Praktyki z zakresu tłumaczeń technicznych

Centrum Lokalizacji C&M

Wrocław

2016-10-10

Centrum Lokalizacji CM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Parkowa 19, 51-616 Wrocław

www.cmlocalization.eu

E-mail: APLIKUJ

Tel. +48 71 786 70 99

Firma świadcząca profesjonalne usługi tłumaczeniowe

 zaprasza zainteresowane osoby do odbycia

praktyki zawodowej z zakresu
tłumaczeń technicznych

Centrum Lokalizacji CM od ponad 10 lat zajmuje się lokalizacją oprogramowania i tłumaczeniami technicznymi. Wszechstronną wiedzę oraz doświadczenie w zarządzaniu wielojęzycznymi projektami tłumaczeniowymi zdobywaliśmy współpracując zarówno z największymi firmami, jak i ze średnim przedsiębiorstwami, dostarczającymi najnowocześniejsze technologie z takich obszarów, jak informatyka, telekomunikacja, automatyka i robotyka, motoryzacja, energetyka, elektronika i medycyna. Oferujemy najwyższej jakości tłumaczenia z języków zachodnioeuropejskich na języki Europy Środkowo-Wschodniej. Wysoką jakość wykonywanych przez nas usług tłumaczeniowych potwierdza uzyskanie certyfikatu ISO 17100.
C&M prowadzi zaawansowane prace nad maszynowymi tłumaczeniami (MT), maszynową obsługą terminologii wspomaganą przez człowieka oraz kontrolą jakości. Firma należy do międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń branżowych, takich jak GALA, TAUS Data Association i PSBT.

Celem praktyki jest m.in.:

Poznanie zasad obsługi narzędzi CAT: SDL Trados 2007, SDL Trados Studio, memoQ, Idiom

  • Poznanie procedur, funkcji i narzędzi służących do automatycznej kontroli jakości tłumaczeń
  • Poznanie zasad wykonywania korekty tłumaczeń w parze językowej PL<>EN

Wymagania

• Licencjat z anglistyki, podstawy obsługi narzędzi CAT, bardzo dobra znajomość języka polskiego.
Obowiązki

• Korzystanie z narzędzi CAT, takich jak SDL Trados, SDL Trados Studio, memoQ, Idiom czy Catalyst,
• Wykonywanie tłumaczeń technicznych, informatycznych, biznesowych, medycznych itp.,
• Wykonywanie korekt i redakcji tekstów.
Mile widziane

• Biegła znajomość narzędzi CAT i drugiego języka obcego.
Oferujemy

• Szkolenie z zakresu specyfiki tłumaczeń technicznych,
• Szkolenie z wykonywanie korekt i redakcji tekstów.

Nasza oferta jest także skierowana do osób niepełnosprawnych.

Osoby zainteresowane odbyciem praktyki proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia wraz z życiorysem na adres: APLIKUJ. W tytule maila proszę wpisać: Praktyki tłumaczeniowe.

Proponowane oferty pracy:
Sprawdź wszystkie oferty pracy:
Dzisiaj: 102779 ofert pracy. Sprawdź!