Alektum Sp. z o.o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Alektum Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Alektum Sp. z o.o.?

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Czym w Alektum Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Jolka Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

Kanapeczki w środę, owoce w poniedziałki i raz na jakiś czas lunch np pizza day :)

Marzena Nowy wpis
@Jolka

To już coś, choć ja bym wolała np. codzienne zniżki na lunch. A prywatna opieka medyczna, macie? :)

Magda
Kandydat
 Pytanie

Cześć, widziałam ofertę pracy w Call Center gdzie kwota wyngrodzenia brutto waha się między 4000 a 8000 tys., proszę o informację czy wynagrodzenie wskazane w ogłoszeniu jest rzeczywiście osiągalne? I czy dotyczy podstawy czy podstawy i premii? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Sheila Carter
Pracownik
@Magda

8 tysi brutto jak najbardziej realne do zarobienia, ale w 2 miesiące.

Piotr
Pracownik
@Magda

4 tys. brutto to podstawa na CC, ok. 3 tys.na rękę. Spokojnie da się zrobić premię 2-3 tys. miesięcznie

Anna
Były pracownik
 Pytanie
@Piotr

A co na to pracownicy działu prawnego (którzy zawsze zarabiali statystycznie więcej, niż pracownicy CC)?

Obłuda i fałsz
Były pracownik
 Pytanie

Ja jestem zadowolona. Zarabiam 8500zł i nie narzekam. Jest dobrze i fajnie. A Wam nie?

Jest super, jest super!!!
Pracownik
@Obłuda i fałsz

Mi raz zdarzyło się nawet 9 tysi na rękę wyciągnąć. Szczerze polecam.

Ja
Pracownik
@Obłuda i fałsz

Jest dobrze, dzięki że pytasz.

Obłuda i fałsz
Były pracownik
@Jest super, jest super!!!

No ja też na rękę, za cały kwartał 8500zł miałam.

Pytanie
 Pytanie

Wiecie, czy Alektum Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Zdzira
Pracownik
 Pytanie
@Pytanie

Do czego?!

Alktm
Pracownik
@Pytanie

Nie

Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Oczywiście, że tak. Osoby pracujące zdalnie mają zapewniony sprzęt, który jest im niezbędny do pracy. Niektórzy tylko laptop, niektórzy laptop i telefon.

patologia
Pracownik
 Pytanie

A czy Szwedzi z siedziby głównej w ogóle wiedzą, że to od ich decyzji zależy czy pracownik CC Alektum PL dostanie urlop wypoczynkowy w terminie, o który wnioskuje?

5
żenuła
Pracownik
@patologia

Gdyby Szwedzi wiedzieli, co tu się wyprawia, to by się złapali za głowę.

5
Pracownik CC
Pracownik
@patologia

Szkoda, że aktywnie nie słuchałaś/eś na zebraniu gdzie było powiedziane, że potrzebujemy pełny skład do przetestowania nowych narzędzi. Dodatkowo osoby, które potrzebowały urlop, to poszły na niego :) Poruszania takich kwestii jest bardzo nie na miejscu. Jeżeli coś Cię boli, chce porozmawiać - zrób to :) . Miłego dnia, pozdrawiam

1
Nick
Pracownik
@Pracownik CC

Nie na miejscu to jest wycieranie sobie buziek Szwedami, którzy nic do tego nie mają.

Pracownik CC
Pracownik
@Nick

Żeby ustosunkować się do odpowiedzi w pierwszej kolejności trzeba czytać ze zrozumieniem.

1
Erasmus
Pracownik
@Pracownik CC

"Nie słuchałeś aktywnie" LOL komuś windyfikacja telefoniczna za mocno weszła. W tym wypadku, to jednak chyba "uważnie", a nie "aktywnie".

bólrzyci
Pracownik
@Pracownik CC

Z dużą niechęcią, ale przyznaję, że jestem pod wrażeniem tej samokrytyki.

Pracownik CC
Pracownik
@Erasmus

Uważam, że rozmawianie na Twoim poziomie nie ma sensu. Pisanie komentarzy pt. " Czy Szwedzi wiedzą co się tutaj dzieje" Jest poniżej krytyki. Musisz mieć w sobie bardzo dużo złości i żalu. Tylko pytanie czy z powodu, że już nie pracujesz w Alektum i jest Ci bardzo źle z tego powodu i nie potrafisz znaleźć lepiej płatnej pracy, a może masz tyle kompleksów i swoją złość wyrzucasz na forum. Moja Rada - Zacznij od siebie zmiany, a myślę, że życie stanie się piękniejsze :) nienawiść , to nic dobrego. Ciebie to niszczy, a Twoje komenatrze nic nie wnoszą. Szkoda Twojego czasu. Możesz go przeznaczyć na zmianę pracy, żebyś w końcu poczuł się lepiej.

Союз Советских Социалистически
Pracownik
@Pracownik CC

Rozgryzłeś mene. Dziękuję za tę darmowy kołczing.

hihi
Kandydat
@Pracownik CC

To że dla Ciebie pieniądze (wysokość wynagrodzenia) są najważniejsze, to jeszcze nie znaczy, że każdy tak ma.

urlopowicz
Pracownik
@patologia

od faworyzacji lidera zależy

1
kot
Były pracownik
@patologia

dostaną tylko faworyci szefów, pieseczki

1
Szeregowy pracownik
Pracownik
@Pracownik CC

"Uważam, że rozmawianie na Twoim poziomie nie ma sensu" - a jednak siedzisz tu i produkujesz taśmowo odpowiedzi, zmieniając tylko nicki. Jak to już zauważyłaś- trochę się znamy i poznajemy po stylu wypowiedzi ;)

Pracodawca

@urlopowicz

Urlop wypoczynkowy jest podstawowym prawem pracowniczym i nigdy nie ma problemu z otrzymaniem go we wnioskowanym terminie, o ile wniosek jest składany z wyprzedzeniem, dotyczy to zwłaszcza urlopu dłuższego niż 1-2 dni.

Shark
Pracownik
 Pytanie

Niektóre komentarze są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Tylko hejtowac potraficie. Donoszenie i sprzedawanie to w Alektum norma. Juz tyle sie znamy, ze nie trudno poznac autora po stylu i formie wypowiedzi. Ktoś chyba leczy swoje kompleksy. Skoro wy jesteście tacy inteligentni to co tam robicie? Nigdy nie wiesz czy bedziesz nastepny/nastepna. Powodzenia

smerfetka
Pracownik
@Shark

no nie jest tu zafajnie i kolerzeńsko taka prawda

nick
Pracownik
@smerfetka

Odejdź zatem "koleRZanko"

Beata
Pracownik
 Pytanie

Znów niemiłe zaskoczenie na wypłacie. Ile jeszcze tak będzie? Firma robi wszystko, by premii nie płacić.

Jeff Bezos
Pracownik
 Pytanie

No i co z tego, że zatrudniacie już koło 70 osób, skoro mentalnie nadal jesteście w firmie maksymalnie 15-sosobowej?!

Dżak Nikolson
Były pracownik
@Jeff Bezos

Bo tylko 15 osób pracuje reszta z tych siedemdziesięciu tworzy kółko wzajemnej adoracji.

Norbi
Pracownik
 Pytanie

Czy do tej rzekomej koleżeńskiej i niekorporacyjnej atmosfery zalicza się też sytuacja, gdy zepsuła się jedyna mikrofalówka i na zakup nowej wszyscy pracownicy musieli poczekać aż tydzień (bez możliwości podgrzania posiłku w biurze), bo ktoś potrzebował zamanifestować swoją "władzę" i lekceważenia dla potrzeb współpracowników?

7
pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Norbi

Piotrek, jak Ty wytrzymałeś "aż tydzień" bez mikrofalówki ? hahaha, niesamowite.... już daj sobie spokój z tymi komentarzami, bo jest to delikatnie mówiąc żenujące.... pozdro :)

32
Pracownik
Pracownik
@Norbi

Pracodawca nie ma w obowiązku zapewniać pracownikom mikrofalówki. To jest tylko i wyłącznie dobra wola pracodawcy. Rzeczy się psują. Tak to czasem bywa :)

DramaQ
Pracownik
 Pytanie
@Norbi

O nie! Przez cały tydzień biedny Norbi nie mógł sobie podgrzać jedzenia, straszna tragedia. Warto też dodać że do pracy niekoniecznie trzeba brać jedzenie które trzeba ładować do mikrofali. Można się "przemęczyć" na kanapkach - które raz w tygodniu są finansowane przez pracodawcę, a w inne dni tygodnia są owoce i obiady z okolicznych zamkniętych przez pandemię restauracji :) Istny dramat, że ten zły pracodawca nie załatwił mikrofalówki przez cały tydzień i jeszcze minimum raz w tygodniu funduje jedzenie którego nie musisz przynosić do pracy - sarkazm oczywiście uzasadniony ;) Widzę, że wydarzenie z mikrofalówką musiało odcisnąć na Tobie duże piętno. Skoro musiałeś połączyć atmosferę z pracy z tym, że rzekomo ktoś chciał pokazać nad Tobą wyższość i władze niekupując do biura mikrofalówki i to przez cały tydzień! Naprawdę współczuję kompleksów. Analiza sytuacji godna dziennikarzy z TVP Info. Skoro Alektum jako pracodawca tak bardzo Ci nie odpowiada to może warto rozpocząć karierę w reżimowych mediach? Z takimi zdolnościami oceny sytuacji i rzeczywistości z pewnością byłbyś idealnym kandydatem :) W Alektum nikt nikogo nie traktuje z wyższością i z brakiem szacunku, przez tyle lat ile tu pracuje nie miałam takiej sytuacji, aby ktokolwiek traktował mnie protekcjonalnie, bądź lekceważąco czy z wyższością jak sugeruje autor powyższego wpisu. Drogi Norbi, może warto przestać mierzyć wszystkich ludzi swoją miarą? ;) Atmosfera w pracy jest przyjazna, kto potrzebuje pomocy ją otrzyma, nie ma sztywnych korporacyjnych struktur które utrudniałyby wzajemną współpracę. Oczywiście jak wszędzie są problemy, większe bądź mniejsze, ale jak widać od autora wpisu sięgają rangi zepsutej mikrofalówki, która nie została w ciągu całego tygodnia wymieniona na nową :)

1
Nick
Pracownik
 Pytanie
@DramaQ

No słabe to było, musiałam klika dni żreć zimne, jak i wiele innych osób - tylko dlatego, że komuś się nie chciało i/lub potrzebował coś zamanifestować. Obowiązku nie ma, to prawda, ale po co się chwalić, że jest tak superfajnie, przyjaźnie i propracowniczo, skoro nie jest. Myślę, że w korporacji było by to załatwione w maksymalnie 3 dni, a nie tak, że model mikrofali jest wybierany kilka dni i trzeba wywierać naciski, aby to przyśpieszyć, bo szefu akurat ma urlop (albo pracuje zdalnie), więc nie ma potrzeby, żeby się wykazać i można olać temat, który da się załatwić w 15 min. - i to jest zaiste żenujące, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A ta sytuacja to nie był incydent, tylko przykład dobrze ilustrujący zasadę - w takiej niewielkiej firmie, bez rozbudowanych ścieżek organizacyjnych do załatwiania takich spraw, takie rzeczy powinny być załatwiane od ręki, a nie odwlekane, czasem tygodniami - a pracownicy mogą snuć tylko domysły, z jakiego powodu. O wiecznie psującej się drukarce, z której korzysta kilka osób i tekście "Jak to 'zepsuta', przecież to nowa drukarka?!" już nie wspomnę - no i jak pracownicy mają nie czuć się lekceważeni, skoro nawet zgłoszenia dotyczące usterek utrudniających im pracę spotykają się z reakcją, jakby przesadzali, wymyślali, albo nawet był to ich wina, Wysyp odpowiedzi i zgłoszeń mojego komentarza do administratora tyko potwierdza, że prawda w oczy kole i coś jest na rzeczy. Służę większą ilością przykładów, w razie potrzeby. PS: A odpowiedzi typu "pracodawca nie ma obowiązku" i rzucanie imionami (żeby kogoś przestraszyć?), wyśmiewanie to klasyczne odwracanie kota ogonem i uwagi od problemu - też zero zaskoczenia.

Nick
Pracownik
 Pytanie
@DramaQ

To, że Ty nie czujesz traktowana się z wyższością czy brakiem szacunku i nie zdarzały Ci się nieprzyjemne sytuacje, to nie znaczy, że innym się to nie zdarza - szersza perspektywa się kłania i wyobraźnia, niemyślenie tylko o czubku swojego nosa - czyli przymioty, których jest deficyt w Alektum PL. Może jest tak dlatego, że należysz do grona menago i jak sama się ładnie przedstawiłaś, jesteś Królową Dramatu, sama tworzysz syfiaste akcje.. "Pod ścianę i rozstrzelać!" - taki tekst usłyszałam z kuchni stojąc przy ekspresie dom kawy i nie nasłuchując jakoś specjalnie, gdy menago CC i wysoce antypatyczna pani z sekretariatu rozmawiały na na nim o pracownikach CC. I wprawiło to mnie w duży dyskomfort psychiczny, obniżyło morale, potwierdziło to, co wiedziałam dobrze już wcześniej - że to wszystko to tylko lukrowane (usunięte przez administratora) oraz postawiło mnie w dylemacie czy poinformować kogoś (i kogo?) o ty incydencie, bo jednak taka wypowiedź o współpracownikach jest skandaliczna, Ostatecznie odpuściłam - jak wiele razy, bo wiem, że te osoby mają w firmie takie plecy, że tego nie przeskoczę i ja bym poniosła negatywne konsekwencje takiego donosu. No i tak to się żyje w tym ALektumie.

Nick
Klient
@pracownik

Nie jest to odpowiedź na pytanie zawarte w poście. W takim razie ja odpowiem - nie, nie jest. A wręcz świadczy o czymś zgoła przeciwnym. To można było załatwić w 2 dni - bez znaczenia czy ktoś dramatyzuje czy nie, rzucanie imionami i wyszydzanie tego faktu nie zmieni, a świadczy tylko o polocie piszącego takie banialuki.

Norbi
Pracownik
@pracownik

Gizmo, ten komentarz to taki zupełnie w Twoim stylu - ironiczny i niby zabawny, inteligentny, ale jednak nie. XD

FalaLa
Pracownik
 Pytanie
@DramaQ

Co za bzdury... Od razu można wyczuć, kto jest autorem tej niezasłużonej laurki. W Alektum tylko pozornie można "otrzymać pomoc". Plotki, manipulacje, obrabianie tyłka za plecami, donosy to codzienność w tym miejscu. Niekompatentni liderzy, którzy mają Cię w przysłowiowych czterech literach. Owocowe poniedziałki i środy do tego kanapka w piątek nie ukryją paskudnej atmosfery tego miejsca. Nie przesadzaj z tym "dokarmianiem" pracowników w dobie pandemii bo to rzadkość a nie żaden standard. Dla przeciwwagi- Alektum zwalnia ludzi w czasie pandemii. W Alektum nikt nikogo nie traktuje z wyższością? Hahaha ha.... No zabawne, wystarczy przejść się korytarzami prawnego albo poprosić kogoś o pomoc żeby przekonać się jak bardzo "życzliwi" ludzie tu pracują. Gdyby nie kredyt do spłaty to już dawno by mnie tu nie było...

Nick
Pracownik
@pracownik

Gizmo, jak Ty wytrzymujesz sama ze sobą - to jest dopiero pytanie, haha.

Nick
Pracownik
@DramaQ

Nie rozumiem, co czyjekolwiek kompleksy mogłyby mieć do czynienia z tym wpisem. To chyba Ty robiąc uwagę o nich, uskuteczniasz projekcję swoich problemów na mnie. To, że ja o tym napisałam, nie znaczy, że tylko mi to przeszkadzało i utrudniało funkcjonowanie - myśleć, myśleć! Mam osobowość rzecznika, więc widzę rzeczy, które leżą daleko poza Twoimi ciasnymi horyzontami myślowymi.

Śmiech na sali
Pracownik
 Pytanie
@Nick

Ciężkie życie w tym ALEKTUMIE jak mówisz. Jak już jesteśmy przy czubku własnego nosa jesteś w stanie sobie wyobrazić to, że są ludzie na stanowiskach które nie są kierownicze i są zadowoleni ze swojej pracy chociażby dlatego, że nie knują po kątach i się wzajemnie nie nakręcają tylko zajmują się sobą i swoją pracą i mają choć odobine samokrytyki? Jak widać po Twojej wypowiedzi lepiej Ci wychodzi podsłuchiwanie innych współpracowników w kuchni, wyciąganie słów z kontekstu i plucie jadem na prawo i lewo, bo sądząc po takim poziomie sfrustrowana jaki sobą reprezentujesz to podejrzewam, że nie jest to Twoja pierwsza wypowiedź na tym forum (a raczej kolejna z rzędu). Ale żeby już się odzywać tam gdzie się powinno i zwracać uwagę na niesnaski bezpośrednio w pracy to już nie masz takiej odwagi, lepiej wylewać żale na niesamowicie górnolotnym forum i zwyczajnie kłamać. Żeby następnie w pracy udawać że jest wszystko w porządku, przytakiwać nawet kiedy coś Ci nie pasuje i chodzić obrażona. Jak tak bardzo Ci nie pasuje zachowanie innych, bo jak twierdzisz sprawiło to u Ciebie "dyskomfort psychiczny, obniżyło morale" to może warto zastanowić się też nad samą sobą i po prostu zmienić pracę skoro tak bardzo Alektum ujmuje Twojej moralności? Są takie portale jak pracuj.pl, olx i inne mimo pandemii wbrew pozorom pracy jest mnóstwo i napewno w firmach gdzie jest sprawna mikrofalówka. :) Ale czekaj czekaj.. przecież zostałaś w Alektum bo, tu cytat z tego forum: "Próbowała, ale w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jej wykształceniem... i siedzisz żeby poniektórych tu powk******. Uwierz mi nikt cię na siłę nie trzyma.

Drama
Pracownik
@Nick

Właśnie sam fakt, że odpowiadasz kilkukrotnie na jedną wypowiedź w kilkugodzinnych odstępach czasowych świadczy o tym, że ta osobowość rzecznika chyba Cię mocno zawodzi i chyba moja wypowiedź trafiła w czuły punkt :*

Hmmm
Pracownik
@DramaQ

Wszystkich nie mierzę. Tylko tych, co zachowują się jak (usunięte przez administratora)

kiszka stolcowa
Pracownik
@Śmiech na sali

Niestety przez to, że niektóre osoby za mało się pilnują, kilka razy w tym miejscu pracy usłyszałam rzeczy, których nie chciałam słyszeć ani wiedzieć - było to przeciwieństwo podsłuchiwania.

zapalenieSpojówek
Pracownik

No słabe to było strasznie. Najpierw pisanie o zrzutce wiadomości do wszystkich po to żeby mogły zostać zebrane odpowiednie fundusze bez zbytniego obciążania budżetów osób z zaklętego kręgu wzajemnej adoracji , które potem poszływręczać ten prezent, a reszta nawet nie ma pojęcia, na co poszły ich pieniądze niemoże podpisać się na kartce, nie dostaje żadnej informacji zwrotnej, ani "Dzięki, kupiliśmy to i to, wręczać będą reprezentanci działów" ani "A teraz pocałujcie mnie w(usunięte przez administratora)

XDXDXD
Pracownik

Zadowolony Pracownik i Zatrudniona mnie zainspirowali. ^^

Piotr
Pracownik
@Pracownik

Bardzo żałuję, że przez te 4 lata pracy w Alektum ani razu nie użyłem zwrotu "Nie mam takiego obowiązku.", chociaż okazji miałem dziesiątki. Nie pozdrawiam.

anonim
Pracownik
@DramaQ

Atmosfera generalnie nie jest przyjazna.

Nick
Pracownik
@pracownik

Cieszmy się, że wy nie jesteście stale żenujący - delikatnie mówiąc.

Pierre Cardin
Były pracownik
@pracownik

A ty mi nie pisz, co ja mam robić, sałatko. Tak naprawdę żenujące jest polecenie wyrzucenia czyjejś żywności (własności), mimo tego, że nie jest przeterminowana, a opakowanie jest opisane imieniem właściciela, bez wcześniejszego ostrzeżenia, albo wysyłanie do wszystkich pracowników w firmie zdjęcie miseczki do spożywania posiłków wypełnionej pleśnią i wystawienie jej na widok publiczny w kuchni - tak, jakby obowiązywała jakaś odpowiedzialność zbiorowa i wszyscy mieli być ukaraniem widokiem tego obrzydlistwa, bo się nie ogarnęło, że to raczej jedna z dwóch zwolnionych w odstępie tygodnia osób zostawiła to w lodówce. Nara!

piccachu
Pracownik
 Pytanie

A czy wszyscy liderzy, kierownicy i dyrektorzy są już w końcu porządnie doinformowani, że u nas na miejscu nie ma nawet pół człowieka pracującego w dziale IT?

pixie
Pracownik
 Pytanie
@piccachu

Naprawdę???? Cóż za odkrycie roku! Tyle lat pracuje, a dopiero w końcu ktoś mnie oświecił- że cała grupa tak funkcjonuje :D!

Stefa
Pracownik
@pixie

Fajna odpowiedź, taka dowciapno-ironiczna, ale szkoda, że jak kulą w płot i nie na temat.

Stefa
Pracownik
@pixie

Najlepsze jest, że w podobnym tonie, co ta wypowiedź, rozmawiacie i odpowiadacie pracownikom na zgłaszane przez nich kwestie i problemy, gdy "prezes" nie słyszy.

Pippy
Pracownik
@pixie

Zluzuj poślady, tym razem to nie o tobie.

piccachu
Pracownik
 Pytanie

A czy wszyscy liderzy, kierownicy i dyrektorzy są już w końcu porządnie doinformowani, że u nas na miejscu nie ma nawet pół człowieka pracującego w dziale IT?

Malina
Kandydat
 Pytanie

Ja mam pytanie. Na co terenowemu te indywidualne lekcje angielskiego? Co to, do Angli też się jeździ za dłużnikami? Kiedy czas na to można znaleźć na te lekcje?

Sceptyk
Pracownik
@Malina

No to już hit - narzekać, że pracodawca coś daje extra:) Napisz, że jako terenowemu przysługuje Ci też kawa, a nikt ekspresu Ci nie zaproponował - to już brzmi lepiej.

Maniek
Pracownik
 Pytanie
@Sceptyk

Robota w terenie to z raportami dziesięć godzin. Kiedy jeszcze czas na te lekcje?

The Bill
Pracownik
@Malina

Żeby się rozwijać! I żeby umić dogadać się ze Szwedami. PS: Centrala wymaga.

niezadowolony pracownik
Pracownik
@Malina

Spokojnie, to nie jest obowiązkowe. W Alektum są "derektorzy", którzy nie "umią" w angielski i jakoś żyją.

Langusta
Były pracownik
@niezadowolony pracownik

Są i tacy co "w nic nie umiejo" i żyją. Zero kompetencji społecznych, interpersonalnych i też żyjo. Co zrobisz....

Zuza
Kandydat
 Pytanie

Z moje doswiadczenia (i ze słyszenia od znajomych pracujących w różnych miejscach) wynika, że kuchnia pracownicza (ew. aneks kuchenny) z działającym sprzętem AGD (lodówka, zmywarka, mikrofala) to standard w cywilizowanym biurze. Z tego, co tu wyczytałam, w Alektum nie jest to takie oczywiste?

Pracownik
Pracownik
@Zuza

Nie wiem kto pisał jakieś bzdury o kuchni w Alektum ale dla wyjaśnienia. Jest kuchnia wyposażona w lodówkę i mikrofalówkę, jest także zlew. Dodatkowo kuchnia jest wyposażona w ekspres do kawy i czajniki do gotowania wody. Do użytku pracowników jest "zastawa" tzn. Kubki, talerze duże, małe i głębokie, filiżanki na kawę, sztućce. Mleko zwykłe i bez laktozy cukier, sól oraz kilkanaście rodzai herbatni ziół (i to nie są jakieś minutki tylko dobre jakościowo produkty) też zapewnia pracodawca. Jest także pomieszczenie że stolikami, w którym można spożyć sobie posiłek.

Lodzia
Pracownik
@Pracownik

To prawda, ale nadal nie ma w niej zmywarki - nie została zakupiona i zamontowana nawet po wybuchu pandemii, mimo jej oczywistych walorów higienicznych i przeciwepidemicznych.

Mariola
Pracownik
 Pytanie
@Zuza

Ty przychodzisz do pracy czy tylko sobie coś ugotować?

Z niejednego pieca
Kandydat
 Pytanie

Witam, czytając zawarte tu komentarze, jako osoba z wieloletnim stażem pracy w branży i potencjalnie zainteresowana zatrudnieniem w Alektum, wyłania mi się tendencja krytyki niskich lotów gdzie zarzuty są przynajmniej standardowe. Niekiedy wręcz czytam slogany jakie mogłyby pasować do wielu firm. Stosunek pracy jest prostym w swojej konstrukcji: ktoś daje prace w pewnych warunkach a ktoś decyduje się ją wykonać za odpowiednie wynagrodzenie i tyle. Do czasu kiedy jest wszystkim po drodze to dobrze. Kiedy przestaje być to nikt nikogo na siłę nie trzyma. Pretensje, wyrzuty należy mieć do siebie samego za to że nie będąc zadowolonym nie robi się nic by zmienić własną sytuacje życiową.Ci co tkwią są słabi, z definicji rozgoryczeni i mają skłonności do krytyki, cynizmu itp. Takie opinie nigdy nie będą obiektywne i miarodajne. Niewyszukana krytyka środowiska którego samy było się/ jest się częścią jest z natury śmieszna i w gruncie rzeczy bawi. W mojej ocenie, dużo tu argumentów rysujących obraz tego że warunki są wydają się być dobre.śmiem twierdzić że osoby narzekające, faktycznie nie miały jeszcze naprawdę kiepskiego pracodawcy. Atmosfera? No cóż - tworzą ją wszyscy, bez wyjątku. Relacje nigdy nie są binarne i zależą od wielu czynników. Bedę wdzięczny za informacje do kogo by moje CV trafiło w dobre ręce. Jestem zainteresowany praca w dziale egzekucji/hipotek. ps: proszę darujcie sobie słabe komentarze których i tak pewnie będzie sporo bo jakby inaczej.

Agunia
Pracownik
@Z niejednego pieca

Tutaj nie ma żadnego działu hipoteki.

Nick
Kandydat
@Agunia

Z niejednego pieca świetnie to wie, bo tylko udaje kandydata - i to jest dopiero śmieszne i żenujące. M. in. od tego jest GoWork, żeby wylewać żale i pokazywać, jak to wygląda z perspektywy pracownika, ostrzegając potencjalnych kandydatów.

Myszka
Pracownik
@Z niejednego pieca

Tak naprawdę swoją pracę daje (w zamian za wynagrodzenie) pracownik, a pracodawca jest jej beneficjentem. Gdyby się trzymać logiki o warunkach pracy, na które zgadza się pracownik, to pracowalibyśmy nadal po 60 godz. w tygodniu, w soboty, bez płatnego urlopu, ubezpieczenia, nie istniałyby związki zawodowe, prawa pracownicze itd.

Wirtuoz
Kandydat
 Pytanie

Jak wygladaja zarobki?

zmielona przez Alektum
Pracownik
@Wirtuoz

Wynagrodzenia są przeciętne (jak na tę branżę), ”na poziomie rynkowym” - jak by to ujął sam prezes. Biedy nie ma, ale szału też nie. Podanie zbyt wysokiej oczekiwanej kwoty dyskwalifikuje podczas rekrutacji - bez względu na doświadczenie.

Zołza
Pracownik
@Wirtuoz

Plusem jest to, że wszystkie nadgodziny są płatne 200%, ale nie oszukujmy się - nie zdarzają się one regularnie i często.

Rafał
Kandydat
 Pytanie

To aż tak słabo wam płacą, że trzeba was dokarmiać?!

Lidka
Pracownik
@Rafał

Nie chodzi o dokarmianie bo co niektórym menago raczej dietka by się przydała, tylko o to, żeby te mityczne kanapki przykryły minusy tej firmy. A tych minusów jest w dalszym ciągu więcej niż plusów.

Riki
Pracownik
@Lidka

Powiadasz 'minusów więcej jak plusów'.. no jak dla kogo :) mnie to nie przeszkadza. Jestem zadowolona i z atmosfery i warunków pracy. Liderka też jest ok bo można się dogadać i nie robi problemów, a kanapek nie jem bo nie jadam pieczywa... Alektum nie jest dla wszystkich i dobrze.

Niki
Pracownik
@Riki

No cóż widać jesteś masochistką a i takich w Alektum potrzeba :) a o kanapki się nie martw- taka trwa o nie wojna i walka co piątek, że chętnie ktoś zje za Ciebie.

Hogata
Pracownik
 Pytanie

Kiedy doczekamy się wreszcie NOWEGO regulaminu wynagrodzeń (obiecanego już dawno) udostępnionego dla ogółu pracowników (na dysku M)?

Gonzo
Pracownik
 Pytanie
@Hogata

Tak, akurat się doczekamy. W cuda wierzysz?

Zadowolony Pracownik
Pracownik
 Pytanie

"Osoby są zwalnianie w czasie pandemii". Przepraszam, ale czy koleżeńska, przyjazna atmosfera ma coś wspólnego z byciem Matką Teresą z Kalkuty żeby trzymać w firmie niekompetentnych, wiecznie nieobecnych, a jak się okazuje, również nielojalnych pracowników? Uważam, że niektórzy z nich powinni zostać oddelegowani na drogę poszukiwania pracy już długo przed pandemią. Widzę, że nie chcesz wspomnieć o tym, że osoby zwalnianie WŁAŚNIE W CZASIE pandemii dostają jeden miesiąc dłużej płatnego okresu wypowiedzenia. Dodatkowe pieniążki, które pracodawca przelewał na konto za chodzenie do pracy WŁAŚNIE w czasie pandemii też nie śmierdziały? A może wspomnisz o 20 minutach dodatkowej przerwy od prezesa? Pragnę zauważyć, że jeszcze zapomniałeś/-łaś dodać, że taki zły ten pracodawca, że nawet umożliwił pozostanie w firmie osobie, która złożyła wypowiedzenie, a noga jej się powinęła. Może dlatego że kompetentnych pracowników się docenia? To, że ktoś krzywo spojrzy albo nie zamówi mikrofalówki w takim czasie, jakim tego oczekujesz nie jest merytoryczną uwagą dotycząca zatrudnienia w firmie. Faktem jest, że Alektum zatrudnia głównie ludzi młodych. Patrząc na poziom zgorzknienia i frustracji, który się tutaj uwalnia to ja współczuję Wam dalszej ścieżki rozwoju. I dodam, że nie jestem "manago" tylko zwykłym, zadowolonym pracownikiem, których tutaj nie brakuje, ale jad Waszych wypowiedzi zniechęca do pisania jakichkolwiek komentarzy.

Zatrudniona
Pracownik
@Zadowolony Pracownik

w pełni zgadzam się z tą opinią, smutne jest to jak porządny pracodawca obrywa za sfrustrowanego byłego pracownika. Mam nadzieję, że wszystkie rozsądne osoby nie będą sugerowały się tymi bzdurnymi komentarzami o mikrofalówce, zwolnieniach w pandemii itp. Firma jest naprawdę w porządku, dba o pracowników i stara się zapewnić wszystkie podstawowe potrzeby a nawet wiele więcej. Do przymiotów wymienionych w komentarzu Zadowolonego Pracownika dodałabym jeszcze 2 gratisowe dni wolne dodane do puli dni urlopowych każdego pracownika co naprawdę jest bardzo dobrym przykładem wskazującym jaki poziom zatrudnienia oferuje Alektum Piszę w imieniu większej ilości obecnie zatrudnionych pracowników bo zwyczajnie jest nam przykro, widząc co tu się dzieje. Stoimy murem za naszym pracodawcą !

Jaga
Pracownik
@Zadowolony Pracownik

Drogi zadowolony pracowniku- pomijam, ilość cukru w wypowiedzi (postaram się nie utopić w tym saganie lukru) i skrajną tendencyjność ale znajomość warunków zwolnienia jasno daje do zrozumienia, że nie jesteś "zwykłym pracownikiem". Odnosząc się do zwolnionych osób- nie, nie każdy z nich był bumelantem, którego wiecznie nie było w pracy. Wręcz przeciwnie- zwolnienie akurat tych osób wywołało duże zdziwienie wśród pozostałych. Jedną z osób, które zostały zwolnione jest osobą, o której już ktoś chyba wspominał- osoba, która zgłaszała się ze swoim problemem do lidera i została olana a następnie zwolniona. Jestem pewna tego co piszę bo widziałam korespondencję jaka wymieniła z owym przełożonym. Co do warunków zwolnienia- okres wypowiedzenia nie jest żadną "łaską" a zwolnienie z konieczności świadczenia pracy jest w tej branży standardem- wszak pracujemy z danymi chronionymi. Odprawa przy "likwidacji stanowiska pracy" jest regulowana przez KPP. A żadnego "bonusa" na odchodne nie ma. 20 minut dodatkowej przerwy to też ciekawy temat... Nie wiem kto z tego korzysta bo nie zwykły, "szary" pracownik. U nas w dziale jak wracasz z przerwy to pierwsze na co trafiasz to karcące spojrzenie lidera, że śmiałeś minutę dłużej na przerwie być nie wspominając nawet o próbie skorzystania z tych dodatkowych 20 min. Nie mówię, że szef jest zły bo ma niewątpliwie dużo zalet ale ludzie, którymi się otacza psują atmosferę. Współpracownicy (nie wszyscy rzecz jasna) obgadują, knują, donoszą... I o takiej atmosferze tu mowa. A to forum służy nie tylko do pisania cukierkowych laurek, ale do pisania o warunkach, atmosferze, plusach i minusach tego miejsca.

anonim
Pracownik
@Jaga

Brawo! Lepiej bym tego nie ujęła! Grzegorz jest w porządku i życzyłabym takiego szefa każdemu, kogo lubię. Problem nie leży bezpośrednio w nim czy w Alektum jako takim (2 dodatkowe dni wolnego w bieżącym roku z powodu pandemii każdy docenia i jest to niewątpliwy plus, ale nie jest to pomysł lokalny, tylko odgórne zarządzenie ze Szwecji). Schody zaczynają się przez osoby, na których szef polega (i jak bardzo polega), na ich mentalności, zachowaniu, stosunku do podwładnych czy pracowników z innych działów. Kwestia mikrofalówki i czasu jaki upłyną do wymienienia jej na nową był ewidentnie podany jako przykład, a uczepiliście się go tak i bronicie się tak zaciekle, jakby chodziło o Wasze być albo nie-być u tego pracodawcy. Życzę więcej pokory i godności w przyjmowaniu zasłużonej i przynajmniej miejscami konstruktywnej krytyki, a nie reagowanie, jakby się szykował zamach stanu. Chociaż z drugiej strony wiadoma osoba, do której głównie kieruję te słowa, słynie w firmie z tego, że nie potrafi przyznać się do błędu i idzie w zaparte do upadłego - z niekorzyścią dla atmosfery i funkcjonowania firmy.

Hakuna Matata
Były pracownik
@Zatrudniona

Smutne, ale prawdziwe. Takie jest życie. Cała branża windykacyjna i robienie piniędzy na cudzym nieszczęściu jest smutne.

cherry_pies
Pracownik
@Jaga

Tak to jest, gdy ktoś nie rozróżnia rozwiązania umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia (którego długość jest narzucona przez ustawodawcę) od rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, a mimo tego się wypowiada.

Pszczółka Maja
Pracownik
 Pytanie

Pandemia potrwa jeszcze około roku. Czy mamy rozumieć, że ewaluacja wynagrodzeń nie nastąpi w tym czasie? To było by w sumie już 3 lata, a jak wszyscy dobrze wiemy, inflacja w Polsce aktualnie daje popalić.

Zostaw merytoryczną opinię o Alektum Sp. z o.o. - Wrocław

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Alektum Sp. z o.o.