Amazon

2 Dodaj merytoryczną opinię

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

 

Składanie podania o zatrudnienie w Amazon

 

W jaki sposób mogę złożyć podanie o pracę?

To proste! Najpierw poszukaj oferty pracy. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie lub zajrzyj na stronę Jak złożyć podanie o pracę. 

 

Co zrobić jeśli nie mam formalnego CV do dołączenia do formularza?

Najlepiej sporządzić takie CV albo zlecić jego sporządzenie, ale można też złożyć podanie bez niego. W przypadkach, gdy wymagane jest CV, można przesłać krótki opis ogólnych informacji, doświadczenia zawodowego (z datami zatrudnienia), wykształcenia i umiejętności. Informacje te są niezbędne do przeprowadzenia oceny kandydatów. Podania bez tych informacji nie mogą być rozpatrzone.

 

Czy mam dołączyć próbki prac (opracowania pisemne , prace związane z kodowaniem, projekty graficzne itp.) do mojego CV?

Jeśli zostaniesz wytypowany/-a do rozmowy kwalifikacyjnej, możemy poprosić o próbki Twoich prac — jeśli tak się stanie, podamy Ci adres e-mail, na który należy je wysłać. Dużym ułatwieniem byłoby posiadanie publicznie dostępnych kopii swoich prac do wglądu online, włącznie z linkami podanymi w Twoim CV.

 

Chciałem/-am ubiegać się o stanowisko, które widziałem/-am tutaj wcześniej, ale teraz nie ma go na liście. Czy mogę jeszcze złożyć podanie?

Regularnie umieszczamy oferty nowych stanowisk i usuwamy te, które nie są już aktualne lub na które znaleźliśmy odpowiednich kandydatów. Jeśli oferta pracy nie znajduje się na naszej stronie, to nie przyjmujemy na razie podań na to stanowisko (przepraszamy!). 

 

Złożyłem/-am swoje CV, ale nie otrzymałem/-am jeszcze od Amazon odpowiedzi. Jaki jest status mojego podania?

Często otrzymujemy setki, a czasem tysiące, podań dotyczących otwartych ofert pracy na Amazon. Zawsze stosujemy się do federalnych przepisów w zakresie dokumentów CV wysłanych nam przez kandydatów i kontaktujemy się z osobami, o których chcielibyśmy dowiedzieć się więcej. Niestety, nie jesteśmy w stanie skontaktować się osobiście z osobami, które nie wezmą udziału w dalszym procesie selekcji. Zawsze możesz zalogować się do swojego profilu kandydata i sprawdzić stamtąd swój status w związku z ofertami pracy, na które wysłałeś/-aś podanie.

 

Gdzie jest wasz siedziba? Czy muszę się przeprowadzić do Seattle, żeby pracować w Amazon?

Nie, Amazon jest na całym świecie. Więcej na naszej stronie Lokalizacje.

 

Czy pomożecie mi przy przeprowadzce?

W zależności od poziomu i rodzaju stanowiska możemy zaoferować pokrycie kosztów przeprowadzki kandydatom, którzy mieszkają w innej lokalizacji.

 

Pracuję dla agencji pośrednictwa pracy, agencji pracy tymczasowej lub firmy konsultingowej. W jaki sposób mogę wam przedstawić kandydatów do pracy?

Nie mamy ogólnej procedury przesyłania CV z agencji, które nie znajdują się na naszej liście preferowanych agencji.

 

Jak mogę złożyć podanie o pracę w jednej z waszych spółek zależnych?

Większość ofert pracy w naszych spółkach zależnych znajduje się w naszej wyszukiwarce ofert pracy, więc można wyszukiwać i składać podania na te oferty z tego samego miejsca. Nie ma problemu.

 

Skąd mam wiedzieć, czy dotyczą mnie ograniczenia w sprawie ubiegania się o pracę lub odbywania rozmów odnośnie pracy z Amazon lub jej spółkami zależnymi?

Ograniczenia w zakresie prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych dotyczących zatrudnienia z firmą Amazon lub jej spółkami zależnymi mogą dotyczyć osób, które obecnie uczestniczą lub uczestniczyły w przeszłości w przejęciach rządowych lub innych działaniach dotyczących Amazon lub jej spółek zależnych.  Proszę skonsultować się ze specjalistą ds. etyki zawodowej swojego pracodawcy, aby wyjaśnić, czy takie zasady odnoszą się do danej sytuacji.

 

W jaki sposób mogę przekazać lub zaktualizować swój list motywacyjny?

W Amazon działamy dość nietypowo i, prawdę mówiąc, nie przyjmujemy listów motywacyjnych. Upewnij się tylko, czy twój życiorys jest aktualny i to wystarczy! 

 

 

Pytania dotyczące strony z ofertami pracy

 

Dlaczego muszę stworzyć osobny profil w celu złożenia podania — dlaczego nie mogę użyć mojego identyfikatora logowania klienta na Amazon?

Bardzo poważnie traktujemy zaufanie, jakim darzą nas nasi klienci oraz ich bezpieczeństwo, dlatego aby upewnić się, że wrażliwe informacje dotyczące naszych klientów i kandydatów są chronione, nasze biuro obsługi klienta i dział personalny są całkowicie oddzielnymi jednostkami. W związku z tym, aby złożyć podanie o pracę, trzeba założyć osobny profil.

 

Telefoniczne wywiady i rozmowy rekrutacyjne

 

Jak przebiega wasz proces rekrutacji?

To zależy. W przypadku większości stanowisk proces kwalifikacyjny rozpoczynamy od rozmowy telefonicznej. Jeśli jest zainteresowanie po obu stronach, zapraszamy kandydata na rozmowę kwalifikacyjną w naszej siedzibie, zazwyczaj w obecności kierownika działu, który przyjmuje kandydata, i kilku pracowników z zespołu. Każdy zespół jest jednak inny i niektóre z nich mogą mieć własne wersje procesu rekrutacji.

 

Jak należy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Amazon jest miejscem pracy, w którym nie trzeba nosić formalnego ubioru. Chociaż na niektórych stanowiskach w centrach realizacji zamówień mogą obowiązywać ograniczenia co do niektórych rodzajów ubioru ze względów bezpieczeństwa, w większości naszych biur pracują ludzie ubrani w zwykłą,codzienną odzież. Ubierz się ładnie, ale wygodnie. Nie zrobisz tu na nikim wrażenie, przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną w garniturze i krawacie.

 

Jak długo trwa podejmowanie decyzji po rozmowie kwalifikacyjnej?

Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych z wszystkimi wybranymi kandydatami i przeprowadzeniu weryfikacji referencji i danych osobowych, staramy się podjąć ostateczną decyzję w ciągu kilku dni roboczych.

 

Co i gdzie robimy

 

Słyszałem/-am, że zatrudniacie ludzi do pracy z domu jako przedstawicieli ds. obsługi klienta — czy to prawda?

Amazon ma czasami wakaty dla przedstawicieli ds. obsługi klienta, którzy pracują w domu. Więcej informacji możesz uzyskać na stronie zespołu Wirtualne Biuro Obsługi.

 

Czy zatrudniacie podwykonawców, pracowników tymczasowych lub freelancerów?

Tak. Zwykle współpracujemy z agencjami pośrednictwa dla pracowników tymczasowych. Aby dowiedzieć się o możliwości pracy w takim charakterze, skontaktuj się z dużymi agencjami pośrednictwa pracy w miastach, gdzie mamy swoje siedziby. Nie zamieszczamy ofert pracy dla podwykonawców, pracowników tymczasowych lub freelancerów.

 

Uwielbiam pisać recenzje - czy zatrudniacie ludzi, którzy to robią?

Przepraszamy, ale nie płacimy za pisanie recenzji. Uznaliśmy, że klienci mają większe zaufanie do recenzji, które zostały napisane przez innych klientów, a nie do tych, które zostały opłacone.

 

Potrzebuję pozwolenia na pracę w Stanach Zjednoczonych. Czy możecie mnie sponsorować?

Zwykle oferujemy pomoc w tym zakresie uprawnionym pracownikom starającym się o wizy TN lub H-1B. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

 

Inne

 

Czy oferujecie świadczenia pracownicze?

Oczywiście! Prosimy przejść na stronę Świadczenia, aby zapoznać się z niektórymi z nich.

 

Czy Amazon lub zatwierdzeni partnerzy firmy pomagający w rekrutacji pobierają opłaty za zatrudnienie?

Nie pobieramy żadnych opłat za zatrudnienie i to samo dotyczy naszych partnerów współpracujących z nami w procesie rekrutacji. Amazon jest pracodawcą zapewniającym równe szanse. Decyzje o zatrudnieniu są oparte na kryteriach merytorycznych.  Ponadto nie żądamy wpłacenia na konto bankowe żadnych zwrotnych kwot na zabezpieczenie w związku z zatrudnieniem. Ostrzegamy kandydatów przed wprowadzającymi w błąd informacjami i prosimy o nieprzekazywanie żadnych opłat/kwot zabezpieczających osobom indywidualnym/ agencjom/ portalom pośredniczącym w zatrudnieniu w związku z udziałem w procesie rozmów kwalifikacyjnych w Amazon lub ubieganiem się o pracę w naszej firmie. Tego rodzaju informacje są nieprawdziwe. Osoby podejmujące współpracę z takimi osobami/ agencjami / portalami pośredniczącymi w zatrudnieniu działają na własne ryzyko, a firma Amazon nie poniesie żadnej odpowiedzialności za bezpośrednie lub pośrednie straty lub szkody. Takich fałszywych ofert pracy lub zawiadomień o rozmowach kwalifikacyjnych dotyczących zatrudnienia, nie należy traktować jako oferty lub oświadczenia firmy Amazon. Należy pamiętać, że Amazon nie wysyła pism z ofertami pracy za pośrednictwem Hotmail, Yahoo, Gmail ani innych publicznych kont e-mail, ani nie żąda opłat w zamian za ofertę zatrudnienia / rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą zatrudnienia. W przypadku otrzymania takich wiadomości prosimy nie uiszczać żadnych opłat, ani nie wpłacać kwot zabezpieczających. Proszę zgłaszać takie oferty do recruiting-feedback@amazon.com. Osoby, które dokonały wpłaty powinny złożyć skargę na policję, co umożliwi podjęcie odpowiednich kroków prawnych.

 

Gdzie znajduje się plakat z informacjami o zapewnieniu równych szans zatrudnienia?

Dostęp do plakatu z tymi informacjami można uzyskać klikając linki: Zapewnienie równych szans zatrudnienia jest wymagane na mocy prawa oraz Dodatek.

 

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

 

Czy umożliwiacie pracę osobom niepełnosprawnym?

Jako pracodawca równych szans grupa firm należących do Amazon zobowiązała się do zatrudniania różnorodnej siły roboczej i usuwania barier z procesu rekrutacji.