej w zależności od wysokości opłaconych składek na ZUS i podatek.

1 / 2

wiadomo, agencja chce zarobić, kiedyś pani w jednym z oddziałów mówiła, że wbrew pozorom agencji dużo nie zostaje - przecież do tego dochodzą koszty pracowników, a przecież przewijamy się przez kilku... koszty podróży pokrywa gowork.. dużo i tak zostaje, ale na pewno nie 1400 na czysto tak logicznie rzecz ujmując- jeśli by tak było, to sama bym chętnie otworzyła agenture

A co ty robisz tu za adwokata agencji?.Pani ci mówiła -to ciekawe czy aby prawdę!!

2 / 2

Tak masz rację pośrednicy zarabiają na nas "dumme Polinnen" -mój klient też płaci niemieckiej firmie 2800 Euro za dwie osoby(małżeństwo),niemiecka firma współpracuje z polską firmą i dla takiego " białego murzyna" jak ja- zostaje 1150 Euro netto - niezły biznes?

Niezły biznes robia na naiwnych Polakach firmy niemieckie! Najwyższa pora zatrudnić muzułmanów do opieki starych juz Niemców !

1 / 1

- 2014-02-24 11:45:33 - 2014-02-23 19:36:23 - 2014-02-23 15:12:31Moja rodzina płaci za 1 dzień niecałe 56 euro. Przy miesiącu 3 dniowym płacą więc 1.736 euro.Ja z tego dostaję 1250. Firma płaci ubezpieczenie od najniższej krajowej ale też taką kwotę zgłasza do US. Płacę więc mniejszy podatek - czyli coś za coś. A agencja jest firmą, jak każda, która powinna przynosić zyski - to biznes. Jak ktoś nie umie lub nie chce, jak ja, znaleźć sobie sam pracy, zgadza się na takie warunki. Nie czuję się wyzyskiwana...NIE JESTEM PANIĄ Z AGENCJI...Zauwaz,ze w reportazu podano kwote 2500eur/placi rodzina agencjom/,zarobek opiekunki 1000euro i skladki od...160zl!Wiec gdzie sa te pieniadze?W ten sposob wielu polskich pracodawcow ubezpiecza cale rodziny,a Zus placze,ze pieniedzy nie ma !Urzad Skarbowy tez ma chlapy z tego.Widac trafilas do dobrej firmy,ktora cos tam odprowadza i zarabiasz nienajgorzej.Żadna rodzina nie płaci żadnej agencji 2500 euro miesięcznie. To są plotki, bo pracowałam już w 4 firmach i niektóre rodziny się nie kryją z tym ile płaca. W 3 rodzinach była to kwota 1700 e, a w jednej 1800. Widać redaktor chciał podkolorować swój artykuł i stąd napisał 2500.A właśnie że rodziny płacą 2500euro miesięcznie firmą - na własne oczy widziałam tą kwotę na umowie u podopiecznych u których pracowałam!

1 / 1

Ale numer.... Ta wypowiedź jest zlepkiem kilku różnych postów! Od "Przy miesiącu 3 dniowym (pamiętam jak się pomyliłam bo miało być 31) do słów nie jestem panią z agencji" - to są moje słowa. Reszta postu jest wypowiedzią innej osoby...nawet styl jest inny! O co tu chodzi???

Chodzi o to,zeby nabrać jak najwiecej naiwnych Polek na ciezka prace do opieki starych Niemców!Czas zatrudnić wielka rzesze "chetnych do pracy" muzułmanów,którzy poczuli sie w Niemczech jak w raju!

1 / 1

- 2014-08-26 12:22:42Rady przydalyby mi sie -- jeszcze tak.Chcialabym sie poradzic dlaczego agencje nie odprowadzaja skladek od sr.krajowej ,bo ja znajduje tylko informacje ,ze powinny od sr.krajowej.I nie mow mi ,ze twoja wlasnie odpr. od sredniej .Pozdrawiam Pania z przedostatniego postu.TA AGENCJA ODPROWADZA, MASZ TERAZ W CZYM WYBIERAĆ

3 / 0

ja pracuje w gowork i odprowadza, sprawdzałam w zusie

a jakie mają oferty!????????? sprawdzone? może szukasz wymiany?

ja też sprawdzę na wszelki wypadek i dam znać

0 / 0

ja szukam za siebie na święta teraz, byłabyś zainteresowana? zgłos sie na centralę i zrekrutuj, jeśli masz poziom komunikatywny niemieckiego i jesteś konkretna to wyjedziesz

sprawdziłam, dzięki panie bardzo sympatyczne, szybko poszło, już jadę

0 / 1

sprawdzone raczej, ja nigdy nie trafiłam na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zawsze było w porządku najlepiej znaleźć opiekunkę, która też wyjeżdża z firmą i dopytać czy nie szuka zmienniczki zawsze warto mieć sprawdzone miejsce a i można dopytać o stawkę

Polecasz? Ja bym chętnie spróbowała, ale trochę się boję, że trafię na niesprawdzone zlecenie. Wiadomo - rodziny podopiecznych często i gęsto kłamią na temat stanu rodziców. :D

Ja wyjezdzalam z goworkiem, wszystko bylo super. Teraz mam przerwe, bo opiekuje sie wnuczkami, ale jesli zdrowie mi pozwoli to na pewno jeszcze wyjade na stele.

Też wyjeżdżam z Goworkiem i jestem zadowolona ale jeszcze bardziej jestem zadowolona że niedługo mam urlop!!!

0 / 0

Póki co jestem 2 miesiąc w Niemczech i jakoś sobie radzę. Koordynatorki z laxo care gdzie pracuje są ze mną w stałym kontakcie i pomagają jeśli trzeba. Na szteli nie mam źle. Podopieczny chodzący.

1 / 1

tylko ze jak zostaniesz w polsce, to bedziesz powoli zdychac z glodu, i wegetowac, Bo w tym kraju nie gwarantuje sie ludziom nicht.mamy w Polsce holokaust co nam go was kraju zgotowal. W kraju nie da sie zyc, a przeciez mamy pracwac wkraju. Hanba.

0 / 1

że co?

1 / 0

Niestety Korporacja Shell jest najgorszą w Polsce firmom nie płaci pracownikom za szkolenia a za prace w tej chorej firmie zarabia się 1600 zł ,za prace w święta i nocki .To jest żenada bo zmianie struktur płac nie wchodzi w role, jedynie co jest plusem to że są umowy o prace i nic więcej .Ujmując jednym słowem banda wyzyskiwaczy to firma Shell Polska.

1 / 0

Zarabiam w Polsce 6000 PLN na czysto!Jaki jest sens,żebym traciła swoje zycie na opiekę za marne pieniadze w Niemczech?

Więc czego tu szukasz? :) i chwała ci za to, my 6 tys nie zarobimy, ale 4 na rękę mi wystarczy, wyjeżdżając na zachód. ja nie płaczę, bo tutaj w Polsce na pewno nigdzie bym tyle nie dostała.

0 / 0

Witaj, ja widziałam na stronie gowork.pl jeden poradnik, mnie pomógł przy pierwszym wyjeździe. Polecam. W internecie jest sporo artykułów odnośnie pierwszej pracy zagranicą. Polecam też ten: http://www.regiopraca.pl/portal/porady/praca-w-niemczech/bezpieczny-wyjazd-do-pracy-za-granica-poradnik

4 / 1

Marlenka - 2017-09-06 14:40:26witam ja polecam opieka niemcy praca http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy agencja istnieje od lat na rynku, wysokie zarobki.wcale nie takie wysokie... tylko wabią wysokimi zarobkami. zaproponowali mi nawet mniej niż w innych agencjach, wstyd!!!

5 / 1

Widze,ze reklamują sie na tym forum same firmy niemieckie i polskie! A naiwnych Polek nie brakuje...

Ale gowork to polska firma..................... uważasz że jak ktoś wyjeżdża przez firme to już zaraz musi być naiwny?

0 / 0

@Bogna, natychmiast odejśc z takiej agencji. Czesto stawki sa tak niskie bo opiekunki się na to godzą. Ja z dobrym j. niemieckim i prawem jazdy, zarabiam 1500 netto.

3 / 0

co zabrac na pierwszy wyjazd na stele? Czy znacie jakis dobry poradnik?

0 / 1

Mialo byc 1300 a nie 130 -pomylka.Zauwazylam ,ze nie tylko mowie prawde.

1 / 1

bb - 2016-12-15 23:59:13to nie podpucha. lata minęły a ja miałam ostatnio do czynienia z panią kiełbasa. ale się w porę ocknęłam i nie wyjechałam. :-)))) też myślałam, że ta kiełbasa to jakieś jaja a babka się tak nazywa. bardzo niepoważni.plus pani lewandowska. Kielbasa jest dobra, zwlaszcza polska domowa, oj juz tesknie za polskim jedzenien, :) Jest ktoras z Was we Friedrichshafen nad Bodenskim?? mam dosc samotnych spacerow, zapraszam na kawe. OnA

1 / 0

Też dużo ciekawych informacji można się dowiedzieć na stronie portalu dla opiekunek https://www.opiekunki24.pl/. Ja osobiście mam tam konto opiekunki oraz korzystam z opinii o pośrednikach pracy. Warto zatem tam zajrzeć.

1 / 1

Jeśli potrzebujecie informacji na temat warunków życia i pracy w Niemczech zapraszam na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCilN8-mNFRaLWJgE7ko51OA

0 / 1

od kiedy to promedica tyle placi, bo po rozmowie z pania z biura nie mam dobrego wrazenia i dlatego zrezygnowalam zanim zaczelam.pani stwierdzila ze nie dam rady a w drugiej firmie zostalam przyjeta i pracuje bez problemow.

1 / 1

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga

22 godzin temu

Uwaga! Kiedy powinieneś odmówić przyjęcia pracy?

Odbierasz telefon od pracownika działu rekrutacji i otrzymujesz propozycję pracy. Idealna sytuacja dla każdej osoby bezrobotnej lub marzącej o zmianie...

Zobacz więcej
3 dni temu

Praca za granicą – jak wybrać najlepszy kierunek? Poznaj 4 najważniejsze czynniki!

Choć w Polsce coraz bardziej widoczny jest rynek pracownika, nasi rodacy wciąż chętnie wybierają się na zarobek poza granice kraju. Niektórzy od początku...

Zobacz więcej
4 dni temu

6 wyraźnych oznak, że czas się przekwalifikować!

Czasy, kiedy pracownik tkwił w jednej firmie przez całą karierę zawodową, już dawno minęły. Jednocześnie coraz większe znaczenie ma elastyczność na rynku...

Zobacz więcej