Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Tyfus

Jak tam szparagi? Jest pogoda?

michał

co trzeba wypelnic w tych papierach jak sie jest na bezrobociu????

@michał

Pkt 3 kwestionariusz chyba ciebie dotyczy,a najlepiej idz do Pup i zapytaj czy mozesz "zawiesić" bezrobocie na okres pracy sezonowej.Tak mi sie wydaje,ale dopytaj w Pup.

pracanamaj

Chciałabym się zapytać czy ma ktoś termin na 15 maja? I czy orientuję się na co się jedzie w maju?

justyna

Mam pytanie czy ktos wie czy juz wszyscy co dostali papiery na szparagi to juz pojechali czy lista jest juz zamknieta dzwonie i nic czy juz niema szans na wyjazd w ten sezon miałam na kwietnia zaraz maj i cisza zich strony co o tym mam myslec

@justyna

Ja dzisiaj dzwonilem i moge jechac piatek lub sobota tak ze chyba jeszcze biora na zbior szparagi.

@Karollo

A okturei dzwoniłeś na kiedy miałeś termin bo jak mi przyszły papiery to na17dzis dzwoniłam i cały czas sekretarka

@Karollo

A naco na szparagi na pole czy na hale co ci powiedzieli dokładnie jak dzeoniłes

@justyna

Ja caly czas mialem na szparagi i pewnie w pole.Dzwon caly czas i pytaj po 9 rano Odebrala Pani odrazu.A ty na co chcesz jechac i skad jestes?

jusytna
@Karollo

Dzis sie dodzwonilam powiedziała mi ze po niedzieli sie odezwie bo ponoć ziezdzaja jakies dziewczyny jestem zachodnio pomorskiego a ty

@jusytna

No to dobrze znaczy pojedziesz w przyszlym tygodniu :) Bo jak zadzwoni to mowi zebys np.w ciagu 2 dni byla na miejscu.Ja jade jutro z Lubelskiego.

@Karollo

A czym jedziesz swój samochodem czy busem a muglbys dać namiary na busa taki żeby zawiuzl mnie na samo miejsce bo jadę tam pierwsi raz a tu pozdrawiam może prawdo podobnie spotkamy sie na mieiscu

@justyna

Jesli masz chec podaj maila swojego to ci wszystko napisze :)

@Karollo

Justyna.grsbosz@op.pl jak masz chęć to napisz Justyna z malej litery w meilu

@justyna

Cos twoj mail nie dziala dobrze podalas?

@Karollo

Justyna.grabosz@op.pl wszystko z malej litery tak bląd był

Serwisant

OK

Różne

Joanna1992

Witam czy jedzie ktoś na borowke 3.07 ? . ja jade pierwszy raz i szczerze mowiac nie wiem jak się za to zabrać ;d. moglby ktoś mniej więcej podpowiedzieć co wziąć ze soba?

qwr
@Joanna1992

W pole to obowiązkowo gumowce i płaszcz przeciwdeszczowy a tak to wszystko co ci jest potrzebne do codziennego zycia :)

Panorama-2012
@Joanna1992

Witam. Ja też jadę pierwszy raz. I też na borówkę 3. 07. Jestem z Kościana ( Wielkopolska ) Pozdrawiam. Grażyna

@qwr

dziekuje bardzo za odpowiedz ja jestem z Mazur :)

????
@Joanna1992

Ja tez mam na 3 07 z lubelskiego.Czy dostalas jakąś umowę ? tez pierwszy raz do motzow

@????

Tylko dokumenty do wypełnienia umowę na miejscu dostajesz z tego co się orientuje . :) .

SD

Taką dobrą średnią jaką można tam wyciągnąć to 50euro dziennie, od tego odjęty już nocleg/ kuchnia 24/7 i zawsze gorąca woda pod prysznicem. Z tymi terminami to się nie martwcie. Tak naprawdę jeżeli będziecie dzwonić to was wezmą. Ja byłem tam 2 razy i jedyne na co mogę narzekać to na prostackich rodaków.

justyna

Dzwonie dwa dni do biura nikt nie odbiera niewiem czy się doczekam na Tel z ich strony

@justyna

Tak u nich jest. Ja tez dzwonilem ze 3 dni i tylko muzyczka.Mialem jechac przed swietami na szparag i niestety cos mi wyskoczylo chcialem dac im znac i sie nie dodzwonilem.Teraz juz chyba mam pozamiatane i nie wezma do zadnej roboty.

@Karollo34

Ja miałam na17kwietnia i niewiem co mam robic czekać czy juz się w tym roku nie zalapie ciekawe czy ktos mi cos powie ma ten temat może ktos byl w takiej sytuaci

Kiedy sie zaczyna rzepa u Henia ?pP

justyna

A czy jest taka możliwość ze przyjechał byś na miejsce po kogoś czy tzeba do ciebie dojechać pod wskazany adres z góry dziękuję

pytam

Jak miałem proponowany termin na 27.4 a odesłałem że chce od 25.7 to kiedy mogę się spodziewać umowy(o ile się załapię)?

tak pytam
@pytam

Ale naco miałeś jechac w kwietniu ze potem przesunrkes termin na lipca bo to dugi osteep czasu

@tak pytam

Nie wiem na co miałem jechać, w tym terminie to pewnie jakieś szparagi albo truskawki. Na papierze nic nie miałem, tylko termin i Scharinguhausen. Zgłoszenie wypełniałem jeszcze w tamtym roku, nawet się nie spodziewałem tych papierów ale jak wysłali to odesłałem.

tak pytam
@pytam

Ja dostałam namiary od kolego w tym roku papiery mi przyszły ze na17 kwietnia mysle ze to tesz miały być szparagi ale cisza nikt nie dzwoni porze przez ta pogode

@tak pytam

Moze papiery odrzucone ?Mieliscie w pkt 6 pieczatke od soltysa ze gospodyni domowa ?

tak ptyam
@???

Były pieczatki nawet potem przyszly jeszcze paiery co do jedzenia mozn wsiąść chodzilo żeby niebrac miesa itd bo jakas grypa tam panuje bylo napisane ze na17 mam być ale mieli dzwonić to czekam nadal może sie doczeka

@???

ja miałem zaświadczenie z uczelni

@tak ptyam

A czy miałeś może w tych ostatnich papierach podaną jakąś stawkę minimalną miesięczną lub za godz ?

wojtas

ja jade o 21 z leszna na miejscu dopiero nad ranem bede.jak dzwonisz to musisz czasem dluzej czekac nawet jak ta melodyjka smieszna leci i probowac kilka razy.A co do kobiet to w polu owszem pracuja glownie w miejscowosci Motzow ja nigdy nie widzialem bo ja zawsze na szarki jezdze

@wojtas

A co to sa te szarki czy ty jedziesz własnym samochodem troche sie obawiam bo jak bym jechała busem to zawiezie mnie wieczorem pod biuro to ciekawe czy ktos bendzie czy bende na dworze do rana koczować może cos takiego być sory ze tak pytam ale zawsze iezdzilam z kolerzanka to bylo razniei teraz ona niechce iechac i sama bende musiała jechac jak zadz tak się pytam jak to będzie jak tam pojadę czy ktos w biuze bendzieczekal możesz mi powiedziec jak tam jest z tym zakwaterowaniem zgory dziekuj

heheszki

Jeżeli kogoś interesuje borówka, bądź jak wygląda zwykły dzień pracy zadawajcie pytania.

borowka
@heheszki

witam,mnie bardzo interesowal opis normalnego dnia w pracz na borowce,warunki,zarobki,generalnie wszystko,z gory dziekuje za odpis

@heheszki

Napisz jakiej wielkosci sa krzaki borwki wysokosc czy niskie (chodzi o kregoslup)czy scigają za mozliwosc rwania na kolanach bądz czy mozna "usiąsc".W jakiej odleglosci są pola od kwatery,czas dojazdu na pola.Czy dają wodę ,czy trzeba miec swoją.Moze glupie te pytania aledla ludzi co jadą 1 raz to istotne.Ogolnie napisz co wiesz jeszcze.Ile trzeba urwac kg dziennie,zeby sensownie zarobić np.50 kg to wydaje się duzo jak na tai maly owoc i czy trzeba rwac bardzo czysto(listki przebierać ? ) z gory dzieki za odp.

To moze ja
@???

Krzaki są różnej wielkosci, często mozna rwac na stojąco albo na kolanch ale są też malutkie krzaki przy ktorych trzeba sie cały czas schylac, ale na takich jest mało borowki wiec szybko sie je wyzbiera i nastepne pole.Odległość zależy od "hotelu" do ktorego cie przydziela ja byłem w trzech i w dwóch z nich mialem 30min drogi a w jednym godzine. Woda jest ale nie zawsze, najlepiej jest miec przy sobie butelke i woda z kranu nadaje sie do picia wiec nie trzeba nawet kupowac. A żeby sensownie zarobic to nie ma co patrzec na kg bo to ile nazbierasz zalezy od sezonu pola itp a te 50kg to wcale nie tak duzo przy dobrym polu. Trzeba przebierac listki i nie mogą byc zielone borowki

@To moze ja

spokojnie to znaczy ile?i czy jest tam jakas opieka medyczna w razie wypadku

Graaa
@heheszki

Czesc. Wie ktos ktorego sie zaczyna zbiór borowek ? I ile mozna zarobic przy takim zbiorze bo prawdopodobnie pojade pierwszy raz a moge jechac dopiero od 19 maja poniewaz 18 mam ostatnia maturę.

asda
@Graaa

Borowka zaczyna się pod koniec czerwca

??/
@Graaa

A czy masz wyznaczony przez firmę jakis proponowany termin ?

Elo320

Jeszcze raz. Tak. Przeważnie możesz tam siedzieć na okres 3miesięcy. Co w tym czasie robiłeś ich nie interesuje.

Elo320

Karollo34

Mam pytanie.Mialem telefon zeby przyjechac na czwartek przed swietami.Juz mialem wyjezdzac i mnie grypa rozlozyla dzwonilem tam do biura poinformowac ze nie dam rady przyjechac i nie dodzwonilem sie non stop ta muzyczka i sekretarka.Ciekawe czy mam jeszcze szanse na przyjazd czy sie odezwą?czy mam próbowac dzwonić i pytac?czy moze mam juz pozamiatane.

Tt

Jaka tam jest pogoda ? Czy warto jechac.?

@Tt

A dzwonili żeby jechac ja czekam na Tel i cisza ktos cos wie dzwonili do kogos

Zawiedziona wyzyskiem

Nie polecam, tydzień spędzony w miejscowości Motzow na zbiorach szparagów okazał się być tygodniem spędzonym w (usunięte przez administratora) Praca od 5 lub 6 rano. Nigdy nie wiadomo o której się skończy pracować, czasami po 16h, 14h, ile szparagów zbiorę na polu tyle na hali trzeba przerobić. Setki kilogramów do posegregowania. Karetka pogotowania była na etacie przynajmniej raz w ciągu dnia. Grupowych nie interesuje zły stan zdrowia - przyjechałeś to pracuj. Do granic swoich wytrzymałości. Ludzie rezygnowali po jednym, dwóch dniach, albo uciekali w nocy. Plan dnia: 6:00-9:00praca 9:00-15min przerwy 9:15-12:00praca 12:00-godzinna przerwa obiadowa 13:00-16:00praca 16:00-15minut przerwy 16:15-18:00praca 18:00-5minut przerwy 18:05-20:30 praca 20:30- 15min przerwy 20:45 do oporu tyle ile trzeba przerobić. Zarobki na akord nigdy nie wiadomo jaka będzie dniowka od 45-100 euro (za 16h pracy)

pierwszak
@Zawiedziona wyzyskiem

ale za to mozesz zarobic godziwe pieniadze,przecierz na tym forum ludzie pisza o tej pracy,warunkach,napewno czytalas,napisz czemu zrezygnowalas,czy tylko ilosc godzin pracy to spowodowalo,ja sie wybieram tez jechac,sprobowac.

justyna

W jaki dzień dzwonili do Ciebie ,ze masz jechać?

DZISIAJ PO 12

@wojtas

Miałam termin na17 na hale ale nikt nie dzwonil co mam zrobić zadz jutro czy mogli zapomnieć zdzwonic czy może niema takiej potrzeby może jest Malo pracy co mam czekać na tel

@justyna

TAM SIE PRZEWALAJA TYSIACE LUDZI W SEZONIE,WIEC WARTO CZASEM ZADZWONIC I O SOBIE PRZYPOMNIEC ;)

@wojtas

Ok dzieki zrobię tak jak mówisz sama im sie przypomnę a ty na kiedy miałeś planowany wyjazd ja mam jechac tam pierwszy raz ale tu takie rzeczy piszą ze niewiem czy się nie rozmysle chociarz ciężka praca to nic nowego dla mnie pozdrawiam daj znać jak tam z robotą i pogoda

@justyna

JA MIALEM NA 03.04 ALE W PAPIERACH NAPISAŁEM,ZE CHCE NA 12.04 I DZIS DZWONIŁA;) ZADZWON,JEDZ I ZARÓB JAK NAJWIECEJ NIE SLUCHAJ CO TU PISZĄ.. CHOC SAM TAK MIALEM JADAC TAM PIERWSZY RAZ JEDNAK KAZDY MUSI SAM SIE PRZEKONAC POZDRO

jistyna
@wojtas

A z kad jesteś ja zach pomorskie kolo szczecina jak bendziesz na miejscu to czy mógłbyś napisać jak tam sytuacja z robotą ja jutro zadz jak coś to dam znać czy cos się dowiedziałam i kiedy mam tam dotrzeć może się spotkamy w pracy kto wie

@jistyna

JA Z WLKP NIE WIEM JAK TAM Z NETEM BEDZIE JAK BEDZIE MOZLIWOSC TO NAPISZE

@justyna

Mam pytanie,skąd wiesz że masz na hale ?czy mialas to gdzies napisane,bo w papierach ktore sie otrzymuje do wypelnienia nie ma przy czym się będzie pracować,tylko jest wstępny termin wyjazdu,Czy przysylają jeszcze jakąś umowe przed wyjazdem,czy tylko tel od nich?

@???

Oprócz papierów po jakimś czasie przyszlo mi jakies pismo niewiem dokladnie to wygląda jak umowa grubym drukiem jest napisant termin17 kwiecień niewiem dokladnie czy na hale ponoć kobiety tam na pole nie biorą ale jak bende musiała to pójdę a ty masz jakiś termin czekam wciąż na Tel z biura dzwonilam dzis ale nikt nie odbiera a do ciebie dzwonili daj znać jak cos

@wojtas

A ty na pole czy do czego jedziesz ty pewnie juz któryś raz co

NA POLE 4 RAZ

@wojtas

Czy tu juz tam jesteś czy mógłbyś powiedzieć jak tam stoją z robota dużo ludzi czy kobiety tez robią na polu bo jak niema roboty na hali to na pole tez mogę dzonilam dzis dwa razy ale nie odbieraja a może niema tyle pracy i narazie nie potrzebujs

@justyna

Ja odeslalam z koncem marca wypelnione 3 papiery o zameldowaniu,kwestionariusz o ubezpieczeniu i potwierdzenie proponowanego przez nich terminu.Chodzi mi o to czy jeszcze coś mi przyslą czy tylko mam czekac na tel albo dzwonić( jak się dzdzwonię...) Termin wstepny wyjazdu mam na 3 lipca i rozumiem ze na borówke.Do Motzow.Zglaszalam się przez ich stronę (wybralam opcje:hala borowka,rzepa).Gdyby przyslali jakąś jeszcze "umowę" to by byl jakis konkret i mozna się pakowac na wyjazd.

wojtas

JEDZIE KTOS JUTRO Z LESZNA?

zbieraczka

witam,wybieram sie do tej firmy 1 raz,jade na borowke, dostalam papiery na 10,7chcialabym zapytac osoby ktore byly tam rok temu jakie maja zdanie o tej pracy,a przedewszystkim napiszcie konkretnie na jaki zarobek mozna liczyc,napiszcie rowniez jakie warunki panuja podczas zb ioru,ja jezdze na truskawki do karlsa,zbieram bardzo dobrze,tam zarabiam okolo2 tys na czysto za miesiac,ale sezon trwa tylko 2miesiace,chcialabym jechac jeszcze sprobowac swoich sil na borowce,czy jest szansa zarobku na podobnym poziomie i napiszcie prosze ile tygodni trwa sezon.zgory dziekuje w zamian moge odwdzieczyc sie jesli kogos interesuje cos w temacie karlsa

Dawid...
@zbieraczka

Na borówce to zależy od plonów,rok temu były bardzo ubogie i nie było na co liczyć,dniówki na poziomie 40-70 Euro,co 2 dni te same pola bo za dużo ludzi było i nie było czego zbierać ale w tym roku ma być lepiej podobno.Atmosfera jest ok,beka z rumunów często jest bo rozrabiają głównie.Za 29 dni przepracowanych zarobiłem 1400 Euro na czysto licząc to że sezon był na prawdę słaby.Ale nie ma co narzekać,mnie się podobało,szkoda że nie ma wifi ;/ Łazienki troche niezadbane ,w autobusie syf i kurz,ale nic dziwnego :D Do konca sierpnia sa zbiory na akord,pozniej godzinówki 5,50/h. Do listopada mozna siedziec,nawet by przesadzac krzewy ;d

@Dawid...

dziekuje za konkretny odpis,widze ze czyba jednak warto sprobowac,mysle ze na jakies 6 tygodni sie wybiore,troszke slaba ta godzinowka. . w karlsie placili7,90,ale w sumie to bylo tylko kilkanascie godzin w trakcie calego sezonu,moze u thiermana bedzie wiecej,pozdrawiam

@zbieraczka

Ja chcialbym sie cos wiecej dowiedziec na temat karlsa.Moze mogla bys podac jakiegos maila do siebie?

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG