Ilość kupowanych w ostatnim czasie przez Polaków mieszkań sprawia, że każdy posiadający w rękach fach zaczyna się zastanawiać nad tym, czym te mieszkania zostaną zapełnione. Nie wszyscy miłośnicy nieruchomości są jednocześnie miłośnikami mebli skręcanych z miliona części według instrukcji i od wyposażenia wnętrza wymagają znacznie więcej.

Niektórzy też nie mają innego wyjścia, jak tylko wybrać kuchnie wykonywane na specjalne zamówienie, pod wymiar ze względu na niestandardowe wielkości pomieszczeń. Najczęściej wykonywanymi meblami tego typu są meble kuchenne, wymagające sporego dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta.

Własna firma to podstawa

Według statystyk praca u kogoś przy wykonywaniu mebli jest wyceniana średnio na trzy do czterech tysięcy złotych miesięcznie, przy czym jednocześnie konieczne jest posiadanie zdolności monterskich. W przeważającej części przypadków firmy wykonujące meble na zamówienie są firmami rodzinnymi, posiadającymi kilku pracowników. Zarobki w takich przypadkach są zdecydowanie wyższe niż te wynikające ze statystyk, a zainteresowanie ich produktami nie gaśnie. Na zrealizowanie niektórych zamówień trzeba czekać nawet dwa miesiące.

Wybierz branżę

Stolarstwo daje szerokie perspektywy. Niekoniecznie przecież trzeba decydować się na wykonywanie jedynie mebli kuchennych. Do najczęściej pojawiających się na rynku profili przedsiębiorstw można wymienić szafy do zabudowy, regały, stoły, krzesła, ale również ramy łóżek i łóżeczek dziecięcych czy meble ogrodowe oraz balkonowe. Nie trzeba również ograniczać się do laminatu czy płyty – coraz chętniej wybierane jest lite drewno.