Zadbany wygląd jest obecnie najważniejszą wizytówką w społeczeństwie, jak również przy wielu życiowych momentach. Obecnie zwracamy uwagę na nawet najmniejsze szczegóły dotyczące skóry, włosów i paznokci, dlatego coraz częściej korzystamy z usług salonów piękności i odpowiednich gabinetów kosmetycznych. W tym miejscach pracują m.in. fryzjerzy oraz manikiurzystki – wymienione przeze mnie jako drugie stanowisko jest bardzo popularnym kierunkiem nauczania. Możliwość kształcenia w tym zawodzie oferują nie tylko kursy zawodowe, ale też i szkoły policealne.

Manicure – raz!

Manikiurzystka to osoba, której najważniejszym obowiązkiem zawodowym jest pielęgnacja skóry dłoni i kondycji paznokci klienta. Zabiegi, jakie przeprowadza taki pracownik, muszą mieć charakter profesjonalny, ponieważ osoba zatrudniona na tym stanowisku może spotkać się z wieloma przypadkami związanych z dłońmi  – bez względu na to, czy chodzi o kwestie zdrowotne czy też o estetykę i odpowiedni wygląd, należy wykonać każdą usługę tak, aby zadowolić klienta. Wbrew pozorom, praca manikiurzystki wymaga od danej osoby dużo umiejętności manualnych i dokładności podczas wykonywania danego zadania.

Do niektórych zabiegów, jakie wykonuje tego typu pracownik, można wymienić m.in. manicure klasyczny i hybrydowy, zdobienie paznokci za pomocą różnych materiałów (kolorowe żele, cyrkonie, lakier) lub odpowiedniej techniki wykonania (przykładowo z użyciem akrylu). Istotne jest też to, że manikiurzystka musi cały czas dokształcać się w kwestii najnowszych sposobów ozdabiania płytki i pielęgnacji skóry dłoni – kosmetyka jest jedną z wielu dziedzin, która cały czas się rozwija. Innym zawodem, gdzie najważniejszą kwestią jest odpowiednie podejście do osoby, która chce skorzystać z usługi, jest dietetyk, o którym warto przeczytać ten tekst: „Coraz popularniejszy zawód, czyli dietetyk”.

Program nauczania manikiurzystki

Czas trwania nauki uczestników na kierunku manikiurzystki trwa najczęściej dwa semestry, w czasie których można poznać m.in. podstawowe zasady higieny dłoni i paznokci, kwestie pielęgnacyjne i zdrowotne (czyli o najważniejszych przeciwwskazaniach do wykonania konkretnej usługi), metody przydatne podczas robienia manicure (w niektórych ofertach kształcenia jest też nauka zasad dotyczących pedicure), jak też wiedza o środkach i specjalistycznych urządzenia, jakie są dostępne w gabinetach.  Zajęcia praktyczne obejmują nabycie przez kursantów umiejętności obsługi klientów.

Więcej informacji o zawodzie manikiurzystki znajdziecie w naszej ofercie szkoły policealnej.

Piękne paznokcie w pracy – dlaczego warto?

Mogłoby się wydawać, że kwestie estetyczne dotyczące naszego wyglądu związane są wyłącznie ze sposobem, w jaki jesteśmy postrzegani przez osoby trzecie. Istotnie, jest to jedna z kluczowych kwestii w sytuacji, w której chcielibyśmy wywrzeć na kimś dobre wrażenie. Nasz wygląd może podpowiadać innym, że cechuje nas dokładność, sumienność czy ambicja – szczególnie w przypadku zadbanych dłoni.

Ponadto, schludny i atrakcyjny wygląd może dodawać nam pewności siebie, co w sposób wyraźny wpłynie na naszą efektywność – dlatego warto o siebie zadbać.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_119126908_modny-liliowy-wz%C3%B3r-do-manicure-w-d%C5%82oni.html

Oceń artykuł
0/5 (0)