Wydawnictwo Alegoria Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Wydawnictwo Alegoria Sp. z o.o.

autorka 2015-05-07 19:58:00
Odradzam. Wydawnictwo zwleka z płatnościami za sprzedaż książek jak najdłużej może, trzeba się wielokrotnie dopominać, skutkuje (albo i nie) dopiero wysłanie maili do wszystkich pracowników firmy... Alegoria nie przestrzega warunków umowy, a nawet potrafi przesłać rozliczenie z błędami (oczywiście na niekorzyść autora). W tej chwili zalega z pieniędzmi.
1
frajerka 2015-07-09 09:50:45
Zgadzam się całkowicie - umowa to fikcja, a o każdą płatność trzeba się upominać wiele razy.
Przestrzegam.
1
xx 2015-07-10 09:15:01
Oszuści! Nie płacą, zawalają terminy, gdy im wygodnie nie odpisują na maile.
Polecam unikać.
tete 2015-09-24 01:59:19
Zgadzam sie z przedstawionymi tu opiniami. Wydawnictwo zalega z platnosciami, szefowa jest nieslowna i niesolidna. Takie traktowanie ludzi jest naganne. Przestrzegam przed wspolpraca z ta firma. Jesli sie jednak zdecydujesz, to twoje nerwy na tym ucierpia. Lepiej sobie znalezc innego wydawce.
1
teżautorka 2015-12-07 13:40:22
Potwierdzam wszystko. Nieprawdopodobne ego właścicielki połączone z totalnym brakiem solidności i zawalaniem wszystkiego. Naprawdę można stracić nerwy i zdrowie podczas takiej współpracy. Stawki bardzo marne, nie jestem do dziś pewna, czy Alegoria była tak nieudolna, że nie sprzedała prawie wcale ładnie wydanej książki mojego autorstwa, czy jednak właścicielka po prostu minęła się z prawdą i sprzedała więcej, niż twierdziła. I już się chyba nie dowiem, bo po przyjemnościach jakie mnie tam spotkały trzymam się z daleka...Czy tylko ja mam wrażenie, jakby właścicielka torpedowała sukces wydawanych książek?
2
xx 2015-12-17 11:42:53
Mnie też trudno uwierzyć w aż tak marną sprzedaż - prawdy trudno dociec. Nie wiem jak wydawnictwo miałoby się utrzymać przy tak żenująco niskiej sprzedaży - a z tego co widzę to kwestia nie tylko mojej książki, inni mają podobnie.
A ego właścicielki rozbuchane niebotycznie. Pani ma monopol na rację zawsze i we wszystkich kwestiach.
Ja też trzymam sie już z daleka i to samo polecam innym. Kochani, strzeżcie się, naprawdę.
1
Kasia 2016-01-21 11:15:11
Dzień dobry, poszukuję autorów, którzy mieli nieprzyjemność współpracy z Alegorią. Wraz z innymi w podobnej sytuacji planujemy przestrzec świat wydawniczy i ewentualnych współpracujących. Kto chciałby się dołączyć lub dowiedzieć więcej, proszę o kontakt: katarzyna(małpa)nioska.com
Liczę, że uda nam się coś w tej sprawie wspólnie zdziałać.
Pozdrawiam,
Kasia Bogucka
1
J. 2017-04-05 10:40:48
Pani Kasiu, napisałam do Pani maila w tej sprawie. Mam też pytanie zasadnicze: czy w takiej sytuacji gdy wydawnictwo nie daje znaku życia, ani nie informuje od ponad roku czy sprzedała jakikolwiek egzemplarz ksiązki, mogę to uznać za złamanie umowy wydawniczej i de facto zaproponować powieść po przeróbkach oraz gdy stworzę kontynuację innemu wydawnictwu? Umowa z Alegorią trwa 5 lat, więc jeszcze mi trochę zostało.
fotograf 2017-05-25 23:58:54
Miałem to nieszczęście współpracować z wydawnictwem. Nigdy na swojej drodze zawodowej nie spotkałem osoby tak nie uczciwej jak właścicielka wydawnictwa.
Zostaw swoją opinię o Wydawnictwo Alegoria Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo Alegoria Sp. z o.o.