Adrenaline.pl

3 Dodaj opinię

Wywiady Adrenaline.pl

Łukasz Karasiński HR BUSINESS PARTNER, Adrenaline.pl
Absolwent Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, psycholog oraz student Szkoły Głównej Handlowej. Z firmą Adrenaline.pl związany od 2018 roku, na początku w roli HR Managera, natomiast od początku 2019 w roli HR Business Partnera. Specjalista w zakresie rozwoju talentów i rozwiązań służących zwiększaniu partycypacji pracowników.  Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Jak zmieniła się Państwa firma od czasu jej powstania?

Jesteśmy firmą bardzo dynamiczną – ze względu na szybkość rozwoju, jak i metody zarządzania. Właściciele firmy zaczynali od jednego sklepu stacjonarnego w Olsztynie – multibrandu znanych marek sportowych. Dzięki ich uporowi, determinacji i sportowej pasji – możemy pochwalić się trzema sklepami internetowymi i 16 sklepami stacjonarnymi (a w planach kolejne otwarcia!). Rozwój firmy to nie tylko liczby – to także ludzie. Kiedy powstawaliśmy załoga Adrenaline.pl to zaledwie kilku pracowników – dzisiaj jesteśmy przedsiębiorstwem zatrudniającym prawie 250 osób. Każdy z nas jest inny – ale w tym jesteśmy najsilniejsi! 

 

Jak zatem wyglądały początki?

Początek firmy to przede wszystkim sportowa pasja właścicieli, Marka i Urszuli Ławczyńskich: 

"Sport zawsze towarzyszył mi w moim życiu. W dzieciństwie uprawiałem judo, później przerzuciłem się na siatkówkę. Razem z drużyną AZS Olsztyn udało mi się zdobyć Mistrzostwo Polski Juniorów. Niestety, nabyta kontuzja nie pozwoliła na kontynuowanie sportu. Mimo tego, wciąż mam pasję,  umiejętności i miłość do sportu.

Sportowe zaangażowanie, pasja i determinacja pozwoliła na stworzenie dużej, bardzo dobrze prosperującej firmy. Inspiracją do budowania sportowego biznesu była wizyta właścicieli u sąsiadów zza Odry:

„Kilkanaście lat temu, odwiedzając Berlin wraz z moją żoną Ulą, natknęliśmy się na sklep Nike Town. Jasny podział kategorii, prezentacja produktu, serwis, wszystko wyglądało magicznie i było tak inspirujące, że postawiliśmy jasny, ale bardzo ambitny cel - otworzyć podobny sklep w Polsce. Wydawało się to nierealne, ponieważ w tamtych czasach sklepy sportowe miały powierzchnię 120-150m2. Mimo wszystko moja żona i ja uparcie dążyliśmy do tego celu."

W 2006 roku marzenia zaczęły się spełniać – otworzyliśmy pierwszy sklep multibrandowy w Olsztynie. Później przyszły kolejne otwarcia i kolejne sukcesy. 

W historii wielu przedsiębiorstw mają miejsca momenty przełomowe, które wytyczają dalszy kierunek rozwoju firmy. Jak to wyglądało u Państwa?

Dla firmy, przełomowym momentem są lata 2015-2018, gdzie w zasadzie potroiliśmy wielkość firmy pod względem uzyskiwanych przychodów jak i ilości pracowników. Trzy ostatnie lata to lata bardzo intensywnego rozwoju, wielu wyzwań – ale przede wszystkim lata wielu sukcesów. 

Co dokładnie wchodzi w zakres świadczonych przez Państwa usług?

Adrenaline.pl to firma handlowa, która oferuje produkty dla osób zainteresowanych sportem i aktywnym trybem życia. Sprzedajemy produkty najbardziej znanych marek sportowych: Nike i Adidas. Jesteśmy wiodącym partnerem firmy NIKE w Polsce. Nasze salony wyróżnia przede wszystkim unikalna obsługa stawiająca na satysfakcję każdego klienta. Dzięki najlepszym  sprzedawcom każdy klient może poczuć się wyjątkowo w naszych salonach. 

Jak według Państwa będzie wyglądała Wasza firma za 10 lat?

Nasza firma za 10 lat to przede wszystkim lider sprzedaży odzieży i akcesoriów sportowych w Polsce oraz poważny gracz na zachodnim rynku europejskim. 

Jakie wartości przyświecają działalności Państwa firmy?

Nasza firma to przede wszystkim ludzie z pasją, dzięki nim rozwijamy naszą działalność i osiągamy coraz to większe cele. Naszym działaniom przyświeca 5 głównych wartości: 

 • Zadowolenie klienta – stawiamy przede wszystkim na satysfakcje i zadowolenie klienta – to on jest w sercu naszych działań i wartości. 
 • Pasja i doskonałość – jesteśmy zespołem pasjonatów zarówno marki NIKE, ADIDAS jak i sportu. To co robimy, realizujemy z pasją stawiając na jakość naszych działań. 
 • Duch zespołu – to jedna z naszych naczelnych wartości w firmie. Mówimy o sobie „Adrenaline TEAM” – bo gramy do jednej bramki – naszym celem jest satysfakcja klienta i dostarczenie mu najlepszych produktów i rozwiązań firmy NIKE i Adidas. Działamy razem, nie boimy się wyzwań – jesteśmy ADRENALINE TEAM!
 • Strategiczne przymierza i partnerstwo – współpracujemy z największymi graczami marek sportowych w Europie razem z nimi kreujemy rynek polski i europejski. Jesteśmy wiodącym partnerem firmy NIKE w Polsce. 
 • Innowacje i wyznaczanie trendów – w naszych działaniach podkreślamy innowacyjność i nieszablonowe podejście.

Na co zwracają Państwo uwagę chcąc przyjąć kogoś do swojego zespołu?

Ze względu na specyfikę pracy – przede wszystkim szukamy osób o entuzjastycznym i pozytywnym usposobieniu. Sprzedaż to przede wszystkim budowanie relacji z klientem  - dlatego tak ważna jest dla nas komuniatywność, odwaga i energia.

 

Na jakie dodatkowe benefity mogą liczyć Państwa pracownicy?

Pracownicy mogą liczyć na szeroki zakres benefitów pozapłacowych, przede wszystkim jest to prywatna opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie grupowe oraz zniżkę pracowniczą na produkty sprzedawane w sieci.

Czy atmosfera w miejscu pracy jest dla Państwa ważna?

Atmosfera pracy – to jeden z fundamentów naszej firmy – który bezpośrednio związany jest z naszą wartością „Ducha Zespołu”. Dobra atmosfera w pracy to proces, o który trzeba troszczyć się każdego dnia. To działania, które na co dzień zbliżają pracowników do siebie.  To co robimy w ramach naszej dobrej atmosfery pracy to przede wszystkim codzienne relacje: mówmy do siebie po imieniu, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, jesteśmy dla siebie wsparciem – mówmy, że jesteśmy adrenalineTEAM. Czyli zespołem 😊 W roku 2018 wdrożyliśmy kilka działań związanych z dobrą atmosferą pracy: 

 • Kampania „Dobra atmosfera w pracy – to nasza wspólna sprawa” – kampania informacyjna i szkoleniowa dla pracowników
 • Nasza Puszka – stworzyliśmy i promowaliśmy specjalne narzędzie, dzięki któremu każdy pracownik może zgłosić zachowania niepożądane w firmie. 
 • Newsletter – co miesiąc przekazujemy najświeższe informacje z firmy. Newsletter tworzony jest zarówno przez pracowników i managerów. 
 • Zespół Miesiąca – co miesiąc promujemy inny zespół w kreatywny sposób. Jeden zespół piszę wiersz, drugi nagrywa film – potrafimy się bawić. 

Oprócz tego, każdy salon posiada własny budżet na zakup produktów spożywczych dla pracowników: kawę, herbatę i przekąski. 

AdrenalineTEAM – to nasz unikalny projekt angażowania i wynagradzania pracowników, którzy w sposób szczególny angażują się sportowo. Wspieramy ich, wyposażając w odzież sportową. 

Jaką formę zatrudnienia Państwo preferujecie?

Zatrudniamy pracowników na umowę o pracę, wśród naszych zespołów są także pracownicy na umowach cywilnoprawnych oraz kontraktach.

Jak wygląda pierwszy dzień pracy nowoprzyjętej osoby?

Pierwszy dzień to przede wszystkim szkolenia wstępne (m.in BHP, instruktaż stanowiskowy itd.) oraz szeroki wachlarz szkoleń handlowych i operacyjnych. Szkolenie prowadzi przede wszystkim bezpośredni przełożony. Dla naszych pracowników przygotowaliśmy także interaktywną bazę wiedzy – gdzie każda osoba zatrudniona w firmie odnajdzie wiele szkoleń e-learningowych.

Na każdym salonie pracuje także trener sprzedażowy, który w pierwszych dniach uczy nowego pracownika wszystkich tajników pracy handlowej.

  Dla osób szukających zatrudnienia coraz większą wartością jest możliwość rozwoju. Czy oferujecie swoim pracownikom możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji?

  Nasi pracownicy mogą podnosić zarówno swoje kwalifikację przede wszystkim w sprzedaży. Na każdym salonie pracuje trener produktowy oraz visual menchaidaiser – to osoby, które dbają o to, aby każdy z naszych pracowników posiadał najlepszą wiedzę produktową i sprzedażową. Ponadto w ramach naszych struktur posiadamy Trenera i VM regionalnego – to osoby, które na co dzień monitorują poziom wiedzy, szkolą i wskazują kierunki rozwoju pracowników. 

  Ambitne osoby znajdą też u nas możliwość włączenia się w wiele projektów centralnych, zarówno handlowych jak i operacyjnych. Dla wybranych kierowników prowadzone są comiesięczne sesję rozwojowe i coachingowe.

  W jaki sposób motywujecie Państwo pracowników?

  W naszej polityce stosujemy głównie zasady związanymi z budowaniem pozytywnej atmosfery w pracy. Jesteśmy jednym zespołem i bardzo często podkreślamy naszą wspólnotę. Jesteśmy sportowcami, czasem lubimy rywalizację, dlatego często prowadzimy konkursy między salonami – podczas których nasze zespoły mogą wygrywać bonusy m.in. na integrację. Każdy pracownik handlowy, oprócz wynagrodzenia, otrzymuje premię – w zależności od uzyskiwanych wyników. 

  Ile osób obecnie zatrudniacie?

  W chwili obecnej zatrudniamy łącznie 230 osób w 16 salonach stacjonarnych, magazynie i biurze centralnym oraz pracowników mobilnych. 

  W jaki sposób oceniają Państwo umiejętności, dokonania pracowników?

  W chwili obecnej jesteśmy na etapie wdrażania Rocznych Ocen Pracowniczych (ROP), dzięki którym każdy pracownik będzie miał okazję na spotkanie ze swoim bezpośrednim przełożonym. Spotkanie ma na celu rozliczenie z celów, wskazanie mocnych stron oraz obszarów do poprawy.  

   Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników?

   Najczęściej poszukujemy pracowników na stanowiska handlowe: sprzedawcy, VM, trenera, zastępcy kierownika i kierownika. Równocześnie rozwijamy struktury centralne – dlatego często poszukujemy osób na stanowiska do działów marketingu i e-commerce. 

   Czego można życzyć Państwu w najbliższym okresie?

   Przede wszystkim dalszego stabilnego rozwoju i utalentowanych współpracowników. To dzięki wspólnej synergii możemy osiągać zamierzone cele. 

    

    

   Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów!

   Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
   Ofiara mobbingu -Radca prawny
   Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

   Byłeś świadkiem?
   Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

   Potrzebujesz wsparcia?
   Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

   Adrenaline.pl