City Systems Sp. z o.o.

Magdalenka

Opinie o City Systems Sp. z o.o.

Janosik 2012-11-26 13:33:52
Firma rodzinna [usunięte przez moderatora] Płaca bez nadgodzin. Praca po 10-12h to standard. Po przepracowaniu w/w firmie ok. trzech m-cy byłem świadkiem roszady trojga ludzi. Warunki pracy w siedzibie firmy przy mrozie na dworze w pomieszczeniu gdzie się pracowało przez minimum 6h to 10-13 stopni C. W celu zaoszczędzenia na pracowniku była sytuacja - jednorazowa choć była stołowania się w barze mlecznym wraz z ludźmi bezdomnymi przy pełnym wspaniałym kontakcie z ich brudem i dość specyficznym zapachem dającym się wyczuć i "umilać mi" obiad niczym dobre perfumy z kilku metrów. Nie mówię już, że w tej firmie nie ma się zdania, a raczej nie można mieć własnego zdania - od razu kończy się to "awanturą" [usunięte przez moderatora] Były też przypadki inwektyw.
Pomimo tego można się parę ciekawych rzeczy nauczyć. Kilka razy nawet udało mi się zwolnić z pracy kilka godzin, lub nawet cały dzień lecz w porównaniu z czasem przepracowanym za darmo to był to promil.
Jeśli jednak bardzo potrzebujesz pieniędzy i masz w sobie duże chęci do pracy, raczej nie zamierzasz się wiązać z tą firmą na stałe, a także jesteś bardzo ugodowy to praca w tej firmie jest wymarzona dla Ciebie.
Zawsze możesz nie brać tych uwag do siebie i sam spróbować swoich sił w tej pracy i przekonać się ile prawdy jest w tej opinii.
9
Pigalak 2015-03-23 08:27:12
Pracowałem w tej firmie przez kilka miesięcy. Poprzedni wpis bardzo prawdziwy. Praca po kilkanaście godzin dziennie, czy wyjazdy w delegację po całym dniu pracy to norma.
Gdy poprosiłem o ustosunkowanie się pracodawcy do kwestii nadgodzin (miałem zanotowane kiedy i ile godzin przepracowałem) dowiedziałem się że nie ma mowy i zostałem zwolniony.
Nie należy też liczyć na uczciwość pracodawcy. Nie dotrzymują danego słowa.
Sama praca interesująca, ale nauczyć się za wiele nie da. Atmosfera w biurze zwykle przyjemna, zdarza się nawet, że szef częstuje ciastkami, ale może się to zmienić w ciągu kilku minut. Wówczas robi się bardzo nieprzyjemnie.
Wymagane jest ślepe posłuszeństwo szefostwu. Własne pomysły i spostrzeżenia nie są brane pod uwagę. Bez zatwierdzenia przez szefa nie wolno nawet wysłać maila :-)
Jeżeli ktoś jest bardzo zdesperowany, to może kilka miesięcy popracować, ale bezwzględnie należy szukać w międzyczasie czegoś normalniejszego. W tej firmie nie ma pracowników z długim stażem - to chyba o czymś świadczy...
5
Kloss 2015-05-22 17:22:40
Wszystko się zgadza...KOMEDIA jak w Monty Python...
4
Tajemniczy Pracownik. 2017-07-27 20:21:52
Tak, cała prawda o "generale". Dodam, że wszystko, zwłaszcza w trakcie prowadzenia instalacji jest przez pracodawców notowane z dokładnością co do minuty. Po co? Przy próbie rozliczenia za nadgodziny można otrzymać odpowiedź: "Tobie wypłata za nadgodziny się nie należy. Praca ma charakter ryczałtowy, a gdybyśmy mieli się z Tobą ze wszystkiego rozliczać gorzej byś na tym wyszedł" - w tym momencie wyciągany jest notatnik, po czym można usłyszeć:
1. poniedziałek, 1 kwietnia 2022 rok, godzina 9:57 - pozostawienie bez opieki wkrętaka (narażenie firmy na straty)
2. itd.
Oczywiście, to nic, że obok stał "generał" i wszystko miał pod swoim pilnym okiem, a Ty udałeś się do auta zaparkowanego 15metrów dalej po przewód, aby móc dalej prowadzić instalacje :)

Aż dziwne, że jeszcze nikt nie zgłosił ich do PIP. Sam miałem ochotę, ale odpuściłem temat.
1
Zostaw swoją opinię o City Systems Sp. z o.o. - Magdalenka
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie City Systems Sp. z o.o.