Czy studenci chętnie pracują? Jak wygląda ich doświadczenie z rynkiem pracy? Okazuje się, że młodzież bardzo ceni własne doświadczenie.. tylko jak ich postrzegają pracodawcy?

Obecnie studenci zaczynają pracę jeszcze w trakcie edukacji, ponieważ chcą swoje pierwsze kroki postawić jak najwcześniej. Badania Deloitte pokazują, że ponad 80 proc. z nich jeśli nie podjęło pracy to ma za sobą odbyte praktyki. Ważne jest to, że studenci wybierają pracę zgodną z ich kierunkiem studiów, więc mogą spróbować pracy w zawodzie.

Często jednak pracodawcom nie podoba się pretensjonalna postawa młodych pracowników, którzy uważają, że mając doświadczenie w danym zawodzie i świeżo ukończone studia dostaną wyższe stanowiska. Dla studentów ważne są nie tylko zarobki, ale także możliwość rozwoju, poszerzania własnych kompetencji i takie warunki wskazują za kluczowe podczas rozmów rekrutacyjnych. Niestety nie każda firma może na początku zaproponować kandydatom liczne szkolenia oraz możliwości awansu.

Jakie są cechy idealnej pracy?

Trudno powiedzieć, by istniało w świecie cokolwiek idealnego – dotyczy to również pracy. Niemniej, pokolenie Z dość wyraźnie formułuje swoje żądania, próbując tym samym zwrócić uwagę pracodawców na to, że „nie samą pracą człowiek żyje.”

Z punktu widzenia pracownika trzeba przede wszystkim robić to, co się lubi i otrzymywać za to godne wynagrodzenie. Coraz częściej mówi się jednak o konieczności zapewnienia pracownikom godnych warunków pracy, dobrej atmosfery, benefitów pozapłacowych czy „work-life balance”.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_100024718_przystojny-biznesmen-%C5%9Bwi%C4%99tuje-zwyci%C4%99stwo-krzycz%C4%85c-rado%C5%9Bnie.html

Oceń artykuł
1/5 (1)