Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Eliza Sikorska
Kierownik Oddziału Flexidea Sp. z o.o.
Od 2 lat jest Kierownikiem Oddziału w Flexidea Sp. z o.o. Odpowiada za pozyskiwanie nowych i obsługę obecnych klientów, zarządzanie zespołem i realizację zamówień kontrahentów. Z branżą HR związana od blisko 17 lat. W pracy zawodowej nastawiona na budowanie trwałych relacji, opartych na partnerstwie i zaufaniu. Kieruje się zasadą: „Niezależnie gdzie i w którym miejscu swojego życia jesteśmy, pamiętajmy, że najważniejsi są ludzie!”

Flexidea Sp. z o.o.

FLEXIDEA dla Was to praca i Hajs. Hajsowice Wielkie czekają na Ciebie! Sprawdź nasze projekty rekrutacyjne i wybierz spośród wielu ofert od najlepszych pracodawców w regionie.

Obecnie coraz więcej firm korzysta z firm outsourcingowych do zatrudniania pracowników. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Z punktu widzenia potencjalnego pracownika tymczasowego atutów tej formy zatrudnienia jest mnóstwo, wymienię jednak 3 najważniejsze:

  • Elastyczność.

Współpraca w ramach pracy tymczasowej nie zamyka pracownika w sztywnych ramach pod kątem stanowiska, godzin pracy, formy zatrudnienia. Mówiąc o elastyczności mam na myśli możliwość pracy stałej w pełnym wymiarze czasu pracy, pracy weekendowej pozwalającej zarobić pracownikowi dodatkowe pieniądze, pracy w dniach i godzinach dopasowanych do innych zajęć. Dobrym przykładem są studenci, którzy mają jasno sprecyzowane terminy, w których mogą popracować mając na uwadze w pierwszej kolejności edukację, albo zainteresowani pracą stricte sezonową na czas wakacji. Elastyczność dotyczy również możliwości zmiany stanowisk pracy, bądź miejsc pracy.

  • Możliwość zdobycia doświadczenia

Podjęcie jakiejkolwiek pracy od razu u konkretnego pracodawcy w większości wymaga od kandydata mniejszego, bądź większego doświadczenia na tym samym lub podobnym stanowisku. Dzięki zatrudnieniu w ramach pracy tymczasowej nie jest to konieczne a osoby bez doświadczenia mają szansę na zdobywanie swoich pierwszych zawodowych szlifów.

  • Możliwość zdobycia stałej pracy

Coraz więcej firm podchodzi do zatrudnienia w formie pracy tymczasowej, jak do okresu próbnego - zarówno dla siebie, jak i pracownika tymczasowego. Jeśli po pierwszym etapie współpracy wszystko układa się pomyślnie, pracownik tymczasowy staje się pracownikiem etatowym danej firmy.

Czekamy na Ciebie od 9 do 17

Jak często powiększają Państwo swój zespół?

Rozwój naszej firmy to niekończący się proces. Branża, w jakiej działamy wymusza ciągłe doskonalenie i zwiększanie obszaru działalności. Oprócz centrali w Łodzi, gdzie działamy od ponad 10 lat, mamy biura w Radomsku i Drezdenku oraz ambitne plany otwarcia kolejnych biur - na Śląsku i następnego w województwie łódzkim.

Na jakie stanowiska zatrudniacie pracowników najczęściej?

Co do rekrutacji, to zajmujemy się zatrudnianiem zarówno na stanowiska produkcyjne i magazynowe, jak również na stanowiska wyspecjalizowane w różnych obszarach: administracji, mechaniki, automatyki, managementu.

Recepcja - serce firmy

Gdzie można znaleźć aktualne oferty pracy?

Wszystkie nasze aktualne oferty pracy są zamieszczane na naszej stronie internetowej www.flexidea.plw zakładce oferty pracy jak również na naszym facebooku Fb//flexideapraca/. Ogłoszenia zamieszczamy również na portalach z ofertami pracy, współpracujemy z urzędami, instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz uczelniami. Dzisiejszy rynek zatrudnienia wymusza coraz to nowe sposoby poszukiwania kandydatów i komunikowania się z nimi, w zależności od wieku, grupy zawodowej, zainteresowań. Dziś to praca szuka człowieka, szczególnie w przypadku stanowisk produkcyjnych i należy sobie z tego zdawać sprawę, by nie wypaść z rynku.

Czy prowadzą Państwo program stażowy/praktyk dla studentów lub absolwentów?

Jak najbardziej. Ambitne osoby, które chcą zdobyć doświadczenie w zakresie rekrutacji czy administracji, chętnie zapraszamy do współpracy, zarówno w ramach praktyk jak i stażu. Jeszcze w tym roku będziemy przyjmować na staż kolejne 2 osoby.

   

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wszystko zależy od projektu, ustaleń z danym klientem.

Z ilu etapów się składa?

Z założenia preferujemy 2 etapy rekrutacji: pierwszy w Flexidea, drugi u klienta, także po to aby potencjalny przyszły pracownik miał możliwość zobaczenia docelowego miejsca pracy.

 

Mają Państwo duże doświadczenie w procesie rekrutacji. Jakiej rady mogliby Państwo udzielić osobie, która przygotowuje się właśnie do rozmowy kwalifikacyjnej?

Przede wszystkim idąc na rozmowę kwalifikacyjna musi wiedzieć dokładnie na jakie stanowisko aplikuje, do jakiej firmy, czym dana firma się zajmuje - po prostu poczytać i być przygotowanym. Osoby szukające pracy aplikują równolegle na kilka, kilkanaście stanowisk i idą na „żywioł”, co jest dużym błędem, a przez brak przygotowania mogą stracić szansę na tą właściwą pracę.

 

Załóżmy, że kandydat jest już przygotowany merytorycznie do rozmowy o pracę. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Dobra rada dla wszystkich kandydujących - nie spóźniamy się i nie przychodzimy za wcześnie. Jedno i drugie jest nietaktem. Jak wpadamy „zziajani” i nie możemy złapać oddechu, albo siedzimy 20 minut i przebieramy z nogi na nogę , to denerwujemy się jeszcze bardziej i nasze szanse, aby jak najlepiej się zaprezentować maleją. Przychodzimy najlepiej na 5 minut przed rozmową, żeby uspokoić ewentualny stres, wyrównać oddech, po prostu się przygotować.

Podczas rozmowy bądźmy szczerzy, kłamstwo i plątanina zeznań bardzo szybko zostanie wychwycona przez rekrutującego. Oto kilka podstawowych zasad.

Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o strój?

Co do ubrania - to kwestia stanowiska, na które zaaplikowaliśmy. Warto pamiętać, że na stanowisko magazyniera nie przychodzimy w garniturze, a na stanowisko kierownika nie przychodzimy ubrani na sportowo.

Dla kogo praca tymczasowa jest najlepszym rozwiązaniem?

W zasadzie dla każdego. Jeśli ktoś szuka pracy na stałe, to praca tymczasowa daje mu możliwość zarówno sprawdzenia siebie, jak i potencjalnego pracodawcy - czy jest tym odpowiednim. Jeśli osoba szukająca pracy dopiero wchodzi na rynek i chce zdobyć doświadczenie to forma pracy tymczasowej jest idealnym rozwiązaniem na zawodowy start. To także doskonałe rozwiązanie dla poszukujących pracy, którzy ze względu na inne zobowiązania np. naukę, opiekę nad dzieckiem mogą pracować tylko w określone dni lub godziny. Podobnie osoby poszukujące pracy sezonowej lub wakacyjnej, albo takie, które chcą się przebranżowić i sprawdzić w innych zadaniach powinny docenić atuty, jakie daje praca tymczasowa.

Czym Flexidea wyróżnia się na tle innych pracodawców w branży?

Naszym wyróżnikiem jest jakość świadczonych usług, terminowość, elastyczność i dbałość o pracowników, którzy są naszym filarem. Potwierdzają to referencje i listy polecające od naszych klientów, ale przede wszystkim sami pracownicy, którzy polecają nasze usługi swoim znajomym i chętnie udzielają nam rekomendacji. W tym miejscu chciałabym odesłać do zapoznania się z naszą stroną http://www.flexidea.pl/ i Facebookiem FB/flexideapraca/, gdzie wspomniane referencje można poczytać.

Czy osoby zatrudnione tymczasowo za Państwa pośrednictwem mają szansę na zatrudnienie bezpośrednio przez firmę, w której pracują?

Jak najbardziej. Nie mamy projektu, który nie zakładałby takiego scenariusza co bardzo nas cieszy.

HELPIDEA to Państwa najnowszy projekt. Jak piszecie jest to pomysł na pomaganie. Na czym on polega?

W dzisiejszym świecie biznes opiera się na zasadach mocno konkurencyjnej gospodarki. Przedsiębiorstwa rywalizują ze sobą - często agresywnie - pod względem ceny, jakości, dostępności usług. Warto jednak zmienić ten sposób podchodzenia do biznesu i zastanowić się z jakiego powodu Klienci sięgają po niektóre produkty lub usługi chętniej niż po inne, w porównywalnej jakości i cenie. Nasza filozofia biznesu opiera się na podstawowych fundamentach, takich jak : poszanowanie praw człowieka, środowiska naturalnego, dobre relacje z Klientami, uczciwa praktyka rynkowa i zaangażowanie społeczne.

Wyznając te idee powołaliśmy w naszej firmie inicjatywę, która pozwoli nam zaangażować się w działania wspierające społeczność wokół nas – tę, której częścią my sami jesteśmy. Naszą aktywność w tym zakresie nazwaliśmy, w nawiązaniu do nazwy naszej firmy – HELPIDEA. HELPIDEA to nasz pomysł na pomaganie.

Kto może skorzystać z Państwa pomocy?

W ramach tej aktywności angażujemy się we wspieranie i pomoc charytatywną skierowaną do osób niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym i innych, którzy tego potrzebują. Swe działania koncentrujemy także na wsparciu i promocji osób związanych ze sportem i kulturą fizyczną, gdyż spora część naszego zespołu to pasjonaci biegania i aktywności fizycznej, więc taka aktywność jest nam bliska.

Dziękujemy za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Flexidea Sp. z o.o.