W całym województwie lubuskim, którego stolicą jest Zielona Góra, żyje 1,017 miliona mieszkańców, a stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła pod koniec lutego 2017 roku 8,7 proc. Poziom ten jest zbliżony do bezrobocia średniego dla całej Polski. W najbliższej przyszłości bezrobocie w samej Zielonej Górze powinno się zmniejszyć, a to za sprawą budowy nowego zakładu pracy. Szczegóły w artykule.

Stopa bezrobocia w Zielonej Górze

Ponad 20 tys. osób było zarejestrowanych w podregionie zielonogórskim w powiatowych urzędach pracy jako bezrobotni. W całym podregionie stopa bezrobocia na koniec lutego 2017 roku wynosiła 8,9 proc. – nieco więcej niż w całym województwie lubuskim. W powiecie zielonogórskim bez pracy pozostawało 2,3 tys. osób, czyli 9 proc. społeczności dorosłej i zdolnej do pracy. Znacznie lepsza sytuacja panowała na rynku pracy w mieście Zielona Góra. W tamtejszym urzędzie pracy było zarejestrowanych 2,8 tys. osób bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 4,4 proc. Przy takich wynikach można wnosić, że większość bezrobotnych nie pracuje, ponieważ nie chce podejmować zatrudnienia. Natomiast oferty pracy regularnie są zgłaszane do PUP w Zielonej Górze.

Nowy zakład produkcyjny w Zielonej Górze

W najbliższym czasie w Zielonej Górze ma być zrealizowana budowa nowego zakładu produkcyjnego. Jego inwestorem będzie firma Brinkmann Manufaktur Sp. z o. o. z siedzibą w Zielonej Górze. Docelowo zakład ma być częścią grupy Feybri i będzie produkował materace i łóżka kontynentalne, poduszki, pościel i pokrowce na materace. Produkty te będą dostarczane przede wszystkim do klientów zagranicznych, z Niemiec i Austrii.

Dla mieszkańców Zielonej Góry najważniejsze jednak jest to, że pracę w nowo powstającym zakładzie znajdzie około 150 osób. Oferty pracy w Zielonej Górze w nowym zakładzie będą czekać głównie na szwaczki, krojnicznych, krawcowe, montażystów i tapicerów. Na kolejnym etapie inwestycji zatrudniani będą przedstawiciele i innych zawodów.

Powierzchnia produkcyjna nowego zakładu pracy w Zielonej Górze szacowana jest na poziomie 3,5 tys. mkw, wraz z powierzchnią przeznaczoną na administrację. Inwestycja pochłonie około 10 mln zł, a jej realizatorem jest firma WPIP, będąca także inwestorem Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Zielonej Górze. Hala stanie właściwie nie w samym mieście, ale w Nowym Kisielinie przy ulicy Naukowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2017 roku.

Jak znaleźć pracę w Zielonej Górze?

Jeśli interesuje Cię praca w innej firmie, koniecznie przejrzyj oferty pracy w Zielonej Gorze na stronie GoWork.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych ogłoszeń od lokalnych pracodawców, dotyczących zarówno pracy stałej, jak i dorywczej, a także zdalnej i stacjonarnej.

Serwis jest też dopasowany do potrzeb kandydatów. Mogą oni swobodnie filtrować oferty pracy z Zielonej Góry, ale też wysyłać swoje CV na kilka z nich jednocześnie. Pomocne będzie ustawienie opcji powiadomienia, a więc informacji o tym, że na stronie pojawiła się świetna oferta. Wtedy wystarczy wysłać swoje dokumenty, aby być zauważonym przez rekrutera jako jedna z pierwszych chętnych osób.

Warto też wysyłać pytanie o zapotrzebowanie na nowych pracowników bezpośrednio do lokalnych firm. Otrzymana informacja może wskazać również jakie szczegółowe wymagania ma dany pracodawca wobec chętnych kandydatów.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_111617646_factory-assembly-shop-manufacture-of-agricultural-machinery.html?vti=lyv0nmgonsmf40eh21-1-38

Oceń artykuł
0/5 (0)