Czy wiesz, ile czasu zajmuje rekruterowi wstępne przeskanowanie CV? Eksperci z The Ladders obliczyli, że jest to zaledwie 6 sekund. Istnieją jednak sposoby na to, by zachęcić go do przeczytania całości. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, jak napisać CV, które przyciągnie uwagę rekrutera i zwiększy Twoją szansę na przejście do kolejnego etapu rekrutacji.

 

4 porady, jak napisać CV

Doświadczenie i umiejętności kandydata a potrzeby firmy

Rekruter w ciągu kilku sekund jest w stanie ocenić, czy Twoja aplikacja jest zgodna z profilem poszukiwanej osoby. Korzysta przy tym ze słów kluczowych zawartych w treści ogłoszenia rekrutacyjnego. Zanim klikniesz przycisk „aplikuj”, napisz CV pod kątem konkretnego ogłoszenia. Sprawdź, jakie umiejętności i doświadczenia zostały wyszczególnione, a następnie wymień w swoim CV te, które posiadasz.

 

Sekcja umiejętności na pierwszym planie

Po otwarciu CV, rekruter w pierwszej kolejności zwraca uwagę na profil umiejętności kandydata. Napisz CV w ten sposób, by sekcja z kompetencjami ulokowana była w widocznym miejscu – najlepiej tuż pod nazwiskiem. Dopiero pod nią wprowadź oś czasu z doświadczeniem zawodowym. Jeżeli wystarczy Ci miejsca, możesz dopisać do każdej umiejętności po jednym związanym z nią osiągnięciu.

 

Najważniejsze i najświeższe doświadczenia

Opis doświadczenia przygotuj dla maksymalnie trzech ostatnich miejsc pracy, przy czym ostatniemu stanowisku możesz poświęcić najwięcej miejsca. Rekruter zwraca uwagę na branżę i popularność firmy, jak długo w niej pracujesz, które doświadczenia i osiągnięcia mają znaczenie z perspektywy Twojej przyszłej pracy. O wcześniejszych pracach możesz napisać w CV, wymieniając jedynie nazwy organizacji oraz zajmowane w nich stanowiska.

 

Przyjazne dla oka i proste CV

Jak napisać CV, żeby po pierwszych kilku sekundach skanowania Twojej aplikacji rekruter uznał, że warto się z Tobą skontaktować? Przede wszystkim ogranicz objętość tekstu do jednej strony A4. Proste CV jest przejrzyste, schludne i łatwo się je czyta dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu sekcji. Jeżeli chcesz ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z kreatora CV, który pozwoli Ci w ciągu kilku minut przygotować profesjonalny dokument.

 

Panel edycji CV - kreator dostępny na CVHero.com

 

CVhero.com oddaje do dyspozycji użytkowników kreator CV, który umożliwia personalizację każdego z dostępnych szablonów. Wystarczy, że wybierzesz styl, który najbardziej Ci odpowiada, a następnie dopasujesz poszczególne sekcje zgodnie ze swoimi potrzebami oraz wskazówkami wymienionymi w tym artykule. Kreator CV umożliwia także automatyczne dodanie aktualnie obowiązującej klauzuli RODO. Zawarcie jej jest konieczne, ponieważ rekruter potrzebuje Twojej zgody na wykorzystanie przesłanego CV na potrzeby prowadzonej rekrutacji.

 

Przykładowe CV

Wiesz już, jak napisać CV, które skutecznie przyciągnie uwagę rekrutera. Pokażemy Ci jeszcze przykładowe CV, stworzone za pomocą kreatora CVhero.com. Zwróć uwagę na rozmieszczenie elementów – sekcja z danymi kontaktowymi znalazła się tuż pod zdjęciem, a umiejętności zamieszczone są w najbardziej widocznym miejscu, tuż pod nazwiskiem i stanowiskiem kandydata.

 

Przykładowe CV przygotowane za pomocą kreatora CVHero.com

 

Życzymy skutecznych poszukiwań oraz dalszych sukcesów zawodowych 🙂