ARMATURA KRAKÓW SA

2 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady ARMATURA KRAKÓW SA

Miniaturka
Katarzyna Pluta Kierownik Marketingu i PR ARMATURA KRAKÓW SA
Z Armaturą Kraków S.A. jestem związana od listopada 2018 roku. Przez cały ten okres nie było ani jednego dnia, w którym bym się nudziła. Jest mnóstwo ciekawych, wymagających projektów, ale dzięki temu z chęcią przychodzi się do pracy. Nasz marketingowy zespół to naprawdę fajna ekipa – do ciężkiej pracy, ale i do wspólnej zabawy, gdy jest ku temu okazja.

Miniaturka
Joanna Jaworska HR Biznes Partner ARMATURA KRAKÓW SA
Do zespołu Armatury dołączyłam niedawno, bo w sierpniu 2019. Dzięki ciepłemu przyjęciu mnie przez zespół, zarówno w Krakowie jak i w Nisku, od razu się zaaklimatyzowałam. Już po kilku tygodniach pracy, działałam w wielu ważnych projektach. To bardzo motywujące, gdy po rozpoczęciu pracy jest się traktowanym jak ekspert w swojej dziedzinie. Nikt nie poucza, a wręcz przeciwnie – świeże spojrzenie jest doceniane.

Dlaczego warto zainteresować się rekrutacjami w Armaturze Kraków S.A.?

Joanna Jaworska:

Bo u nas się naprawdę dobrze pracuje! A tak zupełnie na poważnie – jesteśmy firmą produkcyjną, ze stabilną pozycją na rynku i prawie 100-letnią tradycją. Taka kombinacja daje możliwość rozwoju w różnych dziedzinach, oferujemy pracę dla osób z różnymi kompetencjami czy wykształceniem. Poszukujemy ludzi zarówno do pracy przy produkcji grzejników, jak i w działach wspierających, takich jak finanse czy zaopatrzenie. Stale rozwijamy też nasze struktury sprzedażowe. Jest zatem z czego wybierać.

Katarzyna Pluta:

Nie zapominajmy też o możliwościach stażowych. Jeśli ktoś wciąż się uczy, chciałby poznać swój obszar wykształcenia „w praktyce”, zapraszamy. Jako, że nasza firma ma rozbudowaną strukturę, można znaleźć miejsce w każdej dziedzinie.

Jakich kandydatów wobec tego poszukuje Armatura Kraków S.A.?

Katarzyna Pluta:

Nie ma chyba kandydata idealnego… ale na pewno poszukujemy osób, które „czują” nasze wartości czyli są otwarte: na nowe wyzwania, na współpracę, na potrzeby Klientów, odważne – w działaniu, w myśleniu, w podejmowaniu decyzji oraz z szacunkiem odnoszą się do innych, a także do środowiska. Jak już mówiłyśmy, nasza firma to różne zespoły, poszukujące różnych kompetencji.

Joanna Jaworska:

Zdecydowanie tak. Poszukujemy osób o bardzo różnych umiejętnościach czy doświadczeniu. Aktualnie mamy otwartych kilka rekrutacji: produkcyjnych i nieprodukcyjnych. Chcemy wzmocnić nasze działy handlowe, zarówno krajowy jak i eksportowy, ale poszukujemy także… programisty. Ogólnie firma dynamicznie się modernizuje, więc jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w polskiej firmie z sektora wyposażenia wnętrz, zapraszamy do składania CV, nawet bez konkretnego ogłoszenia.

Skoro mowa o modernizacji, to jakie są plany rozwoju na najbliższe lata?

Katarzyna Pluta:

Na pewno dalsze działania związane z naszą strategią KROK (Komfort, Rentowność, Odpowiadanie, Kooperacja) czyli wiele projektów optymalizujących działania firmy. Planujemy dalej wprowadzać innowacje produktowe, ale też unowocześniać naszą fabrykę. Stała na rynku jest dziś tylko zmiana, więc i my wciąż się zmieniamy.

Kluczowym elementem naszej wizji są Komfortowe rozwiązania, zarówno dla Klientów, jak i Dostawców oraz oczywiście Pracowników. Na zapewnieniu szeroko rozumianego komfortu opieramy nasze działania. A więc, naszym celem jest rozbudowywanie sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych, a także w nowych segmentach rynku krajowego, aby ułatwić Klientom dostęp do naszych produktów czyli zapewnić im komfortową ścieżkę zakupów. Stawiamy na rozwój portfolio produktowego. Sporo pracy poświęcamy na poszukiwanie ciekawych rozwiązań, aby zagwarantować komfort użytkowania finalnym odbiorcom naszych produktów.

Joanna Jaworska:

Chcemy też, aby naszym Pracownikom pracowało się komfortowo – staramy się zapewniać szkolenia, integrację, dobrą atmosferę.

A jak wygląda zatem komfortowy proces rekrutacyjny?

Joanna Jaworska:

Trzymamy się prostego, sprawdzonego schematu, który daje komfort zarówno kandydatowi (bo na bieżąco wie, co się dzieje), jak i nam, bo w uporządkowany sposób możemy prowadzić poszukiwania najlepszych pracowników.

Katarzyna Pluta:

Dodam jeszcze, że w każdym dziale ten proces może odrobinę się różnić, bo na przykład potrzebna będzie weryfikacja pewnych technicznych umiejętności lub kandydat otrzyma niewielkie zadanie sprawdzające jego kompetencje czy sposób podejścia do tematów, jakie będzie realizował w pracy.

Na jakie benefity pozapłacowe mogę liczyć pracownicy Armatura Kraków S.A.?

Joanna Jaworska:

Oczywiście ubezpieczenie zdrowotne, na podstawie umowy z PZU, w różnych wariantach: od podstawowego do bardzo rozbudowanych. Zaletą Prywatnej Opieki Medycznej PZU jest możliwość szerokiego wyboru placówek i lekarzy, a wizyty i badania umawiać można za pomocą aplikacji.

Co więcej? Karta Multisport, wypłaty na „wczasy pod gruszą” czy też świąteczne, zniżki na produkty firmy, ale też firm współpracujących. Nasi pracownicy otrzymują również kartę Carrefour Rodzinka uprawniającą do zniżek na zakupy do 10%.

I oczywiście wspaniały zespół, na który zawsze można liczyć. 😊

ARMATURA KRAKÓW SA