Opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

Firma kok to porażka kierownik z oddziału ochrony z kopalni piast to jakaś kpina gość nie ma pojęcia o pracy w ochronie robi to co mu każą nic nie potrafi załatwić wody do picia nie ma podczas upałów

Kazik

Serio nawet wody nie było? Przecież to obowiązek pracodawcy bez proszenia się. Kierownik nie przekazuje informacji od pracowników dalej czy po prostu go zbywają? Nie ma siły przebicia czy nie chce się wychylać bo atmosfera kiepska?

Ta firma to jedna wielka porażka na rynku pracy, ja się dziwię jakim cudem potrafią dalej wygrywać przetargi. A miesięczne wynagrodzenie to jakaś kpina... Zero dbania o pracownika i wizerunek firmy. Ludzie pracują po 16h gorzej niż w (usunięte przez administratora), a takie kombinacje jakie są robione w biurze to przechodzi ludzkie pojęcie.. Zgłoszenie do (usunięte przez administratora)już poszło czekam co będzie dalej

@Stop

A wy wszyscy piszecie tutaj o zleceniówce, nie ma szans na umowę o pracę? No i te nadgodziny, to często się zdarzają? Skoro płacą najniższą krajową, to ile dzięki nadgodzinom można do tej wypłaty sobie dorobić?

Elson

Po przegraniu przetargu na kopalniach Rybnickich zostaliśmy oddelegowani na postojowe, i owe postojowe wygląda na takiej zasadzie, że pracownicy są zobligowani do wybrania starego urlopu na poczet postojowego, mi w moim przypadku zostały zabrane dwa dni urlopu z stycznia tego roku, bez mojej wiedzy. Druga ciekawa anomalia jest fakt, że od grudnia firma nie wypłaca nam zaległego świadczenia za pranie, co chwilę zmieniając termin wypłacenia owego świadczenia, jedynym pozytywnym aspektem tej firmy było wypłacanie wynagrodzenia na czas reszta niestety obędzie się bez komentarza, ponieważ nie chce się wypowiadać w niecenzuralnym słownictwie.

@AA

To chyba standardem powinno być, tzn. wynagrodzenie na czas. ale rozumiem, w tych czasach to nigdy nic nie wiadomo, wiec tez brałbym to jako plus. Pytanie, jak te zarobki wyglądają? Dobrze płacą? PS czytam, ze przegrali jakis wazny przetarg, jak to wpłynie na firme?? Jest mozliwosc, ze zwiną się z rynku? Czy nie ma sie czego bac i można wysłac cv bez obaw?

Obi Nowy wpis

Wielka ochrona:-) ,a kolejarze,na KWK Sośnica robią sobie co chcą pod nosem pana komendanta:-)

Niedawno mieli prace dla kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej. Jakie teraz dają warunki jak ktoś chciałby aplikować? Zmiany zwykle po ile godzin? Na początek zlecenie czy od razu stabilna umowa? Każda wskazówka będzie pomocna.

A to nie ma jakichś ogólnych ustalonych zmian? Zazwyczaj po ile godzin one trwają? :) Zdarzają się dyżury po 24 godziny? Może da się tu dogadać i pracować na same takie całodobowe dyżury? Byłbym chętny. Orientujecie się?

Hangman

KoK jest właścicielem podfirmy gdzie będziesz robił wszystkie nadgodziny czyli co drugą zmianę więc wdg prawa oni mogą kazać pracować ci nawet 365 dni w roku bo pracujesz dla 2 osobnych firm ( w tym jedna umowa (usunięte przez administratora) ) Odradzam pracę w tej firmie no chyba że masz (usunięte przez administratora) albo jesteś emerytem lub rencistą i chcesz dorobić.

Gaba
@Hangman

Jak to dla dwóch osobnych firm? Nie rozumiem, jak możesz to wytłumacz szerzej. Macie dwie umowy z dwiema różnymi organizacjami? Nie można mieć jednej? Im dłużej o tym myślę, tym mniej rozumiem.

Nigdytu Nowy wpis
@Gaba

Umowa o pracę w Grupie KOK i umowa zlecenie w Kopalniach Rudzkich

Elson

@Elson

Ale tak to wypłaty normalnie płacą, tylko z tym ekwiwalentem za pranie jest problem? No a co do postojowego to daj znać, jak długo to może potrwać i czy coś mówili na ten temat. Kiedy można liczyć na jakiekolwiek przyjęcia do pracy? To mnie interesuje

Były
@Elson

Organizacja w tej firmie jest na niskim poziomie. Każą zwracać umundorowanie osobiście do Zabrza pod groźbą potrącenia z wynagrodzenia łamiąc przy tym kodeks z pracy który zabrania potracenia z wypłaty bez zgody pracownika. Nie wypłacaja półroczny dodatek za pranie po przegranym przetargu na kopalnie ROW. Jesteśmy na wypowiedzenie nie wiedząc nawet do kiedy je mamy bo nikt o niczym nie informuje.

@Były

Większość z was sama złożyła wypowiedzenia i przeszła do firmy, która wygrała przetarg.

Mały

Przecież co chwilę się ktoś przyjmuje do pracy.

AA

Wypłaty płacą w terminach.

@AA

Kawi

Firma ostatecznie dziś miała wypłacić pieniądze za pranie, i tego nie zrobiła niestety my jako pracownicy czekaliśmy z tym wszystkim od grudnia, i byliśmy zwodzeni z tygodnia na tydzień, że owe świadczenie zostanie wypłacone. Trzeba będzie spotkać się na drodze sądowej, bo niestety inaczej nie idzie się dogadać z tą firmą, która i tak najprawdopodobniej po przegraniu przetargów na Kopalniach Rybnickich ogłosi upadłość.

Lidia

Jakiego rzędu to są pieniądze, że aż chcieliście do sądu o nie iść i ryzykować opłaty sądowe? :0 I co z tym przetargiem przegranym, dla kogo teraz się robi?

Kawi Nowy wpis
@Lidia

W moim przypadku kwota opiewała na +/- 900 zł, u innych te kwoty również oscylowały pomiędzy 700-1000zł. Trzeba się sądzić o każdą złotówkę, pewnie większość ludzi kiwnęła by ręką na ten temat, gdyby firma nie zwodziła z tygodnia na tydzień, że w danym terminie zostanie wypłacone owe pranie. Pewnie gdyby firma się nie dowiedziała o tym, że pracownicy planują grupowy pozew do tej pory nikt by nie otrzymał pieniędzy. A co do przegranego przetargu, wygrała go firma Seris

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Sebastian

@Ja, dasz więcej szczegółów? Piszesz, że wynagrodzenie to kpina - na jakim poziomie jest mniej więcej? Nadgodziny są płatne? Często musicie zostawać dłuzej czy zdarza się to sporadycznie? no i o jakich kombinacjach mowa?

@Sebastian

Czasem nie ma nawet najniższej średniej krajowej. I udaje im się takie kombinacje ciągnąć, ponieważ ludzie się nie odzywają i nie potrafią postawić. A na nadgodziny to byłoby najlepiej zostać codziennie. I robić cały miesiąc codziennie po 16h za (usunięte przez administratora) ???? o premiach nie ma co marzyć, nadgodziny tak samo płatne jak zwykły dzień pracujący, a na święta też nie ma co liczyć nawet na 1zl

Bolo

Nie ma czegoś takiego jak najniższa średnia krajowa baranie

Bolo

Po drugie z pewnością (usunięte przez administratora) albo piłeś dlatego już nie pracujesz

Bolo

Po trzecie jest tyle firm ochroniarskich gdzie znakomicie płaca i są nadgodziny nie ma kombinacji wiec co za problem. Oczywiście na księżycu.

Jan B
@Bolo

Bolo,swoją odpowiedzią dałeś również opinię o tej firmie.Jednym słowem wszystkie firmy ochroniarskie to jedno wielkie(usunięte przez administratora)na którym żerują paskudne robale.

Dlaczego (usunięte przez administratora)? Była premia świateczna 300zl, za pranie płacą, wczasy mamy, wypłaty są na poziomie najniższej krajowej, za broń też mamy płacone, teraz były dodatki inflacyjne. Po co te brednie kokosów nie mamy ale pokaż mi firmie ochroniarka która ma takie dodatki?! Wszystko na umowę o pracę lub zlecenie - nic nie placa pod stolem. Wypłaty zawsze na czas Nadgodziny możesz robić i nie musisz Wystarczy nie przedłużyć umowy zlecenie i tyle.

też pracownik

toś poleciał: rzeczy, które są powinnością pracodawcy Ty traktujesz jako coś extra

Wow premia świąteczną 300zl w biedronce mają większą ???????? a oprócz świątecznej premii, która była w grudniu kiedy wcześniej pracowniku dostałeś?... Pewnie rok temu też w grudniu. Za pranie płacą, bo muszą, za broń te grosze co płacą to 90 procent pracowników nie chce z bronią pracować, nadgodzin nie chcesz nie musisz robić?!?! Az mi się humor na weekend poprawił, pozdrawiam

Bolo

Słuchaj baranie nie ma czegoś takiego jak Najniższa średnia krajowa tak to napisałeś. Po drugie jak ci nie pasuje to wyp……. To tyle w temacie.

@Bolo

Nic takiego nie było napisane, ale tak jest jak się nie potrafi czytać ze zrozumieniem... Widzę, że kolejny (usunięte przez administratora) kierowników z koku ???? będzie zrobił jak lew.. Haha

Bolo

Przeczytaj swój wpis z 08.11.2022 Mylisz średnia krajowa z minimalna płaca (usunięte przez administratora). Jesteś byłym pracownikiem jak piszesz a wiec co cię interesuje nasza firma. Jesteś zły bo nadal istniejemy bez was którzy odeszli. Jesteśmy i będziemy baranie.

Igor

To nie wiesz ci sam napisałeś? Napisałeś "najniższa średnia krajowa", a czepiasz się, że ktoś ci to wypomniał. Najniższa średnia krajowa to coś innego niż najniższa krajowa.

@Bolo

Ale z Ciebie śmieszek, za pół roku zobaczymy czy będziesz taki mądry jak z kolejnej kopalni kok zostanie (usunięte przez administratora) Banda.... I nic więcej z tobą na czele

Bronisław

Czyli podsumowując to co najważniejsze. Pensja to najniższa krajowa. Premia jest na Święta Bożego Narodzenia. A robi się na UoP lub zlecenie. Tylko brakuje jasności, co z nadgodzinami? Padły słowa, że płatne są jak zwykłe godziny, ale czy można spokojnie odmówić zostawania dłużej? I po ile godzin się tu robi na zmianie? Nie chcę robić więcej, niż 8 godz. pod rząd.

Stop

Racja. Na weekend Ci wpisza zlecenie i płacona jak za zwykła robocza. Za weekendy i święta to powinno być płacone 100%.

@Stop

Kazik

Czym w Konsorcjum Ochrony Kopalń zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Julia

Hmm...może został usunięty, bo naruszał regulamin? :) A powiesz w takim razie co jest nieprawdą Twoim zdaniem? Może postaraj się opisać tak by post nie został wycięty :P

Stop

Ta Grupa KOK to wielka klika. Rączka rączkę myje. Kierownicy w kulki leca. Przychodza na dodatkowe dniowki jako patrol P1 a siedza w biurze a drugi pracownik robi swoją prace za siebie i za kierownika. Popołudniu wypisuja dniówke jako kierownik i jada do domu. Kto weryfikuje stan obłożenie?? PGG to powinno się temu przyjrzeć. Tak samo pracownicy z biura KOK dorabiaja na kopalniach oczywiście nie idą w patrol tylko siedza na tyłkach za stawke wyższa niż 192 zl jak podstawowi pracownicy +delegacja. Śpią po posterunkach, bo im można a Tobie, by się oko zamknęło to awantura. A idź pan w (usunięte przez administratora)z tą firmą i układami. Same konfidenty i afery o nic.

Szaton

Co tu taki spokoj czyżby w grupie kok nic się nie działo nie ma już przepychanek ta cisza to przed burzą

Firma to jakaś pomyłka. Po co wrzucają w internet lub do biura pracy ofertę pracy Moje doświadczenia w tym zakresie którym chcę się podzielić to wysyłane maile kilkanaście lub więcej prób kontaktu telefonicznego,no i ......,zero odzewu

Marina

Gdzie te wszystkie Olki, Janki, Dorotki i inne kokowskie (usunięte przez administratora) które rozpowiadały nieprawdę, naruszały dobra osobiste Pana z BHP. Łyso wam teraz, że daliście się wkręcić w te narasowskie chore urojenia? Już teraz brak kozaków do przeproszenia i przyznania się do błędu? Szkoda, że za chore decyzję byłego prezesa, musi odpowiadać obecny zarząd i ponosić tego konsekwencje.

Były
@Marina

Nie musi,może się rozwiązać

Ciekawy
@Marina

Gdyby Pan z Bhp po pijaku nie chwalił się innym związkowcom, ze kupił maturę. Na pewno nic by się nie działo. Trzeba wiedzieć, co się mówi, jak się pije. Czyli trzeba umieć pic.

Seba

Składaj CV Szukają wiceprezesa. A taki fajny był, na niczym się nie znał, ze związkowcami kawę pił. Kryształowy miał być, lepszy niż (usunięte przez administratora) Cuda panie, cuda

Nie polecam . Jeden raz zxachorujesz juz masz wizyte u ksiegowej ktora przyjmuje. 2 raz zachorujesz i cie zwalni8aja. Umowy na zlecenie i nie licz na nic innego. konczy sie umowa na zlecenie wyrzucaja cie jak psa na bruk.

Bolo

Widać ze u nas nie pracowałeś bo nie znasz firmy. Ksiegowa miałaby się zajmował jakimś leserem na L4

G K

Ciekawe czemu tu tak cicho po takim ciekawym przejściu z parteru na 3 piętro

@G K

Kto za awansuje na parter ?

Gocha
@G K

dlaczego ciekawe przejście? Dostał tam pewnie więcej to poszedł

@Bolo

Na czym tutaj u was awanse polegają? Wyjaśnicie o co chodzi z tymi piętrami? Czemu na tym trzecim jest tak fajnie?

Jacek
@Edyta

na trzecim jest fajnie ale tylko dla prezesów i dyrektorów. Reszta (usunięte przez administratora) za kasę gorszą niż my.

@Jacek

ahaa, myślałam, że do budynku to odnoście a nie do szczebli. czyli kto jest na drugim tak z ciekawości usytuowany i jakie oni mają potencjalne warunki zatrudnienia? tutaj cokolwiek od nowego roku się zmienia?

Jacek
@Edyta

mówiłem o trzecim piętrze a nie o drugim

Obserwator

Nie jestem Olkiem, Jankiem czy innym owiniętym wokół palca byłego bosa bez mózgiem. Ta sytuacja była chora od jej samego początku, chora bo jej inspirator był chory. A jego żołnierze ślepo w to poszli jak owce na rzeź. Wyszło na to że ten który posądzony był o brak matury Pan mgr S.L. dalej pracuje a jego prześladowca szuka poparcia i pracy w środowisku ale z marnym skutkiem. Szacunek dla Pana magistra za parcie do prawdy i walkę o swój wizerunek.

KiLo

Zdecydowanie odradzam. Zarobki poniżej najniższej krajowej nawet z dodatkiem nocnym. Nie polecam. Unikać szerokim łukiem. Ja już kończę współpracę.

@KiLo

Polecam firmę Time. Bardzo dobrze płaca, ale dopiero jak oddasz sprawę do sądu

Daje
@Bolo

Wole numerek odpier u siebie :D który to !!!!

Arkadio

Witam czy ktoś może się wziasc za oddział na Marcelu z tym co tam się wyprawia czy mam do samego Prezesa z tym się udać pozdrawiam

Haha
@Arkadio

Pewnie ktoś może się WZIĄŚĆ. Ty może weź się za słownik ortograficzny. Tak "szczegółowo" opisałeś swój problem, że ciężko by komuś było się WZIĄŚĆ za ten oddział.

@Haha

Za to "prezes" napisał dużą literą, co w wyrażeniu "udać się do samego Prezesa" brzmi jak "do samego Boga". Infantylnie, bo z naiwnym przekonaniem Arkadii wierzy, że jeśli się poskarży to oddział Marcel będzie "u pani", znaczy u samego prezesa, który, jak wiadomo, jest wszechmocny w oczach swoich i w oczach swojego żelaznego zaplecza kadrowego.

Jezus
@Arkadio

Niby co się wyprawia cieciuchu

Kamil
@Jezus

nie obrażaj smrodzie ! Przychodzisz do pracy capiący kozami.Wiesz do czego służy woda,mydło i ręcznik ?

Jezus
@Kamil

Cieciuchu ....czytaj ze zrozumieniem. Zapytałem co się niby dzieje . A Ty chcesz mydła ręcznika wody i kozy

KOK wygrał na Sośnicy, lecz atmosfera w biurze zrobiła się grobowa. Czy jakieś wróbelki wiedzą dlaczego?

Jesteś zły bo Kok przetrwa

@Andrzej

A miało być tak pięknie. Jak to mówiła stara ekipa, dajemy im pare miesięcy. Nie mogą tego przeżyć ze już nic nie znaczą.

@Andrzej

Pan H musi przeprowadzać eksperyment Calhouna na zarządzie, przedni ubaw dla niego. Mniejszy dla załogi. Równia pochyła jest lepszą opcją w tym przypadku niż takie wahania nastroju w stosunkach pomiędzy panem H a panem R. Cóż tam zarząd? Ot, składniki eksperymentu. Cóż tam KOK? Ot, maleńka spółeczka. Cóż tam HKW w szerszym kontekście. Tyle zobaczymy ile wytrzyma żołądek i głowa w towarzyskim chlaniu na wyższym szczeblu. Twierdzenie o dawaniu zarządowi iluś miesięcy jest wyrazem uznania dla nich, bo oznacza to, że jest się przekonanym, że ich działania cokolwiek znaczą, a nie tego, że są li tylko po to, by być, bo jakiś homo sapiens albo i nie sapiens być musi. Zresztą to nie o zarząd tu chodzi a o nas właśnie. Zarządowi mogą wlepić inną spółkę do pobawienia się w zarządzanie. Dla panów H i R wartością (jeśli już) jesteśmy my jako pracownicy tego zakładu pracy chronionej. Odprawy tylko dobiłyby spółkę, więc tak utrzymywane jest to truchło aby utrzymywało się na powierzchni, już nawet nie płynąc tylko stojąc w bagnie po pas. GZUG z wynikiem gorszym niż nasz jest tak samo utrzymywany na powierzchni. Utrzymywanie się na powierzchni jest jednak zwodnicze, bo osady i inne śmieci ledwie same zdolne są utrzymać siebie. Nie płyną tylko suną z prądem zgarniając za sobą inne śmieci, jeśli w ogóle jest jeszcze jakiś prąd. Najczęściej jest to dreptanie, stanie w miejscu i obrastanie kolejnymi śmieciami. Żeby rzeczywiście płynąć trzeba mieć siłę, cel i wielkie wartości, jakkolwiek by to pompatycznie nie brzmiało. Bycie składnikiem eksperymentu, orłem lub reszką jak to wielkim się rzuci lub odbije pomiędzy pierwszym a drugim daniem, to żadna siła i wielkość. Czy jesteśmy wdzięczni za to trzymanie na powierzchni? Cóż, niektórzy z nas na wolnym rynku zginęliby z kretesem, łącznie z zarządem. Najlepiej jednakże byłoby doprowadzić do upadłości i otworzenie nowej, z tymi samymi ludźmi a całkiem nowym zarządem. Może nawet starym-nowym. Mam lub mieliśmy wśród nas wielu bardziej nadających się (mogę pokazać palcem, ale jestem tutaj mocno nieobiektywny) i nie bardzo politycznie umoczonych. "Dziwnym" trafem tylko polityczni lub związkowi zostają prezesami, choć patrząc na spółki-siostry, rzadko, ale jednak zdarza się z tego grona jakiś bardziej ogarnięty, potrafiący nieco bardziej w zarządzanie. Szkoda, że nie u nas. .. w sumie atmosfera w biurze nie może zrobić się bardziej grobowa niż jest. Jak to mówią: cicho, głucho, każdy się boi wyjść na korytarz z obawy, że mu wyjścia do innego pokoju będą wyliczać i potrącać z dniówki. Strach wyjść do łazienki. Okamerowane wszystkie piętra, nawet tam, gdzie praktycznie nie mamy pokoi. Dlaczego nie pokoje i łazienki? Może w męskim kiblu na trzecim albo w damskim na pierwszym odbywają się tajne narady opozycyjnego kolektywu? Ja bym zamontował kamery wszędzie. Wc, pokój socjalny, każde biurko. No, może poza biurkami zarządu, które z oczywistych względów kamerami objęte być nie mogą. To na nich przecież toczą się ważkie sprawy. wygrał jeden przetarg? Wot, igruszka

@Jan

Janie odczep się od Koku nie pracujesz już tutaj daj spokój o co ci chodzi. Nie masz co robić na emeryturze.

@Bolo

Zaraz nadacie mi więcej tożsamości niż jest pracowników w firmie :)

@Jan

Interesuje mnie, gdzie znalazłeś w KOKu pokój socjalny. Od lutego już go nie ma.

Bolo

Janie trochę jaśniej bo nie wszyscy zrozumią o co chodzi.

@Bolo

To było coś konkretnego czy fałszywa opinia?

Zostaw merytoryczną opinię o Konsorcjum Ochrony Kopalń - Zabrze

• Jak się pracuje w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Zobacz opinie na temat firmy Konsorcjum Ochrony Kopalń tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042