Opinie o Mecalit Polska Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Mecalit Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Mecalit Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalit Polska Sp. z o.o. w Łódź

Operator maszyn - to stanowisko nie ma nic wspólnego z żadnym operatorem maszyn. Zadaniem "operatora" jest naprawa i przezbrajanie w kółko maszyn ludziom stojących na linii. Gdy maszyna się zatrzyma ( jedna z 15), będziecie to korygować pierw panelem, potem trochę gimnastyki i wróżenie z fusami :może czujnik, może śruba, może kabel, może rurka, może wiatr i zły układ planet? Do dzieła, bo szkoda czasu. Raz , raz. Rozkręcać, dmuchać, lać chemią i składać te "puzzle" co rozkręciliście, wiedząc i słysząc, że już w kolejce jest "na teraz" naprawa czego innego(z tej przyczyny na rozmowie o prace padnie pytanie o stres, bo jest on w gratisie jako benefit, ale w ogłoszeniu przeoczony, aby się nikt nie zraził).Nie ma czegoś takiego jak przerwa dla "operatora" na jedzenie o wyznaczonej godzinie. Priorytetem jest działająca linia , nie wasze ludzkie potrzeby. Ambitni nie jedzą, by dać z siebie wszystko starając się naprawiać bez odpoczynku , co się popsuło. Jak kończy się zmiana trzeba "wytłumaczyć się" w raporcie dlaczego ludzie normy nie wyrobili. "Operator" za to odpowiada. W nagrodę, by żyło wam się łatwiej ,15 min przed czasem już trzeba być na stanowisku pracy( przebranym) i wysłuchać co się (usunięte przez administratora) zmiennikowi na jego zmianie.3 koszulki dostaniecie, bo pot was będzie zalewał. Zmyjecie go z siebie w domu. | MÓJ WPIS ZOSTAŁ USUNIĘTY, wiec go ponowiłem.

Daniel

Ile zarabia operator wózka widłowego??

Nazar
@Daniel

Malo

Cześć chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki na stanowisku operatora maszyn ? Jakie pracę wykonuje u was taki operator ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Czy w Mecalit Polska Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

eRSet72

Tak. Przeważnie ze wschodu.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mecalit Polska Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Operator maszyn?
DuzyGrubyH

Witam. Chciałbym się dowiedzieć o pracy jaka jest mechanik form wtryskowych. Może ktoś udzieli jakiś informacji

Urszula

Cześć, chciałabym, żebyście ocenili to miejsce pracy, bo nie jestem pewna, czy warto zaaplikować do Mecalit. Myślę, że najlepiej poznać właśnie doświadczenia samych pracowników. Czy moglibyście powiedzieć coś o tym, czy atmosfera jest w porządku? Bo to bardzo ważne, żeby pracować w spokoju, a nie w stresującej atmosferze.

Kruk

Zarobki 1600 netto na produkcji. Zaloga, coz w wiekszosci brzydka i taka troche uposledzona umyslowo :P Takie robotnicze cwaniaki... Za dobrze tam lepiej nie wygladac bo zjedza zywcem. Ale jak sie jest nie do konca sprawnym, chorym czy starym, to robota jak w ochronce.

@Kruk

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wolno tutaj wyrażać się o nikim w tak nieprzychylny sposób - następnym razem o tym pamiętaj. A jak długo jesteś już zatrudniony w Mecalit Polska? Opisz nam, jeśli możesz, jak dokładnie wygląda system wynagrodzeń w tej firmie.

@Alicja

System wynagrodzen w mekalicie na stanowisku robola wyglada w ten oto sposob: - zap...asz po 8h dziennie 5 dni w tygodniu przez miesiac - nastepnego miesiaca okolo 10-tego na twoim koncie pojawia sie 1600 pln. Piszesz jakbys pracowala na stanowisku obiboka. Tez na takim pracowalem, tam z kolei trzeba bylo siedziec na krzesle. Za co otrzymywalo sie jakies 2400 zlotych polskich.

Kruk

Jakbym tam dlugo robil, to bym chyba zwariowal. Pozdrawiam dziadka, co to:"zostawia tasme i idzie w (usunięte przez administratora) raz go kierownik przyczailxD Pozdrawiam koordynatorke co twierdzi, ze prawiczek "se moze poapatrzec", wozkowego alfonsa pozdrawiam, blachare pozdrawiam i gruba, co nie ma orgazmu. I tego z wozkow co dziadka gnebil. I nieoficjalna i bitches. Trzymajcie sie ramy to sie nie.... No...

@Kruk

Chyba już całkowicie zapomniałeś o zasadach, spisanych w regulaminie serwisu Gowork. Zatem proszę jeszcze raz, żebyś się z nimi dokładnie zapoznał i ich przestrzegał: https://www.gowork.pl/regulamin Twój post nie jest w żadnym stopniu zgodny z głównym tematem obecnego wątku, ale może jednak następny będzie merytoryczny. Wiesz, czy w Mecalit Polska planowana jest rekrutacja?

Sprawiedliwy
@Kruk

Te zarobki to chyba tylko dzięki firmie pośredniczącej, bo nikt na umowie przez firmę nie ma tak niskiej pensji. Pretensje do pośrednika, że tak mało płaci. Standardowa pensja to około 2500zł na rękę na produkcji.

@Sprawiedliwy

A Ty pracujesz w Mecalit Polska Sp. z o.o.? Napisz, czy naprawdę jest tak źle w tej pracy, jak niektórzy tutaj piszą. Rozumiem, że firma zatrudnia też na umowę o pracę? Dziękuję.

Stary Wyga
@Kruk

Bez jaj... 1600 na produkcji??? 1800-2300 to 10 lat temu dawali. Poza tym z tego co tu wszyscy wypisują to istny dramat się zrobił. Mam pytanie do pracowników Mecalitu, czy mieliście przyjemność z właścicielem tej i innych fabryk p. Millerem ( nie wiem czy to dobra pisownia).? Człowiek, który nie ma problemu, żeby usiąść z polskim pracownikiem przy jednym stole, brać udział w grach zespołowych, porozmawiać itd. Kadra powinna brać przykład z Samej Góry , bo inaczej tworzy się jeden wielki śmietnik. To kierownik powinien wprowadzać dobrą atmosferę w zespole. Niestety z roku na rok jest coraz gorzej, zero szacunku do pracownika,bo jak nie ten to będzie jeszcze 10 na jego miejsce. Ani człowiek, ani dobre imię firmy się nie liczą tylko czysty zysk ! Pozdrawiam Starych ????

Jaka jest kultura pracy w Mecalit Polska Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Megi

Kultury mają wiecej pracownicy produkcji niz Dyrektor (z zasady uznawany za przykład). no ale pochodzenie ma znaczenie, Dress code standardowy- produkcja stroj roboczy a biuro jak uwaza. Krótkie spódniczki zarezerowane dla pani z kadr. Inaczej - po tobie!

Maciek

@Brick Samurai to szefowie traktują pracownika jak wroga??

Brick Samurai

Praca sama w sobie nie jest ciężka ale jak ogarniesz lepiej niż oni to będą cię dojeżdżać jak konia na westernie ogólnie rzecz biorąc to w tej firmie panuje mobbing gdy nie mogą cię zniszczyć fizycznie to próbują psychicznie a jak to nie wypali to straszą to są po prostu zastraszeni chorzy ludzie bardzo im współczuje lecz mam dla nich niespodziankę jak mnie gdzieś spotkacie to radzę wam nawet nie patrzeć w moją stronę bo pomimo że mam miłość do istot to nigdy nie przepuszcze okazji żeby dobić wroga pozdrawiam tych co pomimo to byli za mną....

@Brick Samurai

Stosowanie gróźb i obrażanie innych jest mocno nie w porządku. Niewiele napisałeś o samej pracy w Mecalit. Na czym polegała?

@Alicja

Po pierwsze to oni tam zachowują się jakby byli na ulicy nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co oznacza słowo mobbing ale pochodzi od słowa mobb na początku są grzeczni i mili a potem wyłazi z nich dziadostwo posłuchaj przerobiłem wiele firm ale takiej zazdrości jeszcze nie widziałem odpowiem na twoje pytanie z zaznaczeniem że to nie ty jesteś od ustalania zasad co jest w porządku co nie i co jest mocno czy tam słabo :p praca polega na tym że masz do ogarnięcia dwie maszyny jedna podaje płyty z drewna druga ramki i kładziesz ramkę potem na to płytę i drugą ramkę (każą sprawdzać dokładnie co jest wogóle idiotyczne bo osoba dalej sprawdza to samo ale no fakt faktem robota wtedy idzie lepiej ale osobie na pakowaniu) potem wkładasz ją do zgrzewarki ona zgrzewa i podaje dalej drugie stanowisko to pakowanie sprawdzasz wszystko po koledze z ramek i czy są zamknięte szczeliny jak nie to nożykiem poprawisz kładziesz do owijarki która w zależności od tego gdzie staniesz albo się ciągle psuje bo jest stara albo nie ale więcej jest pasujących się.. Wypisujesz tam kartki na pudła charakterystykę i robisz pomiary do twoich obowiązków należy dzwonienie do operatorów jakby coś stanęło ogólnie jeżeli osoba stojąca na pakowaniu się nie wyrabia to osoba z ramek musi je odkładać na wieszak i potem wyrabiać moim zdaniem te ramki mówią o współpracy ale jakby mogli to zainstalowali by ci w d..pie motorek bo jak sobie ogarniesz i staniesz na sekundę to pytają się co się stało że nie pracujesz a jak maszyna stoi to karzą ci robić coś bezsensownego byle byś był w ruchu przerwa pierwsza 10 minut druga dwadzieścia i trzecia dziesięć ale to tak jakbyś miała dwadzieścia bo zmiana zaczyna się za dziesięć i kończy w punkt ogólnie ciasno a w WC często nie ma papieru robiłem ogromne postępy ogarnąłem 9 stanowisk a oni nawet mi nie podpisali szkolenia że je ukończyłem no cóż u nas w kraju tak jest że jak się komuś udaje to się go nienawidzi jak powiedział znany nam wszystkim raper i nie mówię że tam nie ma ludzi którzy są w porządku bo parę takich osób bym policzył na palcach ale z tego co widziałem to ci wredni psują im po prostu nerwy są jeszcze inne stanowiska proste dłubaninka jakaś albo pakowanie do pudełeczka w palarni jak zapalisz to idzie się udusić jeżeli nigdy nie robiłaś przy czymś takim to nie polecam choć jak jesteś sprytna to zjesz to na pierwsze śniadanie ale radzę tego nie pokazywać że umiesz bo naprawdę ludzka zazdrość nie zna granic czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje ;)?

A i jeszcze jedno 1400 złotych to szybciej na ulotkach zarobisz :p

Angus
@Brick Samurai

To jak ta firma działa skoro wszystkich niszczą... OMG Firma jak firma Wszędzie jest tak samo PŁACĄ ZA PRACĘ i już Nie podoba się to się zmienia Proste Nie wszystkim pasuje produkcja To normalne...

Prawnik
@Brick Samurai

"Po stronie pracodawcy leży obowiązek walki ze wszystkimi objawami mobbingu w jego firmie. Zasygnalizowanie problemu powinno wywołać szereg działań, mających na celu wyciągnięcie konsekwencji wobec osób mobbingujących. Proceder jest karalny w świetle Przepisów Prawa. Czy Pana mobberem był przełożony czy pracodawca? Czy gdzieś Pan to zgłosił?

CaT

Praca jak to praca na produkcji,jednym się spodoba innym nie,stawki godzinowe podobne jak gdzie indziej w tego typu zakładach,ale chwilami nie wiesz czy ty jesteś w Polsce czy na Ukrainie,jeszcze trochę i zmienią nazwę Mecalit Ukraina Sp.z o o.

Pozdrawiam, przesympatyczną Panią Magdalenę z planowania. Szkoda, że odchodzi. Oka już nie będzie cieszyć.

Maniek

Jestem byłym wieloletnim pracownikiem firmy. Kiedyś firma ok....pozniej wszystko się zepsuło...atmosfera...zarobki...Dobrych kierowników się zwalnia a na ich miejsce zatrudnia się osoby nie majace zielonego pojęcia o zarzadzaniu. Praca na produkcji bardzo ciężka za marne pieniądze. Podsumowujac ..szkoda czasu i zdrowia na tą Firmę..

Czy rozmowa rekrutacyjna w Mecalit Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Barbara

Częściowo tak, jeśli masz wpisany niemiecki prezes o to pyta.

Doti

Pozdrawiam zmianę M.J.

Sylwii
@Doti

My też pozdrawiamy.Super zmiana(usunięte przez administratora)

Doti

Pozdrawiam zmianę M.J. ????

Jakie jest wynagrodzenie na stanowisku Magazyniera/operatora wózka widłowego? Zauważyłem ogłoszenie praca przez firmę czy biuro, ale z tego co czytam to opinie są nie ciekawe Czy ktoś może opowiedzieć jakieś szczegóły Czy faktyczne lepiej ominąć tą firmę?

Jakub
@Kandydat

Obecnie firma szuka operatora maszyn, inżyniera jakości i mechanika. Jeśli chodzi o operatora maszyn to wymagane są uprawnienia na wózki widłowe. Nie znam wysokości wynagrodzenia, ale firma oferuje pakiet benefitów i świadczenia socjalne. Napisz jeśli będziesz składał CV.

@Kandydat

Nie polecam firmy. Źle się tam dzieje. Kiedyś dobra firma, ale teraz lepiej omijać i to dotyczy niestety wszystkich działów. Ludzie odchodzą. Jestem byłym wieloletnim pracownikiem, więc wiem co piszę.

Brick Samurai

No na tym pakowaniu pakujesz w pudełko przyklejasz kartki i ten co pracuje na ramkach odwozi stawiasz nowy karton i jedziesz dalej zależnie od modelu wchodzą tam jeszcze przekładki i styropian a wogóle to masz piękne imię jak Alicja w krainie czarów ;)

Urszula
@Brick Samurai

Dzięki za wyjaśnienie, na czym polega Twoja praca w Mecalit. A powiedz, zawsze pracujesz na tym samym dziale czy czasem pracownicy są kierowani na inne?

Brick Samurai

Zgadzam się z opinią Kruka wszystko zobaczyłem na własne oczy.

Brick Samurai

Praca sama w sobie nie jest ciężka do ogarnięcia ale gdy ogarniesz lepiej niż oni to ci się wtracają w pracę żeby Ci się nie udało ludzie tam pracujący na firmie są tak zawistni i tak pyszni że żygać się chce bo nie dość że nic nie robią kremują rączki to jeszcze czepiają się o byle co bo boją się o swój "prestiż "kierownik jest tragiczny coś mu się z władzą uroiło i zamiast kierować ważnymi sprawami dotyczącymi pracy to wychowuje wszystkich jak tatuś wszyscy zastraszeni i panuje mobbing gdy się postawisz to to cie będą dojeżdżać nie mogą fizycznie to psychicznie gdy to nie da rady to będą robić z ciebie wariata byle tylko podnieść się ze swojego przygnębienia a jak się nie uda i olejesz to straszą i mam dla nich niespodziankę nie boje się was i powiedziałem wam to wszystkim w oczy i jak mnie gdzieś spotkacie to radzę wam z czystej miłości do istot żebyście mnie omijali długim łukiem bo ja nie nigdy nie przepuszcze okazji żeby dobić swojego wroga....

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalit Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Mecalit Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalit Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalit Polska Sp. z o.o.?

Mecalit Polska Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 68 ocen.

Mecalit Polska Sp. z o.o.