Specjalista Ds. Sprzedaży Katowice 2019-11-15 12:36 przez King

Przebieg rekrutacji

W pierwszej części rozmowy Pani rekrutująca zadała kilka pytań. Następnie rekruter opowiedział szczegóły odnośnie pracy. Umowa o pracę, brak specjalnych szkoleń, 3000 brutto podstawy + premia. Wg rekrutera średnia premia na tym stanowisku (istnieją 4 zespoły - 3 w Krakowie i 1 w Katowicach) wynosi ok. 3000zł, ale istnieją osoby, które dostają 100zł, a istnieją takie, które dostają 8000. Premia jest wypłacana, gdy osiągnie się minimum 80% planu, a przy realizacji 120% otrzymuje się dodatkowo 30%. Godziny 9-17 pn-pt, raz w tygodniu dyżur 12-20 (po przepracowaniu 3 miesięcy) Praca polega na rozmowach telefonicznych z klientami Alior Bank - istnieją 2 bazy (osoby które internetowo zgłosiły chęć np. wzięcia pożyczki oraz baza klientów, którzy specjalista ma nakłonić do wzięcia pożyczki, kredytu itd.). Oprócz tego trzeba zajmować się dokumentami klientów, których obsługujemy, więc praca nie polega tylko na dzwonieniu. Rozmowy są nagrywane, początkowo tylko w celu poprawy jakości i eliminacji błędów nowych pracowników, później można otrzymać dodatkowe premie, ale nie powiedziano, jak to dokładnie wygląda.

Pytania

Dlaczego odpowiedziałem na to ogłoszenie? Dlaczego wybrałem branżę bankową nie mając doświadczenia w tej branży? Co spowodowało, że zwolniłem się z poprzedniej pracy? Jakie miałem obowiązki w poprzedniej pracy? Jakie cechy najlepiej opisują mnie jako pracownika? Czego oczekuję od przełożonego? Jakiego wynagrodzenia (podstawy) oczekuję? Jaka wysokość premii byłaby dla mnie satysfakcjonująca?

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

Doradca Klienta 2019-04-25 14:01 przez Czarna

Przebieg rekrutacji

Najpierw rozmowa z kobita w malej placówce partnerskiej. Po paru dniach telefon, ze etap pozytywny. Zalatwianie papierow o niekaralności itp. Potem rozmowa telefoniczna z HR

Pytania

Telefonicznie z HR: Czemu Alior, czy ja albo ktoś mi bliski prowadzi działalność, pytanie o znajomość ich produktów , przedstawianie głupich sytuacji "gdyby przyszedl"

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

doradca klienta - włoszczowa 2019-03-06 17:37 przez ja

Przebieg rekrutacji

Placówka wielkości łazienki. Brak miejsca na rozmowę. Rozmowa umawiana w dniu rozmowy mimo, że cv wysłane było wcześniej. Co więcej moja rozmowa rozpoczęła się 45 min po czasie, a czekających kandydatów na bieżąco wypraszano coby sobie załatwili coś na mieście. Ogólnie żenada. Padło tez pytanie osobiste.

Pytania

Na czym polega praca w banku? Doświadczenie w sprzedaży?

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

Doradca w oddziale Premium 2018-09-02 00:18 przez Dan

Przebieg rekrutacji

Wysłałem CV na stanowisko doradcy biznes. Zadzwoniła do mnie Pani z HR. Rozmowa ok. Podczas rozmowy ustaliliśmy, że firma potrzebuje pracownika z własną baza klientów firmowych. Niestety takiej nie posiadałem. Pani z HR podobalo się moje CV i zaproponowała przekierowanie procesu rekrutacji na stanowisko doradcy klienta indywidualnego.

Pytania

Rozmowa w oddziale odbyła się z kierownikiem. Od początku mi się nie podobała, żadnych konkretów za to dużo pytań jak na przesluchaniu. W procesie rekrutacyjnym na stronie zaznaczyłem za chciałbym zarabiać 8-10 tys. brutto. Pan Kierownik zaproponowal mi 5.5tys. Brutto i "nieograniczoną premię". Alior zmarnował mój czas

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

młodszy specjalista 2018-07-27 20:24 przez po

Przebieg rekrutacji

Rozmowa rozpoczeła się z opóznieniem, co wskazywało na brak szacunku dla kandydata.

Pytania

Pytania klasyczne podczas rozmowy o pracę- dlaczego: finanse, te stanowisko. Odpowiedzi przerywane. Widać było, że rekrutujacych nie interesowały odpowiedzi. Były zadania do zrobienia. Ogólnie niski poziom prowadzenia rozmowy i niekomfortowa atmosfera, aż chciało sie wyjść i nie wracać do tego miejsca.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Alior Bank S.A.
3/5 Na podstawie 445 ocen.
Alior Bank S.A.