Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga

Cieszyn

Opinie o Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga

Majka 2015-12-28 18:00:17
Bardzo uczciwy pracodawca! Bardzo dobre warunki płacowe!!!!, zatrudnienie wyłącznie na umowę o pracę, bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera, bardzo zgrany i sympatyczny zespół pracowników. Wymagana wiedza z elektroniki i elektrotechniki na poziomie zaawansowanym!
4
Arek 2016-01-08 13:06:00
Pracowałem dość długo w tej firmie, która składa się z kilku sklepów na terenie śląska. Ja zatrudniony byłem na stanowisku sprzedawcy w sklepie głównym w Bielsku-Białej. Postaram się dość szczegółowo opisać warunki z punktu widzenia pracownika.
1. Rozmowa kwalifikacyjna.
Starając się o pracę, po złożeniu dokumentów, kandydat zapraszany jest na rozmowę kwalifikacyjną z właścicielem firmy. Oczywiście bardzo ważne jest aby posiadać dość obszerną wiedzę z elektroniki, elektrotechniki jak również informatyki. Mile widziane jest doświadczenie, ale (tu uwaga!!!) nie mniej ważne są też poglądy polityczne. Oczywiście nikt nikogo bezpośrednio o to nie pyta, ale zważając na to, że rozmowa trwa ponad godzinę i ma raczej formę luźnej dyskusji na każdy temat, szef jest w stanie dość szczegółowo prześwietlić kandydata. Dużym atutem będzie tu poparcie dla obecnej partii rządzącej i daleko idąca sympatia dla jej prezesa.
2. Szkolenie.
Jeśli rozmowa wypadnie pozytywnie, kandydat rozpoczyna pracę od następnego dnia. Od tej pory pracuje pod okiem któregoś z doświadczonych pracowników. Pracę teoretycznie rozpoczyna się o godzinie 9:00, a kończy o 17:00. Praktycznie wygląda to nieco inaczej, gdyż nowi pracownicy przechodzą trzymiesięczne szkolenie ze znajomości asortymentu rozpoczynające się o godzinie 7:00, natomiast po zakończeniu dnia wychodzi się nie wcześniej niż o 17:30. Praca (a raczej nauka) pod nadzorem innego pracownika to też loteria. Gdy trafi się na kogoś, kto chcę Cię rzeczywiście czegoś nauczyć, pozwala Ci obsługiwać klientów przyglądając się jedynie i pomagając. Gdy trafisz do kogoś, komu zależy jedynie na zrobieniu jak największego obrotu (co wiąże się z wysokością premii), stoisz tylko przyglądając się czyjejś pracy i tracisz czas.
3. Warunki pracy.
Warunki pracy poza tym, że pracuje się na stojąco przez 8 godzin, są dość komfortowe. Nie ma tu klasycznej lady, tylko cztery oszklone okienka (jak w aptece), do których obowiązuje
1
Arek 2016-01-08 13:09:25
jedna kolejka. Stanowiska sprzedawców nie są wyposażone w kasy fiskalne. Sprzedaży dokonuje się za pomocą komputerów ręcznie wpisując kody produktów, co jest dość uciążliwe. Łatwiejszym rozwiązaniem byłyby kody kreskowe, ale nie wiedzieć czemu nie są one w tej firmie stosowane. Gotówkę inkasuje się do jednej wspólnej szuflady znajdującej się pośrodku sali sprzedaży, więc nie ma możliwości oddzielnego rozliczania każdego ze sprzedawców. Z tego też powodu, nowy pracownik przez około pół roku nie ma nawet prawa dotknąć podawanej mu przez klienta gotówki, lecz musi w tym celu wezwać innego uprawnionego pracownika, co wygląda dość śmiesznie z punktu widzenia klienta.
4. Wynagrodzenie.
Nie ma tzw. Umów śmieciowych. Każdy pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę, a pensje zaczynają się od 2000zł netto wzwyż i uzależnione są od wypracowanego obrotu.
5. Wielki Brat Patrzy…
Cała firma mieści się w dość dużym parterowym obiekcie w którym oprócz sali sprzedaży znajduje się potężny magazyn, szatnie, toalety, sala szkoleniowa i liczne pomieszczenia biurowe. Nie jest jednak tam zatrudniony ani jeden pracownik ochrony. W zamian za to jest system monitoringu, którego mógłby pozazdrościć nawet Pentagon czy siedziba CIA. Kamery są dosłownie wszędzie, a ich ilość jest powalająca, gdyż każdy centymetr sześcienny przestrzeni wewnątrz obiektu a także na zewnątrz jest bacznie obserwowany. Nigdy nie policzyłem wszystkich kamer, ale w samej tylko sali sprzedaży jest ich około osiemdziesięciu, więc w całym obiekcie liczba ta może wynieść nawet około trzystu. Jedynie w toalecie nigdy nie zauważyłem niczego, co mogłoby być ukrytą kamerą, ale zawsze przyjmowałem że tam też sięga wzrok Wielkiego Brata. Poza tym każdy pracownik wyposażony jest w zawieszony na szyi chip otwierający każde drzwi i przejścia między stoiskami, więc zapewne za pomocą tego udogodnienia jest też możliwe śledzenie pozycji każdego z pracowników na terenie obiektu. Nigdy nie dowiedziałem się te
2
Arek 2016-01-08 13:10:53
ż, czy kamerom towarzyszą mikrofony, ale przezornie unikałem prowadzenia rozmów w szatni czy kuchni podczas przerwy śniadaniowej.
6. Podsumowanie
Czy warto starać się tam o pracę? Zdecydowanie tak! Warunki pracy dość dobre, czysto sucho i ciepło, a płaca dość wysoka.
1
Roberto 2016-04-05 23:18:12
Ile ci zapłacił za taki wpis ??
2
Klient 2016-12-28 21:33:07
Starszy sprzedawca w Cieszynie to największy gbór jakiego kiedykolwiek spotkałem. Odradzam
1
Sprzedawcy z Cieszyna 2016-12-30 11:09:03
Witam,
Każdy z Nas może mieć czasem gorszy dzień. Jesteśmy tylko ludźmi. Proszę mi wierzyć, że na pewno nie było to działanie celowe. Przepraszamy i zapraszamy na zakupy.
5
Zostaw swoją opinię o Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga - Cieszyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Nowy Elektronik Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Faruga