Allflex Polska sp. z o.o.

2 Dodaj opinię

SCR

SCR Heatime® HR System*

Niezwykle skuteczne narzędzie do monitorowania reprodukcji i stanu zdrowia bydła w czasie rzeczywistym.

Na czym polega system SCR Heatime® HR?
SCR Heatime® HR System to innowacyjne, unikalne, samodzielnie funkcjonujące rozwiązanie, które służy jako kompletne narzędzie do monitorowania reprodukcji i stanu zdrowia bydła w czasie rzeczywistym, zapewniające dogłębne informacje o odżywianiu i dobrostanie krów. 

"'Jeśli zdrowie krów jest dla ciebie ważne, już samo monitorowanie przeżuwania uczyni system opłacalnym – nie wspominając nawet o korzyściach jakie dostarcza monitorowanie rui.”
Karl Funk, współwłaściciel mleczarni Funk’s Midway Dairy, Minnesota, USA


Najważniejsze korzyści z zastosowania systemu SCR Heatime® HR

 

  • Wykrywanie rui
  • Monitorowanie stanu zdrowia
  • Optymalizacja odżywiania
  • Dalsze działania w zakresie leczenia

Dlaczego warto zdecydować się na zautomatyzowane wykrywanie rui?

Skomputeryzowany system wykrywania rui pozwala zwiększyć skuteczność inseminacji bez potrzeby wizualnej obserwacji i zgadywania. Dzięki niemu można zredukować czas pracy oraz konieczność zatrudniania wykwalifikowanych pracowników, skracając okres międzywycieleniowy i jednocześnie zmniejszając konieczność stosowania hormonów reprodukcyjnych. Ponadto, można skrócić okres międzyciążowy, oraz rozwijać i poprawiać genetyczną jakość stada, co w efekcie doprowadzi do przedłużenia okresu mleczności i ogólnej wydajności krów.
 

  

 

Korzyści płynące z zastosowania SCR Heatime® HR przy wykrywaniu rui

System pozwala na skuteczne wykrywanie właściwej rui i redukcję ilości ruj urojonych. SCR Heatime® HR to unikalny system do pomiaru aktywności ruchowej oraz „podsłuchu” procesu przeżuwania. System ten z niezwykłą dokładnością identyfikuje wzorce towarzyszące rui (włącznie z najtrudniejszymi cichymi rujami) umożliwiając tym samym ustalenie optymalnego terminu sztucznej inseminacji.
 

  

 

Dlaczego SCR Heatime® HR?
► Wykrywa ruję u krów
► Minimalizuje ruje urojone
► Umożliwia zwiększenie liczby zapłodnień
► Zmniejsza koszty obsługi weterynaryjnej i inseminacji
► Skraca okres międzywycieleniowy
► Poprawia genetykę stada
► Zwiększa produkcję mleka
► Skraca czas i ilość pracy oraz obniża jej koszty

„Zanim zacząłem korzystać z systemu SCR Heatime®, podejmowałem decyzje kierując się własnym doświadczeniem. Teraz, kiedy stosuję SCR Heatime®, lepiej rozpoznaję stan krów i mam większą pewność decyzji.” Alessandro Nicola, współwłaściciel i zarządca stada, Nicola Renato Farm, Italy

Po co monitorować przeżuwanie?
Przeżuwanie to sprawdzony, bezpośredni wskaźnik dobrego samopoczucia i zdrowia krów. Producenci nabiału, weterynarze i dietetycy od dawna traktują przeżuwanie odłykanej miazgi jako podstawową oznakę zdrowia krów mlecznych. Przeżuwanie należy regularnie obserwować w celu wczesnej identyfikacji ewentualnych chorób. Monitorowanie w efekcie może skrócić okres chorobowy.

Korzyści wynikające z monitorowania ruminacji przy użyciu systemu SCR Heatime® HR
System SCR Heatime® HR monitoruje krowy 24 godziny na dobę i rejestruje w minutach czas przeżuwania każdej z nich, Elektroniczne monitorowanie zwierząt odbywa się za pośrednictwem unikalnych czujników umieszczonych na obrożach i zakładanych na górną lewą część szyi krowy. Zmiany w rumunacji mogą wskazywać na schorzenia występujące w postaci podklinicznej, bezobjawowe zaburzenia metaboliczne, stany chorobowe, zmiany jakości pasz, oraz bodźce stresowe takie jak objawy rui.


Dlaczego SCR Heatime® HR?
► Optymalizuje krzywą laktacji, maksymalizując produkcję mleka
► Pozwala na dokładną, bieżącą obserwację efektów zmiany racji żywnościowych lub składów pasz
► Wcześnie wykrywa problemy zdrowotne, umożliwiając działania prewencyjne
► Weryfikacja skuteczności leczenia weterynaryjnego
► Dokładne monitorowanie zdrowia w okresach wysokiego ryzyka
► Natychmiastowa ocena procesu regeneracji krowy bezpośrednio po wycieleniu

Czerp satysfakcję z łatwego w użyciu, przyjaznego dla krów systemu

Intuicyjny interfejs użytkownika Prosty interfejs z ekranem dotykowym jest łatwy do opanowania, więc nadaje się dla każdego. Wielojęzyczny Informacje o wykrywaniu rui i zdrowiu zwierzęcia są dostępne w wielu językach, wraz z przejrzystymi wykresami i raportami, które po kliknięciu rozwijają się do bardziej szczegółowych poziomów. Łatwy montaż i konserwacja Instalacja systemu bezprzewodowego i zakładanie obroży są to szybkie, proste i bezpieczne czynności. Czujniki są wyposażone w baterie1 o trwałości do ośmiu lat i nie wymagają prawie w ogóle konserwacji ani wymiany przez cały czas życia krowy. Daleki, stały i bezprzewodowy zasięg przez cały czas Dane z czujników są pobierane w czasie rzeczywistym, z dowolnego miejsca w gospodarstwie. Daleki zasięg pozwala na niezawodne przesyłanie informacji o aktywności i przeżuwaniu, niezależnie od miejsca, w którym znajdują się krowy. Umożliwia również monitorowanie stad w różnych oborach, bez konieczności przechodzenia przez bramę identyfikacyjną. Uniwersalny system identyfikacji, wykrywania rui i monitorowania stanu zdrowia Wykorzystaj do maksimum możliwości każdego czujnika o dalekim zasięgu w zakresie identyfikacji krów, monitorowania stanu zdrowia i wykrywania rui. Czujnik ma zintegrowany kanał optyczny, pozwalający na identyfikację krów przy bramkach separacyjnych i na potrzeby urządzeń dojących. Telefoniczne i mailowe powiadomienia o najważniejszych zmianach i zdarzeniach Bądź w stałym kontakcie ze swoim stadem. System można ustawić w sposób pozwalający na wysyłanie powiadomień SMS-owych i mailowych o zdarzeniach według priorytetów użytkownika Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco obserwować i kontrolować krytyczne momenty przy reprodukcji i cieleniu, z każdego miejsca na świecie.

>Zobacz więcej<

 


www.allflexpolska.pl/pl/praca-w-allflex-polska/

Nie bądź obojętny na problemy w firmie!

Jeśli potrzebujesz wsparcia i chcesz ostrzec innych użytkowników o sytuacji dotyczącej mobbingu w firmie, skontaktuj się z nami pod adresem zgloszenie@gowork.pl
Po weryfikacji zgłoszenia otrzymasz możliwość bezpłatnego spotkania z Panią Joanną, która jako ekspert doradzi Ci co możesz zrobić, jako osoba pokrzywdzona.

*Zgłoszenie wiążę się z dostarczeniem dowodów oraz kontaktem z mediami.
  • Allflex Polska sp. z o.o.
  • ul. Nekielska 11 G
    62-300 Psary Małe

Pracowałeś w tej
firmie?
Zostaw opinię!

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie
Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda zgloszenie@gowork.pl

Joanna Koczaj-Dyrda
Joanna Koczaj-Dyrda Ofiara mobbingu - Radca prawny