Dyrektor ds. Sprzedaży Eksportowej

JOBS

Brzeźnica

2016-11-28

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

Jesteśmy jednym z liderów rynku farb i lakierów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyną spółką w branży kontrolowaną przez polski kapitał. Nasz zespół w całej Grupie Kapitałowej tworzy około 1 000 osób. Stawiamy na innowacyjność i jesteśmy organizacją o jasno zdefiniowanym systemie wartości. W ubiegłym roku nasze wyroby trafiły na 26 rynków eksportowych.

Nasz zespół zajmujący się sprzedażą zagraniczną tworzą eksperci bardzo dobrze operujący działaniami na podlegających im rynkach. Szukamy Lidera, dla którego sprzedaż międzynarodowa to pasja i wzywanie, który jednocześnie skoordynuje działania podległego zespołu, prowadząc go do realizacji ambitnych planów sprzedażowych. Jeśli Twoja gotowość do podejmowania wyzwań poparta jest doświadczeniem w zasługujących na uznanie projektach sprzedażowych zapraszamy Cię do kierowania działem odgrywającym kluczową rolę w budowaniu pozycji biznesowej Śnieżki.

Do naszej siedziby w Brzeźnicy (woj. podkarpackie) poszukujemy osobę na stanowisko:

Miejsce pracy: Brzeźnica (podkarpackie)

Nr ref: D/ds/SE/jobs.pl

Forma zatrudnienia: Pełny etat

Zadania dla Ciebie

  • Opracowanie i realizacja strategii oraz planów sprzedażowych dla wszystkich rynków eksportowych Spółki
  • Realizowanie, monitorowanie i raportowanie wyników sprzedaży,
  • Zarządzanie zespołem, zarządzanie talentami i wiedzą, ścieżkami kariery, rozwojem kompetencji
  • Wdrażanie praktyk zmierzających do poprawy efektywności pracy, w tym procedur oraz narzędzi mających na celu optymalizację procesów sprzedażowych
  • Samodzielne prowadzenie negocjacji handlowych  z kluczowymi Klientami Spółki
  • Budowanie oraz rozwijanie trwałych relacji z Klientami
  • Monitorowanie oraz  analiza działań konkurencji
  • Nadzór nad realizacją budżetu,
  • Opracowanie i wdrożenie wraz z Działem Marketingu i Trade Marketingu narzędzi marketingowych wspomagających sprzedaż,
  • Definiowanie i opracowanie nowych produktów we współpracy z Działem Marketingu i Trade Marketingu, planowanie i nadzorowanie kampanii promocyjnych,
  • Poszukiwanie nowych obszarów działalności biznesowej zgodnych ze strategią  firmy,
  • Ścisła współpraca z Działem Obsługi Klienta oraz pozostałymi działami w firmie.

 Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (min. licencjat). Preferowane kierunki: zarządzanie, marketing, ekonomia
  • Około 5-letnie doświadczenie, poparte sukcesami, w sprzedaży eksportowej i zarządzaniu jej strukturami, mile widziane w firmie produkcyjnej, działającej zgodnie z nowoczesnymi standardami, (współpraca bezpośrednio z zarządem będzie dodatkowym atutem)
  • Doświadczenie w przygotowywaniu i wdrażaniu programów współpracy z partnerami handlowymi (pośrednicy, dystrybutorzy, resellerzy etc.) w strukturze sprzedaży wielokanałowej
  • Nastawienie na rezultat, doskonałe zdolności interpersonalne, systematyka w działaniu i strategiczna orientacja biznesowa
  • Elastyczność w działaniu, inicjatywa i aktywne podejście do pracy, umiejętność nieszablonowego rozwiązywania problemów,
  • Rozwijanie członków podległego zespołu zgodnie z potrzebami firmy i indywidualnymi predyspozycjami poszczególnych osób, stawianie ambitnych zadań oraz osiąganie rezultatów poprzez umiejętne zarządzanie zespołem,
  • Zarządzanie sprzedażą oraz umiejętności sprzedaży doradczej
  • Język angielski i rosyjski  na poziomie komunikatywnym,
  • Bardzo dobra znajomość Excela i systemów CRM
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Gotowość do wyjazdów służbowych

Kluczowe są dla nas również Twoje kompetencje: ciekawość ludzi i świata, duża komunikatywność i umiejętność budowania relacji z osobami na każdym poziomie organizacji, otwartość, gotowość do pracy  nad różnymi projektami jednocześnie i pod presją czasu, wytrwałość w dążeniu do celu i nastawienie na rezultat, umiejętność planowania, organizacji pracy i zarządzania priorytetami, innowacyjne podejście i myślenie out of the box.

Co oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Pracę w organizacji o jasno zdefiniowanym systemie wartości,
  • Możliwość realizacji ambitnych projektów, mających wpływ na budowanie pozycji biznesowej Śnieżki,
  • Perspektywy rozwoju zawodowego, dostęp do interesujących szkoleń,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i osiąganych wyników,
  • Bogaty pakiet socjalny,
  • Komfortowe przestrzenie biurowe oraz pyszną kawę z ekspresu, bez ograniczeń.

Osoby zainteresowane przedstawionymi wyzwaniami oraz spełniające powyższe oczekiwania zapraszamy do przesłania aplikacji za pomocą przycisku:

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 99428 ofert pracy. Sprawdź!