Niedaleko Rybnika, w Żorach, od 2011 roku swoją działalność prowadzi japoński oddział przedsiębiorstwa Nifco Korea Poland Sp. z o.o. Obecnie prowadzi on rekrutację pracowników, a oferty pracy pojawiły się również na stronach Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku. Kto znajdzie pracę w firmie Nifco?

O pracodawcy

Japońskie Nifco jest jednym z liderów w produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma istnieje od 1967 roku, czyli od przeszło 50 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w przemyśle samochodowym oraz w produkcji domowych urządzeń elektronicznych.

Nifco Poland działa w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w Żorach. Ma swoją fabrykę w Świdnicy. Tam prowadzona jest linia produkcyjna elementów samochodowych, przeznaczonych m.in. do modeli Porsche, VW Caddy oraz Transporter. Istnieje ona od 2007 roku.

Z kolei od 2011 roku zakład Nifco Poland Sp. z o.o. działa w Żorach. na Polu Wygody, tzn. na terenach należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnionych jest tam 270 pracowników, z czego 75 proc. to kobiety. Obecnie trwa nabór nowych osób na kilka stanowisk pracy.

Oferty pracy dla asystentek

Na stronach Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku pojawiły się trzy ogłoszenia dotyczące prowadzonej w Nifco Korea Poland Sp. z o.o. rekrutacji pracowników.

Pierwsza z ofert dotyczy zatrudnienia pracownika biurowego na stanowisko asystenta/asystentki ds. rozwoju sprzedaży. Kandydat do tej pracy musi mieć wykształcenie wyższe lub być na ostatnich latach studiów, najlepiej takich kierunków, jak logistyka, zarządzanie produkcją lub zarządzanie jakością. Przyszły asystent ds. rozwoju sprzedaży powinien znać język angielski w stopniu komunikatywnym, być człowiekiem odpowiedzialnym i otwartym na nowe doświadczenia, mieć prawo jazdy kat. B oraz umieć analitycznie myśleć.

Praca na takim stanowisku będzie polegała na koordynowaniu tworzenia dokumentacji projektowej, przygotowywaniu kalkulacji kosztowych produktów oraz usług, przygotowaniu prezentacji i przedstawianiu ich klientom itd. Na początek na tym stanowisku oferowane jest wynagrodzenie w kwocie 2100 zł brutto miesięcznie, przy pracy na pełny etat oraz umowa o pracę na okres próbny.

Takie same warunki zatrudnienia Nifco Korea Poland proponuje kandydatom na stanowisko asystent/asystentka ds. jakości. Prócz odpowiedniego wykształcenia wyższego, znajomości języka angielskiego i prawo jazdy kategorii B od pracowników pracodawca będzie wymagać znajomości dokumentacji jakościowej branży automotive oraz znajomości rynku technicznego. Dobrze, by mieli doświadczenie w pracy w obszarze jakości oraz zainteresowanie wskazaną dziedziną pracy. Osoba na stanowisku asystenta/asystentki ds. jakości będzie współpracować z klientami oraz budować z nimi trwałe, pozytywne relacje z poprzez bezpośrednie spotkania w kraju lub za granicą, tworzenie działań korygujących i prewencyjnych czy poprzez podejmowanie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu danych detali.

Nifco Korea Poland w Żorach ponadto chętnie przyjmie do pracy asystenta/asystentkę ds. administracji.