Rozmowy kwalifikacyjne w Assiduus Investment Partners Sp. z o.o.

Sprzedawca 2016-10-28 17:26 przez strata czasu

Przebieg rekrutacji

Na wstępie osoba od rekrutacji się spóźnia w Gdyni. To chyba tradycja tej firmy. Wszyscy o tym piszą a oni nic z tym nie robią. Pierwsze wrażenie więc złe.

Pytania

Gadanie o niczym. Opowieści o wspaniałościach tej firmy. Na koniec koleś podstawia mi umowę zlecenie do podpisania. Oczywiście jak inni wspomnieli umowa nie daje żadnej podstawy co jest ważne, bo wszystkie koszty ponosi pracownik tj. koszty paliwa, trzeba mieć własny samochod, własny komputer. Zwykłe dziady. Niech szukają innego idioty, bo ja odmówiłem.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Sprzedawca Gdynia 2016-10-13 15:18 przez tragiczne miejsce

Przebieg rekrutacji

W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę zachwalające tą firmę udałem się na rozmowę kwalifikacyjną do Gdyni. Już na wstępie ma się do czynienia ze strategią z lat 90tych tj. pracuj nawet 24h a w zamian odpalimy ci marny % od przychodów. Oczywiście UMOWA ZLECENIE oparta TYLKO NA PROWIZJI, pokrywasz KOSZTY PALIWA, MUSISZ MIEĆ własny samochód i własny komputer. W nagrodę gość z assiduusa twierdzi, że wynajął biuro do którego możesz wpaść z klientem. Większej głupoty nie słyszałem, bo niby jak mam wpaść z klientem z Człuchowa do Gdyni. Klientów trzeba szukać wszędzie a Gdynia to marny procencik tego obszaru. Tego jeszcze nie było ;D szkoda że w ogłoszeniu o pracę w atutach nie wpisali że mają biuro. STRATA CZASU i NACIĄGANIE! Ewentualne wypłaty prowizji odroczone o 2-3 miesiące do momentu odbioru technicznego instalacji i zarejestrowania przez Energę. TRAGEDIA!

Pytania

To ja zadawałem pytania. Gość od rekrutacji jak wspominają inni spóźnił się czego nienawidzę. Do tego zgrywał wielkiego ważniaka. Skoro jest tak ważny to dlaczego się spóźnia? Czyżby uważał się za więcej wartego od innych. W trakcie rozmowy wyszedłem zwłaszcza słuchając opowieści o TRAGICZNYCH WARUNKACH PŁACOWYCH.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Sprzedawca 2016-10-12 09:40 przez Gryzol

Przebieg rekrutacji

Śmieszna sytuacja. Po przybyciu do biura żeby rozmawiać ze spóźnionym rekruterem pogadałem sobie z pracownikiem assiduusa. Straszna masakra tam u nich jest. Gość pracuje czwarty miesiąc i praktycznie utrzymuje go mama, bo ta firma to jakaś błazenada. Nie płacą bo zgodnie z ich umowami, nawet jak znajdziesz klienta to niekoniecznie dostaniesz od tego prowizję. Nie chcę mieć problemów więc nie wchodzę w to.

Pytania

Zwykła rozmowa praktycznie o niczym. Z rozmowy wynikało, że gość ma gadane i potrafi manipulować ludźmi, ale jego wiedza merytoryczna jest na bardzo średnim poziomie, a niby jest jakimś dyrektorem ds fotowoltaiki w assiduusie. Śmieszny facet dałoby się z nim wychlać wódeczkę, ale do biznesu to on się nie nadaje. Typ krętacza i przechwalacza. Nie przyjąłem pracy, bo cenię sobie pracę z ludźmi na poziomie a nie oszołomami.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Sprzedawca 2016-10-11 15:16 przez pako raban

Przebieg rekrutacji

Rozmowa jak przy rekrutacji do sklepu mięsnego. Zupełny luz gościa z którym rozmawiałem był tragikomiczny i niestosowny do sytuacji. Tak jak inni wspominają rozmowa zaczęła się od przechwalania się sukcesami firmy. Tragiczne warunki finansowe jakie proponują świadczą, że firma albo nie ma się dobrze, albo ma się dobrze kosztem biedaków, którzy dla nich pracują. Nie wspomniano, że niemiecki oddział firmy Assiduus ogłosił niewypłacalność w tym roku. Pewnie ich polski oddział też ledwo zipie, dlatego mają opóźnienia w płatnościach wynagrodzeń.

Pytania

Doświadczenie, wykształcenie, poziom intelektualny. Pytanie o zarobki - oczywiście po mojej odpowiedzi, prowadzący twierdził, że zarobię dużo więcej niż chcę, z czego chciało mi się śmiać. Na pytanie o problemy finansowe Assiduusa w Niemczech nie odpowiedział, jakby chciał coś ukryć. Ja im dziękuję i szukam pracy gdzie indziej bo szkoda czasu.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

sprzedawca fotowoltaiki 2016-10-10 13:03 przez marek

Przebieg rekrutacji

Błazenada i psychologiczne triki. Przechwałki to norma. Merytoryczny brak wiedzy prowadzącego.

Pytania

Nie było pytań, poza zwykłą rozmową. Słabe warunki pracy powodują, że już w połowie rozmowy chce się wyjść.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)