Rozmowy kwalifikacyjne w Delphi Poland SA

Asystent Inżynieryjny 2019-03-04 17:43 przez ktosia

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja miała mieć 2 etapy: telefoniczna rozmowa z osobą z działu HR, spotkanie z osobą z działu HR i menadżerem technicznym. Zadzwoniono do mnie dopiero po znalezieniu znajomego pracującej w tejże firmie, który mnie polecił. Nie sądzę, by odezwali się bez tego (mimo, że moje CV całkiem pasowało do oferty, nie było wysłane totalnie z głupa). Po standardowej części rozmowy zostałam zapytana czy biorę udział w jakiś innych rekrutacjach, ponieważ muszą wiedzieć ile mają czasu na odpowiedź. Moja odpowiedź była twierdząca, zapewniono mnie więc, że w informacje o wyniku pierwszej części rekrutacji dostanę w ciągu dwóch tygodni "ale zapewne szybciej", żebym wiedziała na czym stoję. Jeśli wynik będzie pozytywny - telefonicznie, w celu umówienia spotkania. Jeśli negatywny - mailowo. Po ponad 3 tygodniach nie dostałam żadnej informacji. UZNAJĘ WIĘC, że pracy nie dostałam. Jednak słabo, że zapewniają informację o wyniku rekrutacji, ale jej nie dostarczają. Komfort rozmowy telefonicznej był... dziwny, ponieważ Pani z HR po każdej mojej wypowiedzi mówiła "mhmmm"(?). Nawet kiedy zadałam pytanie. Najpierw "mhmmmm" a dopiero po chwili odpowiedź. Miałam wrażenie jakby średnio słuchała co do niej mówie i dzwonila tylko z obowiązku, bo ktoś mnie polecił, więc musiała. Ale może to tylko moje wrażenie.

Pytania

Część rozmowy po polsku, część po angielsku. Pytania do bólu sztampowe. Wady, zalety, co wiem o firmie, dlaczego Aptiv, czy wole pracować samodzielnie czy z nadzorem, gdzie się widzę za 5 lat, dlaczego właśnie ja nadaję się na to stanowisko, ile chcę zarabiać itd..

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Staż w dziale PR 2017-08-25 13:21 przez SI

Przebieg rekrutacji

Podczas rekrutacji były 4 osoby: rekruterka, managerka działu PR - jej asystent oraz pani od brandingu i eventów. Połowa pytań była w języku polskim, połowa w angielskim. Świetna atmosfera, bardzo luźna. Ludzie przynajźnie nastawieni, chceli mnie naprawdę poznać. Szczegółowo przeanalizowali moje Cv i dopytywali o różne rzeczy.

Pytania

Było dużo pytań, te które pamiętam: Pytania w języku polskim: -opowiedz coś o sobie -twoje słabe strony -czego nie chciałbyś nigdy robić w pracy -wyobraź sobie, że to twój pierwszy dzień w pracy. Musisz napisać notkę prasową o instalacjach elektrycznych o których nie masz pojęcia. Jak się do tego zabierzesz? Pytania w jęzku angielskim: -co wiesz o naszej firmie? -jak rozwiązałbyś taką sytuację: masz 2 projekty, jeden oddałeś koledze. Dealine jest w środę, a dzisiaj jest poniedziałek i okazuje się, że kolega nic nie zrobił. Jak zadziałasz w takiej sytuacji? / czy miałeś taką sytuację w życiu zawodowym? -czego oczekujesz od swojego managera, jaki powinien być? -wolisz pracować w zespole czy na samodzielnym stanowisku?

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)