CNP Centrum Nakładania Powłok Leszek Rak

5 Dodaj merytoryczną opinię

Cynkowanie ogniowe

Cynkowanie ogniowe

 

W Centrum Nakładania Powłok cynkowaniem ogniowym zajmujemy się od początku działalności naszej firmy tj. od 1998 roku.

Jest to metoda zanurzeniowa, szeroko stosowana do ochrony elementów stalowych przed korozją. Proces ten polega na zanurzeniu wcześniej przygotowanego elementu w ciekłym cynku, co daje możliwość dokładnego pokrycia elementów nawet o skomplikowanych kształtach.

Produktem końcowym cynkowania ogniowego jest powłoka odporna na korozję, ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. W zależności od grubości powłoki, agresywności środowiska i erozji mechanicznej powłoka wytrzymuje od 10 do 100 lat.

Zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie stali w sposób ekonomiczny i ekologiczny. Efektem działań jest uzyskanie estetycznej powłoki antykorozyjnej o doskonałych parametrach technicznych.

Cynkowanie ogniowe wykorzystuje zjawisko dyfuzji. Atomy cynku wnikają w zewnętrzną warstwę stali. Zanurzenie odbywa się w wysokiej temperaturze (ok. 450°C), przez co na powierzchni elementu tworzy się stop żelazo-cynk. Powłoka ma strukturę warstwową. Składa się z warstw czystego cynku, faz żelazowo-cynkowych i stopowych. To gwarantuje nierozdzielność powłoki z podłożem stalowym.

Nasz zakład wyposażony jest w nowoczesne piece cynkownicze. Specjalizujemy się cynkowaniu ogniowym z odwirowaniem elementów złącznych oraz innych małych detali. Gwarancją najwyższej jakości usług jest wieloletnie doświadczenie, kompetentna kadra pracownicza oraz sprawna realizacja każdego zlecenia. Cynkowanie ogniowe przeprowadzamy wg standardów i norm PN-EN ISO 10684 oraz PN-EN ISO 1461. Oferujemy krótki czas oczekiwania na realizację, jak również konkurencyjne ceny. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Zobacz więcej →

 
CNP Centrum Nakładania Powłok Leszek Rak