Opinie o ESSELTE POLSKA w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy ESSELTE POLSKA. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ESSELTE POLSKA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ESSELTE POLSKA w Warszawa

Zdecydowanie odradzam pracy tutaj. Zbyt duża ilość obowiązków. Pensja wynosi najniższą krajową. Brak możliwości awansu. Przełożeni bardzo nie wyrozumiali, liczą się dla nich tylko wyniki. Bardzo ciężka praca jak na to wynagrodzenie, które się dostaje oraz złą atmosferę w pracy.

@Jowi

To samo pytanie nasunęło mi się na myśl. Trochę czasu już minęło, mimo braku odpowiedzi zdecydowałeś się na aplikowanie tu do firmy? Jeśli tak, dasz znać czy się odezwali? A może już po rozmowie jesteś?:) Sorki, ze tak dopytuje, ale jestem w podobnej sytuacji. Na ten moment nie składam cv, trzyma mnie długi okres wypowiedzenia, ale docelowo chyba będę to rozważał

Widziałem ofertę dla senior IT project managera. Nie było w niej wstawionych natomiast potencjalnych widełek placowych, które w zasadzie chce poznać. Możecie określić ich wysokości? Do tego interesuje mnie samo zdanie dotyczące warunków zatrudnienia, czy warto się o nie starać?

Jowi Nowy wpis

Proszę o informację jakiego konkretnie działu tyczy się wystawiona opinia? Interesuje mnie praca w dziale finansowym.

@Jowi

Gośka Nowy wpis

Czy do dziś atmosferę można ocenić jako złą? Tak z parę miesięcy tu pisano przynajmniej. Chciałam przy tym rozeznać się tak tylko wstępnie nad warunkami pracy specjalisty ds. sprzedaży i marketingu e-commerce. przez jeszcze dwa tygodnie ma być dostępna oferta na to stanowisko. proszę mi o niej cos więcej napisać. jak wygląda rozmowa, jakie są oferowane widełki placowe oraz czy warto przyjść do biura?

Ktoś

O co chodzi z tymi nagrodami za brak absencji? To jakieś dodatkowe premie za brak brania dni urlopowych, l4? Na jakich zasadach to konkretnie działa? Tu akurat mam na myśli pozycję operatora maszyn. I w necie nie wspominają na ile zmian jest praca, weekendy też wchodzą w grę?

Administrator IT

Praca w Esselte była wspniała dopóki nie kupiła jej większa korporacja Acco. Atmosfera była dobra dopóki administracja z USA nie zaczęła naciskać na pracowników. Ci co wytrzymali pracują po 12 godzin i nie dają rady. ale większość pracowników uciekła do innych firm w tym ja i wielu moich kolegów którzy pracowali po kilkanaście lat.

Co zmienicie?

Nie polecam, największy koszmar w mojej karierze zawodowej. Wady: -wieczne nadgodziny -nierówne traktowanie pracowników (niektórzy nic nie robią a inni robią prawie 2 etaty..) -brak możliwości rozwoju -bardzo dużo obowiązków (pieniądze przeciętne, ale w kontekście natłoku obowiązków słabe) -lokalizacja (Mordor, w godzinach szczytu dojazd to tragedia) -absolutny brak zrozumienia że strony szefów, korporacyjne pranie mózgu, które ma obniżyć samoocenę pracownika. Zalety: -benefity Ogólnie nie polecam. Straszne doświadczenie, które niestety na długo pozostanie w mojej pamięci.

Majka

Niestety potwierdzam. Dodatkowo problem z urlopem, problem z odbiorem nadgodzin "Bo co, jezeli ktos akurat zadzwoni"? Problem nawet z l4, bo "przekazalas swoje obowiazki osobie, ktora Cie zastepuje??" kiedy masz goraczke i nie wiesz, jak sie nazywasz. A urlop na zadanie? Zapomnij. Potem te. nieprzychylne spojrzenia managerki trzeba znosic dlugo. Nie polecam szczegolnie dzialu AR (niemiecki, francuski). Plus: benefity (lux med, dofinansowanie do jezyka obcego czy szkolenia). Dodatkowe minusy: brak home office (AR, bo wszystko papierowe, nigdzie nie drukowalam tylu rzeczy, co w esselte),godziny pracy srednio elastyczne,lokalizacja.

Teresa
@Majka

Właśnie chciałam zapytać jak wygląda weryfikacja języka obcego na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy są przeprowadzane testy językowe czy rozmowa jest przeprowadzana w języku obcym?

Lalala

W punkt

nick
@Teresa

Tak, na rozmowie kwalifikacyjnej jest rozmowa w jezyku obcym z ktoryms z pracownikow

IT

Jestem zaskoczony aż tak negatywnymi opiniami, oczywiście firma ma swoje niedociągnięcia i grzechy, ale mam wrażenie że większość opinii jest pisana przez ludzi, którzy mają nikłe doświadczenia z innych organizacji. W dziale IT, panują bardzo poprawne relacje i atmosfera jest OK. Oczywiście dużo się pozmieniało od czasu przejęcia firmy przez amerykańską spółkę giełdową i przez pewne ruchy restrukturyzacyjne, natomiast koniec końców, można się bardzo dużo nauczyć od doświadczonych pracowników, nabrać doświadczenia w kwestiach technologicznych czy procesowych. Możliwość awansu czy rozwoju w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób sam podejdziesz do kwestii swojego rozwoju merytorycznego czy po prostu podejścia do przydzielanych zadań i nie pisze tu tylko o Esselte ale o każdej innej organizacji świadczącej usługi wspólne.

Lidia

Na forum są różne informacje odnośnie ewentualnych możliwości awansu w Esselte, niektóre komentarze mówią o tym, że nie ma takiej możliwości. Natomiast większość została napisana dosyć dawno temu i ciekawa jestem, jak to teraz wygląda. Czy pracodawca umożliwia rozwój zawodowy swoim pracownikom? Napiszcie proszę, z góry dzięki.

Praocwnik Esselte 6 lat
@Lidia

Dwa razy chciałem przejść do innego działu całe kierowownictwo sie zgodziło jednak dział finansowy zablokował. Koleżanka z działu która pracowała 15 lat na pytanie jakie musi spełniać wymogi na starszą księgową manager niewiedziała co odpowiedzieć. Pracownicy którzy pracują ponad 5 lat zarabiają dużo więcej niż ludzie którzy przychodzą ale po tym jak widza jakie jest ciśnienie odchodzą odrazu albo w przeciągu kilku miesięcy.

Irena
@Praocwnik Esselte 6 lat

o jakim ciśnieniu mówisz? ciśnięciu na pracę, o to chodzi?

Jako były pracownik mogę powiedzieć, ze praca w ostatnim zespole była bardzo przyjemna. Team Lead bardzo pomocny i z ogromną wiedza. Chętnie(i cierpliwie) przekazywał obowiązki. Atmosfera miła, elastyczny czas pracy.

Halina

Zawsze zastanawia mnie jedna kwestia: skoro pracowało się tak dobrze, dlaczego odszedłeś? Może łatwiej pisze się o pozytywach, ale chciałabym też poznać minusy, aby mieć pełny obraz.

LILI

Moja opinia tyczy się pracy w Kozienicach dokładnie na dziale segregatorów. Atmosfera fatalna, dyskryminacja kobiet na każdym kroku. Mistrzowie nie nadający się do pracy z ludźmi. Obgadywanie, wyśmiewanie, nawet i krzyk to codzienność. Nowi pracownicy chyba są testowani psychicznie w ten sposób. Wytrwają tylko ci najbardziej zawzieci. I nie jest to opinia osoby która się do niczego nie nadaje. Tam masz pojecie czy go nie masz to i tak każdy będzie robił z ciebie (usunięte przez administratora) Szkolenie przeprowadzają pracownicy stali, a najwyraźniej oni nie akceptują nowych bo powiedzą/pokażą cos raz i radź sobie człowieku. Nie dajesz rady? To świetnie wyśmiejemy cie cała grupa na papierosie. System zmianowy - grafik wywieszony co tydzień w piątek. W sumie nigdy do końca nie wiadomo która ma się zmianę na przyszły tydzień bo ten kto mocniej włazi w tylek mistrzom będzie miał zmianę jaka zechce a ty gdzie zostanie miejsce. Ogólnie praca dla ludzi o mocnych nerwach, bez życia prywatnego. Nadgodziny? Jasne są, możesz się o nich dowiedzieć np godzine przed końcem zmiany. Pracownicy z 20 letnim stażem pracy są jak roboty, nie jakość a ilość. Jeden drugiego by zagryzł za wynik. Zarobki nieadekwatne do pracy. Wrogom nie życzę pracy w tej firmie i na tym wydziale

GG

Czas spędzony w SSC w Esselte oceniam pozytywnie. Miałam sporo możliwości rozwoju oraz nauczenia się nowych rzeczy. Osoby, z którymi byłam w stałym kontakcie, miały rozwiniętą kulturę osobistą oraz wykazywały duże zasoby empatii. Co prawda, jestem wdzięczna, że z niektórymi współpracownikami rozmawiałam krótko i rzadko, bo inaczej opinia byłaby mniej pozytywna. Ogólnie rzecz biorąc: - pakiet benefitów zadawalający: Luxmed, multisport, dofinansowanie do kursów języków i szkoleń itd; - elastyczne godziny pracy (można zacząć pomiędzy 7 a 10); - możliwość zaangażowania się w coś, co jest pośrednio związane z pracą (zapoznałam się z nowym narzędziem i oceniam to na plus, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że dodatkowe obowiązki, czasami narzucone, mogą być uciążliwe); - czasami pracy jest bardzo dużo i trzeba się mocno spiąć (np. zamknięcie miesiąca), czasami jednak jest okres spokojniejszy i wtedy można pozwolić sobie na zaczerpnięcie świeżego powietrza; - duża rotacja w niektórych zespołach, co utrudnia komunikację; - możliwość awansu jako taka istnieje, ale to raczej nie po pół roku pracy; byłam świadkiem kilku zmian kadrowych, ale nie kojarzę, żeby ktoś dostał awans na Seniora albo awansował z Juniora; - wygodne krzesła :D Podsumowując, bardzo dużo zależy od osób, z którymi się pracuje na co dzień. Są zespoły w których ciężko jest znaleźć wspólny język z koordynatorką, ale są też takie, w których zawsze można liczyć na wyrozumiałość. Pracę w Esselte w Warszawie mogę z czystym sumieniem polecić.

Lukasz

Omijajcie firmę w Kozienicach szerokim łukiem, pracowałem chwile ale to co tam się wyrabia woła o pomstę do nieba. Mistrz na dziale segregatorów wielki pan władca nie szanuje za grosz żadnego człowieka, maszerujesz jak ten jeleń z maszyny na maszynę bo to jego widzimisie, wali teksty ze nie przystoi na to stanowisko, obowiązków za 2 osoby nikt nic Ci nie pokaże operatorzy odpryskliwi niezbyt chętni do zapoznania się ze specyfiką pracy, widać ze ludzie pracują tam bo musza, zarobki najniższe krajowe, auta firmowe po kilka baniek ale kosztem pracowników, jak dalej tak będzie to ta firma sama umrze śmiercią naturalną. Nie polecam

Pol
@Lukasz

Jak z zarobkami?

Nowy ale krotko

Pracowałem w firmie esselte w kozienicach. Krótko bo co tam się wyrabia szkoda słów. Dostajesz ubrania zużyte podarte po kimś bez uprawnia itd. Stali pracownicy nowych maja za nic śmieć to i tak słowo dużo lepsze. Pracowałem z takim jednym na maszynie po dwóch dniach pracy zostałem z nim sam. Pan wielce mądry czepiał się o bylę co bo nie umiem sobie poradzić. Nie dziwię się że ludzie uciekają.Jesc też nie ma jak tylko jak jesz jak pies nawet stołówki nie ma. Powinni najpierw zrobić porządek a dopiero szukać pracowników. Nie polecam nikomu tak iść do pracy.

Potwierdzam wszystkie negatywne wpisy. O tej frimie nie da napisać się nic dobrego, co mimo wszystko uważam za swego rodzaju "wyczyn". Ludzie odchodzą, wystawiają naganne opinie, a firma nie wyciąga żadnych wniosków. Charakter zatrudnienia to ogromna ilość obowiązków, braki kadrowe, jak i trudny sposób bycia pracowników (głównie koordynatorzy). Atmosfera w pracy była fatalna - zero życzliwości, zero ludzkiego podejścia, często rażące braki kultury osobistej, wredne zachowania, złośliwości, nieustanne obgadywanie współpracowników w kuchni. Z boku wyglądąlo to na grupe zakompleksionych i sfrustrowanych ludzi. Niektórym kazałabym isć na terapię. Najbardziej bawiła mnie wiecznie robiąca nadgodziny (albo kariere) koordynatorka. Nie radziła sobie z emocjami i często zapłakana wybiegała do łazienki. Zero profesjonalizmu oraz poszanowania dla etyki wobec pracowników, zero klasy. Sugerowałabym wyciągnąć wnioski, dlaczego firma regularnie prowadzi rekrutację na Accountant with French, German dla AP/AR Team. Radzę omijać :)

Pracownik kolejny

To wszystko prawda,lepiej sobie darować te firmę

Justyna

Czy do księgowości poszukają osób z doświadczeniem?

Calineczka

Dzień dobry, Czy mogłabym prosić o jakieś informacje o pracy w dziale księgowości w Esselte? Jak wyglada możliwość rozwoju? Czy jest w ogóle realna szansa na awans? Jaka jest atmosfera w dziale? Jak układają się stosunki z przełożonymi? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, Pozdrawiam!

Pppp
@Calineczka

Ze swojego doświadczenia i opinii moich kolegów mogę stwierdzić, że nie ma możliwości za awans. Kierownicy działów są nimi ok 10-15lat, nowe stanowiska kierownicze nie były tworzone (przynajmniej póki tam pracowałam). Atmosfera najgorsza jaką kiedykolwiek widziałam(ludzie mają tyle stresu i obowiązków, że niestety są bardzo wredni dla siebie) Chociaż, oczywiście, zdarzają się super ludzie, ale niestety to wyjątki a nie reguła.Ja nie polecam, dużo ludzi się zwalnia.

XYZ
@Calineczka

Niestety zgadzam sie z przedmowca, nie ma mozliwosci awansu. Sa w Esselte ludzie, ktorzy pracuja na tym samym stanowisku kilka-kilkanascie lat. Przelozony - zalezy do ktorego zespolu sie rekrutujesz, ale wiekszosc TL czy managerow jest kiepska, wredna, z jakimis problemami spolecznymi mam wrazenie (kto pracowal wie o kim mowie). Zauwaz, jak czesto szukaja osob do AR francuskiego i niemieckiego i odpowiedz sobie na pytanie, czy gdyby bylo ok to bylaby taka rotacja.

Grzegorz

Brak możliwości rozwoju, to faktycznie duża niedogodność, ale czy próbowałeś wyjść z inicjatywą jakiegoś atrakcyjnego szkolenia, które byłoby z korzyścią zarówno dla Ciebie jak i dla pracodawcy? Chętnie się tego dowiem.

Inka

pracowalam tam kiedys przez dwa lata, bylo to jedno z najlepszych miejsc w ktorych mialam mozliwosc pracy. super atmosfera i bardzo dobre pieniadze. 8 lat temu dawali 4,5 tys netto. Bardzo dobrze wspominam ten czas... dla marudzacych tu ludzi....idzcie poszukac gdzies indziej ale nie odstraszajcie potencjalnych i dobrych kandydatow !!!!

kimok

ola, gdyby tylko były jakieś rekrutacje ... Naprawdę pracuję u nich kawałek czasu i szczerze powiedziawszy nie ma u nich luksusów jeśli chodzi o rekrutacje... Nawet o premię ciężko zawalczyć niestety..

gienek

a ile zarabia szeregowy pracownik na maszynie w zakladzie w kozienicach?

Zostaw merytoryczną opinię o ESSELTE POLSKA - Warszawa

• Jak się pracuje w ESSELTE POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy ESSELTE POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ESSELTE POLSKA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ESSELTE POLSKA?

Kandydaci do pracy w ESSELTE POLSKA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ESSELTE POLSKA
2.2/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Przemysłowa 11A
    26-900 Warszawa