Księgowy / Księgowa

European Agent Company Sp. z o.o.

Warszawa

2016-11-29

Grupa firm zajmująca się eksportem, importem, działalnością usługowo-turystyczną i dystrybucją poszukuje kandydatów na stanowisko:

Księgowa / Księgowy

Obowiązki:

  • kompleksowe prowadzenie ksiąg rachunkowych naszych Spółek (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki osobowe),
  • bieżąca weryfikacja dokumentów księgowych pod kątem rachunkowym i formalno-merytorycznym,
  • uzgadnianie kont księgowych,
  • uzgadnianie rozrachunków i windykacja należności,
  • prowadzenie rejestrów i kalkulacji dla potrzeb sporządzania deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT i innych),
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i MSSF,
  • sporządzanie raportów do Urzędu Statystycznego,
  • bieżąca komunikacja z Klientami oraz instytucjami państwowymi (ZUS, GUS, US),
  • asysta przy audytach rachunkowych oraz podatkowych i kontrolach podatkowych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (mile widziane o specjalności rachunkowość)
  • co najmniej 2 letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości (atutem będzie doświadczenie w firmie świadczącej usługi księgowe),
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych (sporządzania deklaracji, sprawozdań finansowych etc.),
  • dobra znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości,
  • praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania księgowo-finansowego,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • samodzielność i odpowiedzialność,
  • dyspozycyjność i zaangażowanie.

Mile widziane:

  • posiadanie certyfikatu księgowego Ministerstwa Finansów, uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
  • znajomość programu RAKS SQL
  • dobra znajomość angielskiego

Oferta:

  • praca w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie
  • prywatna opieka medyczna po okresie próbnym

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji (CV) na adres mailowy:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prosimy o zamieszczanie klauzuli : „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. Ust. Nr 133, poz. 883).”