Programista Big Data

SnapRapid

Poznań

2016-10-27

Firma

SnapRapid jest firmą technologiczną oferującą usługi w zakresie analizy treści w branży sportowej oraz rozrywkowej. Jesteśmy globalnym liderem w analizie zdjęć i filmów w mediach społecznościowych pod kątem ekspozycji światowych marek. Dołącz do zespołu, który zmienia zasady gry na światowym rynku! Aby osiągnąć nasz cel, potrzebujemy najlepszych inżynierów. Jeśli jesteś jednym z nich i szukasz nowych wyzwań – czekamy na Twoje zgłoszenie.

Opis stanowiska

Jako Inżynier Big Data będziesz odpowiedzialny za tworzenie narzędzi i mechanizmów do ekstrakcji i przechowywania ogromnych ilości informacji z Sieci. Twoim podstawowym zadaniem będzie ulepszanie naszej procedury przetwarzania danych i zapewnianie, aby wyniki przetwarzania były zapisywane i dostępne w czasie rzeczywistym. Kandydat na to stanowisko powinien posiadać solidne doświadczenie w zarządzaniu wielkimi zbiorami danych oraz w ekstrakcji danych z Sieci (w szczególności mediów społecznościowych).

Obowiązki

  • Rozumienie modelu biznesowego firmy i proponowanie rozwiązań dostosowanych do wyzwań stawianych przez rynek

  • Ocena i poprawa mechanizmów ekstrakcji danych z Sieci i ich przechowywania

  • Ścisła współpraca z zespołem do analizy danych w celu strukturyzowania informacji w sposób umożliwiający ich efektywną analizę

  • Przeprojektowanie naszych baz danych w celu zwiększenia pojemności i efektywności

  • Tworzenie ujednoliconego API umożliwiającego dostęp do danych przez różne usługi

Wymagane kwalifikacje

  • Szerokie doświadczenie w pracy z MongoDB (w szczególności optymalizacja struktury danych i zapytań)

  • Doświadczenie w budowaniu systemów wielkoskalowych i platform działających w czasie rzeczywistym (preferowane Hadoop/Hive/Spark)

  • Dobra znajomość Python, Java i web-stack (HTML/CSS/JS)

  • Doświadczenie w tworzeniu oprogramowania w oparciu o zewnętrzne API / RESTful web services / strumienie danych

  • Znajomość systemów kontroli wersji (najlepiej rozproszonych np. Git)

  • Praktyczna znajomość Linux CLI

  • Osoba dobrze zorganizowana, drobiazgowa

  • Wiedza z zakresu data mining, uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego będzie dodatkowym atutem

  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Lokalizacja Londyn / Poznań

Wynagrodzenie 6.500 zł – 10.000 zł brutto w zależności od umiejętności i doświadczenia

Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie swojego CV w języku angielskim.

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 102325 ofert pracy. Sprawdź!