Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie gospodarzem „Warsztatów Pracy Infobrokera”. Konferencja ta odbędzie się w Krakowie już 29 maja 2017 roku. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kto zaproszony jest do udziału w konferencji i jakie korzyści będzie można z tego wynieść?

Druga edycja wydarzenia

Pod koniec maja 2017 roku będzie miała miejsce druga edycja „Warsztatów Pracy Infobrokera”. Podczas konferencji zaprezentowane będą źródła, techniki i narzędzia pracy wykorzystywane przez brokerów informacji nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce czy na świecie. Żyjemy w dobie cyfryzacji wielu aspektów gospodarki. Coraz więcej spraw możemy załatwiać przez internet – chociażby skutecznie poszukiwać pracy. Zalew różnego rodzaju danych powoduje, że musimy nauczyć się ich selekcji i wyłaniania tylko tych, które są dla nas najcenniejsze.

„Warsztaty Pracy Infobrokera” w Krakowie mają stanowić studium przypadków związanych z szeroko pojmowanym wyszukiwaniem, analizą, opracowaniem i weryfikacją napływających w naszym kierunku informacji. Kompetencje infobrokerskie w tym zakresie stają się bardzo istotne, choć wielu z nas jeszcze ich nie docenia.

Zaproszenie na konferencję

Na krakowską konferencję „Warsztaty Pracy Infobrokera” na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli branży informacyjnej i informatycznej w Polsce. W grupie docelowej adresatów konferencji znaleźć powinni się researcherzy (wyszukujący informacje możliwymi kanałami komunikacji), infobrokerzy, analitycy rynku, osoby specjalizujące się w wywiadzie gospodarczym, detektywi, naukowcy, specjaliści informacji, prawnicy, copywriterzy oraz wszystkie inne osoby, które na co dzień pracują z informacją. Należy poznać wartość informacji i nauczyć się ją wykorzystywać.

Uczestnicy konferencji w Krakowie będą mogli zapoznać się ze źródłami, technikami i narzędziami pracy, jakie są wykorzystywane przez brokerów informacji w celu odpowiadania na zróżnicowane potrzeby komercyjne biznesu, sektora publicznego oraz sektora nauki.

Wszyscy chętni do uczestnictwa w konferencji „Warsztaty Pracy Infobrokera” nie płacą za wstęp na to wydarzenie, ale powinni wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej organizatorów www.spi.org.pl.

Czy warto zostać infobrokerem?

Choć praca infobrokera nie jest popularna, wiele osób uważa, że jest to zajęcie przyszłościowe. Zbieranie i selekcjonowanie informacji jest potrzebne w wielu branżach. Zdobycie kompetencji w tym zawodzie jest pomocne w przypadku baz danych dotyczących klientów, czy analizy konkurencji.

O ile samych ofert pracy dla infobrokerów nie jest dużo, o tyle kompetencje charakterystyczne dla tego zawodu są uznawane za niezbędne podczas aplikowania na różne stanowiska. Rozwój w tym zakresie pozwoli więc na zwiększenie szansy na pracę w skali całego rynku pracy.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_82554238_laptop-z-lup%C4%85.html?vti=n691xbbwjo6hxgzq60-1-91

Oceń artykuł
0/5 (0)