W drugiej połowie zeszłego roku jedna z największych linii lotniczych, Wizz Air, poszukiwał kandydatek oraz kandydatów na stewardesy oraz stewardów do obsługi jednego z samolotów. W grę wchodziła praca w maszynach typu Airbus A320, a samo zajęcie, jak nietrudno się domyślić, jest nie tylko ciekawe, ale znakomite również pod względem oferowanych warunków finansowych.

Otwarta rekrutacja

Oferta pracy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – na tyle dużym, że spotkanie było otwartą rekrutacją, mającą miejsce w katowickim Novotelu oraz w kilku innych polskich miastach. Rozmowa kwalifikacyjna, a w zasadzie sama rekrutacja, składała się z czterech etapów. Chociaż stawki nie zostały ujawnione, przewidywaną stawką jest około 2800 złotych.

Wymagania dla kandydatów

Wizz Air nie wymaga doświadczenia, co wielu kandydatów przyjęło z ogromnym entuzjazmem. Firma wymaga ukończenia pełnoletniości oraz minimum średniego wykształcenia, doskonałej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie, a dodatkowo również jednego z innych, używanych na terenie Europy języka, a także umiejętności pływania na wypadek awaryjnego lądowania. Minimalny wzrost dla pań oto 165 cm, dla panów – 175 cm. Do tego dochodzi również znakomity stan zdrowia, brak tatuaży wykonanych w widocznych miejscach oraz umiejętność pracy w grupie i komunikatywność. Na spotkanie rekrutacyjne konieczne było zabranie CV w języku angielskim, dwóch zdjęć oraz referencji od poprzedniego pracodawcy. Preferowane były oczywiście osoby pozytywnie nastawione do życia.