Opinie o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Obst Plantagen Schemmel. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Obst Plantagen Schemmel o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Schemmel Obst

Teraz startuje gowne Saison truskawki na nasze plantacja. Dobre jakosz na truskawki. Do 30 skinnek dzinne teraz mosliwe.

Ekspracownik

Z ciekawości tu zerkam i widzę że niektórzy muszą sami na własnej skórze poznać realia ( a może nie chce się czytać przestróg ). Jedna rada BIERZCIE Z DOMU NA BILET POWROTNY bo długo będziecie tam tyrać by utyrać na powrót i nie zapomnijcie przestrzec innych by uniknęli marnego losu .

zeta

Na dzień dzisiejszy na plantacji u Schemmela jest ok 150 osób...część przyjechało w środę ,inni w sobotę....wszyscy siedzą.....pracy nie ma !!!!! W tym roku folii nie ma , tuneli nie ma.... Szefostwo pierwszy "przelot"planuje końcem tygodnia tzn ok 11,12 oczywiście tylko kilka osób.... Czarno ten sezon widzę....współczuje moim znajomym ...którzy są na miejscu. PRZESTRZEGAM TYCH KTÓRZY TAM MAJA JECHAĆ DO PRACY

adam

witam oferuje transport do firmy schemmel 9-cio osobowym busem opel vivaro z wojewodztw podkarpackie malopolskie swietokrzyskie slaskie tel (usunięte przez administratora) lub adamos7810@wp.pl zapraszam

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Obst Plantagen Schemmel? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
malutka

POdobno warunki się zmieniły, do mnie kobieta dzwoniła że 7e na godzinę i trzeba zabrać 5 kg truskawki. Mam termin na 10 .06

@malutka

Tam jest AKORD ! 2,5 skrzynki (skrzynka 5kg owoców) na godzinę trzeba zebrać i wyczyścić rządek ze zgniłków......jesli nie zbierzesz to do Polski bo nie wyrabiasz normy. Normy szef wprowadził od tego sezonu .....chłopaki ze szparagi mogą potwierdzić!!!!kilku w tym sezonie zjechało po tygodniu pracy Warunki bez zmian ....opłaty zeszły rok 1,50Euro... teraz 3,50 +0,40 jakieś ubezpieczenie więc prawie 4Euro!!!!!!!!! Nie wierzcie osobie z biura ONA MÓWI CO JEJ ROZKAZUJE SZEF...wiem co mówię ...pracowałam tam kilka sezonów Zanim pojedziesz to przemyśl dwa razy swoją decyzję

@malutka

Jeśli za poprawę warunków można uznać obrusik i dwie serwetki na stoliku w kampie ....to tylko to się zmieniło od tego sezonu na lepsze....

@malutka

7euro na godzinę wyjdzie jeśli zbierzesz w ciągu godziny 3 skrzynki owoców i wyniesiesz je z rajki na samochód...jeszcze postoisz w kolejce do sprawdzenia jakości. w realu to bardzo trudne do zrobienia ...np na początku i końcu sezonu jest malutko owoców....albo mokry rok i same zgniłki....a normę trzeba wyrobić bo dziękują za pracę i karzą zamawiać busa

małaczarna

Allstar i Sprintbus zawozi tam ludzi, zazwyczaj wyjazdy z Polski sa we wtorki i w piątki

malutka

Niech ktoś mi powie w jaki sposób tam dotrzeć ??

arbeit.gregor@freenet.de

Jedzie ktos z podkarpacia.

gość

Jedzie ktoś ze świętokrzyskiego w tym sezonie?

Marzena

Ja się wybieram

gość
@Marzena

Skąd i kiedy jedziesz?Pierwszy raz tam jedziesz, czy już byłaś?Mój mail:kamim@onet.pl

Marzena

pierwszy raz jadę 9 czwewca ze Skrzynna to jest koło Radomia

witek
@gość

NIE PRACUJCIE TAM ! W DWA TYGODNIE ZAROBILEM JAKIES 400ZL, TO JEST JAKAS PORAZKA !!! WIECEJ SIE W POLSCE DOROBI, TAM SIE NIE DA PRACOWAC, LUDZIE NIE JEDZCIE TAM !!!

zawiedziona

Byłam tam w sezonie 2014. Nie polecam. 2 euro za 5 kg.truskawki musisz zbierać tylko te najpiękniejsze. Lekko uszkodzone małe nadgnile karlowate musisz zbierać i wyrzucać . Nie masz płatne za czyszczenie kszaków. Starzy chapacze jeżdżą prędzej a tobie karzą przyjechać gdy sezon już trwa więc zbierasz po chapaczach . Zbieranie maliny to koszmar. Piękna dojrzała zostaje na kszakiw a ty masz zbierać niedojrzałe , koloru milionowego i orange. Ciężko to odróżnić. Sklep czynny około 21 ceny z kosmosu. Po ciężkim dniu pracy musisz stać w długiej kolejce zamiast odpoczywać to samo po zaliczki. Jak się szybko nie wykąpiesz to pozostaje ci zimny prysznic

Nina

Hej,byłam u schemella w 2007,obóz pracy,warunki mieszkaniowe to jeden wielki syf,w polu wyzysk.Czytając opinie to nic się nie zmieniło,Widocznie każdy musi się przekonać na własnej skórze,A mi zostały wspomnienia.Pozdrawiam.

Zuza 85

Wybiera się ktoś w sezonie 2015 na zbiory do tej firmy? ostatnio pani z biura dzwoniła i prosiła o wysłanie dokumentów z pieczątkami.....znajoma mówiła że ona takie dokumenty brała z sobą jak wyjeżdzała do pracy....czy coś się zmieniło wy także wysyłacie takie dokumenty????

filip

@Ewka. Najtańszy chleb tostowy dostępny w Edeka Center 0,55€ (waga 0,5kg), drugi w kolejności tostowy 0,85€ (0,6kg). Życzę smacznego jedząc bez tostera lub sandwich makera tego mocno kruchego pieczywa :( Musisz podszkolić się z tabliczki mnożenia zwłaszcza przez 4, bo mi za nic te 1,30€ nie wychodzi. Może to jest powodem rozczarowanie sezonowym urobkiem? A sklep to osiągnięcie ostatnich lat i jest bardzo użyteczny. Po co biegać do miasta po chleb, wędlinę, jajka, mineralną, słodycze, śmietanę, pomidory, ogórki, ziemniaki, cebulę, kechup, majonez, cukier, zupy z puszki...itd. Jak miałem to pod nosem? Fakt mocniejszych trunków tam nie było :( To chyba o tych brakach w zaopatrzeniu koleżanka pisała?

yessi

takze bylam na zbiorach na tej plantacji rzeczywiscie wspanialych warunkow nie ma, ale jezeli chodzi o warunki sanitarne to juz wina ludzi jak dbali tam mieli, kobiety byly duzo gorsze w utrzymaniu czystosci niz mezczyzni. bylam miesiac pogoda nie byla zaciekawa, bylam takze 5 dni na chorobowym ale na swoj zarobek nie narzekam chociaz truskawka stala 1,79. jednym warunki nie odpowiadaja innym owoce albo grupa. przed wyjazdem na zbiory lepiej sie zastanowic i nastawic na to, ze lekko nie bedzie, to praca w polu a nie w biurze. tym co sie wybieraja na zbiory proponuje przemyslec zeby potem nie bylo tak jak w niektorych komentarzach.

EWKA.

Ludzie jestem aż za dużo szczera wieć na ten temat nie ma się co wypowiadac nie ufajcie i nie wierzcie pracownikom bo jest tam syf kiła i mogiła kiosk stary na rozleceniu co nie mozna bardzo co kupić a jak już to duzo drożej za jeden chleb to co w slepie normalnym kupie cztery chleby żałuje was poważnie a jak nie wierzycie prosze dam wam mój nr tel i powiem cała prawde że jest chamstwo złodziejctwo itd a o syfie itd szkoda słów ja byłąm pzrekonałam się na własnej skórze jestem twrada do zabiacia lecz ze łzami w oczach tam byłam lecz nie do końca bo nikt mocny nawet Podzian by tego niee wytrzymania prosz emój email-jolka 636@interia.pl

Axel 212
@EWKA.

"EWKA"Mam nadzieję że rozumiesz to co piszesz...."stary sklep na rozleceniu"???,....chleb kosztował 1,30 (1 kg)....jeszcze nie tak dużo ..w sklepie kupisz taniej ale tostowy ...Za drogo hmm trzeba było udać się do sklepu do Exter. Ja też tam pracowałem...warunki były jakie były ale jeszcze znośne....są naprawdę dużo gorsze plantacje...wiem bo BYŁEM

Poczytałem więcej i jednak rezygnuję z tego gospodarstwa... Makabra :/

DłubaczZiemny

Od tygodnia nikt nie odpisuje czyli rozumiem że na szparadze nie jest tak źle... Wyślę podanie, jak mnie przyjmą i pojadę to po powrocie zdam relację ;)

DłubaczZiemny

Cześć W większości piszecie o truskawkach a był ktoś na szparagach? Warunki te same ale może ludzi mniej... Dużo mają szparagów? I czy tak samo wyzyskują czy to od truskawek się zaczyna? Na innej stronie czytałem że małe zarobki bo więcej ludzi niż truskawek i ciągle rotacja pracowników a jak to na szparagach jest?

Jarosław

Ludzie nie dajcie sie tak oszukiwać, to jest UE.. Od tego jest Gewerbe Aufsicht..... Oni sa nawet w Stanie zamknac Firmie..w zaleznosci od wykroczen i zagrozenia....To najgorsi z tych co pokazuja swoje Legitymacje wchodzac do Firmy...dla Firmy..bi ich wpusic musza...Gewerbe Aufsicht jest z z regoly w wiekszych Miastach....Zobacz na Google gdzie mnastepna obok Ciebie....i zadzwonic...wpierw i sie zapytac..zeby na 100 % to zglosic..musisz napisac tam Pisemnie,wtedy dla Firmy nie ma Odwrotu..Druga sprawa...jesli napisze ze chce byc tzw:"Tajny"...nie wyjdzie na jaw... Nie jestescie niewolnikami.. Zglaszajcie to tam, gdy Wam ktos bedzie wmawial glupoty przy wyplacaniu.. Placa minimalna również obowiązuje Was.. Jesteście zatrudnieni u pracodawcy Niemieckiego.. Obowiazuja Was odpowiednie stawki, pozdrawiam

Wacław

Jeśli wybieracie sie do obozu pracy, szczerze polecam.. Bedziecie widzieli place minimalna jak świnia niebo.. Tam przepisy nie obowiązują.. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Obst Plantagen Schemmel - Bad Salzuflen

• Jak się pracuje w Obst Plantagen Schemmel?

Zobacz opinie na temat firmy Obst Plantagen Schemmel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042