Asystent dziecka niepełnosprawnego

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Kraków

2016-10-30

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego poszukuje osób na stanowisko: asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym.

Zakres obowiązków:

  • wykonywanie czynności opiekuńczych, tj. pomoc dziecku w skorzystaniu z posiłku, toalecie, przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania, organizacji czasu wolnego;
  • pomoc dziecku w dotarciu do podmiotów realizujących na jego rzecz działania w zakresie zdrowotnym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, opiekuńczym, aktywizującym, itp.;
  • towarzyszenie dziecku w kontaktach z rówieśnikami;
  • towarzyszenie dziecku w  trakcie zajęć edukacyjnych, rehabilitacyjnych w zastępstwie rodzica, który w tym czasie realizuje własne potrzeby zdrowotne, zawodowe, edukacyjne lub podejmuje sprawy urzędowe;
  • pomoc dziecku w nauce lub przyswojeniu podstawowych umiejętności życiowych i społecznych;
  • towarzyszenie rodzicowi w kontaktach ze służbą zdrowia czy innymi podmiotami istotnymi dla rozwoju dziecka;
  • udzielanie informacji rodzicom w zakresie pozyskiwania wiedzy o formach i podmiotach mogących udzielić pomocy dziecku.

Wymagania:

  • kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalającego świadczyć wymagane usługi – mile widziani studenci ostatnich lat studiów magisterskich.
  • doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi,
  • znajomość zagadnień związanych z niepełnosprawnością,
  • wysoka kultura osobista, skrupulatność, rzetelność oraz sumienność w realizacji prac,
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów społecznych, kreatywność, pomysłowość,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy,
  • niekaralność (wymaganie potwierdzenie zaświadczeniem o niekaralności na dalszym etapie rekrutacji),
  • biegła obsługa komputera (Internet, MS Office - Excel, Word, Outlook, PowerPoint).

Mile widziane:

  • znajomość zagadnień z zakresu pierwszej pomocy,
  • znajomość alternatywnych metod komunikacji,
  • doświadczenie w pracy z osobami o różnych niepełnosprawnościach lub wykształcenie kierunkowe związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi,
  • umiejętności muzyczne, plastyczne, doświadczenie w animacji zabaw dziecięcych.

Czas pracy: ELASTYCZNY CZAS PRACY – według potrzeb odbiorców usług i możliwości asystenta, w przedziałach czasowych 09.00 – 19.00, 7 dni w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem miesięcznym.

Prosimy o odpowiedzi na poniższe pytania selekcyjne. Aplikacje bez odpowiedzi nie będą rozpatrywane.

Pytania selekcyjne:

  1. Jednym z wymagań jest posiadanie doświadczenia, związanego z pracą z dziećmi
    z niepełnosprawnościami. Prosimy o opisanie w kilku punktach, na czym polega Pani/Pana doświadczenie w tym zakresie.
  1. Prosimy o krótkie opisanie jakiegoś zdarzenia z Pani/Pana życia, świadczącego, że posiada Pani/Pan zdolności organizacyjne i jest Pani/Pan osobą odpowiedzialną.
  1. Proszę zaproponować własne rozwiązanie podczas poniższej sytuacji:

„Dziecko podczas spaceru reaguje niespodziewanie w sposób skrajnie przesadny na dźwięk przejeżdżającej ulicą karetki: wyrywa się , krzyczy, itp. Jakie działania podjąłbyś/ podjęłabyś jako opiekun dziecka?”

  1. Jakiego wynagrodzenia spodziewa się Pani/Pan na takim stanowisku? Proszę o podanie konkretnej kwoty brutto za godzinę pracy lub "widełek".

Łączymy cele społeczne z ekscytującą i wymagającą pracą. Dołącz do nas!!!

Więcej informacji na temat działań Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego znaleźć można na stronie www.firr.org.pl

Prosimy o przesłanie swoich ofert na adres email: APLIKUJ lub osobiście (z dopiskiem: "Aplikacja: Asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym”) do siedziby Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Wybickiego 3a, 31-261 Kraków.

Jeśli wysyłasz swoje zgłoszenia masowo, gdzie się tylko da i na obojętne stanowisko - nie trudź się, oszczędź swój i nasz czas, NIE PRZYSYŁAJ SWOJEJ OFERTY.

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 102829 ofert pracy. Sprawdź!