StopMmm
Kandydat
 Pytanie

Czy nie uważacie, że project manager to coś co odchodzi do lamusa? To prawda ze u was zarabia więcej niz programista? No i co cisneliscie z czasem i wyszła taka premiera.. Zobaczcie jak sa budowane zespoly u najlepszych jak np. w Alllegro, brak PM'ow,. samoorganizujace sie zespoly.

agile
Kandydat
 Pytanie
@StopMmm

Nie jestem zorientowany jak jest w allegro i innych firmach, ale czy samoorganizując się zespół nie ma Scrum Master'a? Patrząc z perspektywy różnych branż w których pracowałem, ktoś taki jak PM, Scrum Master czy jakiś menago jest potrzebny w zespole. Jednakże jego rola, obowiązki i sposób prowadzenia projektu powinien być zdefiniowany jakąś metodyką zarządzania projektami, by mieć sposób w jaki przedstawia się zarządowi i dyrektorom postępy w pracy nad produktem i ewentualne niedociągnięcia i braki. Metodyki, takie jak np. Prince2 zakładają odniesienie postępów i wyjaśnienia ryzyk decydentom. Jeśli obwiniać kogoś za to co robi PM w zespołach, to obwiniać można jedynie dyrektorów czy zarząd, że nie wdrożono metodyki zarządzania projektami, która dała by informację na temat jak wygląda produkt w obecnym stanie, wraz z informacjami co spowoduje wydanie produktu w tym momencie developmentu. Jeśli były jakieś zmiany dobry PM powinien zebrać info od zespołu i przedstawić zarządowi, że ciągłe zmiany to wyrzucanie kodu do śmieci, testerzy wykonują robotę od nowa i pojawiają się nowe bugi i należy przyjąć daną wizję, gdzie zmiany mogę być do określonego poziomu.

CzyPmJestPotrzebny
Były pracownik
@agile

Ale ogarnięci programiści project managera nie potrzebują. Robi sie demo i sie pokazuje wyniki. czego brakuje i sie argumentuje na bieżącą gdzie sie jest. Bez przesady nie róbmy z ludzi dzieci. Rynek sie zmienia a wymagania przed inżynierami rosną. No bez jaj czy inżynier nie zna scruma...Ja sobie z zespołem sam planuje, retro robię, decyduje co mamy robić w sprincie, czasem się włącza do tego osoba z biznesu, która pomaga zdobyć trochę wiedzy. W zespole same techniczne osoby, brak także analityków, bazodanowcow, nowoczesne podejście.

PM
Klient
@CzyPmJestPotrzebny

W Twoim zespole to Ty przejąłeś/łaś rolę PM/Scrum Mastera. Moim zdaniem musi być taka osoba, która w jakiś sposób przejmie inicjatywę lub przynajmniej zapewni zespołowi jakieś oparcie, żeby nie latali jak wolne elektrony, ale żeby mieli jakiś punkt wspólny.

Pracownik Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@StopMmm

Co wy braliście, a kto ogarnia klienta? No chyba że pracujecie pod kopytem pracodawcy i robicie to co on chce. W najlepszych firmach zespół jest sam sobie wyznacznikiem co robi i kiedy robi i PM jest w tym dobry, jest też częścią zespołu, bo razem z zespołem rozkminia co robić by przynoscić pienią∂ze firmie. A zarząd się niewtrynia w zespół, póki przychodzi kasa..

Doświadczony Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie

Witajcie, Nie jestem, ani nie byłem, pracownikiem tej firmy, ale chciałem się ze wszystkimi podzielić swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, które odzwierciedlenie znajdują właśnie w CD Projekcie. Mam 30 kilka lat i pracowałem w Polsce już w parunastu(!) firmach. Zorientowałem się, że tam gdzie zarządzają Polacy, zawsze jest kiepsko. Naobiecują, wychwalają, a na koniec okazuje się, że mają problemy z podstawowym szacunkiem do pracownika i SIEBIE. CD Projekt do końca szedł w zaparte, że Cyberpunk jest super, że panują nad wszystkim, ale oczywiście to Polacy, więc nie mogło być inaczej - bo nie ma takiej rzeczy, której ten naród nie spier...li. Dlaczego napisałem, że nie mają szacunku do siebie? A no bo jak się robi takie gnioty, to się ich że wstydu nie wypuszcza na rynek - tak zrobiłoby każdy, który ma cień wstydu i szacunku do siebie. Polak to inne stworzenie - żeby nie stracić 10 zł przemieliłby własną matkę na kotlety. Jest normalne życie, normalne warunki pracy- wszędzie dookoła tego szajsu zwanego Polska, już na Białorusi bardziej szanuje się pracowników, a firmy jakoś porządniej stoją.

Tabum Nowy wpis
Klient
@Doświadczony

Wszytko spoko, ale skoro w tym wieku byłeś już w kilkunastu firmach, to pewnie z ciebie też niezły numer jest.

Aga
Kandydat
 Pytanie

Czy CD Projekt daje benefity lunchowe, kupony, karty, jedzenie w pracy? I czy opłacają pakiet medyczny dla rodziny?

Jolanta Nowy wpis
@Aga

Cześć @Aga, jedyne benefity o jakich informują na swojej stronie to Multisport, Allianz, system premii. Zdecydowałaś się może aplikować do pracy w CD Projekcie?

2
HajsuJakLodu
Kandydat
 Pytanie

Programista Java w Warszawie wyciąga na Umowie o.prace ponad 20000 k Brutto. Ile można u Was zgarnąć?

ProgramistaJava&DotNet_12stażu
Klient
@HajsuJakLodu

Przepraszam, ale chyba w mokrych snach juniorów. Jestem z Warszawiakiem. W branży IT od 12 lat. Niestety coraz częściej słyszę taki bzdury i jakoś zawsze pochodzą one od młodszych programistów :),Niestety szczególnie od tych najmniej zaangażowanych, którzy myślą, że za samo to że są będą przychodzili do pracy mają mieć "Hajsu jak lodu" ;) Gimbaza w IT:/ Odnośnie zarobków w IT to 16k netto na fakturze to już bardzo dobre pieniądze dla backednowca. Niektórzy wyciągają 20K, ale przypominam, że mówimy o IT,a nie o branży gier oraz o osobach z dużym doświadczeniem, którzy potrafia ciągnąc sami cały zespół i projekt. Ewentualnie o ludziach, którzy siedzą na takim lagacy code, że nikt za mniejszą kasę nie zgodzi się w tym grzebać. Ale to ma bardzo krótkie nogi..

Jolanta
@ProgramistaJava&DotNet_12stażu

Hej, jesteś pracownikiem CD Projekt? Jeżeli tak, opowiedz proszę o zakresie swoich obowiązków w firmie, wspominasz o 12 letnim doświadczeniu w pracy w branży, od jak dawna jesteś zatrudniony w tej firmie i czy przez ten cały czas dostałeś jakąś podwyżkę, bądź awans?

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Gracz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jak się sprzedaje CP 2077 w 2021 roku? W/g moich informacji bardzo słabo. Czy to prawda? Kto bedzie wiedzial lepiej jak nie ludzie CDR :).

Jaskier
Klient
 Pytanie

Czy nie jest tak, że tę polską firmę spotyka fala hejtu bo jest polska? Nie twierdzę, że wszystko wyjaśnia moje pierwsze zdanie, na pewno istnieje wiele rzeczy do poprawy, ale w zagranicznych firmach nie jest lepiej, więc what's the problem?

Moira
Klient
@Jaskier

Tyle, że CDPR chciał uchodzić za bohatera branży. Sami nazywali siebie buntownikami itd. Tak naprawdę CDPR to korpo nie różniące się od innych tylko ubrane w złoty papierek

ostr
Klient
 Pytanie
@Jaskier

Masz na myśli krytyków z Polski? Zobacz wypowiedzi na międzynarodowych serwisach, forach, pod filmikami na YT. Myślę, że wielu komentujących może nawet nie wiedzieć z jakiego kraju wywodzi się firma. A co do hejtu w Polsce - są zarówno hejterzy jak i fanboje. Firma na pewno nie pomogła sobie też angażując się politycznie po stronie radykalnej, wulgarnej lewicy. Ale to w sumie klimaty jak w CP.

Moira
Klient
@ostr

No tak większość osób nie wie z jakiego kraju jest CDPR, a kojarzy ich poglądy polityczne. Ta logika poziom AI w cyberpunku. Gra jest w złym stanie na podstawowe konsole, a miała tu działać "zaskakująco dobrze" + spektakularne bugi. Koniec tematu

ostr
Klient
@Moira

Moira, Nie unoś się tak. W żadnych miejscu nie sprzeciwiłem się twierdzeniu, że głównym powodem całej sytuacji jest to, co opisałaś/eś. W wątku padło pytanie czy ten hejt nie bierze się stąd, że to polska firma i do tego się odnoszę, bo nie zrozumiałem o co chodzi: a) O to, że Polacy z jakichś powodów hejtują bardziej polską firmę b) O to, że społeczność międzynarodowa hejtuje firmę bardziej niż zasługuje dlatego że jest z PL A wątek o zaangażowaniu politycznym to dodatkowy komentarz tyczący się opcji "a". Z pewnością wśród graczy w PL są przedstawiciele przeróżnych poglądów, ale zaangażowanie się po stronie chorej z nienawiści opcji politycznej zapewne ma wpływ na odczucia pewnej części graczy i klientów w Polsce.

Moira
Klient
 Pytanie

Nie potrzebuję tęczowej koszulki. Naprawdę myślisz, że przeciętny konsument śledzi pracowników firmy na Twitterze? Na jakim Wy świecie żyjecie. Zresztą poczytaj komentarze dotyczące gry w różnych mediach.

@SIR_Runalot
Były pracownik
@Moira

Nie no, są buntownikami branży IT. Tak jak prawie wszędzie się dobrze zarabia, to tutaj kiepsko i na dodatek masz ochotę zatłuc się bananem (organicznym). Rebele jak diabli. Nawet logo wygląda jak rozjechany kurczak.

@SIR_Runalot
Były pracownik
@ostr

Chętnie odpowiem. a) Nie b) Nie Dzięki, cieszę się że mogłem pomóc ;)

Dariusz
@@SIR_Runalot

Pomożesz, jak wyrazisz swoje dokładne zdanie o tym właśnie pracodawcy. Nie ukrywam, że chętnie dowiedziałbym się od Ciebie, czy firma ta pod względem warunków zatrudnienia Twoim zdaniem jest godna polecenia. Będziesz na tyle uprzejmy, aby napisać mi, jak pod tym kątem postrzegasz tego pracodawcę? Twoja aktywność będzie pomocna, więc bardzo Cię proszę o opinię. Zrobisz to dla mnie?

CzyTySieDobrzeCzujesz
Klient
 Pytanie
@ostr

@ostr myślisz, że jesteś taki fajny, bo dałeś się wciągnąć w bezsensowną wojenkę na poziomie podstawówki, to jest lewica-prawica. Ale ta twoja "prawica" (w Polsce prawica nie ma nic wspólnego z tym co w Ameryce) to tak naprawdę niestety tylko fundamentalizm religijny, który ma na celu między innymi zdekryminalizować przemoc w rodzinie. Tacy jesteście beznadziejni w szukaniu partnerek, że musicie zmuszać je do stosunku prawnie? :)

1
AntyPajac
Klient
@CzyTySieDobrzeCzujesz

Ty się za to nie dałeś wciągnąć. Z tego wpisu aż bije otwartością, tolerancją i neutralnością.

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 103 dni.
 Pytanie

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w CD Projekt sp. zo.o.?

1
Ucz się od najlepsxych
Użytkownicy czekają na odpowiedź 179 dni.
Kandydat
 Pytanie

Zaprojektuj auto , sprzedaj , trzy dni później holuj samochody do fabryki i sprzedawaj je po cenie hulajnogi ... Napisz ksiazke o angolach i zabij ich króla w pierwszym akcie. Potem sprzedaj to w jedynym sklepie jaki mają Angole ... Czy są praktyki na stanowisko strateg biznesowy ? Chętnie we piszę sobie parę Miechów w tak znamienitym towarzystwie. Ewentualnie gorzelnik junior.

EloStopLewakom
Użytkownicy czekają na odpowiedź 186 dni.
Były pracownik
 Pytanie

Czemu u Was PMowie nie maja wykształcenia technicznego i nie programistami, ktorzy pelnia funkcje leada/PMa? Wstyd!!!!!!!!

loks
Użytkownicy czekają na odpowiedź 187 dni.
Były pracownik
 Pytanie

no to po tej premierze cyberpunk chyba sporo osób opuści tę pracę nie ?:)

***** ***
Użytkownicy czekają na odpowiedź 197 dni.
Klient
 Pytanie

Czyżby solidarnie 8 gwiazdek i ocena 8/10?

2
Zainteresowana
Użytkownicy czekają na odpowiedź 202 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat pracy w teamie Zakupowym ;)? od roku pojawiają się dosyć często ogłoszenia na Procurement specialist. Aż taka rotacja? Czy poszerzanie składu?

Ann
Użytkownicy czekają na odpowiedź 286 dni.
Kandydat
 Pytanie

Witam, czy ktoś mógłby opisać jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji do CD projekt RED?

Pytanie
 Pytanie

Jak się pracuje z ludźmi z CD Projekt sp. zo.o.?

1
Pomocna
@Pytanie

To zależy od oczekiwań - jak nie masz żadnych lub niewielkie, to można być zadowolonym. Taki miks skostniałej organizacji pełnej ludzi o mentalności z poprzedniej epoki z dzieciarnią myślącą wyłącznie o kolejnym melanżu. Brakuje racjonalnego środka. Także przychodząc tutaj masz 99% szansy, iż będą cię traktować jak juniora od najprostszych czynności, a jak spróbujesz się wychylić z pomysłem, to albo lead zawinie ci projekt albo zjadą, że masz się nie wychylać. Wkurzałoby to mniej, gdyby leadowie reprezentowali sobą wysoki poziom lub istniała jakaś rotacja, niestety za dużo tu ludzi siedzących za minione zasługi a pojęcie ścieżki kariery nie istnieje. Zarobki dość marne, więc jak ktoś liczył że dorobi się na sukcesie Wiedźmina to może zapomnieć. Organizacyjnie przerost formy nad treścią - dużo propagandy, mało konkretów, infantylny klimat, w czym duża zasługa wspomnianych poniżej hrowców, których jest tu cała armia. Pretensjonalne i aroganckie traktowanie nowych (bo nie należących do "swojaków") i odchodzących pracowników czy patrzenie z wyższością na konkurencję też irytuje. Arogancja to tutaj rzecz tak powszechna, że niektórzy nawet nie zauważają jak bardzo wygląda to żałośnie dla ludzi z zewnątrz.

Zostaw merytoryczną opinię o CD Projekt sp. zo.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
CD Projekt sp. zo.o.
1.9/5 Na podstawie 68 ocen.
CD Projekt sp. zo.o.