Agencja Rozwoju Przemysłu ma w planach dofinansowanie znajdującej się w Radomiu podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki takim działaniom podstrefa będzie mogła się rozbudować, przygotowane zostaną zupełnie nowe tereny inwestycyjne, a wraz z nimi Radom może zyskać nawet 500 nowych miejsc pracy. Więcej na ten temat w artykule.

O podstrefie

Podstrefa Radom wchodzi w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Obecnie na jej terenie funkcjonuje ponad 40 przedsiębiorców w czterech rejonach inwestycyjnych:

  • Radom,
  • Wyszków,
  • Pionki,
  • Ożarów Mazowiecki.

Właściciele firm funkcjonujących w podstrefie zapewniają pracę dla 4,5 tys. osób, w tym dla wielu mieszkańców samego Radomia. Zainwestowali oni w swoją działalność łącznie kwotę niemal 800 mln zł.

Rozwój podstrefy w Radomiu

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Marcin Chludziński, widzi w Radomiu wielki potencjał gospodarczy, który nie do końca jest teraz wykorzystywany. Dlatego właśnie Agencja Rozwoju Przemysłu chce zainwestować kwotę 50 mln zł, aby zwiększyć możliwości rozwojowe i inwestycyjne Podstrefy Radom Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z tych pieniędzy zostanie sfinansowana modernizacja dawnej hali „Łucznika” oraz zakup kolejnych terenów i budowa nowej hali w dzielnicy Wośniki. Priorytetem dla ARP-u jest zakup wystarczającej ilości gruntów inwestycyjnych. Jeśli tak się stanie, to wydatki poczynione w tym celu oraz na budowę nowych hal staną się realną inwestycją w rozwój gospodarczy i miejsca pracy. 

Nowi inwestorzy w Radomiu?

Adam Bielan, wicemarszałek Senatu i członek Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że dzięki inwestycjom na rzecz rozwoju radomskiej podstrefy TSSE uda się przyciągnąć do Radomia nowych przedsiębiorców. Trwają już nawet rozmowy z kilkoma dużymi inwestorami. Ich podstawowym warunkiem jest posiadanie przez miasto Radom działek uzbrojonych, gotowych do rozpoczęcia inwestycji.

Nie tylko w samym Radomiu muszą być zlokalizowane działki przeznaczone pod tereny inwestycyjne. Podstrefa Radom Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może objąć swoim zasięgiem grunty w gminach ościennych, m.in. Jedlińska i Gozdu.

Najważniejszym profitem rozbudowy podstrefy dla mieszkańców regionu będzie stworzenie nowych miejsc pracy. Szacuje się, że miejsc tych może być nawet 500, co z uwagi na wysokie bezrobocie w Radomiu i w sąsiednich gminach byłoby dużym postępem.

Dalekosiężne plany wskazują, że w Radomiu można by w przyszłości stworzyć park przemysłowy, zainwestować w jego rozbudowaną infrastrukturę, aby finalnie ulokować w mieście nie tylko hale fabryczne, ale także biura konstrukcyjne, badawczo-rozwojowe i inne. Dzięki temu pojawią się nowe oferty pracy w Radomiu i jest szansa, że bezrobocie w mieście spadnie. Póki co jednak, wszystkich poszukujących zatrudnienia zachęcamy do odwiedzenia serwisu GoWork.pl, który grupuje ogłoszenia z całego regionu.

Oceń artykuł
0/5 (0)