Macrosat Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe K. Kacprowicz

Barczewo

Opinie o Macrosat Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe K. Kacprowicz

Kandydant 2015-09-24 21:12:13
Witam nie polecam wszystkim tej firmy szkoda czasu. Zamieszczają ogłoszenie które już wisi 2 miesiące. Zapraszają na rozmowę, ustalają termin w którym będzie decyzja którego nigdy się nie trzymają po prostu olewają człowieka który był u nich na rozmowie. Po prostu mówią co innego a robią co innego. Nie polecam.
1
Doktor Gregory House 2016-09-09 17:56:55
Co jest przyczyną takiego podejścia, które wskazał Kandydat ?
Podejście samego właściciela. Podkreślam właściciela bowiem
właściciel a pracodawca w tym wypadku to dwa różne światy.
Należy się spodziewać następującego prozaicznego podejścia
właściciela do Ciebie jako osoby, dzięki której ma on pozyskać zysk
(przychód-koszty). Dlatego oczekuje się tu maksymalnie możliwego zysku.
Ty jako starający się pracownik w zasadzie nie jesteś tu potrzebny.
Masz zarobić oczekiwany zysk. Jak? Kombinuj! Może się uda.
Niestety w trakcie zatrudnienia pracownik jednak odczuwa nieprzerwany niepokój.
Przede wszystkim położona jest tu z góry atmosfera pracy. Tu od pierwszego dnia Będziesz
miał poczucie, że nie wolno ci popełnić błędu bo Będziesz za
niego surowo skarcony i... wyśmiany/obgadany oczywiście z konsekwencjami.
Ale nie ma obaw inni też się tu mylą albo mają często brzydkie wady i braki wiedzy.
Ale jednak mają co najmniej 1,5 roku za sobą. I przetrwali. Bez obaw. Siedzą cichuteńko posłuszni. Pamiętaj nie Będziesz miał się tu do kogo zwrócić w związku z przemyśleniami i po tym czasie. Nie, nie po to aby ci ktoś pomógł. Po to tylko aby poczuć swobodę i potwierdzić czy dobrze zakładasz/myślisz o rozwiązaniu problemu. Taka chęć nawiązania dialogu szybko Cię zgubi. Bo wykazuje Twoją niepewność. A Kto jej nie ma? Gdy Będziesz chciał uzupełnić jakieś wiadomości to lepiej zrób to we własnym zakresie. Jak zaistnieje sytuacja (a zaistnieje bo taka jest natura ludzka), w której sam na własną zgubę Wskażesz na swoje braki nie bierz do głowy bo nie Przetrwasz do końca miesiąca. Zaczniesz się mylić częściej. Zaczniesz ważyć słowa i z atmosfery nici. I tak dzień za dniem. Oczywiście Nikt Ci nic nie zarzuci tego braku od razu tylko jak nadarzy się okazja do podsumowania twojej pracy wszystko zostanie Ci przytoczone/przypomniane. Będziesz osądzony.
Często samodzielność nie ma tu szans zaistn
1
Doktor Gregory House 2016-09-09 18:02:03
Często samodzielność nie ma tu szans zaistnieć. Ponieważ wszystko musi być zatwierdzone
przez właściciela. I oczywiście tu Uważaj Jak Zrobisz coś, jakąś pracę nie po myśli właściciela również Zostaniesz osądzony. W zasadzie skazany.
Myślisz może, że jak to przecież musi być realizowany jakiś plan dzienny Twoich prac. Owszem to by było super. Robisz to co Masz zrobić i ok. Zachowując zawsze drogę służbowa. Tylko skąd na litość Boską Masz wiedzieć, że jest zrobiona robota na ten dzień na 100%? Jednak podczas dnia zachodzi tu szereg zmian planu pracy, merytorycznych, mniej bądź bardziej istotnych i czasochłonnych. To co zamierzałeś wykonać Weźmiesz do domu. Kosztem czasu dla rodziny nadrobisz zaległości.
Tu od Ciebie wymaga się tego żeby była robota zrobiona. Zatem. Jak Zdążysz poznać problem i kryteria stosowane przez właściciela co do wydatków, wyglądu i wykonawstwa projektów i dokumentacji, sposobów wykonania prac rzeczywistych itp. metod działania mile widzianych to Ci się uda przetrwać. Jak nie Zdążysz i Twoje propozycje rozwiązania problemu okażą się w ocenie właściciela „małoatrakcyjne”. To jeśli będzie Ci objaśnione jak właściciel to widzi (jak Będziesz miał szanse porozmawiać) najwyżej Pozmieniasz i Popoprawiasz jeszcze wszystko w domu. Jeśli nie Trafisz w tą akceptowalną wizję właściciela to Odpadniesz jak strup od ciała litego.
Nie Licz na otwartą i racjonalną rozmowę, po której Będziesz wiedział jak Masz wykonać pracę.
Zostaniesz poinformowany co trzeba zrobić. Jak nie zrobisz w rozumieniu właściciela tego jak On Ma to w głowie to po Tobie. Wszelkie problemy i próby zrozumienia zostają szybko skwitowane i skrytykowane bezwarunkowo. I nie próbuj się z tego tłumaczyć bo i tak już Poległeś bo pracy przecież nie Wykonałeś. Co Chciałbyś Wiedzieć co poszło nie tak? Gdzie popełniłeś błąd? Błąd, że Starasz się coś jeszcze zrozumieć i naprawić. Jesteś Skazany na fiasko.
Zatem jak widać gra OMEN polega na tym, że Dostajes
1
Doktor Gregory House 2016-09-09 18:04:08
Zatem jak widać gra OMEN polega na tym, że Dostajesz karty do gry od Właściciela ale oznaczone. Właściciel wie jak te oznaczenia stosować a Ty nie. Nie poznajesz oznaczeń bądź ich sposobów mile widzianych Wypadasz z gry. Nie Myślisz tak jak właściciel Wypadasz z gry. Już On wie najlepiej jak to rozegrać! Mimo, że Znasz zasady, metody wykonania prac, Masz wiedzę to i tak Polegniesz. Tu stosowane są takie reguły gry, które doprowadzą Cię do tego, że zasób Twojej wiedzy często i umiejętności przestanie mieć tu znaczenie.
A różnice osobowości wezmą górę. I w końcu Sam Stwierdzisz, że po tym boju pozostanie tylko zły smak. Pamiętaj Pracodawca to nie Twój Właściciel. Nikt nie ma prawa Ciebie poniżać wobec innych i wystawiać na śmieszność Twoich braków. Masz prawo się wypowiedzieć co myślisz. Masz braki np. wynikające z braku znajomości jakiegoś sprzętu to nie Twoja wina. To do Pracodawcy należy obowiązek przeszkolenia Cię z jego funkcjonowania. W końcu zapewne został nie dawno wyprodukowany. I wszystko mogłoby przebiegać gładko. Ale nie tu. Jak pracodawcę nie stać jest na potrzebny sprzęt powinien problem skonsultować/rozwiązać np. z firmą zewnętrzną, która takie czynności wykonuje rutynowo. I przy tej okazji jest szansa poznać sprzęt, metody pomiaru, cechy wyników pomiarów itp. po prostu poznać problem i go zacząć stosować. Bez nieuzasadnionego wytykania Tobie błędów, które po weryfikacji i konsultacji zostaną rozwiane. Każdy ma prawo do nauczenia się świeżych technologii i każdy może czasem niewłaściwie zinterpretować zagadnienie. Ale na podstawie przetestowania i obserwacji wyników jest możliwe zrozumienie całej masy funkcjonalności. Tu natychmiast zostanie Ci wytknięte, że się Mylisz przez osoby, które o poprawnym działaniu nie mają pojęcia. Dlaczego. Bo też się uczą. Ale ofiara będzie. Będziesz nią Ty.
1
Zostaw swoją opinię o Macrosat Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe K. Kacprowicz - Barczewo
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Macrosat Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe K. Kacprowicz