Aktualności

Discover Cracow
pracodawca

Nowy Rok przyniósł nam znakomitą wiadomość - firma City Tour Polska właściciel marki DiscoverCracow.com uplasowała się na wysokim 26 miejscu w województwie małopolskim oraz 291 miejscu w rankingu ogólnopolskim w prestiżowym konkursie Gazeli Biznesu! To ogromny sukces w stosunku do roku poprzedniego, gdzie zajęliśmy adekwatnie 47 (w województwie) i 595 miejsce (ogólnopolsko). 

Dziękujemy wszystkimi naszym współpracownikom oraz parterom za ogrom pracy i wysiłku, które pomagają nam osiągać tak wysokie założenia. W tym roku nie zwalniamy tempa i wspólnymi siłami, jako jeden zespół, działamy by osiągnąć kolejny cel!

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. W Polsce jest organizowany od 2000. Przedsiębiorstwa mogą zgłosić się same lub też zostać wyselekcjonowane przez analityków współpracującej z redakcją „Pulsu Biznesu” 
Analizowane są ich wyniki z trzech ostatnich lat. Muszą one spełnić następujące warunki:
- nieprzerwane prowadzenie działalności od ponad 3 lat,
- przychody ze sprzedaży między 3 a 200 mln złotych w roku bazowym,
- wzrost przychodów ze sprzedaży w badanym okresie,
- brak strat w badanym okresie,
- złożenie sprawozdań finansowych do KRS

Discover Cracow
pracodawca

Świątecznie i Radośnie!

Fantastyczne jest spotkać prawie cały zespół w jednym miejscy podczas wspólnej imprezy. Wczoraj była do tego najlepsza okazja - firmowa wigilia w stylu "xmas party". Wspaniali ludzie do tego prezenty, życzenia, zespół muzyczny live "ElectriC Girls" i (w ilościach minimalnych) alkohol :-)
Serdecznie Wam, przyjaciele dziękuję za wspaniałe życzenia, niesamowitą zabawę i wiele radości. Tych których zabrakło, zapewniam iż bardzo żałuję że Was nie było i mam nadzieję że następnym razem to nadrobimy. To strasznie inspirujące współpracować z najlepszymi a do tego z nimi imprezować.
Wiem że nie łatwo jest pracować ze mną a Ci którzy tego doświadczają wiedzą ile trzeba włożyć wysiłku w tą współprace. Mam tendencje do skrajnych ocen a do tego zawsze dążę do najlepszego czy idealnego ciągle coś modyfikując, ulepszając. Nie znoszę przy tym obiboków i nigdy nie zaakceptuję lenistwa - to dlatego nie wszyscy którzy byli w tym zespole dalej w nim są. No i taki właśnie jestem ale codziennie staram się być lepszy, czego Wam i sobie życzę! 
Tak wspaniała impreza możliwa była tylko dzięki wspaniałej realizacji naszej dyrektor kreatywnej Aleksandrze Machnik i Wam, tym którzy tworzyli ta atmosferę! Dziękuję jeszcze raz że mogłem tam z Wami być. 

Wesołych Świąt - Rafał Moryto

Discover Cracow
pracodawca

Dla byłych, obecnych i przyszłych współpracowników 
Jako prezes Zarządu odpowiadam za firmę i osoby w niej pracujące. Wszystko co robię, realizuję z pasją, zaangażowaniem i niestety - emocjami towarzyszącymi założycielom. Codziennie pracuję, by nasza firma dawała radość zwiedzania turystom i stabilne zatrudnienie współpracownikom. 

Po 8 latach w DiscoverCracow, odpowiadam za ponad setkę osób (obecnie zatrudniamy ponad 120 osób) i ich rodziny, którzy zaufali mi jako pracodawcy. 
Wartość, którą kieruję się na codzień, to uczciwość. Wystrzegam się skąpstwa i chytrości w każdej relacji -cechy te nie pomagają tworzyć firmy, dającej radość i satysfakcję. 
DiscoverCracow nie działa na zasadzie szczęśliwego trafu. Tu nic się nie udaje-tu wszystko wypracowujemy. Tu nikt nie ma racji-tu szukamy kompromisu. Tu nie ma problemów-są najwyżej chwilowe niedogodności. 
Jeżeli podczas naszej współpracy popełniłem błąd - wskaż mi pole do poprawy. 

Zostaw swój komentarz - bądź w nim szczery, abym mógł wyciągnąć wnioski, przeprosić i naprawić za swoje działania. Pisz, co widzisz, co Cię boli, drażni lub irytuje. Na podstawie tego, będziemy poprawiać i modyfikować firmę, tak by stworzyć ją lepszą. Każda opinia jest dla nas cenna - nawet ta najmniej przychylna, która sprawi nam chwilową przykrość, ale i zmotywuje do poprawy. 

Zwróć proszę uwagę aby Twoje opinie i komentarze nie raniły cudzych uczuć, to może im sprawić przykrość. Nie bądź fałszywy ukrywając się w necie i sprawiając łzy innym oceniając ich opinię - to ja ponoszę odpowiedzialność za słabości tej organizacji a nie moi współpracownicy. Pamiętaj proszę o tym.   

Tych co chcą się przekonać jak jest - zapraszam do współpracy!
Rafał Moryto

Discover Cracow
pracodawca

Poszukuję szczęśliwych i zdecydowanych  

"Poszukuję szczęśliwych ludzi do współpracy” - taki postawiłem sobie cel. 
Zawodowo cały czas pędzę do przodu budując największą i najlepszą firmę turystyki przyjazdowej w Polsce. Codziennie w pocie i bólu zmagam się ze swoimi słabościami i nawykami, aby być lepszym człowiekiem. Dlatego chcę otaczać się ludźmi, którzy są szczęśliwi i wykonują swoje zadania z pasją. Nie szukam robotów, nie szukam niewolników mamony. Szukam pasjonatów życia, którzy wiedzą, że praca stanowi część naszego istnienia i nie stać nas na marnotrawienie go robiąc coś mało ważnego. Codziennie chcę cieszyć się życiem i dlatego nie mogę spędzać czasu z ludźmi ,którymi kierują złośliwości, uszczypliwości, zazdrości czy nienawiści? NIE!

Analizowałem wiele poglądów, opracowań dotyczących budowy zespołów, motywacji, systemów premiowania itp. Doszedłem do wniosku, iż nie chcę mieć zespołu bohaterów, którzy pójdą” na śmierć”, nie chcę  bohaterów, którzy giną za innych, nie chcę fanatyków ani szaleńców. Szukam piratów, którzy chcą się bawić codziennością, których „jara” przyszłość. Szukam przyjaciół, z którymi mogę realizować wspólne cele, marzenia i pasję. Chcę nakreślać kursy, planować podróże, dyskutować o ich realizacji, a potem płynąć w coraz trudniejsze obszary biznesu. Tam gdzie nie był nikt przed nami, tam gdzie fale są tak wielkie, że nie pokonała ich jeszcze żadna łódź. Szukam szczęśliwych ludzi, którzy bedą realizować się w takich warunkach.
Wychodząc w rejs musisz wiedzieć, iż ja nie zawrócę, nie wyskoczę za burtę, nie zostawię Cię tam samego - będę z Tobą do końca i będę walczył. Chcę też aby każda decyzja była naszą wspólną decyzją i określała nasze cele. Mam tylko tyle na ile mnie stać, nie chcę obiecywać nic więcej, ale mogę zagwarantować iż jeżeli będziemy mieli więcej, to uczciwie się tym podzielę. Jestem jeszcze dość słabym kapitanem - wychowanym przez system zniewolenia, ale wiem czego chcę. Mogę zapewnić, iż nieustannie będę dążył do poprawy siebie samego, będę się rozwijał, będę lepszym człowiekiem. Pozwól mi tylko proszę na popełnianie błędów i daj możliwość na poprawę słabości.
Na naszym statku cenimy: 

  • Uczciwość - we wszystkich aspektach życia, bez materialnego podejścia do relacji.

  • Naturalność - bez zbędnej przesady ale też dyplomacji.

  • Pomoc - zawsze i wobec wszystkich

  • Brak skąpstwa i chytrości  - to ogranicza możliwość bycia dobrym i powoduje iż stawiamy swoje potrzeby ponad wszystko

  • Prostotę - nieustannie realizując ulepszenia 

  • Wygląd - wszystkiego co nas otacza i dotyka

  • Zaangażowanie -  w każdą część naszego działania

  • Punktualność - szanując czas innych 

  • Kreatywność - inspirując innych do osiągania lepszych wyników

  • Szacunek - traktując innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany 


Pozbywajcie się zajęć, których nie lubicie, nie oszukujcie się realizując pracę niewolniczą tylko dla wynagrodzenia. Dziś Ty decydujesz, co chcesz robić i jak, wiec szukaj tego co lubisz i nie rób tego, co Ci każą.
Nie mamy wpływu na to co było, ale mamy wpływ na to co będzie! Twórz z nami przyszłość turystyki w Polsce. 
Zapraszamy na nasz statek