LEAD QA AUTOMATION ENGINEER

DataArt Wrocław sp. z o.o.

Wrocław

2016-10-19

Naszym klientem jest brytyjski bank, który należy do grona największych firm finansowych na świecie. Na chwilę obecną aktywa banku, założonego trzy wieki temu, liczone są w bilionach dolarów. W trakcie swojej historii przedsiębiorstwo oferowało klientom duży wybór produktów bankowych. Razem z rozszerzeniem linii produktów i wzrostem liczby klientów, obsługa techniczna stawała się coraz bardziej skomplikowanym i kosztownym procesem. Równocześnie rozwój technologii wpłynął na wzrost wymagań użytkowników również wobec strony wizualnej aplikacji bankowych, jak i stopnia automatyzacji pracy z systemem bankowym. Dlatego powstała potrzeba odnowienia całego systemu IT, który zostanie ulepszony dla wykorzystania współczesnych technologii. Zmiany będą dotyczyły modernizacji interfejsu użytkownika w aplikacjach bankowych i ulepszenia ich integracji. Duża ilość papierkowej roboty, którą wykonywali pracownicy banku, zostanie zautomatyzowana i przeniesiona do formatu elektronicznego.

Specjaliści DataArt we współpracy z programistami klienta tworzą nowe i modernizują stare aplikacji bankowe. Ich uwaga skupi się także na portalu klienta, który agreguje wszystkie informacje użytkownika i umożliwia łatwe przejście do dowolnego produktu bankowego. Oprócz tego stworzony zostanie system, który służy do przechowywania danych klientów oraz aplikacje do przydzielania kredytu samochodowego, wydawania kart płatniczych, rejestracji kont. Kilka nowych produktów pozostaje jeszcze w fazie projektowania.

Praca w tym projekcie pozwoli Ci wziąć udział w modernizacji technologicznej dużej instytucji finansowej, tworząc produkt z którego będzie korzystało miliony użytkowników. Ponadto otrzymasz doświadczenie w wytwarzaniu oprogramowania według zwinnej metodyki (Agile).

JavaScript występuje jako jedyna baza danych dla wszystkich produktów na bazie frontendu. Po stronie serwera aplikacje biznesowe realizowane są w formie mikroserwisów bez fiksacji stanu (stateless micro-services). Dzięki temu jest możliwe skalowanie rozwiązania w zależności od obciążenia z zachowaniem wysokiej niezawodności i wydajności. Mikroserwisy stworzone z użyciem Java to serwisy RESTful, które odbierają żądania wprost z interfejsu użytkownika (UI) i komunikują się z innymi systemami bankowymi (BPM, ESB, warstwa trwałości danych (persistence layer) i inne). Komponenty, z których składają się mikroserwisy, są przechowywane w repozytorium banku (artifactory) i gotowe do ponownego wykorzystania bez konieczności kopiowania kodu.

Wymagania:

Co najmniej 5+ letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (testowanie manualne aplikacji webowych).
Doskonała znajomość metod testowania aplikacji.
Obszerne doświadczenie w testowaniu automatycznym.
Doświadczenie w prowadzeniu dokumentacji testowej (plany testowania, przypadki testowe).
Doświadczenie w zarządzaniu zespołem QA.
Dobra znajomość podstaw testowania (rodzaje testów, metody ich organizacji)
Praktyczne doświadczenie w posługiwaniu się przynajmniej jednym z narzędzi: Selenium, Serenity, TestComplete, QTP, JMeter lub podobnym.
Dobra znajomość baz danych, praktyczna znajomość SQL.
Znajomość zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania (Agile) oraz metodyki Scrum.
Umiejętność efektywnej współpracy z rozproszonym zespołem programistów, testerów i analityków (w Polsce i Wielkiej Brytanii).
Umiejętność szybkiego uczenia się i zdolność do opanowania nowych technologii.
Dobre umiejętności komunikacyjne oraz znajomość technicznego j. angielskiego (co najmniej na poziomie Intermediate).
Doświadczenie w pracy z klientami zagranicznymi (USA, Wielka Brytania).

Naszym pracownikom oferujemy:

Atrakcyjne wynagrodzenie
System premiowania
Płatne nadgodziny i urlopy
Elastyczny czas pracy
Wyjazdy zagraniczne
Dodatkowe ubezpieczenia
Naukę języka angielskiego
Wewnętrzny program rozwoju zawodowego
Spotkania integracyjne, wynajęcie sali sportowej
Brak wymaganego dresscode'u
Pokój odpoczynku
Kawę, herbatę oraz owoce w ciągu dnia pracy
Doskonałą lokalizację biura

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 100403 ofert pracy. Sprawdź!