Miniaturka
Teodor Kula Dyrektor zarządzający ESA LOGISTIKA
Od samego początku czyli roku 2009 odpowiedzialny za powstanie i rozwój polskiego oddzialu firmy ESA Logistika, części Hitachi Transport System. Wcześniej zajmował stanowiska menadżerskie i specjalistyczne w firmach ESM Logistics SA, Wincanton Trans European Polska oraz Stolica SA, tym samym gromadząc ponad 8-letnie doświadczenie z zakresu logistyki, zarządzania, sprzedaży i rozwoju biznesu w międzynarodowym środowisku. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Oddział ESA w Polsce powstał w 2009 roku w Gliwicach. Jak od tego czasu rozwinęła się firma?

Zaczynaliśmy od małego biura spedycyjnego, które zatrudniało 3 osoby a dziś jesteśmy obecni w całej Polsce. Oprócz siedziby w Gliwicach i oddziałów spedycyjnych, świadczymy także usługi typu in-house w wielu lokalizacjach na ternie Polski. Najważniejsze, że nie tylko z każdym rokiem zwiększamy swój udział w rynku, liczbę pracowników, otwieramy nowe oddziały i oferujemy nowe usługi, ale też kładziemy duży nacisk na to, aby nasza kultura organizacyjna nadążała za tak dynamicznym rozwojem.

Jakie usługi świadczy firma ESA Logistika i do kogo są one skierowane?

Oferujemy kompleksowe usługi, łączące w sobie transport, w tym także zaawansowana rozwiązania z zakresu inżynierii i transportu specjalistycznego, magazynowanie, operacje przeładunkowe, VAS, optymalizację procesów, zarządzanie całym łańcuchem dostaw. Obecnie naszymi Klientami są średnie i duże firmy, głównie produkcyjne, zarówno polskie jak i międzynarodowe koncerny, ale nie boimy się wyzwań i naszą ofertę zawsze indywidulanie dopasowujemy do zapytań jakie otrzymujemy.

Jakie wyzwania niesie codzienna praca w Państwa branży?

Bardzo dynamicznie zmieniający się rynek i szybki rozwój firmy a co za tym idzie zmieniające się środowisko pracy to główne wyzwanie jakiemu musi sprostać pracownik ESA. Staramy się oczywiście wspierać naszych pracowników w tym względzie poprzez odpowiednie ich wdrożenie w struktury ESA dzięki procesom adaptacyjnym i rozwojowym.

Ile osób liczy obecnie Państwa zespół?

Aktualnie zespół ESA to prawie 250 wysokiej klasy specjalistów w swoich dziedzinach.

Jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Większość rekrutacji to dwa etapy. Pierwszy o charakterze bardziej ogólnym to wstępna rozmowa z pracownikiem działu HR. Następnie kandydat może zostać poproszony o wypełnienie testu, przygotowanie prezentacji lub otrzymać inne zadanie w zależności od wymagań stanowiska na które aplikuje. Na tej podstawie zapraszany jest na rozmowę ze swoim potencjalnym przełożonym.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników?

W związku z ciągłym rozwojem poszukujemy kandydatów na niemal wszystkie stanowiska – od pracowników magazynowych, poprzez specjalistów logistyki, spedytorów, stanowiska administracyjne i zarządcze.

Gdzie osoby zainteresowane mogą znaleźć aktualne oferty pracy?

Zapraszamy przede wszystkim na naszą stronę internetową: www.esa-logistics.pl do zakładki Praca. Nasze ogłoszenia pojawiają się także na portalach Infopraca.pl oraz Pracuj.pl

Jakie szkolenia wewnętrzne i możliwości rozwoju oferują Państwo dla swoich pracowników?

Rozwój naszych pracowników jest strategiczny dla naszej działalności stąd też oferujemy szeroki pakiet szkoleń z zakresu umiejętności miękkich, języków obcych, szkoleń specjalistycznych jak również coachingu i mentorignu. Dbamy także o uczestnictwo naszych pracowników w wydarzeniach branżowych – konferencjach, targach i spotkaniach.

Czy wymagają Państwo od pracowników znajomości języków obcych?

Wszystko zależy oczywiście od rodzaju wykonywanej pracy, ale na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych jest to duży atut. Zdecydowana większość naszych pracowników posługuje się językiem angielskim, ale zdolności z zakresu każdego innego języka są w naszej branży zawsze mile widziane.

Jakie warunki zatrudnienia Państwo oferują?

Oferujemy stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, pakiet szkoleń i benefitów, konkurencyjne zarobki jak również ciągły rozwój dzięki procesom zarządzania talentami i indywidualnie dopasowanym ścieżkom rozwoju pracowników.

Czy oferują Państwo programy stażowe dla studentów i absolwentów?

Nie tylko oferujemy takie programy, ale z dumą możemy powiedzieć że kilkunastu specjalistów jakich zatrudniamy w tej chwili właśnie w ten sposób rozpoczęło swoją przygodę z ESA. Współpracujemy też ściśle z uczelniami i kołami naukowymi w całym kraju. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk i stażową w zakładce „Dla studentów i absolwentów” na naszej stronie: www.esa-logistics.pl

Bardzo chętnie angażują się Państwo w pomoc potrzebującym. Do kogo skierowane jest działanie Funduszu Charytatywnego?

Zarówno ESA jako firma, jak i grupy naszych pracowników często angażują się w działania z zakresu wsparcia osób znajdujących się w trudnej losowej sytuacji, zwłaszcza dzieci. Wiele działań podejmowanych przez naszych pracowników jest także związane z ekologią oraz ochroną zwierząt. Nie pozostajemy jednak obojętni na inne prośby.

Jakie pozapłacowe benefity oferują Państwo swoim pracownikom?

Nasi pracownicy dysponują pakietem medycznym i sportowym oraz ubezpieczeniem. Staramy się także na bieżąco odpowiadać na wszelkie inne ich potrzeby.

Jak wygląda atmosfera w Państwa firmie? Czy wspierają Państwo integracje pracowników?

Zależy nam, aby praca w ESA była nie tylko satysfakcjonująca pod względem zawodowym ale również prywatnym, dlatego też priorytetowo traktujemy działania z zakresu work-life balance i wspieramy inicjatywy pracowników poczynając od imprez integracyjnych, poprzez sportowe i okolicznościowe.

Kładą Państwo duży nacisk na ochronę przyrody. Jak troska o środowisko naturalne przekłada się na codzienną pracę?

Oprócz oczywistych w naszej branży działań jak ciągła modernizacja floty dążymy do usprawniania wszystkich procesów w naszej firmie w ten sposób aby w jak najmniejszym stopniu wykorzystywać materiały drukowane, oszczędzać energię i dbać o recykling. Nasi pracownicy sami inicjują takie działania w ramach naszego programu ESA Smart Management System, gdzie zgłaszane i promowane są pomysły optymalizacyjne.

Czego możemy Państwu życzyć na przyszość?

Dalszego dynamicznego rozwoju oraz kolejnych wyjątkowych osób w naszym zespole, które się do niego przyczynią.

Dziękujemy za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
ESA LOGISTIKA
3/5 Na podstawie 150 ocen.
ESA LOGISTIKA