Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Aleksandra Kicińska
Resource Project Specialist Connectis_

Connectis_

Connectis_ jest spółką technologiczną świadczącą usługi z zakresu outsourcingu specjalistów, zespołów projektowych oraz procesów IT. Connectis_ łączy wyjątkowe doświadczenie, kompleksową znajomość branży oraz kompetencje specjalistów z klientami, aby pomóc im usprawniać projekty informatyczne i zwiększać wydajność procesów biznesowych. Współpracujemy na szeroką skalę z liderami branżowymi w całej Europie z sektora finansowego, IT oraz telekomunikacyjnego. Codziennie wspieramy ich ponad 350 specjalistami w strategicznych projektach informatycznych. Connectis_ smart way to technology www.connect.is

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie? 

Każdy proces rekrutacji w naszej firmie traktujemy indywidualnie. Nie posiadamy konkretnej procedury, która ogranicza nasze działania. Podczas procesów rekrutacyjnych skupiamy się na kandydacie i jego potrzebach. Dbamy o to, aby na każdym etapie osoba zaangażowana w rekrutacja była na bieżąco informowana o statusie projektu. 

Z jakich narzędzi selekcji kandydatów korzystają Państwa rekruterzy?

Weryfikacja kandydata jest dla nas kluczowym elementem procesu, ponieważ to właśnie od niej zależy zarówno zadowolenie kandydata, jak i naszego klienta. Dlatego do selekcji wykorzystujemy sprawdzone metody takie jak rzetelna ocena dokumentów aplikacyjnych, wywiad telefoniczny, rozmowa kwalifikacyjna, case studies, próbki pracy, testy psychologiczne i kompetencyjne czy assessment center (indywidualny oraz grupowy). Dodatkowo korzystamy z innowacyjnych metod, które wypracowaliśmy na przestrzeni wielu lat doświadczeń rekrutacyjnych w branży informatycznej.

Czy jesteście Państwo otwarci na studentów? 

Oczywiście! Pokładamy duże nadzieje w młodych i ambitnych. Zapraszamy do współpracy najlepszych studentów, którzy otrzymują szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego. Od kuchni mogą poznać pracę w firmie technologicznej i bezpośrednio weryfikować zdobyte umiejętności w obszarze IT czy rekrutacji. Nieprzypadkowo CONNECTIS_ jest patronem fundacji The Kings Foundation, która promuje zdolnych, polskich studentów za granicą i wspiera ich edukację na najbardziej prestiżowych światowych uczelniach takich, jak Massachusetts Institute of Technology czy University of Cambridge. 

Gdzie Państwo ich szukają- współpraca z uczelniami, targi pracy? 

Korzystamy z każdej okazji do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracownikami. Uczestniczymy zarówno w targach przeznaczonych dla doświadczonych specjalistów IT, jak i w tych organizowanych na uczelniach wyższych, gdzie mamy szansę spotkać studentów wkraczających na rynek pracy. Spotkania dostarczają nam kluczowej wiedzy na temat potrzeb pracowników i ich oczekiwań wobec pracodawców. 

Czy obowiązuje sztywna zasada pracy stacjonarnej- czy też w grę może wejść praca zdalna?

Tak, jest możliwość pracy zdalnej. Jesteśmy firmą, która oferuje swoim pracownikom elastyczne godziny pracy. Jednak jest to ściśle uzależnione od wymagań i założeń realizowanego projektu. 

W Państwa specjalizacji- stanowiska oblegane najczęściej to..? 

Intensywny rozwój rynku pracy w branży IT potwierdza, że osobami pożądanymi są nie tylko programiści JAVA, .NET, PHP, iOS czy Android. Pożądani są  także testerzy automatyczni oraz analitycy. Bez względu na rodzaj stanowiska, istotną wartością jest znajomość języków obcych. Wielu naszych pracowników realizuje projekty międzynarodowe korzystając z umiejętności porozumiewania się w języku angielskimi oraz niemieckim. 

Jakie są kryteria oceniania potencjału pracownika? 

Nie ma konkretnej recepty na zestaw określonych cech czy kompetencji dla potencjalnego pracownika. W zależności od prowadzonego projektu rekrutacyjnego określamy spis wymagań stawianych przed kandydatem. Kluczowe są kompetencje twarde z danego obszaru IT – w tym znajomość narzędzi informatycznych. Natomiast posiadanie umiejętności miękkich zdecydowanie zwiększa wartość pracownika. Kreatywne rozwiązywanie problemów, umiejętności interpersonalne i pracy w zespole, kompetencje komunikacyjne czy negocjacyjne, na pewno zwiększają efektywność. 

Jak można dołączyć do Państwa zespołu?

Oprócz standardowej formy aplikacji za pomocą publikowanych przez nas ofert pracy na konkretne stanowisko zachęcamy specjalistów IT do rejestracji na innowacyjnej i w pełni darmowej platformie CONNECTIS_Cloud. Rejestracja umożliwia otrzymywanie dedykowanych ofert pracy. Dzięki skutecznemu procesowi informacji przesyłamy zarejestrowanym kandydatom „skrojone na miarę” propozycje współpracy. 
Connectis_
1.8/5 Na podstawie 531 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Connectis_