Starszy administrator Linux

Madkom SA

Gdynia

2016-11-09

Madkom SA to spółka, która działa w obszarze oprogramowania dla samorządów oraz służb publicznych
od 2005 r. Nasze systemy optymalizują pracę urzędów w zakresie obiegu dokumentów, zarządzania budżetem oraz systemami dostępu do usług publicznych.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

 Miejsce pracy: Gdynia

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za utrzymanie i rozwój infrastruktury technicznej spółki oraz wdrażanie i utrzymanie systemów spółki u klientów

Obowiązki:

  • monitorowanie działania serwerów oraz sieci
  • instalacje systemów
  • tworzenie i utrzymywanie dokumentacji technicznej
  • optymalizacja konfiguracji pod kątem optymalnego wykorzystania dostępnych zasobów
  • przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa systemów, aplikacji i baz danych
  • planowanie i wykonywanie kopii zapasowych
  • wsparcie techniczne dla systemów spółki użytkowanych przez klientów
  • zapewnienie ciągłej pracy infrastruktury

Wymagania:

  • doświadczenie w realizacji utrzymania sieci i infrastruktury technicznej złożonych systemów teleinformatycznych
  • znajomość systemu Linux (preferowany Debian) na poziomie administracyjnym
  • dobra znajomość serwerów http Apache2 i Nginx
  • znajomość i doświadczenie w konfiguracji i utrzymaniu NFS
  • umiejętność diagnozowania problemów systemowych oraz sieciowych
  • praktyczna znajomość przynajmniej jednego silnika baz danych (preferowany PostgreSQL) od strony administratora (konfiguracja)
  • umiejętność tworzenia skryptów w bashu lub w innym języku skryptowym (Perl, Python)
  • praktyczna wiedza o sieci i komunikacji (protokoły IP, SSL, routing, DHCP, DNS)
  • doświadczenie z przynajmniej jednym systemem kontroli wersji (preferowany Git)
  • praktyczna znajomość systemów wirtualizacji, w tym KVM, OpenVZ, LXC, Docker
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej z wdrażanych usług
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na pełne rozumienie dokumentacji

  • odpowiedzialność i samodzielność w działaniu
  • rozumienie bezpieczeństwa sieciowego

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z systemami z rodziny Windows, OSX
  • znajomość takich technologii jak MySQL, MongoDB, HAProxy, Redis,

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub działalność gospodarczą
  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • świetną atmosferę pracy (dni tematyczne, imprezy integracyjne)
  • smaczny poczęstunek – świeże owoce w każdy poniedziałek
  • pracę w atrakcyjnej lokalizacji (siedziba firmy w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym)

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojej aplikacji (CV) bezpośrednio na nasz adres mailowy: APLIKUJ prosimy o umieszczenie w tytule maila prosimy o umieszczenie informacji - "Starszy Administrator - Gdynia"

Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych Dz. U., Nr 133, poz. 883) oraz przyszłych rekrutacji. Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej aplikacji na poczet przyszłych procesów rekrutacyjnych.

Dziękujemy wszystkim osobom zainteresowanym współpracą z Madkom SA. Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi osobami.

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 99427 ofert pracy. Sprawdź!